Pension POEZIE

Kořenov 1253/17, 468 49 Kořenov, tel./fax: +420 483 399 382, mobil: 774 399 382 – Pavlína Holanová, 775 399 382 – Jiří Matoušek, e-mail: matousek@pension-poezie.cz

e-mail: matousek@pension-poezie.cz | +420 774 399 382

Pension Poezie v češtině Pension Poezie in Deutsch

PRÁZDNINY SKONČILY, ALE VĚŘTE, ŽE I "BABÍ" LÉTO JE NA HORÁCH PŘEKRÁSNÉ - PŘIJEĎTE SE PŘESVĚDČIT NA PENZION POEZIE!  VÍTE, ŽE KOŘENOV JE JEN 110 km OD PRAHY A LEŽÍ NA POMEZÍ JIZEREK A KRKONOŠ?   CELOROČNÍ UBYTOVÁNÍ V JIZERSKÝCH HORÁCH (levné ubytování v mezisezonách). Ubytování /Jizerské hory - Kořenov - Penzion Poezie.

 

SLEDUJTE AKČNÍ NABÍDKY UBYTOVÁNÍ V JIZERSKÝCH HORÁCH - KOŘENOVĚ!


Penzion Poezie je držitelem cenného "zlatého"
certifikátu kvality
služeb a ubytování.

Ocenění za celkový dojem pro POEZII


V roce 2012 obdržel penzion POEZIE na základě hlasování našich hostů i tato dvě velmi prestižní ocenění. Děkujeme našim spokojeným návštěvníkům!

Logo Facebook
POEZIE

Úvod -> Aktuality

 Aktuality

4.8.2011, 14:00 hod. Tak jsme včera byli na houbách a nebudu Vám lhát: nebyla to žádná sláva - rozhodně to nebylo na sběr hub "kosou". Zlítali jsme (já, Pavlína a naše kamarádka) pěkný kus lesa a mých oblíbených nalezišť a vraceli se třemi poloplnými (nebo chcete-li poloprázdnými) košíky. No a při domácím čištění jsme dobrou polovinu vyhodili, neboť houby byly dost červivé. Lesy jsou po předchozích deštích pěkně "promáčené", ale asi zde ve vyšších horských polohách ještě nenastal pro "hromadnou sklizeň" ten správný čas. Ale co není dnes, může se u hub změnit opravdu v průběhu několika dní na pravé "houbové šílenství". Tak i proto nadále sledujte naše kořenovské "zpravodajství", neboť kdo ví, jaké to s houbami bude za pár dní, hodin ...? Touto aktualitou odpovídám i na soukromý dotaz ohledně "stavu hub" kořenovskému rodáku Herberu Fischerovi, toho času žijícímu již cca 40 let v SRN - a taky zdravíme.

24.7.2011, 23:45 hod. Vypadá to, že "nejošklivější počasí" letošního léta máme za sebou (tedy doufám). Včera odpoledne svítilo sluníčko, dneska jenom na chvilku vyjuklo, ale bylo příjemně. 15°C a bezvětří - ideální počasí na toulání po kopcích pěšmo i na kole. Brzy podáme zprávu o stavu hub na Jizerských horách....

21.7.2011, 23:00 hod. Leje, leje, fouká a opravdu v posledních dnech není moc hezké počasí (popravdě řečeno je "hnusně"). Přesto Vás opakovaně ujišťuji, že katastrofické zprávy velké části médií o povodních a jiných obdobných živelných katastrofách v libereckém kraji, které sice nejsou smyšlené, se ale provozu (= Vaší případné dovolené) na penzionu Poezie NETÝKAJÍ! Tedy shrnuto: v okolí penzionu není žádná řeka ani rozvodněná říčka - nejbližšší "řádící" Jizera je od nás cca 2 km a asi 100 výškových m., nejsou zde žádné stržené silnice, mosty, vyvrácené stromy, sesunuté svahy apod. Takže z těchto pohrom opravdu nemusíte mít při pobytu na našem penzionu žádné obavy. Ujišťuje a ve zlepšení počasí v příštích dnech věří Jirka Matoušek. P.S.: ... teď se asi houby "rozjedou".

14.7.2011, 22:00 hod. V posledních dnech se Českou republikou prohnaly tam i zpět pěkné lijavce, větrné smrště a na blesky bohaté bouře. Chceme Vás (naše prázdninové zákazníky)touto cestou informovat, že na penzionu Poezie v Kořenově, ani v Jizerských horách nezpůsobily tyto "meteorologické orgie" pražádné škody a Vaše dovolená v tomto kraji není tedy z těchto důvodů nijak omezena, natož ohrožena. Věřím, že to mé konststování bude "v platnosti" po celou dobu prázdnin.

29.6.2011, 23:00 hod. Tak pozítří děti "dotlačí" domů vysvědčení, já zítra posekám a začínají Velké Letní Prázdniny. Už se na Vás, kteří strávíte část své dovolené - prázdnin u nás na pensionu POEZIE, těšíme. Zatím Vás jen "internetově" zdraví z pomezí Krkonoš a Jizerských hor Jirka M.

10.6.2011, 23:59 hod. I dneska odpovídalo počasí předpovědi - dopolední mraky a mráčky postupně ustupovaly a navečer už nás oblažovalo sluníčko. Po snídani byla škola, potom se šlo ven. Odpoledne (k obědu byl rajská a mnoho přídavků :-)) procházka, příprava na balení, vyhodnocení soutěží a závodů, oheň a buřty, oslava narozenin, večer diskotéka, konečné balení (tedy zavazadel), zkrátka všeho dost! A zítra (tedy v sobotu) už budete mít svoje děťátka doma. Hlavně přijeďte ke škole včas, ať na Vás nemusejí děti čekat a nejsou slzavá údolí. Od nás by děti měly odjíždět kolem deváté....

dovolená s dětmi dovolená na kolech léto na kolech
dovolená s dětmi letní dovolená na kolech školy a školky v přírodě

 9.6.2011, 23:30 hod. Dnes pršet nemělo a taky nepršelo. Teplota se oproti včerejšku poněkud snížila (taky podle předpovědi), když jsem ráno jela pro pečivo, bylo 9°C, přes den necelých 15°C. Na programu byl výlet do hornického muzea v Harrachově. Takže i kdyby pršelo, nevadilo by to :-). Odpoledne se na louce za penzionem odehrával netradiční pětiboj. Po večeři (bramborové knedlíky plněné uzeným masem a zelí) ještě děti napsaly pár řádek do deníku a zahrály si nějaké hry. Dneska dětičkám usínání trvalo trochu déle, ale teď samozřejmě už všechny spinkají.

léto na horách léto v Jizerkách léto v Kořenově

8.6.2011, 23:55 hod. Podle místní předpovědi mělo dnes pršet. Dopoledne však chvílemi i svítilo sluníčko a teplota se pohybovala kolem 20°C (což je u nás běžná letní teplota). Děti se věnovaly studiu a po sváče se šly vyřádit na louku. Asi aby jim lépe vyhládlo, k obědu byly borůvkové knedlíky. Což se také stalo (myslím to vyhládnutí), přídavků bylo víc než dost. Na odpoledne byla domluvená prohlídka bunkru s výkladem a pak ještě měly paní učitelky připravené pro děti hry v lese. Před půl pátou se najednou zatáhlo a spustil se deštík. Děti spěchaly rychle domů, ale z mírného děštíku byla najednou pěkná sprška, tak ani pláštěnky moc nepomohly. Ihned po příchodu však paní učitelky zahnaly děti pod teplou sprchu a po převlečení do suchého už jenom všichni koukali na proudy vody, co se valily z oblohy. Zajímavé bylo, že ještě minimálně hodinu se teplota držela na 22°C. Takže milí rodičové, až budete v deníkách číst, jak děti promokly a promrzly, berte to s rezervou :-). To první sice ano, ale takhle příjemný teplý vzduch při (a po) dešti jsem já osobně už necítila hodně dlouho. Po večeři  (špagety) se ještě psaly deníky a pro zájemce se pouštěla v televizi kreslená pohádka. A pak už šli všichni do hajánek...

léto na kolech léto na kolech léto v Kořenově
letní dovolená na horách dovolená na kolech dovolená s dětmi

 

7.6.2011, 23:15 hod. Na dnešní den byl naplánovaný výlet do Harrachova. Ranní počasí nedávalo moc odhadnout, jak se bude vyvíjet: nad kapličkou téměř modrá obloha, na opačnou stranu (tedy na Krkonoše) nebylo vůbec vidět (ono tedy nebylo tím směrem vidět ani na 300 m). Naštěstí se Krakonoš smiloval, mraky s mlhou v průběhu dopoledne rozehnal a děti si výlet dokonale užily! Cesta k Mumlavským vodopádům po Liščí stezce prověřila jejich zdatnost, v Harrachově pak ještě navštívily lesnické muzeum a v cukrárně oslavily nadcházející narozeniny jednoho spolužáka. Po návratu byla na dětech vidět docela únava, takže dostaly osobní volno a po lehce posunuté večeři (zeleninové rizoto s kuřecím masem - opět došlo k mé velké radosti i na přídavky) děti zalezly do postýlek a až na výjimky téměř ihned usnuly...

dovolená na kolech penziony v Kořenově Mumalvské vodopády
Mumlava nejhezčí penzion v Kořenově léto na kolech

6.6.2011, 22:25 hod. Podle návštěvnosti našich stránek je patrné, že už si rodiče informaci o možnosti přečíst si o svých dětičkách na našem webu předali. Tak to jsem ráda. Jen se omlouvám, že se k tomu dostávám až takhle pozdě :-). Dopoledne se děti věnovaly matematice a českému jazyku a po svačince vyběhly na hřiště, kde kromě pohybových her (za mohutného povzbuzování všech účastníků) ještě došlo i na prvouku. Po obědě (hovězí guláš a těstoviny - přídavky byly) se děti vydaly na procházku ke kořenovskému nádraží. Při zpáteční cestě už začalo hřmít a v dálce se objevovaly blesky, tak děti zrychlovaly a zrychlovaly až to na Poezii nakonec stihly čtvrt hodinky před slejvákem. Teď přemýšlím, jestli je nehnala spíše představa sladké večeře. Byly palačinky a sotva jsem stíhala přidávat. Ale dostalo se na všechny....
Teď se opět parádně rozpršelo a bouřka je nad námi. Tak doufám, že zvládnu stáhnout ještě nějaké fotky, než vypadne proud, resp.internet!

letní dovolená na horách léto na kolech léto na kolech
letní dovolená na kolech dovolená s dětmi letní dovolená na horách5.6.2011, 23:15 hod. Dneska dopoledne odjely Růženky (a Růžeňáci samozřejmě) a odpoledne dorazila poslední dětská skupina jarní sezony. Tentokrát dětičky ze školy v Zelenči. Doufáme, že i jim bude přát počasí. Na čtvrtek sice místní předpověď hlásá déšť a prudké ochlazení, ale to je ještě daleko, tak uvidíme. Po večeři (prvovečeřová klasika - sekaná s kaší) si děti začaly psát pobytový deník, který bude určitě podrobnější než moje krátké zprávičky. Takže: pokud Vás milí čtenářové z řad rodičů zapomenu o něčem informovat, děti to doma napraví!

dětské pobyty dětské pobyty na horách dovolená s dětmi

 

4.6.2011, 22:40 hod. Když jsem ráno jela pro pečivo, teploměr ukazoval 22°C ve stínu... Dopolední klasiku - hraní na hřišti a výtvarničení - vystřídala odpoledne velká výprava na Štěpánku. Cestou domů se indiáni zastavili ještě u bunkru, kde se jim dostalo podrobného výkladu o funkci každičkého kousku vybavení. Odpolední bouřka, která dorazila, zastihla děti právě tam, takže si v klidu vybalily své pláštěnky a zpět k penzionu odcházely už bez obav z promoknutí. Na večerním pyžamovém mejdanu byly rozdány upomínkové listy a dárečky, děti si zatancovaly, zbaštily zmrzlinku a teď už je klid.... (oběd - rajská, večeře - buřtguláš). Zítra budou referovat o svých zážitcích rodičům a sourozencům a my se na Růženky a Růžeňáky budeme zase těšit příští rok!

školy a školky v přírodě letní pobyty s dětmi nejhezčí penzion v Kořenově
letní dovolená v Kořenově nejhezčí penzion v Kořenově léto v Kořenově
léto na horách léto v Kořenově léto v Kořenově

 

3.6.2011, 23:45 hod. Letní počasí je zpět, po desáté hodině jsme měli na venkovním teploměru na sluníčku 30°C! Dopoledne kromě hraní na hřišti stihly děti ještě vyrobit další doplněk indiánského oblečení, kterým byl úžasný náhrdelník. Odpoledne pak vyrazili indiáni po stopách, které je zavedly až k pokladu. To bylo radosti! Z této části dne bohužel fotky nejsou, všechno však rodiče uvidí na videu, které točila paní učitelka. A bohužel nebudou dnes ani dopolední fotky, neboť jsem dvorní dodavatelku fotografií maminku Oksanu zapomněla včas požádat o kartu (a teď už spí...). Tak zítra, omlouvám se. K obědu byly bramborové knedlíky plněné uzeným masem a k večeři palačinky (na všechny přídavkáře se dostalo, neboť jsem se zvýšeným zájmem počítala :-))

2.6.2011, 22:40 hod. Dneska jsme se dočkali sluníčka až v odpoledních hodinách, kdy se začalo i trochu oteplovat. Ale nepředbíhejme: část dopoledne děti trávily hraním, část byla věnována opět výrobě indiánských propriet. Krátká procházka před obědem (vepř.řízeček a brambory) určitě všem prospěla. Odpoledne děti pokračovaly ve stavbě indiánské vesnice a luštily indiánské znaky a vzkazy (pod kůrou spadlých stromů jich bylo víc než dost). Jo, a dostaly za úkol vymyslet jméno pro zbudovanou vesničku. K večeři byla čína s rýží - bohužel mě nenapadá žádný indiánský pokrm (buvola jsem v okolí zatím nepotkala).
Všichni se těší na návrat teplého počasí. Já jsem taky zvědavá, jak pokračuje zakuklování housenky, musím se dětí zeptat...

letní pobyty s dětmi letní dovolená na horách

léto na horách

1.6.2011, 22:00 hod. Prvnímu červnovému dni chybělo sluníčko, po včerejší bouřce se i ochladilo, ale dětem to určitě nevadilo. Dopoledne pokračovaly ve výtvarničení (tentokrát už v jídelně). Uvědomila jsem si, že jsem se nezmínila o tom, že si děti "hrají" na indiány. Ty bílé plachty na včerejších fotkách je indiánský oděv, kterému každé dítko dalo vlastní barevnou podobu, dnes si děti vyráběly pravé indiánské čelenky. Po obědě probíhaly gratulace oslavencům - dnes jedny a zítra hned dvoje narozeniny! Odpoledne čekal děti dlouhý pochod, ale měly tu správnou výdrž i orientaci, tak se dostaly v pořádku zpět na penzion. (K obědu byly dnes meruňkové knedlíky a k večeři špagety.) Teď budu ještě stahovat fotky, tak doufám, že se jich v přiměřeném čase dočkáte :-)

léto na horách léto v Jizerkách letní pobyty s dětmi
letní pobyty s dětmi letní pobyty s dětmi

31.5.2011, 23:55 hod. Dětičky mají za sebou další krásný "letní" den. Dopoledne výtvarničily na terásce, odpoledne vyrazily na procházku do okolních lesů. Při této příležitosti si vyzkoušely své schopnosti při stavbě tee-pee.  Mnohé děti již chápou, že stavební materiál je drahý a většinu si přinesly s sebou z lesa. Musel však zůstat venku, v botárně by asi maličko překážel.... (K obědu byly kuřecí nudličky na bazalce s rýží, k večeři šunkofleky. Ani snad nemusím zdůrazňovat, jakou radost mi dělaly žádosti o přídavky). Večer i k nám dorazila bouřka, ale netrvala dlouho, a hlavně - dětičky tou dobou už pěkně spinkaly, takže se nikdo nestihl bát....
A konečně nějaké fotky

školy a školky v přírodě školy a školky v přírodě

školy a školky v přírodě

30.5.2011, 23:15 hod. Na vycházce některé nejmenované děti "ulovily" housenku, a že z ní do konce pobytu "vychovají" motýla. Já jsem jim udělal speciální inkubátor (z plastové misky od zmrzliny), jen jsem nesouhlasil s umístěním "chovné stanice" uvnitř penzionu (housenka bydlí ve svém budoáru pod venkovním přístřeškem). Sám jsem zvědavý, jak dlouho housenka = motýl přežije péči mladých přírodovědců. Teď je již na penzionu noční klid a všichni blaženě spí (pardon - u housenky si tímto údajem nejsem jistý). 

30.5.2011, 14:00 hod. Kolem jedenácté dorazili všichni naši "staří" známí z nymburské MŠ Růženka. Do sluncem zalitého Kořenova přibyli všichni v pořádku, poobědvali zeleninovou polévku a těstoviny s vepřovým masíčkem. A teď se chystají ven na 1. velkou poznávací procházku.    

26.5.2011, 22:45 hod. I čtvrtý klíč k pokladu byl zdárně nalezen, a to při dopolední poznávačce "co do lesa nepatří". Odpoledne si děti užily karneval pod širým nebem a po večeři se vydaly hledat truhlu s pokladem. Všechny zlaťáky utratily v improvizovaném obchůdku a teď už klidně spinkají, přestože se venku schyluje k pěkné buřině. (K obědu byla rajská a k večeři bramborové knedlíky plněné uzeným masem se zelím.)
Zítra děti ještě čeká výlet do zoo v Liberci a pak už opravdu rovnou domů...

25.5.2011, 22:10 hod. Třetí den pobytu = hledání třetího klíče k pokladu. Víte, kde byl? Na dně bazénu v hotelu Příchovice. Šikovné děti ho včas našly a hlavně vylovily, takže jsou o další krok k pokladu blíže! Po obědě (řízek s bramborem) a poledním klidu (kdy téměř všechny děti sladce usnuly) se šlo do lesa, kde měly paní učitelky připravené různé hry. Cestou zpět se dětem ještě podařilo vylovit z místního potůčku perlorodku plnou malých perliček...
Palačinky k večeři měly velký úspěch a nebylo snad dítko, které si nepřidalo.
Jinak ráno jsem vyběhla pro pečivo jen v tričku s krátkým rukávem, ale ouha! Přes sluneční paprsky a modrou oblohu teploměr ukazoval jen 10°C (na Jizerce bylo v noci dokonce pod nulou), ale v průběhu dne se zase oteplilo...

24.5.2011, 20:55 hod. Děti mají za sebou další krásný vyloženě letní den. Ten dnešní byl ve znamení cesty k druhému klíči od pokladu, který děti nalezly na úpatí rozhledny Štěpánky. Cestou narazily na zajímavý strom lízátkovník. Asi není potřeba vysvětlovat, co na něm bylo... Výhledy byly určitě úžasné, na nebi nebyl ani jeden mráček. Poledního klidu využily všechny děti k regulérnímu spánku. Odpoledne se na louce za penzionem soutěžilo a hrály se hry. Den byl zakončený ohýnkem, u kterého si každé dítko vlastnoručně upeklo k večeři buřtíka. Jo a k obědu byly meruňkové knedlíky.

23.5.2011, 22:05 hod. Už vím, co bylo v tom včerejším dopise! Byla to mapa k pokladu, který děti budou v průběhu pobytu hledat. K pokladu je potřeba ještě objevit čtyři klíče. Jeden už děti dneska našly.
Jinak počasí bylo nádherné, sluníčko svítilo celý den. Na teploměru ve stínu bylo 18°C, na slunci výrazně víc, takže děti samozřejmě trávily většinu času venku. K obědu bylo dušené vepřové maso se zelenou paprikou a těstoviny, k večeři zeleninové rizoto s krůtím masem.

22.5.2011, 22:55 hod. V tuto pozdní hodinu už je tu klid, jen paní učitelky ve společenské místnosti připravují materiály k programu dalších dětiček, které k nám dnes dorazily. Tentokrát jsou to děti ze školky Salomon Preschool z Prahy. Jak jsme se dozvěděli, tato školka je na podobném pobytu (tj. děti bez rodičů) poprvé. Tak doufáme, že se jim v Kořenově bude líbit!
Po večeři se děti seznamovaly s nejbližším okolím a cestou našly nějaký důležitý dopis. Tak i já jsem zvědavá, co je čeká zítra....

19.5.2011, 22:45 hod. Tak zítra zazvoní zvonec, a kdeže bude mateřské školce v přírodě konec? No přeci v Brandýse! Ale popořádku: dnes opět krásné počasí, děti "konečně" nalezly poklad a večeře byla "trempská" u ohýnku s vlastnoručně opékanými buřty a chlebíkem. Dětem se ani nechtělo do penzionu, ale paní učitelky byly ve věci "ponocování"neoblomné. Zítra tedy už bude mít všechny Vaše "berušky a broučky" zdravé a doufáme, že i nabité prima zážitky opět doma. Tak tedy možná zase někdy v Jizerských horách v Kořenově na penzionu Poezie na shledanou - Pavlína, Jirka, Hugo a Matouš Matouškovi. 

