Pension POEZIE

Kořenov 1253/17, 468 49 Kořenov, tel./fax: +420 483 399 382, mobil: 774 399 382 – Pavlína Holanová, 775 399 382 – Jiří Matoušek, e-mail: matousek@pension-poezie.cz

e-mail: matousek@pension-poezie.cz | +420 774 399 382

VÍTE, ŽE KOŘENOV JE JEN 110 km OD PRAHY A LEŽÍ NA POMEZÍ JIZEREK A KRKONOŠ?   CELOROČNÍ UBYTOVÁNÍ V JIZERSKÝCH HORÁCH (levné ubytování v mezisezonách).    Ubytování /Jizerské hory - Kořenov - Penzion Poezie.

 

SLEDUJTE AKČNÍ NABÍDKY UBYTOVÁNÍ V JIZERSKÝCH HORÁCH - KOŘENOVĚ!


Penzion Poezie je držitelem cenného "zlatého"
certifikátu kvality
služeb a ubytování.

Ocenění za celkový dojem pro POEZII


V roce 2012 obdržel penzion POEZIE na základě hlasování našich hostů i tato dvě velmi prestižní ocenění. Děkujeme našim spokojeným návštěvníkům!

Logo Facebook
POEZIE

Bookmark and Share
Úvod -> Aktuality 2018 -> Archiv-Aktuality 2017

 

Aktuality 2017

17.12.2017, 14:00 hod. Je přesně týden do Štedrého dne a já mám pro naše hosty, kteří k nám zavítají na konci tohoto roku velmi dobrou zprávu. Letos je i na prosinec (zatím!) sněhu opravdu hodně - odhaduji tak 60 cm. Takže lyže, běžky, sáňky,boby připravit a až dorazíte, tak můžete jít hned "do akce". 

5.9.2017, 9:35 hod. Z darů místních lesů! Včerejší nadílka, masakr, nářez, šílenství ... zkratka rostou a fakt hodně (a z 95% jsou to praváci).  

test  

12.7.2017, 21:00 hod. Máme nové pískoviště a další skvělou dřevěnou sochu - obrovskou "Malou královnu" (viz naše zpráva na facebooku), užíváme si novou letní terasu u penzionu, ale hlavně již naplno jede letní prázdninová sezona. Dneska jsem byl letos poprvé v lese obhlídnout jestli už TO nezačalo. Tak tady u nás ještě houby moc nerostou, ale v lesích je po dlouhé době dostatečné vlhko a myslím, že to je jen otázka pár dnů, kdy to vypukne. No nebojte, dám Vám vědět a snad se budu mít i čím pochlubit na fotkách.

7.6.2017, 23:35 hod. Ani dnes se dětičky nenudily. Po snídani vyrazily opět do Harrachova, tentokrát do Hornického muzea. Stihly i Šindelku a Mumlavské vodopády. Bylo sice o poznání chladněji než včera, ale hlavně nepršelo. Odpoledne už zase vykukovalo sluníčko a podle předpovědi se opět zítra dočkáme (téměř) letních teplot :-)...

6.6.2017, 23:45 hod. Děti z Litvínova jsou už dávno, dávno doma. Omlouvám se, pokud někdo z našich čtenářů byl zvědavý na průběh jejich pobytu... Včera přijela další parta - stálice ZŠ Zeleneč. Paní učitelka se rozhodla z pobytu vytěžit pro děti maximum (což velmi chválím), takže děti už maji za sebou ze včerejška výlet na Štěpánku a návštěvu bunkru s naprosto vyčerpávajícím (samozřejmě v tom dobrém) komentářem místního nadšence pana Duška. Dnes dopoledne to byla exkurze do harrachovských skláren a odpoledne probíhala jako součást pobytové hry "pasovačka" na rytíře. Při následné vycházce do lesa měla akce pokračovat, bohužel dorazil avizovaný déšť, takže se děti předčasně vrátily. Aby se nenudily, stihla s nimi paní učitelka probrat ještě nějaké školní záležitosti... 

