Pension POEZIE

Kořenov 1253/17, 468 49 Kořenov, tel./fax: +420 483 399 382, mobil: 774 399 382 – Pavlína Holanová, 775 399 382 – Jiří Matoušek, e-mail: matousek@pension-poezie.cz

e-mail: matousek@pension-poezie.cz | +420 774 399 382

VÍTE, ŽE KOŘENOV JE JEN 110 km OD PRAHY A LEŽÍ NA POMEZÍ JIZEREK A KRKONOŠ?   CELOROČNÍ UBYTOVÁNÍ V JIZERSKÝCH HORÁCH (levné ubytování v mezisezonách).    Ubytování /Jizerské hory - Kořenov - Penzion Poezie.

 

SLEDUJTE AKČNÍ NABÍDKY UBYTOVÁNÍ V JIZERSKÝCH HORÁCH - KOŘENOVĚ!


Penzion Poezie je držitelem cenného "zlatého"
certifikátu kvality
služeb a ubytování.

Ocenění za celkový dojem pro POEZII


V roce 2012 obdržel penzion POEZIE na základě hlasování našich hostů i tato dvě velmi prestižní ocenění. Děkujeme našim spokojeným návštěvníkům!

Logo Facebook
POEZIE

Bookmark and Share
Úvod -> Aktuality 2018 -> Archiv-Aktuality 2015

Aktuality

19.12.2015, 16:00 hod. Blíží se nejen Vánoce, ale i Nový rok. K obému bychom Vám rádi popřáli hodně štěstí, pohody a především pevné zdraví. Jo, a modlete se s námi (raději i ateisté) za sníh pro nastávající zimní sezónu. Z penzionu Poezie zdraví Matouškovi.

21.11.2015, 21:00 hod. Tak jsme se dočkali posla zimy. Nebyl úplně první, sněžilo už před týdnem, ale bílý poprašek vydržel jen chvíli. Dneska už to bylo několik hodin. Škoda, že to ochlazení nepřišlo o trochu dřív- To množství srážek, co spadlo, odhaduji tak na 20 cm případného sněhu...
Jinak hlásím volný mikulášský víkend!!!

pohled na Bavorák pohled na Čerťák  

21.10.2015, 16:00 hod. Zpětně se dnes vracím ke dvěma údálostem, které proběhly již před několika dny. Tou první údálostí bylo, že u nás proběhlo již téměř tradiční soutředění výborného vokálního souboru z Hradce Králového "Gentlemen singers", kteří se na penzionu připravovali na své vystoupení v Belgii. Jsem naprosto přesvědčen, že tam zazpívali "božsky", protože měli v chystaném repertoáru mimořádně i jednu skladbu Karla Gotta. Protože jeden z jejich členů - pan Jakub Kubín - byl u nás na Poezii s GS naposledy, požádala Pavlína členy souboru, zda by jí nezazpívali jednu z prvních písní, v které před "pár" roky poprvé pana Kubína (tehdy 17-ti letého) poprvé slyšela zpívat a ihned si jeho hlas zamilovala. "Džentlmeni" zazpívali, bylo to krásné a pro nás i dojemné loučení s Jakubem. Jakube - přejeme i dál hodně štěstí a úspěchů! Mimochodem, kdyby někdo z Vás, kdo čtete tuto aktualitu v budoucnu organizoval nějakou kulturní či společenskou akci, zvažte i výběr souboru GS - zazpívají téměř "všechno" (jejich repertoár je vskutku široký) a hlavně výborně! Za to ručím svou "dutou" hlavou.

Tajný "bulvární" záběr ze zkoušky

 

Druhou událostí je, že se musím pyšně pochlubit (ať se to někomu líbí či nelíbí) pěkným úspěchem našeho mladšího syna Matouše, který se o víkendu stal celkovým vítězem v seriálu závodů přespolních běhů Salomon cross cupu 2015 Libereckého kraje v kategorii starších žáků (Matoušova bilance: 5 závodů = 5 vítězství!, ve většině případů v nových traťových rekordech). Zároveň s tím i jeho oddíl - SKI klub Jablonec n. Nisou - ovládl také týmovou soutěž. Matouši - gratuluju, protože vím, že Tvoje sportovní začátky nebyly lehké a jen tuším, co dřiny na trénincích a soustředěních Tě tento úspěch stál. Jsi pro mne (ale doufám, že i pro jiné začínající sportovce, kteří tyto řádky čtou) potvrzením, že dlouhodobá "dřina" a poctivost v přípravě se musí nakonec pozitivně ve výsledcích projevit. Makej dál!

P.Northug ani D.Cologna Tvé jméno ještě neznají, ale už by se měli v noci v posteli začít nervózně převalovat.

 Matouš je "jednička" I klubové vítězství je skvělé   Naše klubová "parta" je nejvýš!


17.9.2015, 18:30 hod. Dnes pro Vás máme velmi neobvyklou aktualitu. I v Kořenově je v těchto dnech velmi pěkné období "babího léta". Včera jsem vyšel za penzion a tam na zemi seděl krásný dravec, který byl evidentně mimo "létací provoz". Po konzultaci se záchrannou zvířecí stanicí se nám jej podařilo odchytit. No a za cca hodinu už si pro něj pán z této stanice v Libštátu (kdyby jste jim někdo chtěl vypomoci, např. malou finanční částkou: Stanice pro handicapované živočichy Libštát při ZO ČSOP Křižánky, Libštát 95, 512 03), dravce si převzal s tím, že se jedná o mladého samce poštolky, který se zranil na nedalekém sloupu el. vedení. Dobrá zpráva nakonec - prý to přežije a i jeho šance na úplné uzdravení je prý docela velká.  tedy - dej si v záchranné stanici potřebnou zdravotní pauzu a pak krásný ptáku zase LEŤ! 