18.5.2011, 23:30 hod. Dneska děti čekal výlet do Harrachova k Mumlavským vodopádům. Byl nádherný den a dobrodrůžo začalo už u autobusové zastávky. Stejný nápad totiž měly asi 4 další školky a hrozilo, že se všechny děti do autobusu nevejdou. Paní ředitelka zareagovala úžasně: nasedla s dětmi do autobusu v opačném směru. V Tanvaldě přeskotačily děti do vláčku a do Harrachova se pohodlně dostaly také. Cestou k vodopádům ještě děti absolvovaly Liščí stezku, jejíž zdolání bylo jedním z dalších úkolů, který bylo potřeba splnit, aby mohly děti najít princeznu Pampelišku. Zpět do Kořenova na Poezii se už všichni vrátili plánovaným spojem. (K obědu byl samozřejmě klasický řízek s chlebem, k večeři čína s rýží a pak ještě sladká odměna za vynikající chování.)

léto na horách letní dovolená v Kořenově dětské pobyty
dovolená s dětmi nejhezčí penzion v Kořenově letní dovolená v Kořenově
letní dovolená v Kořenově nejhezčí penzion v Kořenově Příchovice kostel

17.5.2011, 23:45 hod. Drazí rodiče, máme pro Vás zásadní potěšující zprávu: Vaše děti (z MŠ z Br.n.Lab.) u nás na penzionu vůbec nezlobí! Jsou opravdu všechny moc hodné a doufám, že jim to vydrží až do konce jejich pobytu zde v Jizerských horách. To, že nezlobí, je nejspíše způsobeno tím, že jsou v neustálém "zápřahu" (kromě noci, kdy spokojeně spí a poledního klidu, kdy se penzionem tlumeně nesesou z CD přehrávačů pohádky a děti odpočívají) - neustále se svými učitelkami něco hrají, staví, malují, výtvarničí .... A k tomu ještě 2x denně šup baťůžky na záda a hajdy ven na vydatné procházky do přírody. Myslím tedy, že se nenudí a proto "neprudí"!    
(Dneska dopoledne bylo po dešti, takže procházka byla kratší, ale odpoledne už se vyčasilo. Jedna skupina dětí absolvovala výšlap na Štěpánku, druhá navštívila korálkový obdchod v Desné. Spokojení byli všichni. K obědu byla rajská, ani jsem nestačila přidávat. Večer si děti pochutnávaly na šunkoflekách - přidaly si i paní učitelky.)

léto v Jizerkách rozhledna Štěpánka nejhezčí penzion v Kořenově
nejhezčí penzion v Kořenově léto v Jizerkách16.5.2011, 22:00 hod. Dnes se děti probudily do krásného slunečného dne. Žádné vedro tedy rozhodně nebylo (stále kolem 10°C), ale důležité je, že nepršelo. Po snídani paní učitelka přečetla dětem další dopis s úkoly, které musí být splněny, aby bylo možné najít princeznu Pampelišku. Díky pěknému počasí mohou děti být většinu času venku, což také činí. O úkolech budou určitě doma vyprávět, tak já doplním hlavně nějaké další fotky. (oběd: vepřová pečeně na kmíně a brambory, večeře: palačinky - byla to pěkná fuška těch 110 kousků)

rodinná atmosféra ubytování rodinná atmosféra ubytování pohoda v Kořenově na Poezii
letní pobyty s dětmi letní pobyty s dětmi letní pobyty s dětmi
letní dovolená na horách letní pobyty s dětmi


  Tak snad jste si, milí rodičové, našli každý toho svého drobečka...

15.5.2011, 23:05 hod. Penzionem už vládne ticho (hokej se už také dohrál) a já zdravím všechny čtenáře našich aktualit - především rodiče dětí z MŠ z Brandýsa. Takže ještě ke včerejšku: po svačince děti podnikly průzkumnou výpravu po okolí a večer si pochutnaly na bramborové kaši se sekanou. Žádosti o přídavky vždycky potěší a nejinak tomu bylo i tentokrát. Dnešek trávily děti především venku, i když počasí nebylo nic moc (zataženo, teplota kolem 10°C). Asi nejzajímavější byla odpolední cesta Po stopách princezny Pampelišky. Děti plní úkoly, které jim prostřednictvím dopisů princezna dává. Tak se budeme těšit, jestli ji děti do konce pobytu v Kořenově na Poezii objeví. Po večeři stihly děti shlédnout ještě předávání medailí našim hokejistům a pak hajdy do sprch a na kutě. (pro úplnost: oběd kuřecí vývar, hovězí guláš s těstovinami, večeře rizoto se zeleninou a krůtím masem).
Teď jdu stahovat fotky, tak snad za chvilku něco bude...
zítra budou i fotky od paní učitelky

nejhezčí penzion v Kořenově nejhezčí penzion v Kořenově14.5.2011, 13:15 hod. První rychlý raport pro rodiče dětí z MŠ Pražská z Brandýsa nad Labem: všichni dorazili v pohodě, jsou napapaní, mají polední klid (poslouchají pohádku) a zátím ani nikdo s pláčem neteskní po svých blízkých. Tak neteskněte ani Vy a očekávejte dálší zprávy o Vašich "mrňatech". 

12.5.2011, 23:55 hod. Byl tu předposlední den pobytu. Dopoledne opět probíhalo vzdělávání hlavně venku - počasí bylo ještě stále přes deštivou předpověď dokonalé. Řízek s bramborem chutnal všem a odpolední výlet do Tanvaldu (tam autobusem a zpět vlakem) taky neměl chybu. Večer se konalo mj. celkové vyhodnocení pobytu a pobytové hry a hlavně závěrečná diskotéka. I když se nikomu spát nechtělo, čas byl neúprosný. Zítra ještě čeká děti výlet do Šťastné země v Radvánovicích a pak hurá domů. A my se budeme těšit na další dětičky...

11.5.2011, 23:55 hod. Ani dnes jsme se nemohli zlobit na počasí, opět bylo nádherně! Školní povinnosti dopoledne vystřídal odchod na autobus a cesta do harrachovské sklárny. Tam se dostalo kromě prohlídky i na nákupy skleněných dárečků. Po obědě (zeleninová polévka a jahodové knedlíky s tvarohem) a troše odpočinku děti opět vyrážely ven. Tentokrát měly domluvenou prohlídku bunkrů. V okolí jsou jich desítky, tyhle ovšem byly zařízené - stará se o ně velký nadšenec p.Dušek, který o nich dokáže poutavě vyprávět. Večer se konal velkoturnaj v pexesu. (Jo a k večeři byly špagety, opět se všechno pěkně snědlo.)

rozhledna Štěpánka Příchovice kostel školy a školky v přírodě
sklárna Harrachov školy a školky v přírodě sklárna Harrachov

 

10.5.2011, 23:55 hod. I dnešní den byl ve znamení slunce, tepla a modré oblohy. Dopolední výuka uvnitř netrvala dlouho, děti se zábavnými formami vzdělávaly spíše venku. Oběd zmizel z talířů rychlostí blesku (čočková polévka, vepřové maso s bazalkou a těstoviny). Po krátkém poledním klidu děti vyrazily na Štěpánku. Skoro jsem jim záviděla, musel být úžasný výhled. Večeře probíhala venku: děti si opekly buřty na ohni, já jsem připravila kuřecí plátky a zeleninový salát. Volný program pak vystřídalo vyhodnocení dne a posezení u ohně s kytarou, zpěvy a dokonce i tanci. Prostě naprosto úžasný den...

9.5.2011, 23:35 hod. Je pozdě večer a děti už klidně spinkají (aspoň to tak vypadá...). Dneska prožily krásný letní den (téměř se nedá věřit tomu, že tady bylo před pěti dny 10 cm sněhu). Dopoledne se kromě školy věnovaly hrám a soutěžím na louce za penzionem. Po obědě (hovězí polévka s nudlemi, rajská omáčka s knedlíky - řekla bych, že dětem chutnalo) vyrazily autobusem do Harrachova a dál už pěšky k Mumlavským vodopádům. Stihly si ještě prohlédnout i skokanské můstky a zaskotačit na obrtrampolíně. Po návratu následovala ihned večeře (na výletě vyhládlo - zeleninové rizoto s krůtím masem se k mé velké radosti snědlo všechno) a pak přišlo na řadu vyhodnocení celého dne.
Ještě pro ilustraci pár fotek z dneška i včerejška:

léto v Kořenově letní dovolená na horách dovolená s dětmi
dovolená s dětmi dětské pobyty na horách školy a školky v přírodě

 

8.5.2011, 23:45 hod. Tak a jsou tu první zprávy pro rodiče, sourozence, babičky, dědečky ...., zkrátka pro všechny "příznivce" dětí ze školy v Kouřimi. Děti se svým pedagogickým doprovodem dorazily v pořádku do Jizerek na penzion Poezie něco málo po 16. hodině. A jak jsme se dozvěděli od paní učitelky, měly již za sebou "řádný výlet" po části Českého ráje. Kdo by si však myslel, že je to znaví tak, že se ubytují a více se z penzionu nehnou, ten by se mýlil. Po večeři (bramborová kaše, sekaná, okurka) se ještě vydaly na průzkum okolí a cestou "dobyly" dva staré vojenské bukry. Po návratu se společně ještě zpívalo s kytarou a teprve poté hajdy do peřin vstříc snům první noci na škole v přírodě. 

3.5.2011, 21:30 hod. Ještě v neděli 1. května jsme se líbali pod rozkvetlou třešní a dneska si děti chtěly stavět sněhuláka! Počasí nám dává celkem zabrat. Podle předpovědi se má zase uklidnit, ale určitě rodiče nic nezkazí , pokud dětičkám na jejich ozdravný pobyt (od nadcházející neděle) přibalí něco teplého...

Právě jsem zjistila, že jsme ani nepoděkovali hostům, kteří se zasloužili o to, že i letošní uplynulou zimní sezónu 2010/2011 můžeme nazvat úspěšnou. Takže velké díky všem a moc se budeme těšit na Vaše další pobyty!

Abyste si i Vy udělali obrázek o počasí v Kořenově v průběhu posledního měsíce:

letní dovolená v Kořenově letní dovolená na horách léto v Kořenově léto na horách
3.dubna 2011 13.dubna 2011 21.dubna 2011 3.května 2011


18.4.2011, 23:00 hod. Tak dokonáno jest = domálováno. Po dvoutýdením malování a následném úklidu jsme již přivítali i první skupinky našich hostů a vracíme se k normálnímu, tedy nepřetržitelnému provozu. Musím zde jmenovitě složit hold i oboum mistrům malířským: panu Etrichovi a Fučíkovi - převedli velmi zdařilý řemeslnický výkon (již druhý na našem penzionu) - děkujeme a i doporučujeme všem, kteří uvažují o malování zde v našem okolí Jizerských hor a Krkonoš! 

23.3.2011, 12:30 hod.  Vážení hosté, od 28. března až do 16. dubna 2011 bude náš penzion z důvodu malování uzavřen! Avšak i v tomto období nás můžete kdykoli kontaktovat s dotazem nebo i konkrétní objednávkou, neboť letní prázdniny se blíží a Vy si nyní můžete ještě vybírat termíny dovolené na penzionu POEZIE dle Vaší potřeby! V čerstvě vymalovaném penzionu se Vás již nyní těší "staří známí" Pavlina. Jirka, Hugo a Matouš Matouškovi. 

10.3.2011, 23:55 hod. Tak dnes opravdu něco málo nasněžilo, flek na Bavoráku už není.  Naši kluci ráno vykřikovali, že konečně padá ten krásný mokrý sníh, ze kterého se dají dělat super koule! 

.9.3.2011, 21:30 hod.  Neskutečně krásné slunečné počasí stále trvá. Zítra by mohlo podle předpovědi něco málo nasněžit - kéž by! Na Bavoráku se sice v pohodě lyžuje, ale na okraji horní části už vylézá hlína. Naprosto úžasné podmínky ovšem jsou na všech sjezdovkách s umělým zasněžováním, samozřejmě včetně Čápa (2,5 km od nás). Takže pokud ještě uvažujete o pobytu na horách, využijte posledních volných míst na příští týden!

2.3.2011, 16:15 hod. To nám to letí! Je březen a já se omlouvám všem, kteří 3 týdny nenacházeli na našich stránkách žádné aktuality. Už jedenáctý den za sebou je nádherné slunečné počasí. Minulý týden to bylo ještě v kombinaci s hodně nízkými teplotami, teď je venku přes den kolem 5°C, na sluníčku samozřejmě ještě víc. Momentálně jsou našimi hosty turisté z Valašska. Celodenní výlety na běžkách si opravdu užívají. Předpověď počasí je do konce týdne pokud se slunce týče stále optimistická. Trochu sněhu bychom sice přivítali, ale Bavorák stále jezdí a všechna okolní střediska s umělým sněhem hlásí skvělé podmínky. Takže pokud přemýšlíte ještě o případné dovolené na horách v příštím i následujícím týdnu, ještě nějaké místečka jsou. Kořenov a Poezie je Vám k dispozici!

 Kořenovská sněžná  Bavorák u Poezie

12.2.2011, 23:55 hod.  Už před 14 dny jsem chtěla popsat úžasný běžkařský výlet, který jsem s rodinou a několika dalšími hosty absolvovala (na běžkách jsem stála po 25 letech), bohužel jsem to dotáhla na zánět průdušek a antibiotika. Takže musel zafungovat pud sebezáchovy a dělala jsem opravdu jen to nejnutnější. Teď průběžně doháním zameškané...
Po předchozí oblevě a dešti bylo dnes opět krásné slunečné počasí. Chtělo by to ale trochu nového sněhu. Škoda, že místo deště nesněžilo, to by byla paráda.
Snad se v nejbližších dnech dostanu ke stažení fotek z toho výletu, abych i Vás běžkařsky naladila!

28.1.2011, 0:50 hod.  Minulou neděli jsme "najeli" na pravidelné týdenní turnusy. Stále doháním nějakou administrativu, ale pracovní tempo už může být trochu volnější. Je to opravdu pořádný rozdíl připravovat hostům "jen" snídaně a večeře, nebo skotačit v kuchyni celý den....Ale musím říct, že si toho, že máme hosty i v méně obsazované části zimy, velmi vážíme. Takže školy i školky - díky za návštěvu a budeme se zase těšit!
Tento týden bylo počasí spíše proměnlivé, občas se ukázala i modrá obloha, ale také průběžně sněžilo a došlo i na mlhu. Ale zítra - vlastně dneska - by si to hosté měli vynahradit: na pátek a sobotu je předpověď velmi příznivá. Přes den by mělo být sluníčko a teplota kolem -5°C, v noci až -12°C. Tak jsem zvědavá...

20.1.2011, 22:00 hod.  Poslední den se musí pořádně užít a přesně to děti činily. Dopoledne i po obědě byly lyžovat. Chvilkami padaly sněhové vločky, občas vykouklo i sluníčko. Po odpolední svačině vyrazily na velkou výpravu. Už jsem psala v pondělí, že děti objevily podivné velké stopy. Dnes je našly opět. A byly tak dokonalé, že se podařilo udělat sádrový odlitek. Sněžný muž byl dost neopatrný, takže se dětem podařilo jít po jeho stopách tak dlouho, dokud ho nechytily. Přivedly ho až do penzionu, fakt byl úžasný. Jen nevím, co s ním pak udělaly. Možná, že jim zase utekl, protože před večeří (bramborové knedlíky s uzeným masem a se zelím) se všechny děti začaly připravovat na večerní karneval a diskotéku. Masky byly skvělé, taneční umění dokonalé. Proběhlo i vyhlášení všech závodů a soutěží. Prostě den i večer nabitý zážitky. A zítra balení a odjezd odjezd....(fotky opět později, děkuji za pochopení)

školy a školky v přírodě školy a školky v přírodě školy a školky v přírodě

19.1.2011, 23:25 hod. Takže dneska stručně: jak už jsem zmínila včera, konal se výlet do Harrachova. Děti navštívily sklárnu, hornické muzeum a ještě zbyl čas na nákupy. Pravda, počasí nebylo zrovna výstavní, chvilkama "posněhávalo", ale to ani ve sklárně ani v podzemí nevadilo. Před večeří (špagety s rajčatovou omáčkou a sýrem) se už všichni chystali na večerní program, kterým byla Volba Miss a Missáka zájezdu. Dneska jsem si nestihla stáhnout od pana ředitele žádné fotky, zítra to napravím.

18.1.2011, 23:25 hod. Moc se omlouvám všem, kdo čekají na dnešní aktuality, ale dřív to opravdu nešlo. Ještě jsem musela připravit na zítra řízečky, protože se děti chystají na výlet do Harrachova. Ale abychom nepředbíhali: dneska ráno nikdo při pohledu z okna nejásal. Mlha, drobný deštík, no hrůza - obzvlášť ve srovnání se včerejškem. Děti to však neřešily, dopoledne vyrazily na lyžařský, snowboardový a bobový trénink. S obědem jsem se zrovna moc nezavděčila (uzený vývar s drobením, čína s kuřecím masem a rýží), ale znám to od našich chlapců. Některá jídla jim taky moc nejedou... Odpoledne přišla konečně na řadu sjezdovka (předchozí výcvik probíhal na mírnějších loučkách v okolí penzionu) a s ní samozřejmě slast v podobě vleku. Večer byl ve znamení Talentmánie. Já jsem bohužel žádná vystoupení neviděla, ale předpokládám, že byl průběh důkladně zaznamenán přítomnými fotoreportéry a pokud ne na našich stránkách, tak na školních bude něco k vidění určitě! (Jo a k večeři byla sekaná s bramborovou kaší a to jsem nestačila přidávat...)
za chvilku budou ještě fotky z lyží

ubytování na horách Ubytování Kořenov pobyty na horách
ubytování u vleku dětské pobyty na horách ubytování u vleku

 

17.1.2011, 22:40 hod.  Tak už jsem tady! Sluníčko a modrá obloha, vzduch téměř jarní, to byl dnešní den. Dopoledne děti vyrazily na průzkum okolí. Kromě sjezdovky, kterou už většina viděla z oken penzionu, učinily děti závažný objev. V okolí se zřejmě pohybuje Yetti, neboť spatřily jeho stopy. Před obědem (vývar s nudlemi od mojí maminky a rajská s knedlíkem) ještě všichni napsali pohledy svým blízkým, nachystali sportovní vybavení a po krátkém poledním klidu vyrazili za sportem. Po večeři (palačinky) se pan ředitel dětem představil jako eskymák. Předpokládám, že vyhlásil výběrové řízení na stavbu luxusního iglú, neboť touto činností se děti následující hodinu zabývaly. Stavebními prvky byl netradičně kostkový cukr! Pak ještě za kytarového doprovodu pana ředitele a zpěvu jeho i ostatních členek pedagogického doprovodu každý nakreslil, jak si představuje sněžného muže. Některé výtvory byly opravdu originální. Teď už je na pokojích (téměř) klid a na děti čeká určitě další den plný zážitků...(ještě dodám během půl hodinky nějaké fotky)

zimní pobyty pro děti zima na horách dětské pobyty na horách

17.1.2011, 21:40 hod.  Zpráva pro čekající příznivce ZŠ Senomaty (a bylo Vás dnes na našem webu hodně přes 100!): každý den se Vám pokusíme na těchto stránkách podat rámcový raport o Vaší drobotině. Bohužel se k psaní dostáváme až v pozdních nočních hodinách, takže i dnes to bude později - omlouváme se.  

16.1.2011, 21:00 hod.  Tak a je tu první rychlá zpráva pro rodiče, sourozence, babičky, dědečky a ostatní přívržence dětí ze základní školy v Senomatech. V pozdním odpoledni si to k penzionu Poezie přifrčela nacpaná dodávka (zavazadla, lyžovadla, bobovadla, hry .... a asi 500 dalších věcí) a za pár chvil dorazila i obrovská tlupa dětí. Nastalo horečné ubytovávání, večeře (zeleninové rizoto se sýrem) a hrací program (pan ředitel se prezentoval roztodivným převlekem - prý to byl cestovatel a děti se řehtaly, až se penzion otřásal). No a v 9 večer šup na pokoje, sprcha, zuby a hajdy chrnět!

15.1.2011, 23:00 hod.  Ano i k nám do Kořenova na pomezí našich nejvyšších hor Krkonoš a Jizerek dorazila a pěkně "řádila" obleva. Ale sněhu je na svazích a v běžeckých stopách stále ještě "hafo" = určitě kolem 40-50 cm. Takže Vy, kteří se k nám v příštích dnech přiřítíte, se zatím holých strání kolem penzionu Poezie obávat nemusíte. A příští týden má podle předpovědi snad něco připadnout. Proto se budeme těšit jak na Vás, tak na ten avizovaný nový sníh! 

13.1.2011, 23:50 hod.  Mlha se vrátila, ale to děti dnes od lyžování neodradilo. Rajská s knedlíčkem k obědu měla velký ohlas, dokonce i známý nejedlík spořádal vše, a to nemluvím o přídavkářích! Pobytem venku  děti využily také odpoledne. Po večeři (šunkofleky) čekala děti malá odměna za perfektní chování - zmrzlinka. Snad si naši malí hosté užijí ještě dopoledne zítřejší (předpověď počasí nic moc) a pak už frčí domů. My se přes víkend postaráme o několik "klasických" hostů (snad je od příjezdu neodradí počasí) a v neděli dorazí další dětičky....

12.1.2011, 23:00 hod.  Ani dnes ráno počasí nic moc, takže děti šly na lyže až po desáté hodině. V průběhu oběda (uzená polévka, kuřecí plátek na smetaně, rýže) se najednou začalo rozjasňovat a bylo to tu - slunce! Modrá obloha chvíli vydržela, tak si jí děti užily i při odpoledním programu. Stavěly venku domečky pro vílu a ještě stihly provětrat ježdíky. Večerní palačinky pak zmizely z talířů jako mávnutím kouzelného proutku. Na večerníček ještě navázalo povídání o tom, jak lesní zvířátka žijí v zimě a co pro ně můžeme my lidé dělat. Nakonec děti ještě vybarvily zvířátka na pracovních listech a teď už se jim určitě něco pěkného zdá!

11.1.2011, 20:30 hod.  Moc jsem dětem přála, aby se dneska probudily do slunečného dne. Bohužel se tak nestalo. Teplota se pohybovala lehce nad nulou, což samo o sobě problém nebyl, ale byla mlha. Pak ještě začalo drobně mžít, takže paní učitelky zvolily domácí program. Před obědem se ale přece jen šly dětičky provětrat a vzaly s sebou ježdíky. Myslím, že na ten kopeček od nás směrem k vleku by ježdíky s radostí bývali využili i dospělí. Zatímco děti sedly a jely, dospělí měli místy co dělat, aby si nesedli též.... Zeleninová polévka i borůvkové knedlíky přišly k chuti. Po odpoledním klidu a svačince se šlo lyže. Den byl klasicky zakončen večerníčkem a pak už hurá do postýlek  (P.S. k večeři byly špagety - snědlo se všechno.)
 

