Pension POEZIE

Kořenov 1253/17, 468 49 Kořenov, tel./fax: +420 483 399 382, mobil: 774 399 382 – Pavlína Holanová, 775 399 382 – Jiří Matoušek, e-mail: matousek@pension-poezie.cz

e-mail: matousek@pension-poezie.cz | +420 774 399 382

VÍTE, ŽE KOŘENOV JE JEN 110 km OD PRAHY A LEŽÍ NA POMEZÍ JIZEREK A KRKONOŠ?   CELOROČNÍ UBYTOVÁNÍ V JIZERSKÝCH HORÁCH (levné ubytování v mezisezonách).    Ubytování /Jizerské hory - Kořenov - Penzion Poezie.

 

SLEDUJTE AKČNÍ NABÍDKY UBYTOVÁNÍ V JIZERSKÝCH HORÁCH - KOŘENOVĚ!


Penzion Poezie je držitelem cenného "zlatého"
certifikátu kvality
služeb a ubytování.

Ocenění za celkový dojem pro POEZII


V roce 2012 obdržel penzion POEZIE na základě hlasování našich hostů i tato dvě velmi prestižní ocenění. Děkujeme našim spokojeným návštěvníkům!

Logo Facebook
POEZIE

Bookmark and Share
Úvod -> Kořenov

Obec Kořenov

Obec se rozkládá na území Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory a částí se dotýká Krkonošského národního parku. Kořenov v podobě, jak jej známe dnes, vznikl v roce 1960 sloučením s dalšími do té doby samostatnými obcemi Polubný a Příchovice i s osadami Rejdice a Jizerka. Jméno dostala obec podle místní části obce Polubný - Kořenov. Dle dochovaných pramenů znamená její název "horu plnou kořenů". Kořenov má rozlohu 56 km2, což jej řadí mezi největší horské obce v ČR.

První osídlení jsou známá již ze 16.století. Původní osídlenci se živili lovem zvěře a ryb, později kácením dřeva a pálením uhlí v milířích. Ještě později byly zakládány sklářské hutě. Po bitvě na Bílé hoře roku 1620 se stal majitelem této části Jizerských hor Albrecht z Valdštejna. Na náhorní planině Polubného byl v roce 1783 vysvěcen kostel sv. Jana Křtitele s farou a v roce 1799 byla vybudována škola. V roce 1824 koupil obce v Jizerských horách kníže Rohan.Ten dal položit základní kámen kostela sv.Víta v Příchovicích. Roku 1847 pak nechal postavit na vrchu Hvězda (958 m n.m.) 24 metrů vysokou kamennou rozhlednu Štěpanka. Nádherný výhled z kruhového ochozu rozhledny patří k nezapomenutelným. Koncem 18.století byl objeven sirný pramen. V roce 1843 byly založeny lázně Kořenov, ke kterým nechal v roce 1872 sklář Jan Riedel postavit lázeňský dům. V lázních byly praktikovány kúry vodní, sirné a rašelinné. Krátce po roce 1949 byly znárodněné lázně uzavřeny.

V centru obce Kořenov stojí zdaleka viditelný symbol této oblasti – osmiboký evangelický kostelík s bělostnými zdmi, v noci nasvícený reflektory - Kořenovský kostelík.

Mezi technické památky se řadí ozubnicová trať mezi Tanvaldem a Kořenovem, která končí v Harrachově.

Pro svoji polohu a klid je oblast hojně celoročně navštěvována turisty. Návštěvníci zde naleznou (nejenom) v létě skvělé podmínky pro pěší i cyklo turistiku. V zimním období se stává Kořenov vyhledávaným místem lyžařů, které láká především velké množství upravených běžeckých tratí. Srovnatelným lákadlem jsou i sjezdové terény velkých lyžařských center v těsné blízkosti (Harrachov, Rokytnice, Paseky nad Jizerou).

Jizerské hory se rozkládají mezi Lužickými horami a Krkonošemi a zaujímají části okresů Liberec, Jablonec nad Nisou a Semily. Nejvyšší horou tohoto pohoří v České republice je hora Smrk s 1.124 m n.m. Nejnižší bod Jizerských hor je ve výšce 320 m nad mořem. Vlastní pohoří je tvořeno převážně hrubozrnnou žulou. Na několika místech prorážejí na povrch i čedičové výlevy.

Hory byly pojmenovány podle řeky Jizery, která zde pramení. Příroda Jizerských hor uchvacuje návštěvníky svým drsným severským rázem a množstvím překrásných míst s ojedinělými přírodními výtvory. Vyskytují se zde četná rašeliniště či oblasti pokryté smrkovým porostem tvořícím prales. Chráněná krajinná oblast Jizerské hory byla vyhlášena v roce 1968 a je jednou z nejstarších v zemi. Celková rozloha CHKO je 368 km2, z toho je 274 km2 lesa. K pozoruhodným zajímavostem Jizerských hor patří pomníčky připomínající různá neštěstí (pytlácké přestřelky, zmrznutí, vraždy, zabloudění, atd.). Zkrátka Jizerky si zamilujete již při první návštěvě.

Krkonoše patří mezi vývojově stará pohoří, o čemž svědčí jejich zaoblené tvary. Údolí nejvyšších poloh jsou přemodelována čtvrtohorními ledovci a vrcholy mrazovými procesy. Krkonoše jsou nejvyššími horami České republiky a vévodí jim Sněžka se svými 1.602 m nadmořské výšky. Krkonošský národní park (KRNAP) byl vyhlášen roku 1963. Rozkládá se na ploše 363 km2 (280 km2 z toho tvoří lesní porosty) a s 184 km2 ochranného pásma patří k největším chráněným územím ČR. Roste tu 1200 druhů cévnatých rostlin a žije asi 300 druhů obratlovců. Na území národního parku pramení mj. Labe, Úpa, Mumlava a Jizerka. V roce 1993 byly Krkonoše jmenovací listinou UNESCO zařazeny do světové sítě biosférických rezervací.

Celoroční provoz zpříjemňuje možnost příjezdu až k objektu a parkování zdarma na vlastním prostorném parkovišti přímo u penzionu. "Strategická" poloha penzionu Poezie přímo na rozhraní Jizerek a Krkonoš umožňuje během pobytu poznávat přírodní krásy těchto českých hor. A to jak pěšky, na kolech, běžkách, vlakem, autobusy i osobními automobily.
Jizerské hory i Krkonoše máte navíc z penzionu jako na dlani.

Provozováno CMS / E-shop (c)2018 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies
Doporucujeme: Motorest Olomouc -  Hromosvody -  Zakázkové stolařství -  Autodoprava -  Elektrospotřebiče -  Vytlačování plastů -  ,Kojenecké zboží,,