Zkušený lovec číhá na dravce A s pánem pojedeš do zvířecího "sanatoria" Je to mladý krasavec - poštolka

2.9.2015, 23:00 hod. Skončily letní prázdniny s teplotami, které v našich krajích asi nikdo z nás ještě nezažil (i zde v Kořenově byl ustanoven nový rekord + 33°C). Ale léto snad ještě definitivně nekončí (31.8. zde bylo 30°C) a počásí bude i nadále lákat k výletům po Jizerkách. Tak dlouho neváhejte a přijeďte na penzion Poezie, neboť máme otevřeno celoročně. Také bychom chtěli touto cestou poděkovat všem našim "prázdninovým" hostům. Bylo Vás požehnaně a byla to s Vámi "prima sezona" - děkujeme a těšíme se i někdy příště na shledanou u nás v Jizerských horách - v Kořenově - na penzionu Poezie. Děkují a zdraví všichni Matoušci - Pavlína, Jirka, Hugo, Matouš.

25.7.2015, 16:30 hod. Téměř polovina prázdnin je za námi. Borůvky, na rozdíl od hub, rostou. Návštěvnost je velmi slušná, pivo na zahrádce v hospodě U zvonku (svijanská "450") je skvělé, dá se tu vegetovat i v těch největších pařácích a ještě máme do konce léta pár volných pokojů. Tak zvažte - nebylo by Vám tu u nás pohodově?

24.6.2015, 14:00 hod. Prázdniny už přímo "buší" na dveře a tak Vám nabízíme plánované kulturní, společenské, sportovní a další akce, které se budou konat přímo v Kořenově nebo jeho nejbližším okolí. Přijeďte, vyberte si a zúčastněte se!

Přehled akcí v Kořenově léto 2015 Přehled akcí "BUNKR" léto 2015

20.6.2015, 21:30 hod. Tak včera měly děti na dopoledne domluvenou návštěvu kravína v Příchovicích. Asi pro všechny to byl skutečně zážitek pohladit si malé telátko na hlavě... Odpoledne zapršelo, takže se ven šlo až později. Jenže děti už stejně byly myšlenkami jinde - po večeři nastalo velké balení a příprava na dnešní cestu domů. Paní učitelky s napětím očekávaly vývoj počasí, protože se děti potřebovaly přesunout na kořenovské nádraží, samozřejmě pěšmo. Což by i v dešti pochopitelně možné bylo, ale poněkud komplikované. Nakonec všechno dobře dopadlo. Dopoledne zapršelo, pak se při obědě přihnala ještě další přeháňka, ale z penzionu děti odcházely se sluníčkem v zádech. Teď už všechny dozajista spinkají doma ve svých postýlkách....

18.6.2015, 21:50 hod. Zataženo, mokro a 10°C, počasí nic moc. Dopoledne proto probíhaly soutěže v teple penzionu. Před obědem se děti šly na hodinku vyvětrat. Déšť naštěstí žádný nepřišel, tak odpoledne už děti vyrazily podívat se na koně do nedaleké jízdárny. Původně byl v plánu na dnešek oheň a pečení buřtů, ale s ohledem na počasí jsem udělala buřtguláš. Na posezení u ohně to opravdu nebylo...

17.6.2015, 23:30 hod. Ráno bylo sice chladno, ale sluníčko svítilo. Bylo takové ideální počasí na výlet. A právě na ten se děti chystaly. Po snídani jsem připravila velkou svačinu a paní učitelky s dětmi vyrazily na autobus do Harrachova. Sklárna a Mumlavské vodopády, oblíbené cíle téměř všech našich hostů, se všem moc líbily. Ještěže paní učitelka byla ale také prozíravá, že dopravci nahlásila cestu. Stejný nápad měly ještě další školy a školky, které jsou v okolí ubytované, takže jeden autobus na pravidelné lince by asi nestačil. Posílený spoj však všechno zvládnul a děti se pohodlně bez autobusové mačkanice zase dostaly domů. Po návratu čekala děti bramboračka. Pak se ještě šlo ven, protože by opravdu byla škoda takového počasí nevyužít! Při večeři bylo na některých dětech vidět, že by se už nejradši viděly v postýlkách, k čemuž za chvíli došlo :-).

16.6.2015, 22:25 hod. Dneska zvolily paní učitelky "odpočinkový režim". Ale to v žádném případě neznamenalo, že by se děti nudily! Dopoledne vyráběly krabičku na poklad, a to na čerstvém vzduchu na terase penzionu. Venku byly samozřejmě i odpoledne. A taky jim z toho pěkně vytrávilo - z hromady palačinek zbyla jedna jediná... Večer se zaposlouchaly ještě do pohádky a teď už je dávno klid.

15.6.2015, 23:55 hod. Teplota z dnešného rána doznala značného posunu směrem dolů. 15°C samo o sobě samozřejmě není nic hrozného, ale v porovnání se včerejškem to bylo poněkud jinde. To ovšem výletu na Štěpánku nebránilo. Takže zážitků mají dětičky určitě mnoho. Ven se šlo i odpoledne, pochopitelně, proto tady děti jsou!

14.6.2015, 21:30 hod. Nádherný letní den, tak by se dal charakterizovat dnešek. Také si ho děti náležitě užily! Lesopark Slunečná na Příchovicích je opravdu úžasné místo a dětmi velmi oblíbené. Přírodní prolézačky, houpačky a jiné atrakce dokázaly děti zaměstnat na celé odpoledne! Tak není divu, že krátce po večeři penzion utichl a děti spokojeně usnuly....

13.6.2015, 18:30 hod. Je po věčeři a vše je v pořádku, což je dobrá zpráva pro všechny rodiče a blízké děvčat a hochů z MŠ U Uranie z Prahy.