10.1.2011, 23:55 hod.  Dokončení zpráv z odpoledne: Po svačince dětičky vyrazily prozkoumat okolí. Některé už tady byly, takže zcela jistě podávaly zasvěcené informace nováčkům. K večeři bylo rizoto s kuřecím masem a zeleninou (samozřejmě mě potěšilo pár přídavků, ostatně ty byly už při obědě, to jsem zapomněla napsat). Pak stihly děti ještě večerníčka a vyprávění o skřítkovi Kořenovi. Nakonec dostaly za úkol skřítka nakreslit, protože paní učitelka dětem prozradila, že se o něm jen mluví, ale ještě ho nikdo neviděl....

10.1.2011, 13:30 hod.  Blesková zpráva pro rodiče, jejichž potomkové jsou u nás se školkou: dětičky dorazily v pořádku. Jsou po obědě (hrachovka, vepřové s bazalkou a těstoviny) a momentálně odpočívají. Dopoledne svítilo sluníčko, teplota se pohybovala kolem nuly. Teď se zatáhlo, ale je tam celkem příjemně.

8.1.2011, 23:10 hod. A bylo to tady, poslední den pobytu. Počasí ale opravdu nepřálo, venku byl led a mokro, takže z bezpečnostních i praktických důvodů byl opět zvolen program uvnitř penzionu. Střídaly se hry a soutěže a dopoledne rychle uběhlo. Ještě před obědem (písmenková polévka a rajská s knedlíkem) však děti přece jenom ven na chvilku vyrazily. Nejen proto, aby se provětraly, ale obdržely zprávu od ducha Jizeráka, že je někde v okolí penzionu ukrytý poklad. To bylo radosti, když ho po chvíli hledání objevily!
Prosby, aby se počasí umoudřilo a mohly odpoledne proběhnout lyžařské závody, bohužel zůstaly nevyslyšeny. Bylo čím dál hůř. Takže i po svačince děti zůstaly na penzionu a pokračovaly ve hrách a soutěžích, které pro ně paní učitelka Radka s pány instruktory připravili. Po večeři (šunkofleky), kdy jsme se i my s dětmi rozloučili malou sladkou odměnou, následovalo vyhodnocení všech soutěží. Nebyl nikdo, kdo by si neodnesl diplom a nějakou pěknou pozornost. Nakonec si ještě děti zaskotačily při minidiskotéce a hurá do hajan. Porotože zítra po snídani dorazí rodiče, aby si své ratolesti odvezli domů. A co si budeme povídat - i když se tady dětem evidentně líbilo, na rodiče už se všechny po tom týdnu moc těší.... (a na závěr ještě pár fotek)

dětské pobyty dětské pobyty dětské pobyty na horách
dětské pobyty na horách dětské pobyty dětské pobyty na horách

 

7.1.2011, 22:40 hod. Obleva nakonec bohužel dorazila i k nám. Nebylo to sice nic dramatického, teplota byla maximálně 2°C, ale dopoledne byla venku mlha, vítr a trochu poprchávalo. Proto byl nakonec zvolenen "vnitřní" program - nejlepší bylo, když děti pantomimicky představovaly nějaké činnosti, případně konkrétní osoby a všichni ostatní (včetně dospělých) měli pak hádat.  Vepřový řízek s bramborem k obědu k chuti přišel, brokolicová polévka už dětem tolik nejela. Na lyže se vyráželo hned po poledním klidu, kdy se zdálo, že se vítr uklidnil a mlha ustoupila. Byl to vlastně trénink na zítřejší závody. Snad bude slušnejší počasí. Jo, a k večeři byly palačinky s marmeládou, nikdo žádnou nevrátil... (Dneska bohužel žádné fotky nemám, ale na zítřek jsem se domlouvala s pány instruktory a paní učitelkou Radkou, že mi nějaké poskytnou z vlastních zdrojů.)

6.1.2011, 23:15 hod.  Dopoledne to venku na žádný příchod teplé fronty nevypadalo - naopak. Venkovní teplota byla -7°C a občas zafoukal docela nepříjemný větřík. To ale dětem nebránilo v tom, aby vyrazily na svah. Po obědě (bramborová polévka, kuřecí plátky na smetaně s rýží - opět beze zbytků) a poledním klidu byl program venku bez lyží: nejdřív různé soutěže a pak přišly na řadu boby a ježdíky. Bramborové knedlíky plněné uzeným masem se zelím přišly opět vhod. Večerní pohádkové "kino" děti příjemně zklidnilo a na patře brzy zavládlo ticho.... Venku se přece jenom oteplilo, je tam těsně pod nulou, tak uvidíme, co bude zítra.

zimní školka v přírodě zimní školka v přírodě školka v přírodě

 

5.1.2011, 22:30 hod. Ani dneska nás sluníčko nenavštívilo. Přestože v předpovědi pro Štěpánku bylo na odpoledne polojasno, po slunečních paprscích nebylo ani vidu, ani slechu. Dětem to ale nevadilo. Dnes měly odpočinkový den - tedy odpočinkový od lyží, jinak se ani chvilku nenudily. Dopoledne probíhala soutěž "Pevnost Boyard", kde tajemný Paklíč soutěžní skupinky dětí vodil po pevnosti a v jednotlivých místnostech se děti snažily získat pro družstvo co nejvíce bodů. Odpoledne se pak venku odehrávala velká balónková bitva. A aby toho nebylo málo, čekal ještě na děti večer Videostop. Ještě se musím zmínit o jídle: dneska jsem se dvakrát zmýlila. K obědu byly borůvkové knedlíky. Pánům instruktorům jsem se do chuti netrefila, tak odešli "na lepší". Myslela jsem, že v tom případě hodně jídla zbyde a bylo mi to dopředu líto. Chyba - než jsem vydala všem jídlo, už jsem slyšela, jak se děti chystají na přídavky. A brzy bylo i po knedlíkách původně připravených pro dospělé. Večer byly špagety a situace se v jisté podobě opakovala. Na jídlo přišli všichni a já si říkala, že jsem to s tím množstvím asi trochu přehnala. Snědlo se úplně všechno.... (samozřejmě tedy k mojí velké radosti).

školka v přírodě školky v přírodě školka v přírodě

 

4.1.2011, 21:30 hod. Tak jsem se těšila, že se ráno přece jenom sluníčko ukáže a my se podíváme aspoň chvilku na zatmění slunce, ale bohužel nám nebylo přáno. Ukázalo se až po obědě (byl uzený vývar a čína s rýží, vše se snědlo beze zbytku)... Celkově ale počasí přálo, takže lyže byly na programu dopoledne i odpoledne. Večer se konala diskotéka, nejaktivnějšími tanečníky byli ti nejmenší. Udělala jsem pár fotek, tak je půjdu prohlédnout a zkusím něco vybrat.

ubytování Kořenov Kořenov ubytování Kořenov penziony
ubytování na horách ubytování na horách ubytování na horách

 

3.1.2011, 22:30 hod. Právě se mi podařilo vymazat zprávu, kterou sem napsal pro rodiče dětí z Prahy, co jsou u nás na Poezii s paní učitelkou Radkou, odpoledne Jirka. Takže ve zkratce: dopoledne děti prozkoumaly okolní terén (někteří si jen oživili paměť, neboť k naší velké radosti jsme mezi dětmi viděli známé tváře). Po obědě (čočková polévka, vepřové maso se zelenou paprikou a těstoviny - přídavkáři vytvořili frontu a téměř nic nezbylo) a poledním klidu už vyrazily děti na lyže a proběhlo rozřazování do družstev. Jak jsme se dozvěděli od paní učitelky Radky, zrovna v tu dobu začalo docela dost sněžit, tak hodnocení výkonů bylo docela obtížné... Pro objektivitu zpravodajství je potřeba ještě napsat, že nejenom popadával sníh, ale v průběhu dne několikrát vykouklo i sluníčko. Po večeři (buřtguláš - po tom se taky zaprášilo) a večerníčku ještě měly děti za úkol vymyslet názvy pro svá družstva. Teď už všechny spinkají a určitě se jim něco pěkného zdá.....

Kořenov školka Kořenov školky v přírodě

3.1.2011, 22:10 hod. Ještě bych se chtěla vrátit krátkou zprávou k závěru roku: poslední dny roku 2010 jsme prožili s našimi stálými hosty pro toto období. Jako vždy to bylo v klidu a pohodě, bez stresů, prostě báječná rodinná atmosféra - doufáme, že i oni to cítili stejně. Pro tentokrát si navíc užili bohaté sněhové nadílky a dokonce dva úžasné slunečné dny. Silvestrovský večer byl zpestřen soutěžním kláním pro děti, které naprosto bravurně připravil náš Hugo (měl toho tentokrát hodně - s Matoušem potom obsluhovali i na baru) a pro dospělé se uskutečnila vědomostní soutěž, jejíž vítěz si kromě tekuté ceny odnesl poukaz na 100% slevu pro jednu osobu na týdenní pobyt v roce 2011 (ještě jednou gratulujeme, Petře!). No a na půlnoc jsme všichni absolvovali se skleničkami sektu před Poezií a sledovali barevné obrazce na obloze...

18.12.2010, 17:00 hod. Včerejším příjezdem našich hostů na Poezii nám oficiálně začala zimní sezona 2010-11. Obsazenost našeho penzionu na tuto nadcházející zimu je opravdu velmi slušná a čeká nás více než 100 dnů nepřetržitého provozu, což bude "zápřah". Nemusíte nám to věřit, ale my sa na Vás - naše hosty - těšíme. "Kvalitu" počasí ovlivnit neumíme, ale co se týká našich služeb a Vaší spokojenosti s pobytem na penzionu Poezie v Kořenově v Jizerských horách, tak věříme, že budete spokojeni. Přejeme Vám, abyste z Jizerek po Vaší dovolené odjížděli odpočinutí a s pocitem, že i v budoucnu se k nám na penzion budete rádi vracet. Tak tedy pro zimu 2010-11 SKOL!

Štěpánka v zajetí předvánoční zimy Zimní měsíc nad horami Pohled z Jizerek na Krkonoše v plné kráse

15.12.2010, 17:25 hod. Žhavá aktualita: rekord potvrzen - právě hlásili, že sněhová nadílka na liberecku z dnešní noci byla největší za posledních 32 let!   

15.12.2010, 11:00 hod. POMÓÓC, POMÓÓC, PO...., 16 let žiju na horách a už jsem pár "kalamitních počasových překvápek" zažil, ale to, co nám sv. Petr nadělil dnes do rána, tak to je (jak by řekli naši kluci Matouš a Hugo) HUSTÝ. Předpověď byla, že do rána připadne cca 30 cm, ale dostali jsme tady v Kořenově 100% nášup, takže 60 cm čerstvýho super prašanu! A důsledky: obchod zavřenej = pan vedoucí se ve sněhu někde ztratil, pekař s pečivem taktéž nezvěstný, naši hoši ve sněhu jen stěží "doplavali" do školy, my dospělí ještě i s jednou rodinou našich hostů si dáme svařák a připravíme pro Vás fotodokumentaci "nadílky". Loučí se zasypaný Jirka M.

První stopy v 60 cm noční Perníková chaloupka v sousedství mizí pod závějí Už jsme se probojovali z pensionu
Po jedné hodině a dvou Hory krásné, hory mé kalamitní!  Hádejte, kdo měl z této nadílky největší radost?

14.12.2010 23:59 hod. Tak máme za sebou generálku na silvestra! Parta, která ho u nás takto oslavila již počtvrté, si užila i "krásného" zimního počasí při sobotním výletě na běžkách (cituji: "Nebýt toho, že jsme s jistotou věděli, že cca 200 m před námi v té bílé tmě je hospoda, nikdo by nás na tu planinu nedostal!") na Jizerku. A já jsem to zvládla i s rozbitou myčkou nádobí! Nám bylo opravdu velkým potěšením a podle ohlasů při odjezdu jsme snad ani my naše hosty nezklamali....

9.12.2010, 23:20 hod. Včerejší obleva a déšť nás vůbec nepotěšil. Do rána ale zase přituhlo a dopoledne začalo opět sněžit. Soused dnes při večerním návratu z hokeje zapadl na příjezdové cestě, tak doufáme, že zítra už bude vše v pohodě a naše hosty žádná komplikace při cestě k nám nepotká.

2.12.2010, 21:00 hod. Dnes dopoledne ještě sněžilo, ale před třetí hodinou začalo nesměle vykukovat i sluníčko. Předpověď na sobotu i neděli je příznivá, i když trochu mrazivá, ale sněhové podmínky jsou skvělé. A když k tomu přidáme urolbovaný Bavorák (díky, pane Čermáku!), čeká naše hosty zcela jistě naprosto úžasný víkend! 

krkonoše penziony ubytování Krkonoše ubytování Jizerské hory

24.11.2010, 9,30 hod. V Jizerkách, v Kořenově, na Poezii sněží, sněží a ..... sněží! Je tu tak 15 "čísel" a naši synové se z této nadílky mohli ráno zbláznit radostí. A jen tak na okraj pro naše hosty na tento víkend - máte na autě zimáky? Jestli ne, tak budete mít "velmi zábavný" příjezd i odjezd! Ale rumu je na baru více než dost, tak se o Vás i po této stránce postaráme. 

Příchod zimy do Jizerských hor Kořenovský start zimy 2010-11

23.11.2010, 22:20 hod. Od včerejší noci s občasnými přestávkami pěkně chumelí. Pokud bude zítra něco vidět, zkusím udělat nějakou fotečku...

1.11.2010, 22:20 hod. Slunečné a relativně teplé počasí v uplynulých dnech velmi příjemně naladilo nejenom nás, ale především naše hosty, kteří dorazili na prodloužený víkend. Jejich denní program nebyl tedy ničím omezován a mohli tak vychutnávat krásy Jizerských hor i Krkonoš plnými doušky (foto z výstupu na vrchol Jizery). Jeden večer došlo i na intelektuální soutěž, kterou občas zpestřujeme učastníkům pobyt. Tentokrát se vítězi stali manželé Kučerovi, kterým tímto ještě jednou gratulujeme (na fotografii přebírají zaslouženou cenu).
Podle předpovědí počasí nás i nadále čeká pěkné počasí, tak pokud usoudíte, že je škoda pobývat ve městě, rádi vás u ná v Kořenově na Poezii přivítáme!

Jizerské hory výlety Jizera Poezie v Kořenově

 

21.10.2010, 22:45 hod. Tak už je to tady! První sněhové vločky poletovaly už včera a podle informace pošťáka bylo lehce bílo už na Příchovicích), ale vrstvička sněhu byla u nás až dneska ráno. Pravda je, že vloni naši chlapci touto dobou měli za sebou už několikeré lyžování na Bavoráku. Letos si asi ještě trošku počkáme, ale není kam spěchat. Dneska sněžilo průběžně..

 První sníh v Kořenově  Ubytování Krkonoše

12.10.2010, 12:00 hod. Závěr minulého týdne se opravdu vydařil - "babí léto", jak na objednávku. Proto jsme se starším synem Hugem (11 r.) "domlaskli" nátěr střechy penzionu (nebojte - účast mého syna na výškových pracích byla jen symbolická a i přesto byl dobře jištěn) a pak hurá na nedělní rodinný výlet malebnou krajinou Jizerských hor. Naši kluci s sebou vzali i kamarádku ze sousedství a potulovali jsme se společně kolem Pasek nad Jizerou. No řekněte - není to nádhera. A ač nejsme doktoři ( ... pane doktore, Vy jste se zase kochal ...), tak jsme se všichni kochali. A to můžete i Vy, alespoň prostřednictvím fotek ... nebo možná i osobně při návštěvě našeho penzionu Poezie v Kořenově. Zdraví Jirka M. 

 8.9.2010, 22:00 hod. Tak už to vypadá, že to "opravdové prázdninové léto" opustilo nejen samotný Kořenov, ale i celé Jizerky. Při vyjasnění dosahují ranní mrazíky na nedaleké Jizerce i -4°C, ale pak přes den jsou zase Jizerské hory a náš penzion v objetí "babího sluníčka". Prozatím skončily i minule zmíněné houbařské žně. Ale až se celkově oteplí (a ono se oteplí - to se klidně vsadím), tak podhříbky ještě zaplní nejeden košík. O nadcházejícím víkendu na Poezii dorazí mužský vokální "poetický" soubor GENTLEMEN SINGERS z Hradce Králové. Pánové k nám do Kořenova opět zavítají na "pěvecké víkendové soustředění" (po kolikáté již?). A mohu Vás ujistit, že kromě profesionálních pěveckých výkonů je s nimi radost i jen tak posedět (při pivku, vínku, slivovičce - každému dle jeho chuti) a povídat si s nimi (no tak dobře přiznávám - "kecám" hlavně já). Takže, už se na ně těším - Jirka M.      

8.8.2010, 15:45 hod. Vydatné deště nás neminuly, ale (na rozdíl od mnoha jiných na Liberecku) žádné škody v nejbližším okolí nenapáchaly. Dneska po většinu dne svítilo sluníčko, což mnoho návštěvníků i místních nalákalo do lesů na houby. Ani Jirka neodolal (navnaděný pátečním úlovkem našeho kamaráda) a výsledek vidíte sami.

houby v Jizerkách houbaření v Jizerkách houbaření v Jizerkách
tohle nám roste u penzionu páteční úlovek našeho kamaráda Jirkův dnešní úlovek

27.7.2010, 23:15 hod. Tropické pařáky minulých dní odezněly (a byly i na horské podmínky - 800 m.n.m. - "hustý"). Pak se přehnalo pár buřin, borůvky zesládly, ale po houbách zatím ani vidu ani slechu. Je ale možné, že v srpnu a vůbec v období babího léta nastanou "smotlachovy houbařské žně". Budeme Vás o stavu hub na českých horách informovat - a nebo se přijeďte do Jizerek přesvědčit na vlastní voka ....zdraví Jirka M. 

14.7.2010, 15:00 hod. Včera po několika horkých dnech zapršelo, ale dneska už zase sluníčko pěkně hřeje. Občas se tedy naštěstí schová za nějaký ten mráček... Na teploměru je 28°C, což je sice na hory dost, ale s rozpálenými městy se to určitě nedá srovnávat. A když k tomu přidáme možnost osvěžit se pod sprchou na terase, co víc si přát.

29.6.2010, 23:59 hod. Vypadá to, že právě vrcholí léto! Je úžasné slunečné a teplé počasí a hosté si tudíž pobyt u nás velmi pochvalují. A zítra začínají dětem vytoužené prázdniny...

18.6.2010, 14:45 hod.  Tak včera jsem se už k počítači nedostala, za což se omlouvám všem, kteří čekali na zprávičky o dětech z Průhonic. Den se perfektně vydařil, přestože původní předpovědi hovořily o postupném zhoršování počasí. I z toho důvodu se trošku přeorganizoval program a místo večerního ohně bylo opékání buřtů raději v poledne. Žádné deště ani vichry naštěstí nepřišly a děti byly prakticky celý den venku. Večer ještě stihly zabalit a krátkou diskotéku a teď už jsou asi všechny doma. A nás čeká deštivý víkend, pršet začalo hned ráno...

16.6.2010, 23:50 hod. Do nového dne děti opět probudilo sluníčko a venkovní rozcvička. Pravda je, že zpoza okna to vypadalo, že je venku tepleji. Foukal docela studený větřík. Dopoledne se ale vzduch trochu prohřál a tady bylo příjemných 15°C. Děti absolvovaly celodenní výlet do Harrachova (tam možná bylo tepleji, neboť Harrachov je níž než my) a teď se odehrává noční bojovka. Hlavní pirát budil děti slovy, že se rozzlobil vládce moří a je třeba ho udobřit. Sama jsem zvědavá na průběh. Ten se ale Vy dozvíte až zítra. Pokusím se také od paní účitelky stáhnout nějaké fotky....

15.6.2010, 23:55 hod.  Včerejší narozeninová oslava se vydařila.  Slavnostně vyzdobená jídelna, na stůl se postupně snášely dobroty, které připravily maminky, a nakonec lovení darů v pirátském kufru - prostě báječný večer!
Dnešní den zahájily děti venkovní rozcvičkou (krásně jim k tomu zpívali ptáci a svítilo sluníčko). Po snídani se děti seznámily s novým členem posádky pirátem/zdravotníkem Ondrou. Každý pirátský oddíl ještě vyplnil palubní deník a pak hurá na Štěpánku. Ani odpoledne nebyla o zábavu nouze a večer si děti kromě mapy pokladů také zhotovily podle pokynů hlavního piráta (čti paní učitelky) vlastní trička.

dovolená na kolech dovolená na kolech
dovolená na kolech dovolená na kolech

 

14.6.2010, 17:55 hod. Po kratší pauze aktuální zpráva pro rodiče dětí, které dnes dorazily k nám na Poezii: příjezd a ubytování proběhlo hladce, oběd si děti pochvalovaly (brokolicová polévka a krůtí guláš s těstovinami), došlo i na přídavky. Odpoledne děti vyrazily na poznávací vycházku do okolí a teď se chystá narozeninová oslava...