31.5.2017, 20:55 hod. Tak jsme do toho zase "vlítli" a na sobotní dražbě 16. ročníku desenského dřevořezbářského sympozia (mimochodem podle mého dlouhodobě nejkvalitnější akci tohoto typu v celé ČR) vydražil náš Matouš v pořadí už celkově čtvrtou nádhernou sochu pro náš penzion Poezie. Jedná se o dílo s názvem "Malá královna" od Tibora Matúze. Dnes jsme Malou královnu přivezli "z porodnice", tedy z parku Riedlovy vily k nám do Kořenova na Poezii. A mě teď čeká pěkná fuška s její instalaci. Mimochodem i název sochy je trochu zavádějící, neboť "královnička" měří cca 204 cm a bude vážit tak 500 - 600 kg. A jak to celé probíhalo se můžete podívat po prokliknutí výše uvedeného odkazu na 16. ročníku desenského dřevořezbářského sympozia. Jo a taky se někdy přijeďte podívat nejen na "Malou královnu", ale i na naše další sochy.              

29.5.2017, 22:30 hod. Nádherné letní počasí přivítalo dnes děti, které přijely z Litvínova. Čersfvého vzduchu si užívaly celé odpoledne i po večeři (vypadá to na další partičku jedlíků - k mé velké radosti), takže v tuhle chvíli je na penzionu již absolitní klid :-):

25.5.2017, 23:55 hod. Dnes už to bylo venku teplotně výrazně příjemnější. Sluníčku se sice moc na nás koukat nechtělo, ale naši malí indiáni si z toho nic nedělali. Dopoledne se dětičky vypravily na Polubný, protože jsme se dozvěděli, že se tam pase stádo čerstvých telátek. Pro většinu dětí to byl opravdu velký zážitek :-)! Odpoledne se pátralo po pokladu - a zadařilo se. Tajný vzkaz psaný indiánským písmem byl vyluštěn a poklad nalezen. Tak zase za rok...

24.5.2017, 23:55 hod. Tak opravdu přišlo výrazné ochlazení, kterému předcházela noční bouřka. Ráno bylo na teploměru 8°C... Ale děti samozřejmě tohle neřeší. Když jdou ven, prostě se víc obléknou. Dneska se učily indiánské písmo a lovily bizona. S bizoním masem zkušenosti nemám, tak byl k obědu raději řízek vepřový :-)...

23.5.2017, 22:00 hod. No, vidím, že zase nějak nestíháme psát.... Včera přijela školka - stálice z Prahy 7. Odpoledne vyrazily děti na průzkum okolí, většina z nich je u nás poprvé. Dneska dopoledne proběhla výprava na Štěpánku a odpoledne "lesní hry". Z čeho mám neuvěřitelnou radost, při obědě i při večeři skoro nestačím přidávat :-). Počasí je zatím naprosto dokonalé, teplo, ale žádné nepříjemné vedro. Zítra se to má trochu pokazit, uvidíme.

16.5.2017, 23:50 hod. Ráno byla klasická vycházka. Odpoledne se děti vyřádily za penzionem na našem dětském hřišti - proběhla řada soutěží. Večer pak vydatně povečeřeli "čínu" s rýží a po koupačkách byl relativně brzy klid. Bylo znát, že dnes měly děti "vydatný" den.  

15.5.2017, 23:35 hod. A zase ten Nymburk! Dnes k nám v pořadku dorazila další školka z Nymburku. A opět s pěkným názvem - MŠ Čtyřlístek. Krátce po večeři děti "přivítala" na obloze opravdu překrásná dvojitá duha. Jen tak na okraj jsme se ptali paní učitelek, jak děti celkově "papají" a bylo nám řečeno, že vcelku dobře. To ale nebyla celá pravda. Děti totiž jedí výborně! U večeře jsem nestačil frontě přídavkářů nosit další a další bramborovou kaši s rybími prsty.  

11.5.2017, 23:50 hod. Ještě doplnění ke dnešku. Konečně to i v Kořenově vypadalo jako na jaře! Sluníčko svítilo celý den, takže si děti skvěle užily odpolední výlet na Štěpánku. A my jsme si mohli po více něž 6 týdnech dopřát krátké posezení s kávou na terase...

11.5.2017, 18:05 hod. Jen krátká rychlá informace. Jezdí k nám hodně škol a školek, ale takhle výtvarně zručná není žádná z nich. Maminky, tátové, sourozenci, babičky i dědové - to budete zírat s jakými výtvarnými díly se Vaše drobotina v sobotu navrátí domů.