11.6.2015, 22:30 hod. Ani dneska děti nepřišly o rozcvičku. A byla o to příjemnější, že probíhala "pod dohledem" sluníčka. Dopoledne se děti i dnes věnovaly školní výuce, ovšem najednou dostaly pokyn k obléknutí a šlo se ven. Začínala totiž olympiáda! A pak byla zase škola, a pak zase olympiáda... A před večeří došlo i na krátkou procházku do lesa a oblíbené stavění domečků. Po věčeři proběhlo vyhodnocení všech soutěžních a sportovních aktivit a na řadu přišlo velké balení. Tak ještě jedno vyspání a po snídani odjezd domů :-) !

10.6.2015, 21:59 hod. Dnešní počasí doznalo značného zlepšení a děti nám prakticky na celý den zmizely na výlet za humna - do Harrachova. V pozdním odpoledni se vrátily a jako "zálohu" na večeři posvačily hutnou gulášovku. Pak si s paní učitelkou vyprávěly o navštívených místech (harrachovská klasika: sklárna a Mumlavské vodopády). Poté došlo i na "anglické zpívanky". K večeři se servírovaly kynuté borůvkové knedlíky a fronta na přídavky byla snad delší, než za komunismu fronta na barevné televize. Nyní hlásím noční klid.

9.6.2015, 23:50 hod. Dneska bylo počasí přesně podle předpovědi - bohužel. Dopolední déšť ale naštěstí na překážku nebyl, protože se děti opět věnovaly vzdělávání. Zato po obědě už by přišla vhod změna, děti čekala bojovka.  S deštěm problém už nebyl, ale dorazila mlha. Což při potřebě vidět fáborky není to pravé ořechové. Dokonce vítr odfouknul jeden úkol. Ale i tak si s nástrahami přírody děti poradily a všechno zvládly. A samozřejmě po večeři všechno pečlivě zaznamenaly do svých deníčků.

8.6.2015, 21:30 hod. Ráno to moc na letní počasí nevypadalo, ale dětem to nebránilo vyběhnout na rozcvičku. Dopoledne probíhala školní výuka, tak ani nevadilo, že venku zapršelo. Na odpoledne byla naplánována návštěva kravína v Příchovicích (a to už dávno nepršelo). Snad nikdo nebyl překvapený, že krávy nejsou fialové :-).... Z kravína se pokračovalo do příchovického lesoparku, oblíbeného cíle školáčků i předškoláčků. Před večeří (děti se nemohly dočkat, neboť věděly, že je čekají palačinky) se udělaly zápisy do deníčků a po večeři ještě následovala hodina angličtiny. Řekla bych, že kdyby se všude učilo takovouto zábavnou formou, jakou jsem měla možnost vidět, myslím, že by se všechny děti na výuku těšily...

7.6.2015, 22:40 hod. Dneska jsme si pospíšili se snídaní, protože děti čekala ještě taková drobná atraktivní tečka za jejich pobytem. U hotelu Příchovice startovala 4.etapa cyklistické tour NA KOLE DĚTEM. Vidět se zase s Pepou Zimovčákem a jeho nejbližšími spolupracovníky jsme si samozřejmě nemohli nechat ujít. Kromě toho se k peletonu alespoň na část trasy připojil i náš Matouš. Takže děti ze Zelenče oblékly svá krásná trička a šly účastníky podpořit máváním.
Pak jsme absolvovali střídací "chaos", ale všechno dobře dopadlo. Děti, které měly nastoupit do autobusu, nastoupily. Ty, které přijely na pobyt, zůstaly. Oběd byl včas a pak už děti mohly do připravených pokojů. Bohužel se poněkud změnilo počasí. Ranní slunce a teplo vystřídal pěkný liják a příliv chladného vzduchu. Ale než skončil polední klid, bylo po dešti a děti tak mohly v klidu vyrazit na Štěpánku. Po večeři se založily pobytové deníčky a teď už je pěknou chvíli naprosté ticho...

 

6.6.2015, 23:55 hod. Další krásný letní den.... Dopoledne se děti věnovaly školním povinnostem, před obědem se ještě vyvětraly venku a po obědě vyrazily do Příchovic. Návštěva kravína byla určitě pro všechny zážitkem. Pak děti pokračovaly do lesoparku, kde strávily zbytek odpoledne. Po večeři přišlo velké balení. Ráno ještě bude překvapení a pak už to rychle uteče a dětičky budou vyprávět zážitky z pobytu rodičům a sourozencům doma....

5.6.2015, 23:55 hod. Děti mají za sebou opět nádherný den plný zážitků, přestože byl původně myšlen jako odpočinkový. Dopoledne proběhla prohlídka harrachovské sklárny. Odpoledne se probralo něco učení, pak následovaly sportovní hry, nebojím se říct, že takřka olympijské. A vyvrcholením byla do poslední chvíle utajovaná noční bojovka. I těm největším suverénům trošku zatrnulo, ale nakonec to všichni zvládli a dokonce našli poklad!

4.6.2015, 22:50 hod. Včera ráno jsem se vracela s pečivem z obchodu a co nevidím - proti mně běží paní učitelka s dětmi! Nelekejte se, nic se nedělo, to jenom byla na programu ranní rozcvička :-). Nádherné počasí k ní přímo vybízelo! Dopoledne se děti věnovaly školním povinnostem, ale před obědem ještě stihly hodinovou vycházku. Na odpoledne byla domluvená návštěva muzea na nádraží v Kořenově. Co všechno děti viděly, se určitě rodiče dočtou podrobně v deníčku, na který byl čas po večeři (palačinky do dětí "padaly" přímo závratnou rychlostí). Rozcvička nechyběla ani dnes ráno. Rozhýbání těla bylo nanejvýš vhodné, neboť děti čekal celodenní výlet do Harrachova. Hornické a lesnické muzeum a cesta k Mumlavským vodopádům, no bylo toho dost, co děti stíhaly. Před posunutou večeří nechyběla po návratu ještě zajímavá hra venku. Potom deníčky, zpěvy s kytarou a ještě další soutěž a pak už šup do postele. Myslím, že děti usnuly, jakmile poprvé zavřely víčka....