27.5.2010, 23:59 hod. Dnešní horské túře bohužel vůbec nepřálo počasí. Dobývání krkonošských vrcholků bylo poznamenáno  zataženou oblohou a hlavně pořádnou bouřkou, která zastihla výletníky na zpáteční cestě. Ale když děti dorazily do penzionu, daly horkou sprchu a za chvíli byly zase jako rybičky.  Před večeří došlo ještě na školní přípravu, večerní soutěže nemohly chybět. A vyvrcholením večera byla stezka odvahy!
Tak ještě pár fotek z předchozích dní:

dovolená v Jizerkách dovolená v Jizerkách dovolená v Jizerkách
dovolená v Jizerkách dovolená v Jizerkách dovolená v Jizerkách
dovolená v Jizerkách dovolená v Jizerkách dovolená v Jizerkách

 

26.5.2010, 22:30 hod.  Včera už děti vyrazily na opravdový výlet. Navštivily Bozkovské jeskyně a ještě stihly i túru kolem Kamenice. Po večeři si "zařádily" při soutěžích v jídelně. Dneska se jelo vláčkem do Liberce do IQ parku v Babylonu. Tam děti vydržely neuvěřitelné 4 hodiny, a i to bylo ještě pro někoho možná málo! Všichni si chtěli všechno vyzkoušet. Tak třeba jízda v kolečkovém křesle na pohled vypadala jednoduše, děti ale zjistily, že realita je úplně jiná... Po večeři se ještě uskutečnila venku vodní bitva (povinnou výbavou byla pláštěnka), která byla završena opravdovým deštěm. Jinak po oba dny počasí docela přálo - naštěstí. Kéž by tomu tak bylo i zítra.

Dneska jsem chtěla doplnit fotky od paní učitelky. Bohužel jsou moc velké a náš systém je nenačte ( a  já je neumím zmenšit - zatím). Takže aspoň tohle:

ubytování Kořenov ubytování Kořenov

24.5.2010, 23:59 hod.  Dopoledne mělo dost pršet, takže žádný velký výlet na programu děti neměly. Po snídani probraly nějaké učivo a pak vyrazily do blízkého okolí, kde pro ně paní vychovatelka připravila hry. Déšť je sice zastihl, ale všichni měly pláštěnky, takže se nic nedělo. Odpoledne byla v plánu návštěva bazénu v holetu Příchovice. Večer byl pak věnovaný soutěžím ve stylu "Hledáme nové talenty". Užili si to všichni - diváci, soutěžící i porota!
Závěrem tedy ještě fotka ze včerejška, jak se fandilo a dnešní záběry z večerních her.
 

Jizerky na kolech Jizerky na kolech Jizerky na kolech

 

23.5.2010, 23:59 hod.  Dneska proběhlo "střídání stráží"- školka Růženka odjela a pražská škola přijela. Paní učitelka s kolegyní ani chvilku nezaváhaly a hned po příjezdu děti "vytáhly" na seznamovací procházku. Bylo totiž krásné slunečné počasí a zítra to asi nebude nic moc... Večer měli zájemci povoleno sledování finálového zápasu mistrovství světa v hokeji, tak fandili jako diví. Je možné, že naši borci vyhráli i tak trochu díky nim :-)). (foto zítra)

22.5.2010, 22:45 hod.  Tak a nastal poslední večer. Děti mají za sebou výlet na Štěpánku (počasí celkem přálo, bylo sluníčko, vítr rozfoukal mraky a vidět prý bylo nádherně). Na zpáteční cestě si děti prohlédly zařízený vojenský bunkr s podrobným výkladem, jak tam všechno fungovalo. I na "trochu" deště došlo, ale děti se vrátily nadšené! Po večeři následoval minikarneval a pak už honem do postýlek.
Ještě závěrem pár fotek, jedna i ze včerejšího hledání pokladu:

Mateřské školky v přírodě Mateřské školky v přírodě Mateřské školky v přírodě
Mateřské školky v přírodě Mateřské školky v přírodě

Mateřské školky v přírodě


21.5.2010, 23:59 hod. Ať dělám, co dělám, dřív se k psaní nějak nedostanu.... Dneska velmi krátce: chvíli potom, co jsem dopsala včerejší zprávu, jsem zaznamenala bušení kapek deště do oken - začalo lít jako z konve. Ráno nebylo po sluníčku ani vidu, ani slechu. Takže po obvyklých činnostech přišla na řadu kratší procházka před obědem. Pak paní učitelky s napětím sledovaly, jak se zase zatahuje a začíná pršet (a to tak, že velmi). Což byla velká čára přes rozpočet, tedy přes program. Odpoledne mělo probíhat hledání pokladu. Nakonec se jen časově odsunulo. Všechno dobře dopadlo, děti na cestu vyrazily, všechny úkoly splnily a poklad našly!

20.5.2010, 23:55 hod.  Dneska se konečně děti (i paní učitelky) dočkaly. Už dopoledne bylo znát, že teplota výrazně stoupá a sluníčko se na nás konečně chystá vykouknout. Veselé písničky (samozřejmě za hudebního doprovodu paní učitelky), pokračování ve výrobě dárků (jen těžko odolávám, abych je nevyfotila - jsou fakt super, ale to by pak nebylo pro rodiče žádné překvapení) a zkoumání bunkrů v blízkém okolí, to vše děti zvládly před obědem. Kuřecí řízeček většině přišel k chuti a hned po krátkém odpočinku děti vyrazily - tentokrát už doopravdy na sluníčko. Během okamžiku se z nich staly luční víly s pampeliškovými věnečky na hlavách.
Večerní pohádka byla na chvíli přerušena sledováním závěrečného střílení na branky v zápase našich hokejistů s Finy. Děti tu chvilku fandily opravdu srdnatě a z vítězství měly velkou radost. Evidentně nejenom ony....
(pro zajímavost: v tuto noční hodinu je na teploměru za oknem 12°C)

škola v přírodě škola v přírodě škola v přírodě
škola v přírodě škola v přírodě

škola v přírodě

19.5.2010, 23:05 hod.  Ráno to tedy lepší nebylo. Pršelo a na teploměru za oknem jsme měli 3°C. Dopoledne se děti zabavily výtvarničením, po sladkém obědě a krátkém odpočinku na pokojích si děti vybraly ke sledování kreslenou pohádku. Konečně déšť ustával, tak padlo rozhodnutí: po svačince se jde ven! Děti počasí vůbec neřešily - oblékly pláštěnky a hurá. Počáteční mrholení je vůbec nerozhodilo. Nakonec z toho byla procházka na hodinu a půl. Zítra snad bude "lépěji".
Ještě fotopozdravy od dětí:

rodiny s dětmi rodiny s dětmi rodinná rekreace

18.5.2010, 23:30 hod.  V noci pršelo, ale ráno byla naštěstí obloha už jenom zatažená. Děti nemohly dospat. Po snídani se věnovaly výtvarné činnosti, pak si společně při hudbě zazpívaly a protáhly těla. A hurá na procházku. Venkovních 5°C moc neodpovídalo druhé polovině května, ale to víte - hory... Pro děti i paní učitelky je důležité, že neprší! Takže po obědě a odpoledním klidu opět přišla na řadu pořádná procházka. A pak to zase uběhlo jako voda a byl večer, pohádka a postýlky.
Jinak musím děti pochválit, pěkně baští. Zbytků na talířích moc nezůstává a občas dojde i na přídavky!
(P.S. Teď momentálně prší, snad to bude do rána lepší.)

rodinná dovolená v Jizerkách rodinná dovolená v Jizerkách rodinná dovolená v Jizerkách
dovolená s polopenzí dovolená s polopenzí dovolená s polopenzí

 

17.5.2010, 23:55 hod. Slíbené informace pro rodiče přicházejí už v dost pozdní hodině - ale přece: děti stihly před večeří ještě jednu procházku a den zakončily pohádkou. Teď už všechny samozřejmě spinkají...

 MŠ školka v příroděMŠ školka v přírodě MŠ školka v příroděMŠ školka v přírodě MŠ školka v přírodě
MŠ školka v přírodě
     

17.5.2010, 22:00 hod. Rychlé aktuality z našeho penzionu Vám tentokrát přináší Jirka M. Minulý týden jsme převzali pro náš penzion Zlatý certifikát kvality (viz. sloupec na stránce vlevo). Velmi si tohoto ocenění vážíme a věříme, že ho obhájíme i v budoucnu tím, že Vám, jako našim zákazníkům, budeme poskytovat i nadále kvalitní služby v atmosféře příjemného rodinného penzionu. Teď z jiného soudku. V sobotu 15.5. v podvečer zakončila dražba soch celotýdenní "Desenské dřevořezání". No a my jsme po letech opět neodolali a prostřednictvím našeho syna Matouše "vlítli" do dražby překrásných děl (výnos z dražby šel ve prospěch Červeného kříže). A teď máme u penzionu (po naší první nádherné soše Kapce naděje - Desenské noviny str. 12.-15.) další přírůstek. Báječného, 400 kg vážícího dřevěného - javorového praještěra Tyrosaura (pracovně mu říkáme prasosaurus). Náš Matouš i ostatní děti, které jej zatím viděly jsou z něj nadšené. Obrazová reportáž bude brzy následovat - máte se na co těšit! A Tobě Matouši k úspěšnému vydražení gratulujeme - táta, máma a brácha Hugo.

17.5.2010, 16:55 hod. Blesková zpráva pro rodiče, kteří mají u nás děti na školce v přírodě: děti dojely v pořádku. Mají za sebou už dvě procházky, oběd, svačinku a výtvarné práce. Více informací se můžete dočíst večer.

10.5.2010, 22:30 hod. No, to tomu dávám - od posledního zápisu uplynul prakticky měsíc!!! Žádné aktuality si nepřečetli koncem dubna o pobytu dětí rodiče školáčků z Liberce. Ani jsem neupřesnila termín avizované generálky zpěváčků (čili Gentlemen Singers). Ta proběhla 2.5.2010 tradičně v kořenovské kapli. 
Musím si na sebe vymyslet nějaké sankce, to už se totiž nedá mluvit o aktualitách.
Dneska ale jednu čerstvou aktualitu mám: s jarem, které se občas i u nás projeví, jsme si u penzinu zbudovali Boží muka. S nostalgií jsme totiž dlouho vzpomínali na křížek (a mihotavé světýlko, když někdo zapálil svíčku) nedaleko chalupy v Malé Úpě, kde jsme předtím bydleli. Jirka dlouho přemýšlel, jak to udělat, aby bylo něco podobného i u Poezie. Kámen jsme měli vyhlédnutý u sousedů, ale chybělo to hlavní - kříž. Až při jedné debatě s bývalým sousedem Karlem S. jsme zjistili, že ani to není tak velký problém! A teď už je po problému, neboť Boží muka stojí a svíčka svítí! Nechť každému, kdo o to stojí, přinášejí pocit, že člověk nikdy není sám....

Jak vznikala naše Boží muka...

Kořenov ubytování se stravováním Kořenov ubytování se stravováními Kořenov ubytování se stravováním
  Náš kamarád Karel předává na
Malé Úpě nádherně zrenovovaný  kříž  Kořenov ubytování se stravováním
 
Kořenov ubytování se stravováním Kořenov ubytování se stravováním Kořenov ubytování se stravováním


13.4.2010, 23:30 hod.  S tím jarem zatím nic moc! O víkendu sněžilo, a to tak, že bylo opravdu bílo. Většina venkovních prací proto musí počkat. Dneska konečně vylezlo sluníčko, ale žádné závratné vedro se nekonalo. U nás na kopci fičel docela studený větřík. Příští týden má na prodloužený víkend přijet škola, tak se modlím, aby se počasí do té doby vybláznilo a děti měly pěkně.

Zpráva pro příznivce "zpěváčků z Hradce Králové" (v překladu mužského vokálního souboru Gentlemen Singers): pánové se u nás budou opět začátkem května soustředit a chystá se veřejná generálka - ještě upřesníme.

Dovolte mi ještě na tomto místě poděkovat všem, kteří nás v zimních měsících navštívili a díky nimž můžeme uplynulou sezonu považovat za úspěšnou!

24.3.2010, 22:30 hod. Opravdu to i u nás vypadá na jaro! Sněhová nadílka minulý týden byla nejvydatnější za celou zimu. A teď je přes den cca 10°C a svítí sluníčko! Možná, kdyby o víkendu tolik nepršelo, Bavorák by ještě jezdil. Ještě v pondělí se lyžovalo.... No nic, buďme rádi, že je venku krásně. Skalní lyžaři si ale stále přijdou na své. Všechna velká střediska jsou v provozu (minimálně o víkendu), takže není co řešit!

15.3.2010, 23:55 hod. Tak nám zase "trošku" sněží! Dneska sice občas vykouklo i sluníčko, ale během chvilky byla zase slušná vánice. Zítra uvidíme kolik toho bude.

4.3.2010, 22:46 hod.  Práce hodně - času málo! Ale přeci jen mi to nedá, abych Vám nesdělil, co vidím při pohledu z okna penzionu do noční krajiny - sněží a to FEST! Takže do rána čerstvý prašánek a příchod jara se - alespoň zde na horách - odkládá. V kurzu budou ještě pár neděl sjezdovky, běžky, snowboardy, sáňky, boby, pekáče ... a snad později i opalovačka na jarním sluníčku, uprostřed ještě sněhem pokrytých strání Jizerek i Krkonoš. Tentokrát Vás zdraví Jirka M.

24.2.2010, 23:20 hod.  Bohužel, obleva k velmi malé radosti hostů pokračuje... Sněhu je ale naštěstí zatím stále dost!

23.2.2010, 23:40 hod.  No, vidím, že jsem se se zprávami z Kořenova už hodně dlouho neozvala! Nic převratného se, myslím, za tu dobu nestalo. Sezona je v plném proudu, hosté si užívají zimní radovánky plnými doušky. V neděli připadlo trochu sněhu a zakryly se černé šmouhy od aut kolem příjezdové cesty. Dneska dorazila obleva, odpoledne bylo na teploměru za oknem 7°C, chvilku sněžilo, chvíli pršelo. Teď jsou 3°C, k ránu by možná mělo ještě trochu nasněžit...

5.2.2010, 23:55 hod. Včera už jsem nestíhala napsat, ale vzhledem k počasí a množství sněhu byl program víc než jasný. Dneska dopoledne to venku moc vábně nevypadalo, tak se děti věnovaly společenským hrám. Odpoledne ale už zase vyrazily na sjezdovku. A po večeři ještě jednou, protože kdo by si nechal ujít večerní lyžování! Byla jsem se tam podívat za naším Hugem a Matoušem a musím říct, že reflexní vesty, ve kterých děti lyžují, jsou naprosto úžasné. Kde zářil pruh, bylo zřejmé, že se tam nachází člen skupiny!

Tak ještě pár fotek:

Jizerské hory penziony Jizerské hory penziony
Jizerské hory penziony

Jizerské hory penziony3.2.2010, 23:55 hod. I dneska děti lyžovaly, ale jen dopoledne. Odpoledne bylo na programu dobytí Štěpánky (severní pól by byl lepší, ale Štěpánka je přece jenom blíž).
Jo, a pokud Vás zajímá, kolik napadlo sněhu, tak HODNĚ! Jak jsme byli smutní, že je ho málo, tak teď by už stačilo....

Krkonoše pobyty s dětmi Krkonoše pobyty s dětmi Krkonoše pobyty s dětmi
Krkonoše pobyty s dětmi Krkonoše pobyty s dětmi Krkonoše pobyty s dětmi

 

2.2.2010, 23:15 hod. Lyžování, lyžování a lyžování přes den, večer běsnění - pardon, básnění! To byl dnešní program. (V tuhle chvíli venku sněží a to tak, že velmi...)

Toto je vítězná báseň:

HORY

Když napadne hodně sněhu,

sbalím batoh,

na hory jedu.

Už vím, kde se ubytuji,

v Poezii – tu miluji.

Poezie, to je ráj,

jídlo, pití, dobré maj.

Potkali jsme Krakonoše,

nesl zrovna plné koše,

koše plné lyžařů,

co popadali na svahu.

Náš instruktor, ten je príma,

v lyžování on je třída.

Lyžovat my umíme,

smáli jsme se, jémine.

Krkonoše dovolená Krkonoše dovolená Krkonoše dovolená

 

1.2.2010, 22:00 hod.  Dnešní den proběhl ve znamení soutěží: na lyžích, na bobech a ve stavbě sněhuláků. Vedení výpravy hned večer udělovalo diplomy a ceny, což děti s radostí přivítaly. 
Ještě pár fotek:

ubytování Jizerky ubytování Jizerky ubytování Jizerky

 

ubytování Krkonoše ubytování Krkonoše ubytování Krkonoše

1.2.2010, 11:00 hod. Včera už jsem nestíhala, takže jenom bleskovka pro rodiče dětí z Mělnicka, které včera přijely: Děti dorazily v pořádku a momentálně si užívají na sjezdovce.

31.1.2010, 00:40 hod. Sněhové záplavy nás tentokrát opravdu neminuly. Venku je minimálně půl metru sněhu a konečně to začíná připomínat pořádnou zimu. Neděle by měla být slunečná a mrazivá. Teď je na teploměru za oknem -8°C, hvězdy zatím nevidím. Snad zítra stihnu udělat nějaké fotky.

27.1.2010, 22:45 hod. Tak KONEČNĚ i u nás SNĚŽÍ!!!! Od večera napadlo cca 5cm, uvidíme ráno ...

24.1.2010, 23:45 hod. Máme za sebou naprosto úžasný zimní víkend. Pravda, teploty byly dost pod bodem mrazu, ale sluníčko už začalo pomalu ukazovat svoji sílu. Ještě by to chtělo takových 10 čísel přidat na Bavorák. Podle předpovědi by mělo něco málo spadnout....

kostelík v Tesařově Krkonoše penziony


Ještě bych se chtěla vrátit ke škole, která v pátek odjela, resp. k paní učitelce, co pobyt vyjednávala. Můj muž měl trošku obavy, zda paní učitelka při svém mládí a věku dětí bude mít vše pod kontrolou. No, nemělo to chybu! Děti šlapaly jako hodinky. Jedinkrát jsme ji neslyšeli na děti zakřičet. Přestože hrůzu rozhodně nebudila, měla naprostý respekt. Takže i za rodiče říkáme DÍKY!!!

21.1.2010, 23:55 hod. Dneska se opět ráno přetlačovala inverzní mlha se sluníčkem. Bohužel vyhrála mlha a modrá obloha zmizela. A taky byla pěkně lezavá zima, děti přišly z dopoledního lyžování o půl hodiny dřív. Odpoledne vyrazily na lyže už naposled. Ale zase byly závody, takže se smutek nekonal. Večer bavily děti svým vlastním programem nejen sebe, ale i pedagogický doprovod. Dospěláci si to opravdu zasloužili. Ne, že by byli z dětí tak zničení, ale opravdu se jim věnovali po celou dobu pobytu tak, že nikdo z dětí neměl čas na případné lumpárničky. Večer byly také vyhlášeny výsledky všech soutěží a závodů a snad nikdo neodešel s prázdnou. Vrcholem byla samozřejmě diskotéka. A největší hit? Michal David - Já chci žít nonstop!...

Ještě pár fotek z dnešního dne:

ubytování u vleku ubytování u vleku
ubytování u vleku ubytování u vleku
ubytování u vleku ubytování u vleku

20.1.2010, 23:45 hod. Dopoledne bylo jako malované! Modrá obloha, sluníčko, -8°C. To se to lyžovalo! Odpoledne už to bylo bez sluníčka a se změnou programu - šlo se na boby. Dětí také navštívily infocentrum, kde si nakoupily pohledy a upomínkové předměty. Před večeří si ještě stihly vyzkoušet svoje vědomosti a postřeh na jedné interaktivní hře (zahrála jsem si přes den jednou také a bylo to super). No a po jídle následoval zlatý hřeb dnešního dne - večerní lyžování. Myslím, že to nemělo chybu.

 Připojuji opět pár fotek (tentokrát nikoli z našeho aparátu)

škola v přírodě škola v přírodě
škola v přírodě škola v přírodě
škola v přírodě škola v přírodě

19.1.2010, 23:55 hod. Dnešní počasí za moc nestálo. Teplota vylezla nad nulu a odpoledne se "zamlžilo". Občas trochu poletoval sníh (naštěstí - v Tanvaldě prý chvílemi pršelo). Nevlídné počasí ale dětem vůbec nevadilo! Dopoledne i odpoledne si užívaly na sjezdovce, večerní hry tentokrát vystřídalo sledování vybraného filmu.

18.1.2010, 23:30 hod. Konečně opět připadlo něco málo sněhu (cca 10 cm). Školáčci celé dopoledne lyžovali a po obědě po krátké pauze znovu vyrazili na svah, aby ještě využili čas do konce provozu vleku. Po odpolední svačince se věnovali školnímu programu. Nuda nebyla na pořadu dne - po večeři se hrály hry. Vytíženost byla dokonalá, dneska už všechny děti spí.....

pobyty dětí pobyty dětí pobyty dětí

17.1.2010, 23:55 hod. Po odjezdu dětí z MŠ nás čekal pobyt dalších velice milých hostů. Na víkendové soustředění k nám dorazili opět "zpěváčci" (kdo netuší, o koho jede: vokální soubor Gentlemen Singers z Hradce Králové). Tentokrát si někteří pánové stihli i zalyžovat, i když co se sněhu týče, při jejich poslední návštěvě (říjen 2009) ho bylo o něco víc... Ode dneška jsou našimi hosty děti ze ZŠ z České Lípy. Sněžení, které je hlášené, by mělo zasáhnout více i Jizerky, tak snad dostatečně připadne. Bavorák už nějakou nadílku potřebuje...
A ještě jedna zpráva. Společně s mnohými dalšími jsme zaznamenali v televizním zpravodajství, že si U Čápa v Příchovicích opět nasněžili na stavbu ledového baru a o víkendu otevřeli. Letos je to fakt asi bomba. Ne, že by loni nebyla, ale tentokrát jde o téměř umělecké dílo. Jakmile to bude možné, i my přineseme obrazové zpravodajství!

14.1.2010, 23:10 hod. Čtyři dny utekly jako voda a zítra jednou děti domů. Dneska si ještě užily dopoledne lyžování a odpoledne závody na ježdíkách. A dokonce objevily poklad, který tu zapomněli Tři králové. Báječné paní učitelky naopak nezapomněly rozdat dětem diplomy za jejich vynikající sportovní výkony. Zítra dopoledne je autobus odveze k maminkám a tatínkům a my se budeme moc těšit, že se zase někdy k nám přijedou nadýchat čersvého vzduchu.