10.5.2017. 23:10 hod. Dneska kolem šesté ráno jsem se podívala z okna a viděla jsem venku bílý poprašek... Naštěstí sníh brzy roztál. Teplota začala stoupat a sluníčko i hřálo. Odpoledne už bylo na teploměru 10°C. Děti pokračovaly ve výtvarničení, před obědem se šly ještě vyvětrat a po obědě je čekala cesta do Harrachova k Mumlavským vodopádům (tedy do Harrachova busem, k vodopádům pěšky). Pak ještě stihly "zkontrolovat" skokanské můstky a byl čas na návrat.
Jaképak překvapení nám přinese zítřejší počasí... 

9.5.2017, 22:25 hod. Předobrazem písně "My čekali jaro a zatím přišel mráz" dnešní den naštěstí nebyl, teplota se pohybovala lehce nad nulou. Nicméně chumelenice, která se kolem půl druhé odpoledne venku strhla, byla opravdu vydatná. Naštěstí netrvala dlouho.
Děti se dnes pustily do oblíbených výtvarných činností. Musím říct, že to, co jim vzniká pod rukama (byť za pomoci paní učitelky), je opravdu kouzelné. A přes ne zrovna jarní počasí došlo i na dvě delší vycházky. Snad jsou předpovědi "pravdivé" a zítra už bude lépe... 

8.5.2017, 23:55 hod. Jaro by mělo být v plném proudu, momentálně však opět venku poletuje sníh... Dneska dorazily děti z Nymburka, snad mají všechny dostatečně teplé oblečení, aby si užily venkovních hrátek. Přes den bylo slušně, teplota se pohybovala kolem 10°C a chvílemi svítilo i sluníčko. Odpolední drobný deštík dětem rozhodně neublížil :-)! Necháme se překvapit, co bude dál....

26.4.2017, 23:10 hod. Tak včera už to vypadalo, že si jaro opět našlo cestu i do hor. Odpoledne svítilo sluníčko a teplota vylezla na 10°C. Dneska ráno bylo však znovu bílo a průběžně posněhávalo i přes den. Děti dopoledne vyrazily na celodenní výlet do Harrachova. Mumlavské vodopády ale měly kouzlo i za méně příznivého počasí, přívětivá průvodkyně vzala děti na prohlídku Šindelky (lesnické muzeum) i přes polední pauzu a exkurze ve sklárně den plný zážitků ukončila (tedy alespoň tu část v Harrachově).
Pauzu mezi pozdní svačinou a večeří děti věnovaly vypisování deníčků, čas byl i na procvičování násobilky a dělení. Po borůvkových knedlíkách se jen zaprášilo a pak nastal čas velkých gratulací - slečna asistentka u nás oslavila osmnácté narozeniny. Tak ještě jednou všechno nejlepší do toho dospěláckého života...!

25.4.2017, 9:00 hod. Přestože to venku mnohdy nevypadá (sněžení, teploty téměř na nule), zahájili jsme jarní sezonu. V sobotu dorazily dětičky od Hradce Králové. Počasí ale není na překážku a děti už mají za sebou několik vycházek po nejbližším okolí, výlet na Štěpánku a návštěvu Bozkovských jeskyní. Dneska se chystají do výrobny hraček v Albrechticích. Co se jídla týče, k mojí velké spokojenosti dětem moc chutná a pravidelně se objevují přídavkáři.

Ještě mi dovolte poděkovat všem, kteří nás poctili svou návštěvou v letošní zimní sezoně. Sněhové podmínky byly tentokrát celkem příznivé (v porovnání s posledními třemi lety bych řekla, že přímo vynikající), takže my můžeme hodnotit uplynulou zimu pozitivně.
A to i díky Vám, našim milým hostům :-)!

1.3.2017, 17::00 hod. Právě se sype sníh jak z Krakonošovy peřiny. Máme dnes za sebou 2/3 zimní sezony a z hlediska množství sněhu musím konstatovat, že se oproti 3 předchozím sezonám tato zatím vydařila. Začátek byl impozantní - napadyly tuny sněhu, který pak přestál i mohutné oblevy, leckdy spojené i s vydatnými děšti. Zkrátka sníh zatím drží i na startu posledního zimního měsíce a věřím, že "počká" ještě i na naše všechny březnové hosty.