2.6.2015, 10:30 hod. Teď dorazila v naprostém pořádku 1.B ze Zelenče. Takže škola v přírodě může začít! A začala fakt pěkně svižně. Ještě před obědem byla klasická poznávací vycházka, při které děti "překvapivě" v lese nalezly v prastaré bedýnce stroj času. Tak sami jsme zvědaví, co se z tohoto "nálezu" vlastně ještě vyklube. No a odpoledne to už byla přímo výletnicko-poznávací smršť. Výstup na Štěpánku + návštěva obranného řopíku s odborným výkladem pana Duška - no zkrátka byla to pěkná fuška (to jsem si ale pěkně zaveršoval, že?). Po večeři si začaly děti zakládat pobytový deníček. To asi bude pro Vás počteníčko, až se Vám za pár dnů vrátí domů. Jinak děcka velmi dobře a k překvapení paní učitelek "zblajzla" oběd i večeři!       

29.5.2015, 23:30 hod. Dnes dopoledne děti "dobyly" betonový obranný bunkr (tzv. "řopík"), kde si i vyslechly erudovanou přednášku od jeho provozovatele pana Staňka, který o těchto bunkrech snad ví úplně všechno. Odpoledne ještě u penzionu proběhla mnohá sportovní klání. A dnešní večeře to byla specialita - děti si na připraveném ohni vlastnoručně upekly špekáčky. (Měly kliku - asi deset minut poté, co se vrátily do penzionu, spustil se parádní liják...) Pak přišlo na řadu slavnostní vyhlášení všemožných celotýdenních soutěží. Vyvrcholením pak byla "zběsilá" diskotéka, na kterou se vypárádily i paní učitelky tak, že jsem se musel smát. Však Vám to zítra doma děti samy převyprávějí.  

 28.5.2015, 22:55 hod. Dneska byl na programu výlet, takže mě čekalo ranní smažení řízků. Ale co bych pro dětičky neudělala :-)! V půl desáté nastoupili všichni do autobusu směr Harrachov. Tam je čekala prohlídka hornického muzea a pak hurá na Mumlavské vodopády. Počasí se umoudřilo a vyklubalo se sluníčko.       
V průběhu dne se začalo i oteplovat, takže z dopoledních 7°C bylo nakonec celých 13. Po návratu a vydatné odpolední svačině si děti chvilku odpočinuly a pak se ještě šly "proběhnout" okolo penzionu. K večeři je čekaly borůvkové knedlíky - k velké radosti valné většiny. Večer ještě vyplnit deníčky, něco málo tvůrčích činností a pak hajinky do postýlek, aby nikdo zítra netvrdil, že je po dnešku unavený.

27.5.2015, 22:30 hod. S počasím nic nového, ale naštěstí nepršelo. Dopoledne se tedy mohly uskutečnit Velké kořenovské sportovně-vědomostní soutěže, to vše v těsném okolí penzionu. Odpoledne děti vyrazily do Příchovic do lesoparku. Moc se jim tam líbilo, jen ta zima byla trochu nepříjemná ( 7°C - to fakt nic moc...). V podvečer jsem zahlédla z okna trochu sluníčka, tak snad to bude zítra už lepší.

26.5.2015, 23:35 hod. Ani dnešní den nás sluníčkem nevítal. Dokonce se na vrcholcích okolních kopců objevila dopoledne mlha. Bohužel zrovna v době, kdy děti směřovaly na Štěpánku. No nic, také to mělo své kouzlo, jenom toho moc nebylo vidět... V poledne si všichni pochutnali na rajské, hlásím, že přídavky byly! Po krátkém poledním klidu se vyráželo busem směr Harrachov, kde byla objednaná exkurze ve sklárně. Ani dneska nezapomněly děti na své deníčky, čas po večeři (po palačinkách se jenom zaprášilo) byl vyhrazený na výtvarnou dílnu. Pobyt na čerstvém vzduchu děti asi pěkně unavil, v devět už nebylo slyšet ani hlásku...

25.5.2015, 22:40 hod. Odpolední program bohužel musel doznat změny. Původně plánovaný výšlap na Štěpánku zhatil intenzivní déšť. Takže se děti po poledním klidu věnovaly pobytovým deníkům, křížovkám a doplňovačkám (co jsem tedy stihla postřehnout). Pak se počasí konečně umoudřilo a ven se šlo. Pokračoval průzkum blízkého okolí. Teď už děti samozřejmě v klidu spinkají a paní učitelky plánují zítřek. Tak snad nás ničím počasí nepřekvapí...

25.5.2015, 12:00 hod. První "blesková" zpráva pro rodiče dětí ze ZŠ v Zelenči - děti v pořádku dorazily na penzion Poezie a po krátké procházce se již chystají na oběd.

22.5.2015, 22:15 hod. Dnešní počasí už bylo zase naprosto dokonalé, takže nic nebránilo dětem dopoledne vyrazit do příchovického lesoparku. Moc se jim tam líbilo, tak je mrzelo, že doba vymezená k dovádění na přírodních atrakcích rychle uběhla. Ale oběd je oběd. Ovšem krůtí na smetaně s bazalkou chutnalo. Odpoledne se děti ještě vyřádily kolem penzionu a před večeří už nastal čas balení. Večer proběhlo vyhodnocení soutěží, předání odměn a pak rychle do postýlek. Zítra už budou dětičky usínat v těch svých....