13.1.2010, 23:10 hod.  Tak už vím, proč děti vyráběly ty královské koruny. Minulý týden se ve školce "seznámily" s Třemi krály a jejich pracovní program tady na to navazuje. Jinak dnešní den byl opět mrazivý, ale slunečný. Dopolední lyžování a odpolední bobování si děti pěkně užily a teď už samozřejmě dávno spinkají ve svých postýlkách...

12.1.2010, 23:25 hod. Dopoledne počasí přálo (vylezlo i sluníčko), děti vyrazily na lyže. Vrátily se spokojené. A hlavně jim  dostatečně vytrávilo, takže při obědě (kuřecí plátky na paprice s rýží) byla fronta na přídavky. Odpoledne byly děti na vycházce směrem ke Štěpánce. Ve zbytku dne před večeří (oblíbené palačinky - zase jsem přidělávala) děti za pomoci dospělých vyráběly nějaké královské koruny. Musím se zeptat k čemu budou, jsem moc zvědavá...

11.1.2010, 23:30 hod. Děti z další pražské školky, které přijely za čerstvým vzduchem, dorazily v pořádku. Odpoledne se vydaly na průzkum okolí. Některé z nich tu už byly, ale na jaře, a to všechno vypadá úplně jinak... Co se sněhové kalamity týče, u nás se opravdu žádná nekonala. Za celou dobu, kde byli jinde sněhem zaplavováni, u nás napadlo do 20 cm. Což je nám samozřejmě líto, ale z pohledu případných následků je to asi tak lepší. Nedokážu si představit, co by nastalo, kdyby nešel proud. Byť třeba jenom několik hodin. (To bych asi děti krmila dost obtížně...) Aspoň tak můžou být rodiče naprosto v klidu.

10.1.2010, 12:00 hod. Nikdo z rodičů nezapadl, takže všechny děti, paní učitelky i páni instruktoři v pořádku odfrčeli domů. A my se urychleně chystáme na nové "kousky"! Před chvilkou jsem domluvila s paní ředitelkou další školky z Prahy, která k nám má dorazit. Sněhová kalamita u nich pokračuje. My jseme rádi, že u nás napadlo dalších cca 5 cm čerstvého sněhu...

9.1.2010, 21:45 hod. POZOR ZMĚNA - SNĚŽÍ!

9.1.2010, 21:00 hod. Tak ani dnes jsme se sněhové záplavy nedočkali. Můj skromný odhad je, že napadlo maximálně 5 cm. Jirka ale tvrdí, že je ten odhad hodně nadnesený... Přesto bude asi potřeba si zítra dávat velký pozor: venku jsou sice -2°C, ale momentálně naprosto regulerně prší.
Dopoledne ještě děti vyrazily na lyže, ale odpoledne už raději absolvovaly jen sjezdy na bobech a ježdíkách. Únava po týdnu na čerstvém vzduchu byla znát. K mé velké radosti i poslední den dětem chutnalo (rajská omáčka s knedlíkem, večer buřtguláš) a skoro jsme nestíhali dávat přídavky. Jako odměna za dobré chování ještě byla večer zmrzlinka.

8.1.2010, 23:25 hod.  Jak už jsem psala odpoledne, tady "sněhová kalamita" obnáší cca 2 cm nového sněhu. Což nás dost mrzí, protože se všichni těšili na opravdu pořádnou lyžovačku. Tak snad zítra....  Po odpoledních závodech se ti starší věnovali školní přípravě (mladší se dívali na pohádku), protože po večeři bylo na programu vyhlášení výsledků závodů a předávání diplomů v mnoha dalších "disciplínách". Cen a diplomů bylo tolik, že nikdo nepřišel zkrátka. Pak se konečně děti dočkaly slibované diskotéky.
Abych nezapomněla: v poledne byly kuřecí plátky na smetaně s rýží a k večeři palačinky (ještě jsem musela přidělávat :-) ).

8.1.2010, 14:20 hod. Super aktuálně: žádné velké sněžení se zatím u nás nekoná, jen tak trochu sníh poletuje. Děti právě vyrazily na svah, čekají je závody. Více večer....

vlek u penzionu vlek u penzionu
 ubytování vhodné pro děti  připraveni? - tak hurá na disko!ubytování ŠvP  ŠvP
ubytování ŠvP ubytování vhodné pro děti ubytování ŠvP

 7.1.2010,23:10 hod. Ani dneska to s počasím nebyla žádná sláva, ale děti byly maximálně spokojené. Na programu bylo totiž opět lyžování. Pro úplnost ještě jídelníček: v poledne si děti pochutnaly na vepřovém řízku, večer byly bramborové knedlíky plněné uzeným masem se zelím.

ubytování u vleku ubytování u vleku ubytování u vleku

6.1.2010, 23:40 hod. Po pravdě řečeno, dnešní počasí nic moc. Zatažená obloha, -5°C, občas něco drobného poletovalo. Proto asi ani moc nevadilo, že si děti odpočinuly od lyží a "potulovaly" se po okolí. Dopoledne se vydaly směrem ke Štěpánce, odpoledne pak opačným směrem. Stále se pátravě rozhlížely, jestli na ně někde nevyskočí Barbucha. Ale protože se dozvěděly, že chytrým dětem Barbucha nic neudělá, probíhaly cestou kromě klasických sněhových hrátek vědomostní soutěže.
S jídlem (ovocné knedlíky s tvarohem, špagety) jsem asi taky nezklamala, fronta na přídavky byla dostatečná :-)
P.S. Fotky budou zítra, vyskytla se komplikace s přenosem.

5.1.2010, 23:15 hod. Lyžování, lyžování a lyžování. To byl dnešní program. Zlatý pan Čermák přes méně příznivé podmínky na Bavoráku pustil vlek a děti jezdily jako draci. Přes den vylezlo i sluníčko a vypadalo to fakt moc pěkně. Při obědě (hovězí ala ptáček s rýží) i večeři (šunkofleky) jsem měla co dělat, abych uspokojila všechny "hladové krky". Ale trošku jsem počítala s tím, že děti i dospělí budou při chuti, takže s přídavky vyšlo na všechny zájemce.

Bavorák Kořenov pobyty vhodné pro děti
   

4.1.2010, 23:00 hod. Dnes dopoledne děti vyrazily obhlédnout terén a sněhové podmínky na sjezdovce. Ježdíka měl s sebou každý, tak se i závodilo. Při zkoumání okolí narazily děti na stopy Barbuchy. A protože nikdo Barbuchu pořádně nedovedl posat, pokusily se ho každý po svém vymodelovat ze sněhu. Po obědě (vepřové se zelenou paprikou a těstoviny), poledním klidu a svačince bylo na programu rozřazování lyžařů do družstev. Asi to bylo náročné a všem docela vyhládlo, protože po bramborové kaši a sekané se jenom zaprášilo!
Přes den průběžně poletoval sníh, ale ještě by to chtělo. Snad se dočkáme většího přídělu.

školka v přírodě školka v přírodě školka v přírodě
školka v přírodě školka v přírodě školka v přírodě

3.1.2010, 23:35 hod. Ráno nás přivítalo modrou oblohou a sluníčkem. A co je hlavní, napadlo cca 15 cm nádherného prašanu. Pochopitelně než jsem se rozhoupala k focení, zatáhlo se. Dětičky z Prahy dorazily, paní učitelka Radka s kolegyní zdravotnicí a třemi lyžařskými instruktory je ubytovala a já jsem připravila první večeři (zeleninové rizoto s kuřecím masem). Doufáme, že vše proběhne k všestranné spokojenosti, stejně jako loni. Momentálně je venku -7°C a děti v klidu spí...

ŠvP ŠvP
Děti sledují večerní pohádku

2.1.2010, 14:30 hod. Hodně lidí si na začátku roku dává předsevzetí. I já si každý rok slibuji, že aktuality budou aktuální a nebudu psát třeba o silvestru 2.1.. Ale nějak se opět nezadařilo... Silvestrovský den prožila většina našich hostů v libereckém Babylonu (konkrétně v bazénu), ti pokašlávající se šli podívat na zvířátka do liberecké ZOO. Spokojeni byli všichni. Večerní volná zábava byla "přerušena" vědomostní soutěží párů. Za průběžné konzumace mňamek jsme se posunuli k půlnočnímu přípitku a k odpalování pekelných ohňů. Prožitek bohužel kazil déšť, ale o to snadněji se daly uhlídat všetečné dětičky. Na některé hosty brzy padla únava, někteří vydrželi podstatně déle :-).
Co asi mnohé zajímá více, než průběh oslav konce roku je počasí: od posledního zápisu se bohužel sněžení nekonalo. Teploty zůstaly nad nulou a místo sněhu padal déšť. Ale je pravda, že tak dramatická obleva, jako byla po Štědrém dnu, nenastala. Uměle zasněžené sjezdovky jsou normálně v provozu. Hosté, kteří byli včera U Čápa na večerním lyžování, si pochvalovali, že to byla nejlepší lyžovačka za celý týden. Dnes jsme se konečně dočkali. Od rána sněží, teploměr ukazuje -6°C. Předpověď je v tomto smyslu příznivá, tak doufáme, že i dětičky z pražské MŠ, které zítra dorazí, si přijdou na své (slibuji, že budu pravidelně informovat)!!!

Takže závěrem: všem našim hostům děkujeme za přízeň, kterou nám věnovali v minulém roce a těšíme se na všechny, kteří se chystají nás navštívit. Přát si do nového roku hodně zdraví může působit jako fráze, ale když se člověk dostane do věku, kdy ho občas něco zabolí, píchne nebo tělo neposlouchá a nejsou to jen "zaražené větry", zjistí, že je to opravdu kromě potřebné dávky štěstí, v životě to nejdůležitější. Takže VŠEM HODNĚ ZDRAVÍ, štěstí a spokojenosti přejí do nového roku všichni Matouškovi z Poezie.

                                        ubytování Kořenov ubytování Jizerky

29.12.2009, 22:50 hod. Jak jsem minule psala, že sněží, sněžilo celou noc a ještě přes den. Takže to tady zase vypadá jako v zimě. Ke spuštění Bavoráku sice ještě trochu chybí, ale zítra a ve čtvrtek by opět něco mělo připadnout. Jinak okolní vleky odolávají náporu hostů silvestrovského týdne. Dneska jsem byla odpoledne něco vyřídit v Harrachově a musela jsem si opakovat: zlatý klídek v Kořenově! Navíc ještě dneska svítilo i sluníčko (teplota nad nulu nevylezla), tak si to naši hosté docela pochvalovali. Akorát mi nedošlo, že jsem měla vzít foťák a vyběhnout ven... Je o trochu víc sněhu než na těch posledních fotkách ze 2.12.

27.12.2009, 23:20 hod. Nebudete mi věřit: už několikrát jsem se chystala napsat, ale vždycky se to nějak zvrtlo... Dokonce jsem měla dvakrát připravené fotky, ale než jsem zasedla k počítači, bylo všechno jinak. Takže aspoň slovně - do středy bylo krásně bílo, večer začala rolba upravovat Bavorák a naši chlapci se těšili na lyže. Na Štědrý den vylezla teplota na 5 stupňů a neklesala ani po setmění. Když jsme šli v 10 večer na půlnoční do kostelíku, bylo stále stejně teplo a k tomu foukal silný vítr, který působil na sníh jako fén. V noci začalo ještě pršet a dílo zkázy bylo dokonáno. Ráno jsme smutně koukali na zbytky sněhu okolo. A to jsme u stromečku slibovali našemu Matoušovi, že si druhý den může jít vyzkoušet boby s volantem, co přinesl Ježíšek... Včera už bylo zase na nule a méně, ale žádné mraky, ze kterých by zasněžilo, na obzoru nebyly.
No a před chvílí jsem doklidila v kuchyni a jdu konečně něco napsat a co nevidím: VENKU SNĚŽÍ !!! Tak uvidíme ráno.
Jinak sjezdoví lyžaři se nemusí bát vyrazit na hory, na všech uměle zasněžených sjezdovkách se normálně lyžuje a pokud si někdo přivstane, po ránu to prý nemá chybu. 

14.12.2009, 23:00 hod. Už ve čtvrtek odpoledne začalo lehce sněžit. Příbývá po troškách, ale přibývá. Takže doufáme, že ještě nedávné výkřiky meteorologů o Vánocích na blátě jsou definitivně mylné. Na Čerťáku se svítí celou noc, neboť díky mrazu (u nás za oknem je momentálně -5°C) jedou sněhová děla na plný výkon.

2.12.2009, 23:45 hod.  Tak tu máme prosinec. Ještě včera při předpovědi počasí meteorologové tvrdili, že sněžit nebude. A ráno jsme se probudili do bílého! Je samozřejmě pravda, že do loňské sněhové záplavy touto dobou to má daleko, ale lepší něco než nic.
A co je nového? Lyžaři se mohou těšit na nájezdovou rampu na vrcholu Bavoráku, která těm zdatnějším přidá na rychlosti.

                                              Harrachov Kořenov Krkonoše Krkonoše Harrachov ubytování 
                                                                              takhle to vypadalo u nás dnes dopoledne
         

                                             Jizerky ubytování Jizerky ubytování
                                                  nová nájezdová rampa (22.11.)               podzimní pohled na Čerťák (26.11.)

19.11.2009, 23:10 hod. Už jsem zase dostala kartáč, že jsem dlouho nic nenapsala. Jak všichni vidíte, je to pravda. Takže ve stručnosti: listopad se nese ve znamení sychravého podzimu. Netvrdím, že každý den prší, ale dost mi chybí sluníčko. O víkendu jsme měli hosty, tak se alespoň v sobotu předvedlo, další dny se ukázalo spíše sporadicky. Loňské sněžení 17.11. se nezopakovalo, bylo "teplo", takže lilo jako z konve. Nám by se líbilo, kdyby sníh napadl před mikulášským víkendem a pak by se to postupně pomalu "přiživovalo".

P.S. Pokud přemýšlíte o zimním pobytu v Jizerkách (Kořenově), a nejlépe u nás na Poezii, neváhejte s rezervací. Nějaká volná místa ještě jsou, ale výběr termínů už začíná být omezený!!!

2.11.2009, 23:50 hod. Podzimní prázdniny pro nás samozřejmě znamenaly hosty a péči o ně, takže týdenní výročí svatby probíhalo v pracovním duchu. Dny byly poněkud chladné, ale třeba v pátek a v neděli svítilo sluníčko a opravdu dalo vyniknout všem krásným barvám přírody kombinovanými námrazou. A bylo i příjemné překvapení, ze kterého měli radost zprostředkovaně i hosté. Při toulkách po okolí se jedna naše klientka zaměřila na sběr hub a rozhodně nepřišla s prázdnou! Takže v sobotu večer byla bramboračka s čerstvými houbami....

                         ubytování Krkonoše Jizerské horyzima na horách                          zimní dovolená v Čecháchzimní dovolená hory

26.10.2009, 9:00 hod.   Já Vám tedy to tajemství účelu odhazování sněhu na místním hřbitově u kostelíka vyjevím. Nejednalo se o chystání se vlastního hrobního místečka pro sebe, jak se mne dotazoval jeden ze sousedů a čtenář našich aktualit (čímž mne velmi pobavil), ale o věc daleko "obyčejnější". V sobotu 24.10.2009, v den nedožitých 78. narozenin mé mámy, se v 11,00 hodin rozezněl z věže kořenovského kostelíka cinkot zvonku, který měl "celému světu, ČR, Jizerkám, Kořenovu a jeho obyvatelům" zvěstovat, že po 22 letech, v kterých jsem se s Pavlínkou " náhodně a občas" vídali a jen tak mimochodem jsme spolu přivedli na svět naše dva syny - Huga (10 let) a Matouše (zítra! 7 let), jsme uzavřeli právoplatný sňatek. Takže od tohoto dne jsme již všichni Matoušci a jméno Pavlína Holanová patří již pouze do historie. No jo a proč jsem tedy vlastně ve čtvrtek na tom hřitově házel ten sníh? No proto, že ho tam na cestě ke kostelíku leželo ještě dobrých 25 cm a já bych tam na svých bedrech svou milou k oltáři ve svých 48 letech asi "nedotáhnul" (já vím,že si říkáte - kecá - vždyť na té fotce žádný sníh skoro není, ale věřte, že ve čvrtek ho tam bylo opravdu požehnaně). Celá ta "událost" byla opravdu hodně veselá a já bych rád za podíl na této neformální atmosféře poděkoval i  oddávajícímu panu ing. Pavlu Michkovi a jeho kolegyním z matriky z Desné - byli velmi civilní a bezvadní. Tak ještě jedno foto a dost bylo rodinných ság! Váš 48. letý vyplašený "novomanžílek" J.M. 

22.10.2009, 23.00 hod.  Tak jsem si byl dnes zaházet lopatou na našem místním hřbitově, který obklopuje náš kořenovský kostelík. Sněhu pořád hodně. Byl sice mokrý a těžký, ale celkem mi to šlo. Vás asi ale zájímá, proč v Jizerkách v obci Kořenov "nějaký blázen" (= tedy JÁ) háže nesmyslně sníh u kostelíku na hřbitově .... Tak to se dozvíte až příště! Váš J.M.

19.10.2009, 13:50 hod.  Uf - máme za sebou opravdu mimořádný víkend! V pátek jsme očekávali příjezd "našich zpěváčků" (mužský vokální soubor Gentlemen Singers z Hradce Králové - kdo si chce "šmáknout", tomu vřele doporučujeme navštívit jejich koncert, nebo alespoň jejich web!) a pár dalších hostů. Nic mimořádného až na to, že průběžně nešel proud, venku hustě sněžilo a na parkovišti jsme měli téměř 40 cm sněhu. Takže jsme museli objednat odklizení parkoviště, neboť ručně to nepřicházelo v úvahu. Páteční večeři jsem tedy začala vařit už v poledne na kempingovém vařiči. I přes všechny komplikace to dobře dopadlo a nikdo o hladu nebyl. Večer byla do devíti romantika při svíčkách. Pak to pustili, tak mohli zpěváčci zahájit soustředění. V sobotu dopoledne to ještě několikrát probliklo, ale oběd už to neohrozilo. Ale samozřejmě jsme byli stále bez internetu.
No a v sobotu se také konala první (pod)zimní lyžovačka. Velká výhoda byla, že naši chlapci nemuseli do blízkých Rejdic ani do podstatně vzdálenějších Janských lázní na Černou horu, ale nazuli přezkáče, popadli lyže a vyrazili na Bavorák. Řekněte, není to 17.října úžasné? Někdo cestuje do Itálie nabo Francie na ledovec a my to máme za barákem! V neděli vyrazili na naši hosté i na běžky na okruh do polských Jakušic a byli také nadšení.
Tak takhle my si tady žijeme!

lyžování Jizerské hory Kořenov ubytováníKořenov - penzion u vlekuvlek u penzionuGentlemen Singers

Štěpánka v KořenověHarrachov ubytovánílyžování u penzionu

15.10.2009, 14.00 hod.  Jizerky - Kořenov - okolí penzionu Poezie  - bez komentáře!  

 Jizerky - Kořenov - ubytování na horách                     Jizerky - Kořenov - ubytování na horách      

15.10.2009, 9:35 hod. Neskutečné, fantaskní, neuvěřitelné, absurdní, nevídané, abnormální ... Podívejte se dobře na datum dnešní aktuality a do Vašich kalendářů - ano je opravdu 15. října a v Jizerkách v Kořenově jsou penziony zasypány 35 cm čerstvého SNĚHU! A sv. Petr sype vydatně dál! Na horách žiju 15 let a když našim hostům občas říkám, že jsem tady zažil už všechny "počasové vrtochy" (15 cm sněhu 21. května, + 33°C ve stínu - a to je na hory opravdu hodně, drobné, ale přeci jen sněžení 9. června i počátkem září, -36,4°C letos na nedaleké Jizerce, 11 dnů nepřetržitého sněžení, horské povodně i nalezeného zdravého podhříbka 10. prosince ...), tak jim vlastně lžu! Protože, to co se venku zde na horách děje v tyto hodiny jsem tedy opravdu ještě nezažil. Silnice vedoucí na Harrachov je pohádkově vánočně bílá a uplně tichá - nejezdí totiž vůbec žádná auta. Ty "parkují" v přilehlých kopcích nehybně již od noci (tedy především kamiony a auta s "letňáky" - no popravdě tentokrát bych je i omluvil - kdo by přezouval v 1/2 října, ja normálně taky ne!). A taky musím konstatovat, že současným vývojem počasí zapadlo = zasněžilo i mé "básnické střevo" - aktualita z 11.10. Dnes ráno, když jsem se svým "bolavým" ramenem před penzionem odhazoval ty nečekané říjnové bílé srač ..., to byste měli slyšet můj současný básnický, zde nepublikovatelný, slovníček. Váš J. M. P.S.: těšte se, Pavlína Vás v nejbližších hodinách určitě zavalí příslušnou fotodokumentací .... jó, abyh nezapomněl, běžky, sáňky, boby a sjezdovky fakt už vyneste z půd i sklepů - je na ně už ten "pravý" čas. 

14.10.2009, 23:20 hod. Aktuální počasí: v Kořenově i v celých Jizerkách od rána téměř bez přestání sněží. Odpoledne bylo před domem téměř 10 cm. Jsme zvědaví na ráno...
Zítra se mi snad podaří udělat nějaké fotky.

13.10.2009, 23:55 hod. Tak netrvalo dlouho a po vylíčení barevných odstínů "perem mého muže" tu máme zcela jasno - tedy bílo. Přiznám se, že nás to dost zaskočilo. Ne, že bychom nesledovali předpověď počasí, ale pořád se nám nechtělo věřit, že zima opravdu udeří takovou silou. Narychlo jsme odpoledne uklidili stoly a židle z terasy. Původně jsme s nimi totiž počítali ještě pro hosty na víkend... Teď budeme spíš vytahovat sáňky! A dotoho všeho jsme dnes naše auto nechali v servisu a půjčili si náhradní vůz, bohužel na 10 a více cm sněhu asi není moc připraven... No, snad do rána tolik nenapadne. I když kdo ví! Připojuji alespoň pár superaktuálních fotek, ať se můžete přesvědčit, že se fakt u nás v Kořenově pořád sype....

                     počasí v Kořenověprvní sníh v Kořenově
                                                               Tohle jsem vyfotila z okna ve 23:50 hod......