18.2.2017, 23:00 hod. Letos se slaví již 50.ročník legendárního závodu Jizerská 50. Celý tento víkend probíhá v rámci tohoto závodu řada doplňkových závodních klání. Náš Matouš (ročník nar. 2002) se letos těchto závodů zúčastnil poprvé. Nechal se svými oddílovými kolegy ze SKI Jablonec "najmout" (startovné 15 tis. Kč) významným výrobcem především zimních čepic společností KAMA, aby v závodě štafet tuto značku reprezentovali. A myslím, že KAMA svého výběru nelitovala. K naprostému překvapení všech skončili tito 14-15letí kluci v neuvěřitelné konkurenci téměř 50 štafet na 3. místě. Jen pro dokreslení kvality tohoto závodu uvádím, že jej absolvovalo značné množství současných i bývalých reprezentantů v běžeckém lyžování. Takže kluci a Matouši  - GRATULUJEME!

Matouš v cíli svého štafetového úseku Stupně vítězů štafet 50. ročníku Jizerské 50

17.1.2017, 19::00 hod. Dnes bez mých"keců" jen fotky z okolí Poezie. Ale přeci jen mi to nedá - no není to nádhera?

Ještě kus sousední chaloupky vykukuje Střecha Poezie "srostlá" se zemí Cesta od penzionu "do civilizace"
Štepánka pyšně shlíží na Kořenov Běžecké stopy jak "vysoustružené" 100 m od Poezie Sněhová dálnice u kořenovské kapličky
Vlek 150 m od Poezie o polední pauze Příští autobus pojede z Kořenova až na jaře I kdyby zazvonil zvonec - v dáli je téhle zimní pohádky konec

17.1.2017, 16:35 hod. Do Kořenova letos dorazila zima, jakou nepamatujeme řadu let nazpět. Sněhu je už dost přes metr a pořád padá. Kupodivu máme ještě i některé pokoje neobsazené, tak se ozvěte a případně dorazte k nám na Poezii. Lyžovačka bude v těchto podmínkách "boží". Zítra zkusím dát nějaké fotky, svědčící o současném přídělu sněhu.

12.1.2017, 14::45 hod. Včera večer už jsem nějak neměla sílu podat aktuální informace. Děti měly lyžařské volno, resp. dopoledne vyrazily do Harrachova do Hornického muzea. Ani jsem se nezeptala, jestli tam potkaly nějakého permoníka. Ale zřejmě k nějakému kontaktu došlo, večer každý účastník vyfasoval jeden "drahokam". Odpoledne měly děti školu a taky vyrazily chvíli ven. K večeři byl kuřecí řízeček s brambůrkem. Večer došlo opět na plnění úkolů od permoníků. Do rána zase nasněžilo asi 15 cm a další sníh se v průběhu dopoledne sypal. Proto pan ředitel posunul lyžování až na odpoledne. Teď jsou děti na kopci, bobují nebo se jen tak rochní ve sněhových peřinách...

10.1.2017, 23:55 hod. Jak vidíte, moc se toho nezměnilo, nestíhám.... Děti si opět užívaly lyžovačku i bobovačku. Něco málo času se věnovalo školním povinnostem, po večeři se každé dítko vydalo po světýlky značené trase pro diamant od permoníků. Všichni to zvládli na jedničku! Pokud Vás zajímá, na čem si dětičky pochutnávaly - k obědu byla rajská s knedlíkem a večer taštičky s jablečnou náplní a skořicovým cukrem.

9.1.2017, 22:30 hod. No, je vidět, že jsme trochu vyšli ze cviku. Neohlásili jsme včera příjezd naší stálice - základní školy ze Senomat! Děti dorazily v pořádku a dnes si užívaly plnými doušky zimních radovánek. Venku je minimálně půl metru sněhu (viz foto na našem FB). Na Bavoráku kromě nich bylo jen pár jedinců, takže toho zvládly nalyžovat opravdu hodně. Ve volných chvílích navštěvují dětičky na penzionu permoníci a dávají jim plnit různé úkoly. Zítra se nám snad podaří permoníky vyfotit!

3.1.2017, 10:00 hod. Především poděkování všem hostům, kteří v uplynulém roce 2016 navštívili náš penzion Poezie v Kořenově. A teď zpráva, na kterou asi čeká velká část čtenářů našich aktualit: sněží, sněží, sněží jako blázen ... a vypadá to, že po 3 letech trošku "hubených" na sníh bude konečně letos zima, jak má být a já volám SLÁVA!

 

Provozováno CMS / E-shop (c)2018 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies
Doporucujeme: Motorest Olomouc -  Hromosvody -  Zakázkové stolařství -  Autodoprava -  Elektrospotřebiče -  Vytlačování plastů -  ,Kojenecké zboží,,