21.5.2015, 23:00 hod. Včera byl poněkud deštivý den, takže se program přizpůsoboval aktuální situaci. A i když to tak púvodně nevypadalo, nakonec děti pobyly venku pár hodin dopoledne i odpoledne. Samozřejmě náležitě připravené na jakoukoli nepřízeň počasí. Protože není špatné počasí, je jen špatné oblečení :-). Případnou špatnou náladu jsem se snažila eliminovat jídlem, k obědu si děti daly řízeček a k večeři byly palačinky. Nic nezbylo....
Na dnešek byl naplánovaný výlet do Harrachova do sklárny. Odpoledne byly v plánu sportovní hry a pečení buřtů. Počasí se umoudřilo natolik, že plán byl dodržen. (K obědu byla rajská a skoro jsem nestíhala přidávat. Po vydatné svačině přišlo k večeři vhod rizoto s kuřecím masem a zeleninou.)

 

19.5.2015, 21:45 hod. Dopoledne děti "zaútočily" ze základního tábora (Poezie) na nedalekou, ale "převysokou horu" Hvězdu a její vrcholovou dominantu - nejkrásnější jizerskohorskou rozhlednu Štěpánku. Celá trasa měřila (jak říkaly děti) přesně 11777 kroků. No výstup to byl asi náročný, protože po brokolicové polévce a borůvkových knedlících se jen zaprášilo. Po poledním klidu přišly na louce za penzionem na řadu i chlapské hry jako je fotbal (nejvíce hráčů chtělo reprezentovat Kanadu!, za což asi může právě skončené MS v hokeji), holky byly v "domácnosti" na pískovišti a ty více "emancipované" na sportovní prolézačce. Pak byla krátká relaxační vycházka kolem kořenovské kapličky, kterou děti stihly jen tak tak, než se spustil déšt. Večeře opět zblajznutá téměř bez zbytků, krátké hraní a teď už dlouhé spaní. 

19.5.2015, 11:00 hod. Tak se asi začíná u mě projevovat stáří... Vůbec mi včera nedošlo, že bych měla napsat pár řádek o tom, že další pražské dětičky (MŠ Ve Stínu) v pořádku na náš penzion dorazily a maximálně využily krásné počasí, které tu bylo. Prozkoumaly nejbližší okolí i si pohrály na hřišti. Oběd (vepřové kostky na kmíně s těstovinami) i večeři (čína s rýží) zbaštily beze zbytku, i na přídavky došlo. Takže ode mě pochvala! Dnes ráno ještě svítilo sluníčku a na teploměru bylo 16°C (ve stínu), v průběhu dopoledne se začalo zatahovat. Tak uvidíme, jestli se nepřiznivé předpovědi (déšť) vyplní... Večer ještě přidám zprávičku, co děti dnes dělaly...

14.5.2015, 21:45 hod.  Když jsem šla dneska ráno pro pečivo, vypadalo to, že pěkně zmoknu. Nízké černé mraky nevěstily nic dobrého. Ale stal se zázrak - mraky se přesunuly nad Krkonoše a u nás během dopoledne vysvitlo i sluníčko. Bylo sice o poznání chladněji než včera, ale jinak příjemně. A to bylo dobře, protože děti čekala cesta do příchovického lesoparku. Tam se ověřovaly indiánské dovednosti a znalosti. Myslím, že podle ohlasů všechny děti prospěly :-). Odpoledne byl na řadě poklad, tedy jeho hledání. Jeden chlapeček nalezený poklad okomentoval: "Zase jenom čokoláda a bonbóny...." Takže inspirace pro příště, je třeba přidat i něco malého zlatého! Po večeři ještě přibylo každému péro do indiánské čelenky, všichni si pochutnali na zmrzlině a nakonec následovalo pyžamové kino. A pak hajdy do postýlek, zítra už budou všichni usínat v těch svých...
Ještě jsem chtěla dětem vyseknout poklonu, jak perfektně baštily - pokaždé byl obrovský zájem o přídavky a zbytky na talířích prakticky nezůstávaly! To mi opravdu dělalo velkou radost!

 

13.5.2015, 22:50 hod. Po nočním dešti mělo přijít ochlazení, ale to se naštěstí nekonalo. Slunce, modrá obloha, občas větřík, prostě paráda. Dopoledne děti absolvovaly výstup na Štěpánku, odpoledne hon na lišku, a to vše propojené různými indiánskými disciplínami. Dospělí zcela logicky očekávali, že okolo večeře (pekli jsme venku na ohni toho uloveného bizona - ovšem některým nějak připomínaly jednotlivé porce spíš buřty, nechápu proč !?!) už budou děti unavené. Opak byl pravdou, měly energie na rozdávání! Večer se ještě zapělo při kytaře, rozdala se péra do čelenek, ale pak už pomalu začal penzion utichat...
(teď ještě jdu vybrat z karty od paní učitelky nějaké fotky, chvilku to asi bude trvat...)

 

 

12.5.2015, 23:00 hod. Tak dneska ještě jednou: byl krásný slunečný den, teplota vyšplhala na 20°C. Toho samozřejmě děti využily a maximum času trávily venku. Kromě vlastního programu (samé indiánské záležitosti, takže jako bledá tvář jsem neznala podrobnosti) čekalo děti překvapení od mého muže. Přišel s nabídkou, že by si děti mohly zkusit zasadit na našem pozemku stromky. Měli jsme to v plánu a realizace připadla na dnešek. Myslím, že to pro ně byl zážitek. A ještě musím děti moc pochválit, jak úžasně baští. Minimálně polovina si šla pro přídavek jak při obědě (borůvkové knedlíky), tak při večeři (šunkofleky) :-)!