11.10.2009, 16:00 hod. Tak to tu musím "čapnout" za moji ženu Pavlínu, když se tady už takovou dobu "nevyjevila. Po moc pěkném září je už skoro polovina října a k nám do hor dorazil podzimní čarokrásný čas. Podezřele dřív se už stmívá a venku je občas ve vzduchu cítit blížící se sněhy (však se už také naši dva synci nemohou sněhu a s tím spojené lyžovačky dočkat!). Na samých vrcholcích kopců se již sníh i nakrátko objevil, ale já bych s tou zimní "pohádkou" přeci ještě jen pár týdnů počkal. Vždyť nyní, když se podívám od penzionu do kraje, vidím nádhernou paletu snad všech odstínů barev, co příroda vykreslila na listech stromů chystajících se k "zimnímu holiči". A ve chvíli, kdy do této krásy zasvítí slábnoucí slunce, tak mě napadají přesně taková to básnicko-poetická "střeva", jejichž obsahu jste nebyli ušetřeni v předchozích řádcích. A tak dost bylo pro tuto chvíli mé poezie - raději za námi přijeďte na skutečnou Poezii - penzion v Kořenově! Váš J.M.

20.9.2009, 23:55 hod. Září vstoupilo do poslední dekády a já se trochu stydím, že vás opět nechávám takovou dobu bez informací o dění u nás na penzionu a v nejbližším okolí. Ale protože se včera udála významná akce, nesmím se zápisem otálet. Tou významnou událostí byla oslava 100 let kořenovského kostelíka. K této příležitosti se podařilo kostelík opravit (kdo jste ho letos v létě viděl, jeho stav už byl opravdu žalostný) v opravdu rekordní době. Práce byly zahájeny 7.září!!! Teď už zase září do kraje, a to jak ve dne tak v noci (resp. cca do 23 hodiny a pak zase přibližně od páté ranní). Takže díky všem, kdo se o to zasloužili.
Ještě informace o počasí: babí léto je opravdu v plném proudu. Ranní mlhy a studená rosa už s létem nic společného nemají, ale to odpolední slunce! Stromy se pomaloučku začínají barvit. Už se těším, jak budu "lovit" takové ty fotky - náladovky. Snad tím i někoho  potěším...  

 Kořenov ubytováníKořenov - kostelíkKořenov -  kaple

Na prvním obrázku vidíte střechu našeho penzionu v pohledu od kostelíka, v pozadí sjezdovka Čerťák v Harrachově, prostřední snímek je samozřejmě "náš" kostelík v novém kabátě a na poslední fotce je "dvojče" našeho kostelíka, které se nachází v Rakousku.

29.8.2009, 16:00 hod. Už je to opravdu dlouho, co jsem se neozvala.... Ne, že by nebylo co psát. Ale díky operaci ramene, kterou můj muž v červenci absolvoval, mi najednou "přibylo" práce a zápisky jsem stále odkládala a odkládala. Až tento týden mě postrčil e-mail od našeho kamaráda, který se dotazoval, zda jsme v pořádku. Tak mi došlo, že i dalším stálým nebo novým čtenářům/hostům mohou průběžné informace ze života našeho penzionu scházet.
Na průběh léta ani na obsazenost si rozhodně nemůžeme stěžovat. Žádný týden se nestalo, že by bylo jenom ošklivé počasí. Tak pěkně se to prostřídalo a snad kromě toho prvního červencového týdne se dařily i naše venkovní večeře.
Podle dlouhodobých předpovědí počasí by mělo být hezky i v září, tak jestli ještě plánujete odpočinek (samozřejmě nejlépe v Jizerkách), ozvěte se, rádi Vás přivítáme.

A POZOR, škola se blíží a s ní i přehled termínů různých prázdnin. Nezapomeňte si včas rezervovat (hlavně jarňáky)!

21.7.2009, 22:20 hod. Minulý týden bylo i u nás počasí jako na houpačce. A do toho přišla "rychlá akce" - pokládání nového asfaltového povrchu na příjezdové cestě. V pondělí se tu zastavil zástupce dodavatele (se kterým jsme si už loni předjednávali, že až se bude akce realizovat, připojíme se s vlastní objednávkou úpravy před naším penzionem) a oznámil nám, že zítra, tj. v úterý na to chlapi "vlítnou". Což ovšem znamenalo "rychlou akci" i z naší strany, aby byl "náš povrch" náležitě připraven. Jako neocenitelný pomocník se projevil pan Václav, který dovolená-nedovolená skočil po krumpáči a významně se podílel na úpravách (dovolená
s Andělem v reálu :-)). Za což mu samozřejmě touto cestou ještě jednou moc děkujeme! V úterý se skutečně začalo a ve středu odpoledne byla cesta včetně našich úprav hotová. Bohužel do toho stihnul přijít vydatný deštík, tak doufáme, že se to nijak významně na kvalitě povrchu časem neprojeví....  V každém případě děkujeme i OÚ Kořenov, že oprava cesty proběhla, protože poznámky od hostů na toto téma jsme už začali slýchat čím dál tím častěji. V pátek bylo neuvěřitelné dusno a teplo (ve stínu 26°C). Déšť přišel až v noci a s ním samozřejmě i slibované ochlazení - ráno bylo nějakých 11 °C  a přes den to o moc výš nevylezlo. Dneska už bylo zase příjemných 20°C a zítra má být opět pařák....

     nekuřácký penzionnekuřácký penzionubytování Jizerky

11.7.2009, 23:00 hod. Máme za sebou zatěžkávací zkoušku na letní sezonu. Parta z Brna (a Opavy, abych byla přesná), byla hrozně fajn, jen jich bylo hodně (rozhodně si nestěžujeme), tak to bylo pro nás náročnější. Ale zase měli s sebou kytary a krásně hráli a zpívali, což se dnes tak často nevidí (a neslyší). Do úterý bylo počasí příjemné, teplo s občasnými přeháňkami, ale pak se docela ochladilo a i toho deště přibylo. Cyklistické výlety se redukovaly nebo měnily na pěší. Ale myslím, že to náladu nikomu nezkazilo a doufám, že si to všichni užili. To ostatně poznáme i podle toho, jestli se k nám zase někdy vrátí nebo nás někomu dalšímu doporučí :-)). Po víkendu se má zase oteplit, tak snad se vrátí léto i k nám ....

30.6.2009, 22:55 hod. Tak koukám, že jsem se už dlouho neozvala.... Po dětech tu byla na víkend parta cyklistů (bylo veselo) a pak už začali jezdit "normální" hosté. Počasí je momentálně docela "prádelní". Dneska po půl třetí přišel pěkný přívalák, no ale jak jsem četla ve zprávách, nebylo to nic proti kroupám v Liberci. Na stránkách ČHÚ jsme zjistila, že pár kilometrů od nás (na Souši) byl pořádný lijavec už po poledni. Tady se to jen honilo. Zítra začínají i našim dětem prázdniny, tak snad se to počasí už trochu zklidní.

11.6.2009, 23:10 hod.  Jak už jsem se zmínila včera, čekal děti dnes výlet do Pěnčína. Tam měly v plánu návštěvu kozí farmy a korálkové dílny a také projížďku minivláčkem na Černou studnici. Předpověď  počasí nebyla žádná sláva. A žádná velká sláva to nebyla ani v reálu. Bohužel největší slejvák byl při vyhlídkové jízdě minivláčkem. Děti sice nezmokly, protože byly vágonky chráněny igelitovými "stěnami", ale z vyhlídky moc nebylo.... Ale všechno ostatní si podle řeči paní učitelky opravdu užily. Po návratu měly jít ještě děti hledat poklad. Akce musela být sice na hodinku odložena, protože se opět spustil liják. Ale pak zase vykouklo sluníčko a šlo se.
Myslím, že to dětem opravdu uteklo. A díky programu, který měly, se určitě ani chvilku nenudily. Zítra v deset přijede autobus a kolem 12 hodiny budete mít svoje rošťáčky a rošťandy v Praze. Tak doufáme, že zase někdy....

10.6:2009, 23:30 hod. Chtěla jsem vás potěšit (samozřejmě především rodiče) fotkami z vycházek dětí od paní učitelky. Bohužel má paní učitelka asi nějaký "nadupaný" foťák a její fotky na kartě jsou (co do objemu dat) příliš velké, takže náš systém si s nimi neporadí. Možná to jde nějak upravit, ale s tím si momentálně neporadím zase já.... Takže alespoň dvě fotky z dnešního vyhodnocování lesní olympiády, které jsem fotila:

                      Kořenov penzionškola a školka v přírodě

10.6.2009, 22:55 hod.  Dneska počasí konečně přálo. Většinu dne bylo nad 15°C, a když se k tomu přidávalo sluníčko, nebylo co řešit. Po školních povinnostech dopoledne se šlo ještě do lesa. Při obědě jsem se těšila, že budou mít děti radost z meruňkových knedlíků, ale asi jsem je moc nepotěšila, přídavky se nekonaly. Kolem druhé hodiny, krátce poté, co děti vyrazily na okruh ke kořenovskému nádraží, spadlo pár kapek . Ale opravdu jen pár, tedy alespoň v místě, kde se děti momentálně nacházely. Jinak na Štěpánce výletníci docela zmokli, a to je vzdušnou čarou necelé dva kikometry... A to nemluvím o tom, jak to vypadalo nad Harrachovem!
Kromě různých venkovních her děti pokračovaly také v lesní olympiádě, kterou zahájily již první den pobytu. A protože je zítra na programu celodenní výlet, bylo potřeba olympiádu dokončit a večer vyhodnotit. Nějakou odměnu si nakonec zasloužily všechny děti.
(Už půl hodiny se snažím připojit fotky, ale je nějaký problém, takže budu zkoušet dál. Doufám, že se to podaří alespoň později...)


9.6.2009, 23:15 hod.  Ráno děti nemohly dospat. Svítilo krásně sluníčko a bylo docela teplo, tak ještě před snídaní vyběhly na hřiště. Po snídani se chvíli věnovaly škole, ale pak raději využily pěkného počasí a vyrazily ven. Po obědě (rajská s knedlíkem měla úspěch) byl v plánu výlet na Štěpánku. Cesta tam proběhla v pohodě. Pak se bleskurychle zatáhlo a začalo pršet, a to tak, že velmi... Děti rychle vybalily pláštěnky a s písní na rtech přečkaly to nejhorší. S deštěm přišel i prudký pokles teploty - z 20 na 13°C. Tak jsem raději rychle zapla topení, aby přišly do tepla. Když dorazily domů, už zase svítilo sluníčko. Po večeři (zeleninové rizoto s kuřecím masem) a večerníčku měly děti ještě tolik energie, že vyrazily znovu na hřiště...

                    Dětské hřiště u penzionuHřiště pro děti u penzionu v Jizerských horách

8.6.2009, 23:45 hod.  Necelých deset minut potom, co jsme odeslali na server předchozí zprávu, se spustil déšť, který během chvilky přešel do pěkného slejváčku. Děti byly naštěstí nedaleko, takže se urychleně vrátily pouze lehce provlhlé. Následovala hodina a půl "nuceného pobytu" v penzionu, čehož paní učitelka využila ke slovním hrám. Kolem čtvrté hodiny se ozvaly i hromy. Najednou se nebe nad kapličkou rozjasnilo a vysvitlo slunce, duha nad Krkonošemi byla úžasná. Po další čtvrthodince čekání jsme se všichni ujistlili, že mraky opravdu postupují na východ nad Krkonoše. A tak děti vyrazily. Druhý pokus se už vydařil. Po večerníčku vzala paní učitelka kytaru a děti si ještě zazpívaly. Teď už sladce spinkají.....

   ŠvPŠvPŠvP

8.6.2009, 14:15 hod. Vážení rodičové, babičky, dědečkové, přátelé, kamarádi - dnes po 10 dopolední dorazily v pořádku dětičky z Vaší školy na Praze 9. Paní učitelky děti ubytovaly a hned se šlo dovádět na hřiště u penzionu. K obědu děcka "zblajzla" zeleninovou polévku, krůtí masko s těstovinami a byla i řada přídavků. Po obědě, kdy si šly děti odpočinout, přišla na řadu venkovní svačinka a pak kolektivní úprk - výlet do přírody kolem penzionu. Počasí zatím "drží". Další zprávy o Vaší "drobotině" budou na těchto stránkách pokračovat pravidelně i v dalších dnech.

1.6.2009, 23:55 hod. Děti ze ŠvP z minulého týdne měly opravdu velké štěstí na počasí! Při odjezdu jim pěkně lilo, což samozřejmě už nikomu nevadilo. Odpoledne dokonce zasněžilo a střecha naší sousedky byla úplně bílá. Sobota i neděle byly ve znamení deště, v neděli se začalo aspoň trochu oteplovat. Dneska už bylo velmi příjemně, střídavě svítilo sluníčko a odpoledne bylo kolem 15°C. Večer zase sprchlo (a mně zmoklo prádlo :-(( ).
P.S. Ještě jednou bych ráda touto cestou poděkovala všem rodičům za milé e-maily , které mi minulý týden chodily. Opravdu mě těší, že moje (většinou) noční zpravodajství z pobytu dětí přináší radost. A abych nezapomněla: neuvěřitelně akční paní učitelka s kolegyněmi si zaslouží velikou poklonu! Každodenní výlety nejenom po blízkém okolí a navíc bez luxusu vlastní dopravy, to je opravdu nevídané! Panu řediteli dotyčné školy k takovým učitelkám gratuluji - i když nejvíc to asi ocení děti...

28.5.2009, 23:45 hod.  Je neskutečné, jak ten týden rychle utekl! Dneska se ještě děti stihly dopoledne rozhlédnout ze Štěpánky a cestou měly domluvenou návštěvu "vybavených" bunkrů s odborným výkladem. Těsně po návratu se pěkně rozpršelo, ale to už nikomu navadilo. Odpoledne přišlo na řadu balení, vyhodnocení soutěží, zápisy do deníčků a taky něco málo vzdělávání. Po večeři (špagety) bylo od nás malé překvapení v podobě zmrzlinky za výtečné chování.
Zítra by děti měly odjíždět v 9 hodin, tudíž se rodičové dočkají svých potomků cca v 11.30 hod.
Momentálně pěkně lije, asi před 2 hodinami lítaly blesky a padaly dokonce kroupy. Chudinky kytičky, no snad to přežily. Venku jsou 4°C...

 Pobyt dětí na škole v přírodě - KořenovPobyt dětí na škole v přírodě - KořenovPobyt dětí na škole v přírodě - Kořenov

27.5.2009, 23:40 hod.  Děti se vrátily z výletu po 16 hodině. V Jablonci nad Nisou navštívily muzeum bižuterie a skla a pak si "vyběhly" na Petřín. Ale nenechte se mýlit, neodskočily si do Prahy. Petřín (hotel) s rozhlednou je i v Jablonci. Po večeři (zapečené těstoviny) ještě následovala hodinka her a pak už se osprchovaly a zalezly do postýlek. Zítra je čeká....a to se dozvíte zase zítra!

Několik slíbených fotek ze včerejška a ze dneška:

Jablonec nad NisouJablonec nad Nisou PetřínJablonec nad Nisou muzeum skla a bižuterieHarrachovHarrachovHarrachov

27.5.2009, 13:50 hod. Pro klid rodičů dětí, které jsou u nás na škole v přírodě: noční bouřka dorazila kolem půl jedné, ale nebylo to nic hrozného. Myslím, že to děti ani nebudilo. Ráno ještě chvilkami poprchávalo, ale děti statečně vyrazily na nádraží, aby absolvovaly další výlet. Kam to bylo tentokrát, se dozvíte večer :-)). Po desáté hodině už se střídalo sluníčko s mraky (bez deště), momentálně je 11°C.

26.5.2009, 23:35 hod. Máme za sebou další krásný letní den. Tady pofukoval trošku větřík, takže horko nebylo nijak úmorné. Děti měly dnes na programu výlet do Harrachova. Maličko adrenalinu si užily paní učitelky na zastávce autobusu, kde se sešly ještě s nějakou školkou. Existovaly totiž obavy, že by je řidič nemusel všechny vzít. Ale nakonec všechno dobře dopadlo, do Harrachova odjeli obě skupiny dětí. Asi nejzajímavější byla v Harrachově návštěva hornického muzea. Podzemní štolou ťapkaly děti asi 1 km. Večer jsem zapomněla včas požádat paní učitelku o nějaké fotky, tak snad něco bude zase zítra. (K večeři byly meruňkové knedlíky s tvarohem. Jen se po nich zaprášilo!)
Aktuální počasí: zatím je 18°C, což je na tuto hodinu dost teplo. Stručně řečeno, je tu klid před bouří....

25.5.2009, 23:55 hod.  Úžasný letní den - tak by se dal stručně dnešek charakterizovat. Děti vyrazily do liberecké ZOO a byly nadšené. Večer jsem byla zase nadšená já, protože krůtí plátky na smetaně s rýží měly také úspěch :-))  Zítra čeká děti výlet do Harrachova, doufám, že se hlášené zhoršení počasí dostaví až ve večerních hodinách. Pokud chcete mít aktuální zprávy o počasí u nás, najděte si stránky www.chmi.cz , kde jsou informace ze stanice na Souši, což je vzdušnou čarou asi 7 km.
Dneska připojuji snímečky z výletu, které mi poskytla paní učitelka.

 liberecká ZOOliberecká ZOOliberecká ZOO

24.5.2009, 23:55 hod. Dneska to vypadalo po ránu na pořádný slejvák. Raději jsem se šla podívat na předpověď počasí, protože deště byly hlášené. Ale ani na radaru, ani na matematickém modelu předpovědi "nepršelo", tak děti vyrazily na další výlet, tentokrát směr Příchovice a dál. Po návratu se žádná únava nekonala, tak ještě venku hrály nějakou hru. Ovšem po večeři byl brzy klid. Asi se přece jenom nějaká únava dostavila. Jo, abych nezapomněla: počasí bylo nádherné!

23.5.2009, 22:35 hod. Ráno nás přivítalo sluníčko. V plánu byl pěší výlet, tak to vypadalo slibně. Ještě před odchodem se začaly trochu po obloze honit mraky, ale děti byly vybavené pláštěnkami a z deště nikdo strach neměl. Trasa vedla přes kořenovské nádraží, kde se děti měly zastavit v muzeu ozubnicové dráhy. Bohužel v mezisezoně je muzeum i o víkendu mimo provoz, což by mě tedy nenapadlo.... Myslím, že je to škoda, v tuhle dobu jezdí do Kořenova hodně škol v přírodě a určitě by to byl pro mnohé z nich zajímavý cíl procházky. Odpoledne měly děti na programu školní výuku.  A při večeři jsem měla co dělat, abych uspokojila poptávku po přídavcích - byla rajská s knedlíčkem a byl to fofr!!!
P.S. Nakonec nepršelo a celé odpoledne svítilo už sluníčko.

          škola v přírodě          dětská zábava

22.5.2009, 22:40 hod. Dnes krátce po poledni dorazila další partička dětiček. Tentokrát na vystupování z autobusu nepršelo. "Deštík" začal řádit až po obědě, kdy si šly děti odpočinout. Dokonce se párkrát i zablesklo... Ale za dvě hodinky už to bylo v pohodě. Objevilo se sluníčko a děti mohly vyrazit na krátké seznámení se s okolím.
Večerní těstoviny s vepřovým gulášem si přidávaly nejenom děti, ale i paní učitelka :-))
O zítřejším programu si zase můžete přečíst v pozdních večerních hodinách (dřív to bohužel nestíhám).

P.S. Teď jsem si přečetla ve zprávách, že po celé republice řádily bouřky s krupobitím a vanuly vichry. U nás se nic dramatického (kromě výše zmíněného deště a několika zablýsknutí) opravdu nekonalo. Takže milí rodičové, buďte klidní, děti jsou v pořádku. Žádné přírodní pohromy v okolí jsme nezaznamenali, děti mohou v klidu zítra vyrazit na výlet.....

16.5.2009, 23:55 hod.  Tak nás dnes skřítkové opustili... Na cestu jim sice zase pršelo, ale myslím, že to dětem nevadilo. Zážitků bylo určitě plno a kluci a holky se těšili, jak budou rodičům líčit, co všechno prožili. Včera ještě stihli totiž najít velký trpasličí poklad a objevit našeho místního skřítka.
Děti byly moc fajn. Pokud byli mezi nimi nějací velcí raubíři, tady se tak rozhodně neprojevovali. Dětičky i pěkně jedly: žádné velké fronty na přídavky se nekonaly (pardon - včerejší špagety šly na dračku), ale nevracely se ani žádné velké zbytky. Co se týče počasí - nemělo chybu. Žádné velké vedro, ale sluníčko každý den a hlavně to proběhlo bez deště! A co bylo nejdůležitější, děti se ani chvilku nenudily. Pečlivě připravený program včetně vzdělávací části byl skvělý. Kdybych měla hodnotit paní učitelku Veroniku a její kolegyni Jitku, byla by to veliká jednička s hvězdičkou!!!
Další dětičky dorazí v pátek...