 

12.5.2015, 9:30 hod. Jsem to ale pipi... Včera jsem potřebovala večer ještě něco dodělat na počítačí a úplně jsem zapomněla, že rodiče dětiček z pražské školky možná čekají na zprávy o svých pokladech. Moc se omlouvám a hned přidávám alespoň pár slov: děti dorazily na oběd. Po poledním klidu a svačince byla na programu indiánská výprava do lesa, něco jsem zaslechla i o lovu bizonů! Večerní zpěvy s kytarou ukončily první den pobytu. 

1.5.2015, 23:30 hod. Ráno počasí nic moc. Toho však děti využily k dodělání mnoha výtvorů, na kterých pracovaly přes týden - budete mile překvapeni co Vám zítra přivezou domů. Odpoledne se udělalo docela hezky a děti vyrazily na poslední pěkně dlouhou procházku. Pak poslední večeře a od nás dostaly za dobré chování všichni míchanou zmrzlinku. Je zabaleno, děti spí a zítra dopoledne je máte doma. Tak nashledanou zase příští rok. 

30.4.2015, 23:55 hod. Přestože původní předpověď počasí na dnešní den byla všelijaká, nakonec bylo celkem hezky. Dopoledne děti vyráběly další čarodějnické pomůcky a samozřejmě se nezapomněly jít vyvětrat. Cestou se minuly se skupinkou čarodějů a čarodějnic z místní školy, což mi bylo docela líto, protože vypadali fakt úžasně. K mému velkému překvapení ale vypadaly úplně stejně úžasně i děti - pardon čarodějnický potěr - z nymburské školky. A to před večeří na velkém shromáždění v naší jídelně! Však si to taky pěkně užily!

 

     

29.4.2015, 21:10 hod. Ranní pohled z okna byl naprosto úžasný. Slunce, modrá obloha, louky kolem se zazelenaly jako mávnutím kouzelného proutku. Sice teplota 2°C do trička nelákala, ale bylo velmi příjemně. Děti dopoledne chvilku pokračovaly ve výtvarné činnosti, ale po svačince se už hrnuly ven. Odpoledne vyrazily přímo na výpravu. To už teploměr ukazoval 10°C a sluníčko pěkně hřálo. Cílem byla oblíbená rozhledna Štěpánka. A ještě jeden zážitek děti měly - viděly v Příchovicích práškovací letadlo, které se zrovna chystalo s nákladem nad přehradu Souš! Po večeři následovala pravidelná pohádka a telefonní relace s rodiči a pak už hned bez dlouhých protestů všechny zalehly do postýlek.

 

28.4.2015, 20:00 hod. "Nechval rána před večerem" praví známé přísloví. Já bych jej vzhledem k výrazné změně počasí upravil na:  ...nechval úterý v pondělí ... = včera krásně, v noci však bouřka s téměř letními parametry (blesků i hromů požehnaně), ráno ještě celých 6°C, po pár hodinách však už jen 2°C a "romantické" sněžení. No, zítra se snad počasí již umoudří. Děti proto dnes měly program přizpůsobený počasí. Proběhl výtvarně - sochařský kroužek. Poslouchaly se, ale i zpívaly krásné písničky (byl to pro mne hezký zážitek - některé hudební kousky jsem naposledy slyšel možná před 45 lety!). Byly i pohádky na DVD. Teď koupačky a za chvíli spinkačky. Z jídelníčku dnes jednoznačně nejvíce zaujala odpolední svačinka, kdy moje žena naaranžovala "obyčejné" chleby s máslem a sýrem doplněné mrkvičkou, jako nádherné chlebové loďky s plachtami z plátků sýra (asi má Pavlína málo práce, budu se muset nad tím zamyslet?!). Všechny "sýrové lodě" i mnoho dalších přídavků "ztroskotalo" v pusách a následně v bříškách přítomných námořnic a námořníků.    

27.4.2015, 19:00 hod. Krásný, téměř letní víkend je za námi a před námi pobyt dětiček z Nymburka. Dorazily dnes dopoledne a hned využily krásné počasí k procházce po okolí. Následovalo bleskové ubytování, oběd, krátký polední klid a hned zase ven. V lese nedaleko penzionu vyrostlo několik domečků pro skřítky, potom ještě chvilka na dětském hřišti a byla tu večeře.... Teď děti sledují pohádku a za chvilku je čekají postýlky. Copak asi přinese zítřek...?

 

23.4.2015, 22:00 hod. Ráno byl na okolních lukách po nočních přízemních mrazících pěkný "šedivák", ale sluníčko si s ním rychle poradilo a z dopolední vycházky se děti vracely již sluncem vyhřáté. Odpoledne ještě "daly druhé kolo" bojovky a naposledy vystoupaly svah blízké sjezdovky. Před večeří stihly i karneval a pak vypuklo balení všech svršků, hraček atd. Vůbec tuto činnost paním učitelkám nezávidím, neboť kdybych balil dětem já, asi byste je doma podle oblečení nepoznali. Týden uběhl za krásného počasí jak voda a zítra odpoledne již budete mít ty Vaše poklady doma v Byšicích!