                          skřítkové a trpaslíčci

14.5.2009, 23:40 hod. Dnešní den byl ve znamení výletu. Hned po snídani přijel autobus, který děti odvezl do Pěnčína. Tam měly dětičky možnost prohlédnout si výrobnu korálků a dokonce i něco vlastního si pak  v dílně vyrobit. Jak jsem se dozvěděla, žívá hospodářská zvířátka jako kozy, oslíci, ovce, aj., se kterými se v areálu setkaly, pro tyhle děti takovou zvláštností nebyli, ale určitě přímý kontakt s nimi byl také velké zpestření výletu. A informace ve formě krátkého filmu o tom, jak se vyrábí sýr sklidila dokonce potlesk. Konečně výlet vláčkem na Černou studnici byla už jen třešnička na dortu... Před večeří došlo ještě na barvení skřítků, takže zítra budou už v plné parádě!

                 výletní areál Pěnčínvýletní areál Pěnčínvýletní areál Pěnčín

14.5.2009, 0:55 hod. Dneska - tedy vlastně už včera - opět svítilo sluníčko. Dopoledne si děti vyslechly další vzkaz od skřítka, ze kterého se dozvěděly, co je ten den čeká. Dopolední vzdělávání bylo zakončeno "vyběhnutím" na louku a sběrem kytiček, ze kterých děti vyráběly herbář. Po obědě (ovocné knedlíky s tvarohem) vyrazily děti na Štěpánku. A večer proběhl velký karneval s programem. Některé dívenky byly smutné, že nedošlo na tanec, ale zábava byla i bez toho. Zítra (pardon - dneska)je na programu velký výlet. Večer se dozvíte více...

              štěpánka     dětská zábava

12.5.2009, 23:10 hod. Sláva, dnes jsme se probudili do krásného dne plného slunce! Žádné vedro sice nebylo, ale během dne se postupně začalo trochu oteplovat. Dopoledne se naši malí skřítkové věnovali vzdělávání. Při obědě (rajská s knedlíkem) mi udělala velkou radost paní učitelka Jitka. Její talíř byl téměř čistý a ještě došlo na přídavek! Dětičky celkově baští pěkně, ale zatím se žádné velké fronty na přídavky nekonají....
Na odpoledne byla naplánovaná procházka k polubenskému tunelu. Po večeři (rizoto s kuřecím masem a zeleninou) dostaly dětičky za úkol vymodelovat nějakého skřítka. Momentálně schnou na parapetech v jídelně. Zítra by měly postavičky dostat barvu (děti je budou malovat vodovkami) a pak je pro vás vyfotím.

11.5.2009, 23:40 hod.  Takže slíbené pokračování: po příjezdu se děti ubytovaly. Následoval oběd a pak chvilka "poledního klidu". Poté se jídelna změnila ve výtvarnou dílnu a děti vyráběly plakáty se skřítkovskými jmény (pobyt je v duchu "putování za skřítky"). Odpoledne přestalo pršet, chvilkami zasvitlo i sluníčko, tak děti vyrazily na obhlídku terénu. Před večeří si děti povídaly o šifrách a kódech, asi budou něco luštit. Tak jim přejeme hodně štěstí a hlavně, aby se počasí umoudřilo a mohly si užívat krásné přírody Jizerských hor.

                    škola v přírodě   škola v přírodě

11.5.2009, 20:10 hod. Rychlá zpráva pro rodiče dětí, které jsou u nás na ŠvP: děti dorazily sice za děště, ale v pořádku! Podrobnější informace budou následovat později (snad ještě dnes večer).

10.5.2009, 23:25 hod.  Koukám, že od mého posledního zápisu uplynulo už 14 dní.... 
Máme za sebou dva úžasné prodloužené víkendy. Slunce a teplo hostům přálo, jen ten začátek května byl trochu větrnější. Pracovní dny před druhým prodlouženým víkendem byly v porovnání se dny předtím a potom neuvěřitelně studené (v úterý dopoledne bylo 5°C) a deštivé. K velké smůle hostů....
(Malý postřeh k uplynulému víkendu: kolem penzionu - a nejenom tudy - chodilo takové množství turistů, že to bylo srovnatelné s vrcholem letní sezony! Což je samozřejmě velmi dobře, neboť Jizerky si pozornost návštěvníků jistě zaslouží. A naším zbožným přáním je samozřejmě i to, aby to byla známka polevující krize....)
Zítra čekáme příjezd třídy prvňáčků z Prahy, tak doufáme, že se jim vyloženě ošklivé počasí vyhne. Bohužel hned zítra odpoledne má pršet.

27.4.2009, 17:55 hod. Sobota i neděle byla stále slunečná a teplá, takže si dětičky užily čerstvého vzduchu opravdu dosytosti. Při nedělní procházce dokonce ještě došlo na koulovačku - cestou děti totiž narazily na "zásoby" sněhu! Odpoledne se kromě jiného programu uskutečnil i sportovní trojboj, tak se večer rozdávaly nejenom řidičská oprávnění na košťata (děti absolvovaly rychlokurs), ale i diplomy a sladkosti za vydařené sportovní výkony.  
Pobyt téhle party dětiček se opravdu vydařil: nádherné počasí (to jednodenní ochlazení snad ani nemůžeme počítat jako nedostatek), skvělé děti (krásně baštily, perfektní chování) a úžasný pedagogický doprovod! Rodiče dětí mají opravdu štěstí, že školku řídí báječná paní ředitelka, která svou prací skutečně žije a má vedle sebe neméně obětavé kolegyně!!!
Takže: doufáme, že zase nejpozději za rok nashledanou....

25.4.2009, 23:55 hod. Páteční den byl opět plný slunce a teplota znovu začala stoupat. Děti měly slíbený ohýnek a buřtíky, tudíž jsme raději využili hned příležitosti a večeře byla venku. Sice foukalo trochu víc než bychom si přáli, ale dětem to evidentně nevadilo. Dneska děti při svých toulkách po okolí narazily na čarodějnici! Byla docela strašidelná, ale vcelku hodná. Když děti splnily několik úkolů, podělila se s nimi o svoje sladkosti....

23.4.2009, 23:10 hod. Pokud se ochlazení týče, předpověď vyšla. Dopoledne byly na teploměru 4°C, odpoledne teplota "vylezla" na 10°C a momentálně je 8°C. Déšť se naštěstí nedostavil. Takže děti mohly bez obav vyrazit ven, což dopoledne i odpoledne učinily. Bylo to sice na kratší dobu, protože ten teplotní propad oproti předchozím dnům byl přece jenom znát a paní učitelky nechtěly riskovat prochladnutí dětí, ale aspoň se konečně dostalo na hry s hračkami...

22.4.2009, 22:50 hod. Dnes dopoledne se konal výlet na Štěpánku. Děti šly zkontrolovat, jestli tam náhodou nebydlí nějaká čarodějnice. Dveře byly sice zavřené, ale okno ve věži bylo dokořán, takže kdoví..... Obrázek jedné kandidátky na ubytování naleznete na hlavní stránce. Po obědě (byly meruňkové knedlíky) a odpoledním odpočinku opět děti vyrazily ven trochu "provětrat" míče, švihadla a další sportovní náčiní. Odpoledne už se objevily mraky, ale spravedlivě se střídaly se sluníčkem. Pořádně zatáhnout se má až v noci. Docela mě pobavilo, když mi paní ředitelka povídala, jak se děti těší na zítřejší déšť - prý si aspoň budou konečně hrát s těmi domácími hračkami, které si přivezly....

21.4.2009, 23:20 hod.  Sluníčko svítilo od rána, z čehož jsme měli radost nejenom my, ale hlavně "naše školka". Po snídani děti chvilku výtvarničily (večer bylo nějaké povídání o čarodějnicích a na toto téma byly i obrázky - teď mě napadlo, že bych mohla nějaký obzvlášť vydařený naskenovat a ukázat vám ho, ale to až zítra), dopoledne i odpoledne strávily dětičky - jak jinak - venku. Musím se ještě zmínit o tom, že děti baští naprosto ukázkově (k obědu byla rajská s knedlíkem a večer šunkofleky) a já jim s velkou radostí přidávám....

20.4.2009, 23:55 hod.  Sláva, jarní počasí se po víkendovém ochlazení vrátilo, takže školka dnes přijela do krásného slunečného dne. Po obědě (vepř.guláš s těstovinami - přídavky k mojí velké radosti byly) a odpočinku vyrazily děti na průzkum terénu. Sluníčko svítilo až do večera, tak si to děti užívaly! Večer "rada starších" doladila program, myslím, že se mají dětičky na co těšit!

13.4.2009, 22:40 hod.  Tak jsme si dneska říkali, jestli tohle nejsou poslední letní dny v tomto roce. Neskutečně nádherné počasí vydrželo přes celé Velikonoce a ještě pár dní prý potrvá. A pak snad nastoupí jaro.... Za týden má přijet školka, doufáme, že jim bude počasí také přát.
Sousedka mi odpoledne líčila, jak si vyrazili s rodinou na kola na Jizerku. Oni šlapali po silnici a vedle ve stopě si uháněly na běžkách skupinky lidí v tričkách s krátkými rukávy. Teď jsem si vybavila ještě jeden zajímavý úkaz: seděli jsme (ve středu?) u nás na terásce, na poli byl ještě sníh a nad ním se tetelil horký vzduch... To se také nevidí každý den!
Na fotkách z dnešního pozdního odpoledne je vidět, jak slunko a teplý vzduch porazily sněhovou pokrývku. Od minulé fotky z Bavoráku uplynulo pouhých 9 dní!

 Bavorák Kořenovdětské hřištěletní dovolená

7.4.2009, 23:30 hod. Před necelými 14 dny vesele sněžilo a my jsme měli co dělat, abychom udrželi parkoviště "v provozu". V pátek 27.3. sníh musel odhrnout traktor... Ještě o víkendu se na Bavoráku lyžovalo. Pan Čermák určitě počítal s tím, že vlek pustí i na Velikonoce, pokud to jenom trochu půjde. Dnes je jasné, že to prostě nepůjde. Venkovní teploty jsou ryze letní. V podstatě můžeme říkat, že zima přešla rovnou do léta, protože to není jednodenní výkyv, ale trvá to už od minulého týdne. Ale pokud jste měli v úmyslu si ještě zalyžovat, nebojte se, v Harrachově na Čerťáku se vesele lyžuje dál, zabalí to až po Velikonocích.

volné VelikonoceLedový bar v Příchovicíchlast minute Velikonoce
              sobotní Bavorák                          toto jsou sobotní zbytky Ledového baru na sjezdovce U Čápa v Příchovicích

25.3.2009, 13:30 hod.  Takhle vypadá "konec sezóny"! Připadlo dalších 20 cm nového sněhu, svítí sluníčko (v noci bylo -7°C, teď je na teploměru za oknem na nule), na perfektně urolbovaném Bavoráku jsou momentálně tři lyžaři..

   ubytování školkyubytování na horáchsjezdovky Harrachov

23.3.2009, 23:20 hod.  Máme za sebou snad nejkrásnější týden uplynulé zimní sezóny! V sobotu se většina hostů vrátila s opálenými tvářemi. I já jsem setrvala hodinku venku, když jsem se vyrazila podívat za našimi chlapci na Bavorák, protože by byl hřích chvíli na sluníčku nezůstat. Prostě paráda!!!!
Od neděle sněží, občas sníh přechází v déšť, protože je nad nulou.

16.3.2009, 23:40 hod.  Minulý týden si hosté užili z počasí od všeho trochu: sněžení, mlha, sluníčko, mokro a vypadá to, že všichni odjeli spokojeni. Sezona se pomalu blíží ke konci, přesto je sněhu stále dost. A pokud dorazí i avizované ochlazení a sněžení, ještě nás možná paní Zima v závěru překvapí a Jaro jen tak k veslu nepustí...

8.3.2009, 23:40 hod.  Kdybych měla hodnotit počasí uplynulého týdne, celkem by se to dalo shrnout: takové mokré... Ve čtvrtek si hosté užili dopoledne i sluníčka, což s sebou ovšem přineslo 13°C, takže sníh mizel před očima. Nicméně v sobotu dorazilo avizované ochlazení a teploty se opět pohybovaly kolem nuly. Dneska odpoledne chvilku i sněžilo, tak se snad dočkáme "krycí sněhové vrstvy", aby to venku zase chvilku vypadalo pohádkově.
Počasí ovšem bylo to poslední, co zajímalo děti (sešlo se jich tu tento týden dost). Toho využil náš Hugo a společně se svým dospělým asistentem Adamem uspořádal pro děti "vnitřní" olympiádu. Soutěžilo se ve všem možném (hbitost, šikovnost, znalosti, aj.)  a všichni se moc snažili. Adrianka, která byla na olympiádu ještě malá, trénovala aspoň pobyt na baru....

vhodné pro dětipobyty rodiče s dětmiděti vítány

3.3.2009, 23:55 hod.  Od neděle nesněží a dost se oteplilo. Dnes byly odpoledne na teploměru za oknem 4°C. Sněhu je stále dost, jen je poněkud mokrý. Dnes ráno měli hosté, kteří šli na snídani krátce po osmé, "zážitek" v podobě asi tak 5 minut slunce. Já vím, že nic moc, ale aspoň nemohou říct, že ho ani neviděli.....

27.2.2009, 23:55 hod. Snad ani nemá smysl psát, jak to venku vypadalo včera a dnes ráno. Sněhu stále přibývá. Dneska odpoledne zasvítilo nad Krkonošemi sluníčko, ale k nám bohužel nedorazilo. A podle předpovědi asi ani nedorazí, sněžení má pokračovat...

25.2.2009, 23:50 hod.  Sluníčko se nekonalo ani včera, ani dneska, ale ani konečně nesněžilo!!!!!!   Včera dopoledne jsme už zase museli nechat odklidit sníh z parkoviště a před penzionem traktorem, ručně nebyla šance! Hosté si užili dva dny lyžování bez poletování sněhových vloček (zní to docela romanticky, že?), zítra to má začít nanovo....

23.2.2009, 23:25 hod. Do dnešního rána přibylo cca 25 cm nového sněhu. Už to nebyl ten lehoučký prašánek, ale krásně lepivý sněhulákový sníh. To by snad nikomu moc nevadilo, ale problém byl v tom, že nebyla protažená cesta kolem penzionu. Naše auto s tím při ranní jízdě pro pečivo zásadní problém nemělo, horší už to bylo pro "běžná" auta. Přesto se po snídani podařilo jedné rodině zvítězit na tou sněhovou záplavou, probojovali se po chvíli snažení po neprotažené cestě k hlavní silnici a vyrazili na sjezdovku k Čápovi. Porucha těžké techniky byla naštěstí ještě dnešního dne odstraněna a v podvečerních hodinách dorazil pan Havlík a cestu zprůjezdnil. Zítra by snad mělo dopoledne vysvitnout i slunko, tak aspoň budeme mít na odklízení sněhu pěkné počasí - stále totiž sněží!!!!

21.2.2009, 23:10 hod. Včera jsme se dočkali - my i hosté! Po deseti dnech konečně přestal padat sníh! Naši hosté měli možnost vidět Krkonoše, ráno dokonce i modrou oblohu a slunce a nás na chvilku přestala mučit myšlenka, že zase budeme muset odhrnovat sníh. Já jsem se těšila, že zase udělám nějaké pěkné fotky, protože bez sluníčka ta sněhová nadílka tolik nevynikne. Bohužel, než jsem sklidila po snídani, sluníčko se zase schovalo... Dneska už to byla klasika, nejdřív jen drobné vločky, ale pak se to zase začalo sypat. Takže odpolední skotačení s hrablem mého muže neminulo!

          Kořenov     penzion Kořenov
         v sobotu byla i vyfrézovaná cesta        sněhová nadílka za penzionem

18.2.2009, 23:55 hod.  Než jsem ráno vyrazila pro pečivo, musela jsem lopatou odházet sněhový val, který se vytvořil před naším autem při vyhrnování cesty. Problém je totiž v tom, že bariéra podél cesty je tak vysoká, že radlice traktoru většinu sněhu hrne před sebou a jakmile přijede k nám, sníh má najednou prostor, kam se vyvalit....  Na dalších pracně odklízených plochách byla krásná 30 cm peřina, a co víc: od rána opět vydatně chumelilo. Odpoledne musela přijít na řadu těžká technika v podobě traktoru a šikovného pana Havlíka. Sněhu to však nevadilo a vesele padal dál. Jsem zvědavá, co bude venku zítra....
Na MS v Liberci to musí být se sněhem pěkná pakárna, fakt jim to nezávidíme!

17.2.2009, 23:25 hod. Ty sněhové přívaly už občas komentujeme nepublikovatelnými výrazy... Samozřejmě, že jsme rádi, že je sníh, ale čeho je moc, toho je příliš. Každodenní ruční odklízení takového množství sněhu je dost fyzicky náročné. Ale nejhorší na tom je ta psychická stránka. Představte si, že napnete všechny svoje síly na provedení nějakého úkolu. Pak ho vykonáte a říkáte si - to jsem pašák, zvládnul(a) jsem to. A než se vzpamatujete, začínáte znova....
No, takže teď něco příjemnějšího: pokud se chystáte přímo k nám nebo alespoň do blízkého okolí, nezapomeňte navštívit Ledový bar v Příchovicích na sjezdovce U Čápa. Můj muž se tam byl se známými o víkendu podívat a jejich nadšení neznalo mezí! Jedni naši současní hosté však malou chybičku našli - bar bohužel nemá nekuřácké prostory, takže záleží na momentálním složení hostů...

Ledový bar U ČápaLedový bar U ČápaLedový bar U Čápa

volný víkend na horáchubytování Kořenovkapka naděje

15.2.2009, 23:55 hod.  Stále sněží a sněží. Dnes jsme nechali vyčistit parkoviště technikou (ručně už se to nedalo) a vypadá to, že zítra tam bude zase minimálně 20 cm nového sněhu.....

12.2.2009, 23:25 hod.  Včera sněžilo celý den, pak celou noc a ještě trochu dnes ráno. Odměnou hostům za tuto "nepřízeň" počasí byla užasná sněhová peřina. Dopoledne vykouklo i sluníčko, čehož jsem okamžitě využila k nafocení aktuálních snímečků. Odhaduji, že připadlo tak 25 cm sněhu.  Podmínky k lyžování jsou fakt skvělé...

   last minute Jizerky               ubytování Kořenov
  
sněhem zasypaná chaloupka naší sousedky       sníh s sebou přináší i nutnost úklidu parkoviště

10.2.2009, 23:50 hod. Tak jsme se konečně i my dočkali toho hlášeného sněžení. Všude kalamity a tady se až do dnešního večera nedělo v podstatě nic... Teď je venku -1°C a cca 5 cm nového sněhu. Pokud si říkáte, že víkend na horách by nemusel být od věci, ale čekáte, jak se to vyvrbí s počasím, sledujte naše aktuality, nebo klidně zavolejte! Pokud to bude k focení, určitě přidám zase nějaké fotky. 

8.2.2009, 23:55 hod. Včerejší sluníčko potěšilo nejen nás, ale hlavně naše hosty, kteří se konečně mohli kochat výhledy, jež jim umístění našeho penzionu (za přiměřené viditelnosti) poskytuje. Se sluníčkem přišlo i teplo: 6°C ve stínu bylo znát na kvalitě sněhu. Ale myslím, že si nikdo nestěžoval, natolik bylo sluníčko příjemné. Dnes už byla teplota zpět pod bodem mrazu, dopoledne drobně sněžilo. Tak uvidíme, co přinese počasí tento týden....

4.2.2009, 23:55 hod. Tento týden probíhá zatím ve znamení mlh, takže nám (nebo tedy spíše našim hostům) chybí sluníčko. Ale podle předpovědi počasí na idnes by se zítra mohlo ukázat. Vítr přišel a odešel, aniž za sebou zanechal nějaké stopy. Na rozdíl ale od jiných částí naší země, k nám sníh nepřinesl. Ne, že by ho bylo málo, ale chtělo by to zase romantické pláně beze stop...

26.1.2009, 23:55 hod.  Vítr z minulého týdne se nijak významně neprojevil - naštěstí. Přišel někdy před polednem (dost rychle, fučet začalo během deseti minut), ale asi tak po dvou hodinách se zase zklidnil. Dneska bylo krásně, jak ostatně můžete vidět na fotkách z dopoledne. Předpovědi jsou příznivé, tak pokud se chystáte na hory, přijeďte k nám (teď mi v uších zazněla reklama z regionálního vysílání na Primě, která láká k návštěvě Rokytnice)...

ubytování s parkovištěmubytování s parkovištěm
   pohled z penzionu na Bavorák                      pohled z penzionu Na Krkonoše                    

22.1.2009, 23:00 hod. Přes týden napadlo cca 25 cm nového sněhu. Mrazy konečně polevily, přes den se teplota dostává nad nulu. Dnes dopoledne bylo po několika dnech opět slunečné počasí, bohužel po jedné hodině padla mlha a ze sluníčka už pak moc nebylo. Na zítřek hlásí meteorologové silný vítr, tak doufám, že nás to mine...

18.1.2009, 22:50 hod.  Víkendové počasí nebylo sice slunečné, ale všichni, co přijeli na lyže, si to určitě užili. Na dnešek připadlo asi 5 cm a teď  venku taky ještě něco poletuje. Tak uvidíme zítra.... 

13.1.2009, 17:10 hod.  Bez těch dětiček je tady nějak smutno, no tak zase na jaře. Ještěže je venku stále tak zimně nádherně.... Jo, a pokud máte zájem, mimořádně nabízíme volná místa na tento víkend!

10.1.2009, 23:20 hod. Dnes ráno jsem měla pocit, že jsem to s tím počasím opravdu zakřikla. Bavorák byl zahalený do mlžného oparu a na Krkonoše nebylo vidět vůbec. Ale pán Jizerských hor Muhu se slitoval a zřejmě pokynul mlze, aby ustoupila sluníčku. Bylo to opravdu třeba, neboť na Bavoráku se chystal velký závod malých sjezdařů. Já jsem tam bohužel nebyla, tak musím počkat, až se mi fotky od paní učitelky objeví v poště. Po obědě (to už sluníčko nesvítilo) byl vyhlášen další lov na Yettiho. Potuloval se totiž podezřele blízko a tak si o to dost koledoval. Zřejmě se nějak stačil v poslední chvíli zachránit, protože děti se nakonec vrátily bez něj. Ale máme aspoň fotku (tedy jestli je to on). Po večeři bylo velké vyhlašování vítězů všech možných kategoŕií, takže nějaký diplom a ceny měli nakonec všichni. (Já osobně jsem nejvíc tleskala Kristýnce, která dostala ocenění největší jedlík.) Zítra děti jedou domů, ale já doufám, že si jim u nás líbilo a hlavně - že se nevidíme naposled!

   nekuřácké prostředínekuřácké prostředínekuřácké prostředí

   nekuřácké prostředínekuřácké prostředínekuřácké prostředí

Abych nezapomněla: děkuji touto cestou ještě jednou všem rodičům i prarodičům za milé
e-maily, kterými reagovali na zveřejňování zpráviček z pobytu dětí.

9.1.2009, 23:20 hod.  Tak nevím, jestli mám popisovat počasí, už mi to připadá trošku jako rouhání! Prostě úžas!  Přes den byla teplota na sluníčku lehce pod bodem mrazu a opět naprosté bezvětří.
Dneska se odehrálo několik událostí: jedna dívenka si vyvrkla kotník (ne na lyžích, jak by se možná dalo čekat, ale špatně došlápla na schodech), tak vyfasovala na chirurgii slušivou sádru, po obědě se přijela na své ovečky podívat paní ředitelka a v pozdním odpoledni dorazil nový lyžařský instruktor. Jako každý den se konala chvilka ztrát a nálezů. Každý hříšník, aby dostal zpět své věci, musel udělat pár dřepů či kliků. Tentokrát dřepovala i paní učitelka Iva. Pro děti byl asi nejzajímavější večerní program - diskotéka. Zadováděli si všichni, malí i velcí.  A já jsem měla dnes radost hned dvakrát: děti opět krásně baštily (aby ne - řízeček s brambůrkem k obědu a večer palačinky potěšily každého) a ještě se mi podařilo "ulovit" další kýčovité fotografie.

      ubytovanivjizerkachubytovánívjizerkáchubytovánívjizerkách

      ubytování školkyubytovanivjizerkachubytování školky

8.1.2009, 22:20 hod.  Ráno to vypadalo nevalně. Nad Krkonošemi bylo úplně černo, nad námi šedivo. Ale během hodinky se situace vyvrbila přesně podle předpovědi počasí a nastalo opět neskutečné azúro. Takže o programu nebylo pochyb - lyžování. Po obědě se děti rozloučily (téměř se slzami v očích) s instruktorem Frostem, jehož čekaly v Praze jiné povinnosti. Odpoledne, když zapadalo sluníčko, jsem zjistila, že se udělala duha. Takže mám pro vás další kýčovitý obrázek. A doklad o výši nové sněhové nadílky za včerejška přikládám rovněž.

   školka v příroděpoezie na Poeziipoezie na Poezii

7.1.2009, 22:50 hod.  Právě jsem obdržela zásilku fotografií od paní učitelky - dle sluníčka soudím, že ze včerejšího dne - takže jsou zde:

 pobyty dětípobyty dětípobyty dětí

7.1.2009, 22:00 hod. Dnešní ráno nás překvapilo zataženou oblohou a sněžením.  Ale protože třetí den na horách stejně bývá kritický a večer děti nedokončily soutěž, pokračovalo se s dopoledním programem na penzionu. Kromě zmíněné soutěže (variace na téma "pevnost Boyard" - snímek úžasného Paklíče viz níže) byla ještě diskotéka prokládaná hrami. Děti se rozhodně nenudily! Odpoledne se vyráželo do terénu po stopách Yettiho. Ačkoliv byli ve výpravě samí zkušení polárníci, nalezli kromě stop pouze krabici sladkostí. Yetti byl pravděpodobně na nákupu, aby doplnil energii, a v obavě před prozrazením odhodil zátěž a pelášil se ukrýt. Jemu se to podařilo a výprava byla s nálezem také spokojená...
Momentálně je na teploměru za oknem jen -8°C, ale podle předpovědi na idnes nás čeká zítra opět slunečný a mrazivý den.

   Paklíčděti se bavíděti se baví

7.1.2009, 0:40 hod.  Sluníčko a mráz, to byl dnešní den (oprava - včerejší). Dopoledne dětičky absolvovaly procházku po blízkém okolí, samozřejmě s pečlivě namazanými tvářičkami, protože bylo -13°C. Po obědě (rajská s knedlíkem chutnala) se šlo opět na lyže. Na vlastní oči jsem se přesvědčila, že děti jsou s reflexními vestičkami na sjezdovce nepřehlédnutelné, což je samozřejmě velmi dobře.
Teď je venku na teploměru za oknem -18°C...

   děti na lyžíchděti na lyžíchděti na lyžích

6.1.2009, 0:45, hod.  Jak vidíte, už zase nestíhám psát před půlnocí...
Dopoledne ještě sněžilo, což je super. Děti podnikly průzkumnou cestu k vleku a zajezdily si na ježdíkách. Po obědě (přídavkáři se hlásili, tak mám samozřejmě velkou radost, že dětem - i instruktorům - chutná!) a krátkém odpočinku už vyrazily na lyže. Podle dostupných ohlasů bylo vše v pohodě. Náš Matouš taky byl lyžovat a žádné problémy nehlásil....  Zítra by mělo být sluníčko, tak snad si to nějak zorganizuji a vyskotačím ven udělat nějakou fotečku našich malých hostů.

4.1.2009, 23:55 hod.  První letošní střídání hostů máme za sebou. Od rána téměř nepřetržitě sněží, odhaduji to na takových 20 čísel. Což určitě nevadí, řekla bych na rozdíl od řidičů, školkovým dětičkám, které dnes dorazily. Předpověď je příznivá, snad jen ten mrazík by nemusel být tak velký. Ale na Bavoráku budou mít pohybu dost, tak se určitě zimou klapat nebudou.

4.1.2009, 0:40 hod.  Dneska - vlastně včera - jsem se po týdnu dostala ven (když nepočítám pondělní nákup v Tanvaldě). Od rána bylo opět nádherně, sluníčko svítilo a mrzlo až praštělo. Ráno jsme měli za oknem na teploměru -13°C. Něco málo z kořenovské poezie okolo Poezie vidíte na fotkách.

   ubytování dětské kolektivypoezie jizerkyškola v přírodě
         západ slunce od kapličky                           kaplička, v pozadí Krkonoše                      západ slunce od Bavoráku

1.1.2009, 23:59 hod. Tak je to za námi. Konec roku byl mírně hektický, hlavně tedy proto, že jsme se snažili zvládat vše vlastními silami, nikoliv za pomoci bližních, jako v předchozích letech.
Počasí až do silvestrovského večera bylo naprosto úžasné - azúro a mráz. Sněhu mohlo tedy být o trochu víc, ale to už by bylo moc dokonalé!
Den před silvestrem jsme měli ještě jednu oslavu - roční narozeniny našeho nejmladšího hosta. Na dortu bylo samozřejmě nejlepší to, že se dal krásně patlat. Hořící svíčku jsem se z bezpečnostních důvodů (po předchozích zkušenostech s našimi dětmi při stejné příležitosti) snažila držet co nejdál od ručičky oslavence.
Na silvestra odpoledne jsme zaznamenali malý úraz - přivřený prstík do dveří auta. I když vše vypadalo dost hrozivě, nakonec šlo "jen" o pohmožděninu.
                                    rodinná dovolenárodinná dovolená
Půlnoci se dočkali všichni, pravda, že někteří s menšími obtížemi. Ohňostrojový rachot se líbil především dětem. Ale faktem je, že i my dospělí jsme koukali, z které strany zazáří ta nejhezčí světelná smršť. Bohužel můj foťák není schopen kvalitní "ohňostrojové" fotky, takže bude zítra od jiného autora. (Použít nějakou loňskou jsem odmítla - toto jsou přece aktuality!)

                                      rodinná dovolenárodinná dovolená
 

28.12.2008, 23:55 hod.  Někdy mi to ani nepřijde, ale dneska mě to opravdu mrzelo. Měla jsem dost práce s přípravou penzionu na příjezd hostů, tak jsem se ven nedostala. Ale všichni, kdo tam byli, rozhodně nelitovali! Já jsem si užívala tedy alespoň pohledy z okna - a také to stálo za to!!!
Ranní teplota byla -11°C, přes den se přiblížila k nule, ale jakmile odpoledne zalezlo sluníčko, opět šla dolů. Na Bavoráku se dokonce chvilkami dělaly (mini)fronty.

                                         Poezie v JizerkáchPoezie v Jizerkách

25.12.2008, 14:00 hod.  Nad Kořenovem je sluníčko, nad Krkonošemi černé zlověstné mraky. Pokud ale přinesou sníh, tak jenom dobře! Ještě dopoledne něco u nás nasněžilo, venku jsou  -4°C a pofukuje vítr. Což ale určitě nikomu, kdy sviští po Bavoráku, nevadí.
                                                                 vlek u penzionu
                                                       pohled od penzionu k Bavoráku dnes v 12.55 hod

24.12.2008, 23:55 hod.  K lítosti dětí už je to za námi! To napětí, které provází každý Štědrý den, je pryč. Ještě chvilku budeme dýchat vánoční atmosféru a pak se zase všechno vrátí do starých kolejí.
Tentokrát to bylo s počasím napínavé: v pondělí téměř celý den pršelo (ale vlek jezdil), v úterý už sněžilo. Dneska bylo nad nulou, ale sníh se sypal taky. (Jen chvilkami se mi zdálo, že v tom sněhu vidím deštík, ale to jsem se raději hodně rychle přestala dívat z okna.) Pokud bude zítra vhodná chvilka, ráda zase udělám fotečku, aby byl vidět skutečný stav sněhové pokrývky.
Takže přejeme příjemné prožití následujících svátků a budeme se těšit, že s někým z vás se uvidíme.

21.12.2008, 23:25 hod.  Tak dnešní lyžování už bylo o něčem trošku jiném. V noci přituhlo a sjezdovka byla o poznání rychlejší než včera. Naši kluci vyrazili na lyže v 11 hodin a jezdili až do konce! Aktuální pohled na sjezdovku Bavorák, jak ji vidíme z našeho parkoviště, naleznete na titulní straně v levém sloupku.

20.12.2008, 14:00 hod. Tak opravdu nasněžilo a vlek na Bavoráku jezdí! Pokud se chcete vyhnout předvánočnímu běsnění ve městech, neváhejte a přijeďte!!!

19.12.2008, 1:10 hod.  Žádné sněhové záplavy se zatím nekonaly. Pokud vás lákají běžky, určitě si přijdete v Kořenově a okolí na své. Se sjezdem je to asi horší. Ale pokud vím, U Čápa měli něco nasněžíno, tak to nemusí být tak hrozné. A asi to půjde i v Harrachově, Rokytnici a na Pasekách, prostě všude tam, kde mají sněhová děla.... Pro aktuální informace o počasí si k nám klidně zavolejte. Nebo přijeďte rovnou a prožijte klidný předvánoční víkend daleko od obchodního a úklidového běsnění - ideální pobyt pro muže s dětmi!!!!

17.12.2008, 23:20 hod.  Dnešní počasí mělo do ukázkové zimy docela daleko. Ale je pravda, že teplota opět večer začala klesat k nule a má se dál ochlazovat. Takže deštík, který se snášel k zemi, jistě brzy vystřídá sníh! Pokud byste rádi přijeli na předvánoční víkend, sledujte aktuality, zítra se zase ozvu, jak to s tím sněžením u nás vypadá.
Jo, abych nezapomněla: hosté si o minulém víkendu velmi pochvalovali vyfrézované běžkařské stopy pod Štěpánkou a směrem na Paseky. Nově založená obecně prospěšná společnost Jizerky pro vás (zakladatelem je obec Kořenov) se opravdu činí a hodlá v tom i nadále pokračovat!

14.12.2008, 23:55 hod. Už jste řešili problém, s kým strávit silvestra? Teď nemyslím zrovna případ, že není s kým, ale naopak. Adeptů na oslavu je hodně, ale termín je jenom jeden. No a to je právě ten omyl! Termínů je víc než dost, protože kde je psáno, že to musí být nutně 31.12. Tak například 12.12. 12 minut před dvanáctou zní také dobře. A pokud je to Trasa 12, tak to opravu nemá chybu - to můžeme potvrdit, byli jsme u toho (tedy oni u nás)! 
V sobotu počasí také přálo, takže vlek na Bavoráku měl o sjezdaře postaráno. Náš Hugo se ujal role fotografa, protože já raději z bezpečnostních důvodů lyže nenazouvám (kdo by našim hostům vařil, kdybych se zranila, že?) a udělal snímeček z Bavoráku směrem k našemu penzionu. Dnes byla mírná obleva, ale snad to do rána zase trochu přituhne...

                       silvestr na Poezii     vlek u penzionu

6.12.2008, 23:45 hod.  Ne, že by počasí na mikulášský víkend extra přálo, ale vlek jezdil a to bylo hlavní!
V podvečer navštívil děti našich hostů Mikuláš se svojí družinou. Přestože čerti nijak významně nehrozili, některé dětičky potřebovaly rodičovskou oporu (co kdyby si přece jenom někoho chtěli odnést, že?). Mikuláš četl ze své knihy hříchy a děti pro jistotu přikyvovaly, že se polepší. Nakonec všechny zvládly říkanku nebo písničku a odměnou jim byl balíček sladkostí. Tak ahoj zase za rok....

     pobyty s dětmipobyty s dětmipobyt s dětmi

2.12.2008, 23:30 hod.  Včera kolem půlnoci se ochladilo a začalo trochu sněžit. Do rána z toho byly asi 4 cenťáčky, no - aspoň něco! Celý den bylo na nule, sníh drží.

1.12.2008, 23:05 hod.  Od včerejška je nad nulou a teď prší. Podle předpovědi se ale v naší nadmořské výšce má ochladit, tak snad bude zítra sněžit. Momentálně taky docela fouká....

29.11.2008, 15:10 hod. Právě jsem se vrátila z Hradu... pardon, chtěla jsem říct ze sjezdovky. Počásí lyžařům příliš nepřeje, je mlha. Přesto je to pro někoho den, který možná ovlivní celý jeho život. V necelých dvou letech se náš host - malý Martínek - poprvé postavil na lyže (dlužno podotknout, že to bylo na vlastní žádost poté, co viděl lyžovat Huga a Matouše)!
pobyty rodiny s dětmi

26.11.2008, 23:30 hod. Dnes došlo konečně na lyžování!!!  Pan Čermák pustil vlek na necelé dvě hodinky, ale na začátek sezony to určitě stačilo. Tedy mně určitě, nepočítala jsem s tím, že tam celou dobu s našimi chlapci setrvám a ve finále mi byla dost zima. Sluníčko se schovalo ještě před naším příchodem, takže fotka je tmavá, ale je to prostě dokument.... (ty dvě postavičky na kopci jsou Hugo a Matouš).
sjezdovka Bavorák

25.11.2008, 23:55 hod. Sníh se stále sype, ranní fotku vidíte v levém sloupku... Zítra má začít jezdit Bavorák - pochopitelně k obrovské radosti našich dětí. Na víkend máme ještě volné pokoje!!!

22.11.2008, 23:00 hod. Do rána napadlo dalších minimálně 5 cm, přes den občas ještě sněžilo. Takže pokud se nic nezmění, čeká vás - když přijedete - brzy úžasná lyžovačka!!!

KořenovKořenov

21.11.2008, 22:40 hod. Ve středu dost pršelo, ale včera začalo konečně sněžit. Dneska chumelilo celý den a večer jsem odklízela před vchodem 15 cm sněhu. Uvidíme zítra... Pokud bude možné fotit, bude zítra i fotka!

17.11.2008, 23:15 hod.  Zákon schválnosti má mnoho podob. Pro hosty je to samozřejmě situace, kdy přestane být hezké počasí v den jejich příjezdu a v den odjezdu se opět vyčasí. Asi tušíte, že popisuji právě uplynulý prodloužený víkend. Ale zase hosté zažili letošní druhý podzimní sněhový poprašek... Teplota se přes den pohybovala okolo bodu mrazu, teď momentálně je -6°C.

 

1.11.2008, 23:10 hod. Tak jsem chtěla udělat radost všem, kteří čekají na první sníh: ráno 23.10. bylo bílo (radostný řev našich chlapců ráno při pohledu z okna nebral konce). Bohužel klekla baterka ve foťáku a než jsem ji trochu nabila, sluníčko vykonalo své. Víkend, který se stal součástí podzimních prázdnin se skutečně vyvedl a naši hosté se tetelili blahem. Od pondělka jsme na sluníčko už jen vzpomínali. Ochladilo se a lilo a lilo. Znovu se vyčasilo na víkend a dnes jsme se sousedkou popíjely na poledním slunku kávičku a bylo nám krásně...

20.10.2008, 23:55 hod. Při pohledu na kalendář mi nezbývá než konstatovat, že jsem opět ve skluzu se zprávičkami od nás.  Dětičky v pohodě odcestovali a nám začal "normální provoz". Žádné davy hostů se nehrnuly, což chápu, ale je fakt, že podzimní barvení vrcholilo a je to opravdu zážitek! Před námi jsou teď podzimní prázdniny, tak snad příroda ještě ukáže svoji vlídnější tvář...

 3.10.2008, 1:00 hod.  Ve středu bylo dost nevlídno téměř celý den. Děti ale vyrazily odpoledne do bazénu, tak jim to asi ani nevadilo. Dneska (vlastně už včera) to bylo trochu lepší, alespoň co se deště týče. Odpolední výprava do Desné a návštěva sklárny se určitě líbila. Já jsem večer zabodovala se špagetami a naši chlapci Hugo a Matouš si připravili pro děti do jejich večerního programu kouzelnické vystoupení. Dlužno podotknout, že se drobné chybičky vyskytly, ale diváci se bavili velmi dobře...

ubytování Kořenov
vděční diváci při kouzelnickém vystoupení

 

30.9.2008, 22:50 hod. Tak dnes dorazil nefalšovaný podzimní den. Ráno byla mlha, 5°C a mokro. Dopoledne, když mají děti školu, to samozřejmě nevadilo. Ale po obědě byl v plánu výlet do Harrachova! Nakonec děti vyrazily, přestože se zatažená obloha tvářila spíš na déšť (ve finále nejenom tvářila). Všichni ale výlet zvládli, žádný "odpadlík" se nekonal.

29.9.2008, 23:55 hod. Dnes mě tedy pobavila jedna dívenka, když někdy kolem poledne prohlásila, jak je dneska hnusně. Takto označila mírně zamžené slunce. Tak jsem jí odpověděla, že doufám, že to "správné hnusně" nezažijí. Večer se objevil deštík, tak uvidíme, co bude zítra...
Po dopolední škole se byly dětičky odpoledne větrat a vrátily se natěšené na palačinky. Řeknu vám, je to pěkná fuška jich vyšvihnout 120 kousků!

28.9.2008, 23:25 hod. Ráno byl nádherný "šedivák" - v první chvíli to vypadalo, že je sníh! Dopoledne se dětičky věnovaly výuce a po obědě vyrazily ven. Bylo překrásně. Barvy stromů se mění doslova před očima. Odpolední sluníčko jakoby křičelo: ještě jsem tady a umím vás zahřát! Snad to vydrží...
Ani jsem se včera nezmínila, že se děti byly podívat na Štěpánce. Přiznám se, že podzimní výhled neznám, ale muselo to být úžasné.
Děti jsou skvělé. S jídlem žádné zásadní problémy nedělají (chápu, že ne všichni všechno jedí) a dopřávají mi i to potěšení, že si chodí přidávat!

27.9.2008, 22:50 hod. Dnešek a včerejšek byl po více než týdnu opět ve znamení slunce. I teploměr se vyšplhal dnes přes den na příjemných 13°C (dlužno poznamenat, že na sluníčku bylo dobrých 18°C). Což vyhovuje nejen nám, protože už nám taky to ošklivé počasí lezlo na nervy, ale hlavně - včera dorazila škola v přírodě! To ještě fučel dost studený vítr, takže jsem musela trochu víc před odpolední vycházkou s pani učitelkou děti přesvědčovat, že je potřeba se teple obléknout.
Děti i paní učitelky jsou v pohodě a vypadá to, že se jim u nás líbí... :-))

15.9.2008, 14:15 hod. I včerejší dopoledne bylo ve znamení slunce, ale chladného větru. Odpoledne se zatáhlo a už to tak pěkně nevypadalo. A dneska - opravdu nic moc... Momentálně je na teploměru 6°C, zataženo a vítr. Ale nezoufáme, předpovědi jsou příznivé, babí léto je na cestě!!!

13.9.2008, 23:40 hod. Až do včerejšího odpoledne nemělo počasí chybu. Dokonce jsem měla chvilku dojem, že se rosničkáři museli splést, protože skoro nic nenasvědčovalo tomu, že má přijít nějaká významná teplotní změna. Jen nad Polskem byla ráno taková zlověstná černá hradba. V podvečer to přišlo, začal foukat vítr, zatáhlo se a zahalil nás mrak. A hlavně: teplota šla docela šupem dolů. Opravdu to nevypadalo moc dobře. Ráno nás však čekalo překvapení - na obloze zářilo slunce a po mracích jak se říká ani vidu ani slechu. Tak to bylo celý den, jen trochu "zlobil" poněkud studenější vítr.

7.9.2008, 23:55 hod. Máme za sebou naprosto úžasný zářijový týden! Naši hosté si to opravdu užívali. Dnešek byl už sice trochu zamračený a v podvečer maličko sprchlo, ale bylo 15°C a celkem příjemně. Ještě by se nám hodil stejně krásný i ten nadcházející týden. Je totiž tolik venkovních prací, co bychom potřebovali stihnout...., no uvidíme.
Dobrá zpráva pro houbaře: ROSTOU!!! Tak přijeďte, ať z toho taky něco máte. 

 
Provozováno CMS / Eshop (c)2017 Czechproduct.cz s.r.o. | podpora | mapa webu
Doporucujeme: Autodoprava -  Elektrospotřebiče -  Motorest Olomouc -  Realitní činnost -  Hromosvody -  Zakázkové stolařství -  ,Kojenecké zboží,mantinel do postýlky,