 

22.4.2015, 23:15 hod. Dneska ráno jsme slunce na obloze hledali marně. Ale před polednem na nás zase vykouklo, a to už se děti opět větraly na čerstvém vzduchu. Předtím stihly udělat záznamy do svých deníčků a trochu si pohrát se stavebnicemi.Odpoledne je čekalo hledání pokladu. Bohužel jsem se nezeptala, jak to dopadlo. Ale asi dobře, neboť dětem vytrávilo a na rozdíl od oběda si chodily pro přídavky jeden za druhým. Což mi samozřejmě udělalo radost, protože s palačinkami v tomhle množství je docela práce (pro představu - bylo jich 120) ..
Ještě ty slíbené fotky:

 21.4.2015, 22:00 hod. Sluníčko svítilo už od rána. Po snídani děti "zapisovaly" do deníčků (formou obrázků :-)) zážitky z předchozího dne a hned potom šupajdily na procházku. Byla to taková malá rozcvička na odpolední výlet na Štěpánku. Ze Štěpánky dorazila výprava těsně před večeří. Takže v rychlém sledu došlo na večeři, večerníčka, večerní hygienu a pak už hajdy do postýlek....
(zítra bych měla mít k dispozici i nějaké fotky, tak se rodičové mohou těšit)

20.4.2015, 23:10 hod. Dneškem začínáme jarní kolo dětských pobytů. Děti z byšické MŠ dorazily už dopoledne. Přivítalo je sluníčko, tak hned vyrazily na procházku. Průzkum terénu se konal i odpoledne. Pobyt na čerstvém vzduchu zakončilo skotačení na dětském hřišti. Předpověď počasí je příznivá - sice žádná vedra, ale sluníčko by mělo vydržet po celou dobu pobytu. Tak snad to vyjde... :-)

3.4.2015, 19:00 hod. Tak jsem Vás v aktualitách ze dne 28.3. "balamutil" .... A je tu konec zimní sezony 2014-15 .... Tedy konec sezony ano, ale zimní tedy určitě ještě NE! Posuďte na fotkách sami. Já jsem si dnes ráno říkal:  ... co asi dnes 3. dubna budu dělat? - no to je přeci vzhledem k datumu jasný - půjdu si na 2 hoďky zafrézovat parkoviště pokryté "aprílovou" 40 cm vrstvou prašanu!

"Vánoční" atmosféra v dubnu Dubnová cestička z Poezie
Na naší zahrádce ještě dlouho nic neporoste Moje typická dubnová zábava


1.4.2015, 17:40 hod. Tak dnes budou aktuality více než osobní. V neděli přes Kořenov putoval vojenský konvoj amerických "dragounů". Než, abych Vám zde dlouze líčil jeho průjezd, dovolím si přetisknout zde část mého e-mailu, který jsem o této události zasílal svému příteli do Německa. Tak tedy: .... 

Posílám pár svých z dojmů z průjezdu Američanů Kořenovem. Nejdříve popis situace: plánovaný průjezd Harrachovem v 10,30 - odložen na 13,30
- odložen na 15,00 - odložen na 17,30 (důvody odkladů: prý je v Jelení Hoře nechtěli obyvatelé z vděčnosti "pustit" dál, technické - prý se jim cestou porouchala cisterna a některým vozidlům prý došla nafta = no to je tedy nešlechtí!). Počasí: od samého rána liják jako z konve, mlha, silný vítr, 2°C = prostě hnus. Účast podporovatelů průjezdu: ráno před původně ohlášeným průjezdem obrovská - projel jsem to od Harrachova až k nám - silnice obsypané lidmi s americkými i českými vlajkami = odhadem cca 2 tis. lidí mezi Harrachovem a Kořenovem i v tom počasovém hnusu, odpůrců cca desítky, ale o to agresivnější. Když se časy průjezdu stále oddalovaly, tak řady diváků pochopitelně řídly - opravdu to bylo o zdraví stát ty hodiny u silnice. Situace v Kořenově u nás u smíšeného zboží v cca 10,30 hod. - můj kamarád to spočítal na cca 250 příznivců a žádný viditelný bolševik. Naše rodina dvakrát "jalově" u silnice a nic! Pak s Hausovými od 17,00 do 19,10 hod. úplně zmrzlí a promočení (včetně všech našich dětí) u obchůdku se zbývajícimi vytrvalci (cca 80), ale ve velmi dobré a pospolité náladě. Lidé byli i přes děsivé podmínky trpěliví, veselí a dobře se spolu bavili i úplně neznámí "čekatelé". A pak jsme se konečně dočkali. Kluci "americký" posazení na korbách transportérů, otevřená okna u aut, zmrzlí jak "hovínka", ale mávali a troubili jak vzteklí. Byli venku z těch aut skutečně jen kvůli nám divákům. Byl jsem "naměkko". Pamatoval jsem si příjezd "rusáků" - tehdy jsem se bál. Dneska jsem měl radost, že tu jedou vojenská auta, na která my Češi nemusíme plivat a vojáci nám z nich nadšeně mávají. Zkrátka jeden ze silných životních zážitků spojený i s pocitem, že značná část českého národa nepatří mezi proruské patolízaly.

28.3.2015, 14:00 hod. A je tu konec zimní sezony 2014-15. Oproti loňské zimě byla ta letošní velmi (vydařená). Chceme proto touto cestou poděkovat za pobyt na našem penzionu POEZIE všem "věrně se vracejícím" hostům, ale i těm, kteří nás u nás pobývali poprvé. Doufáme, že drtivá většina z Vás byla s našimi službami = pobytem spokojena. A jestliže přeci jen něco nefungovalo na 100%, tak se tímto ještě dodatečně omlouváme. Ještě jednou tedy DĚKUJEME a budeme se těšit i na další setkání s Vámi - našimi hosty!    

19.3.2015, 22:40 hod. Tak to dětičkám pěkně uteklo... Včera i dneska lyžovaly na Černé Říčce, opět za nádherného počasí. Vypadá to, že jaro dorazilo opravdu i k nám! Zítra už budou děti doma vyprávět, co se všechno naučily a jak si to tady (doufáme) užily!

17.3.2015, 22:40 hod. Je to téměř neuvěřitelné (s ohledem na množství sněhu na Bavoráku), ale i dneska byly děti lyžovat! Sluníčko, modrá obloha a teploměr ukazoval 10°C ve stínu... Odpoledne už by to ale asi bylo spíš trápení, takže po svačince děti vyrazily na Štěpánku. Výhledy byly prý dokonalé.

16.3.2015, 20:40 hod. Děti z počernické školky "zuřivě hoblovaly" svah sjezdovky u penzionu dopoledne i odpoledne. Pak se není možno divit, že se po více než 100 ks! palačinek k večeři doslova jen zaprášilo. A teď už je na pezionu tichoučko - lyžaři ulehli k zaslouženému nočnímu odpočinku. Hádejte o čem se jim asi bude zdát? Já myslím, že je to jasné - o lyžích!

15.3.2015, 17:25 hod.  Tak téměř po měsíci se opět hlásíme. A tentokrát se zprávou, že dětičky z Počernic v pořádku dorazily :-).

17.2.2015, 14:40 hod. Nádherné počasí, hosté si to fakt užívají! Na březen se ještě nějaká místečka nájdou, tak si to přijeďte také užít!!!

Sluncem zalitý Bavorák zatímco sluníčko ještě vidět není

 

27.1.2015, 23:50 hod. Tak jsme se konečně dočkali nového sněhového přídělu!

 

15.1.2015, 23:45 hod. To nám/jim (tedy dětem) to uteklo! Dneska ještě dopoledne lyžování a bobování, odpoledne hledání pokladu (nalezen), nasměrování Yetiho na Sněžku (tady je prý moc rušno, ale Sněžka také není zrovna oázou klidu) a po večeři karneval a vyhlašování všech závodů a soutěží.... Tak zase za rok!

Ubytování Jizerky Ubytování Jizerky Ubytování Jizerky
Ubytování v Jizerkách   Ubytování v Jizerkách

14.1.2015, 22:00 hod. Ještě dodatek k včerejšku - děti za tmy (nelekejte se bylo to před 18. hod.) byly venku ve sněhu odlévat obrovskou stopu Yetiho, který se v těchto dnech pohybuje nebezpečně blízko našeho penzionu, ale zatím kupodivu nikoho fyzicky nenepadl. Dnes ráno odjely přistaveným autobusem do nedalekých Albrechtic, kde byly na exkurzi v továrně Detoa (vyrábí se zde dřevěné hračky putující do celého světa). Po návratu ještě stíhaly vyběhnou s lyžemi na sjezdovku, pak zvládly i další hry a shlédly i pohádku na DVD. Pak přišla koupačka a usínačka. P.S: až na občasné zakašlání mi příjdou všechny děti zdravé. Tak teď to jen nezakřiknout!

13.1.2015, 13:15 hod. Tak dnes vynechám zbytečné řeči a už jen samotné fotky Vám ukáží atmosféru dnešního, zatím nejkrásnějšího dne letošní zimy, který si děti od rána užívají.

Víkend na horách Dovolená na horách Dovolená na penzionu
Ubytování u vleku Sociálka na pokoji Volné pokoje na penzionu

12.1.2015, 23:00 hod. Ráno nás po bouřlivé noci (silný vítr) překvapilo novou sněhovou nadíkou (cca 20 cm). Aklimatizace dětí začala dopolední svižnou procházkou, které se "zúčastnily" i plastové pekáče všeho druhu. Odpoledne se již odehrávalo na sousedním upraveném a čerstvě vysněženém lyžařském svahu. Po večeři se na penzionu objevil hrůzný Yeti (?) a děti zápasily s úlohami a hrami z "Ohořelého deníku" (sami nevíme oč se jedná - je to celé dost záhadné a budete se muset doma zeptat samotných dětí). Také se kolektivně pělo. Nyní je již na našem - naštěstí zcela "neohořelém"- penzionu tajemný noční klid.

Sjezdovka s vlekem u penzionu Škola v přírodě v Jizerských horách Penzion se stravováním

10.1.2015, 17:30 hod. Děti ze Senomat dorazily na penzion v pořádku a za chvíli půjdou do jídelny na svou první první "véču". Po večeři je čeká z mé strany "školení o bezpečnosti práce na penzionu a jeho okolí" (to abysme pokud možno eliminovali možnost nějakého průšvihu). Poté asi nějaká kratší organizovaná zábava (a můžeme potvrdit z minulých let, že na to je pan ředitel špičkový odborník). Potom snad klidná večerka a sny o zážitcích příštích dnů.

Škola v přírodě na horách začíná


6.1.2015, 12:00 hod. No, řekněte, není to nádhera? Tak si to přijeďte užít!!!

Penziony na horách Penziony v Jizerských horách
Pensiony na horách Penziony na horách
Penziony v Jizerských horách Pensiony na horách Penziony v Jizerkách

5.1.2015, 17:30 hod. Tak hlásím, že je venku minimálně 20 cm ( ve 20:00 hod. opravuji předchozí údaj mé ženy - je tam min. 30 cm, ostatní platí) nového sněhu a stále padá! Takže neváhejte s rezervacemi :-)

Penzion se stravováním Volná místa na horách - jarní prázdniny
Zimní dovolená v Jizerkách. Ubytování u lyžařského vleku

3.1.2015, 18:00 hod. S příchodem roku 2015 přejeme všem našim hostům především zdraví a nám i letošním "zimním" hostům hodně sněhu (teď padá a hlášených je až 30 cm! - dáme vědět, jak to s tím množstvím sněhu dopadlo). Z Kořenova zdraví všichni Matoušci.

 

Provozováno CMS / E-shop (c)2018 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies
Doporucujeme: Motorest Olomouc -  Hromosvody -  Zakázkové stolařství -  Autodoprava -  Elektrospotřebiče -  Vytlačování plastů -  ,Kojenecké zboží,,