Pension POEZIE

Kořenov 1253/17, 468 49 Kořenov, tel./fax: +420 483 399 382, mobil: 774 399 382 – Pavlína Holanová, 775 399 382 – Jiří Matoušek, e-mail: matousek@pension-poezie.cz

e-mail: matousek@pension-poezie.cz | +420 774 399 382

VÍTE, ŽE KOŘENOV JE JEN 110 km OD PRAHY A LEŽÍ NA POMEZÍ JIZEREK A KRKONOŠ?   CELOROČNÍ UBYTOVÁNÍ V JIZERSKÝCH HORÁCH (levné ubytování v mezisezonách).    Ubytování /Jizerské hory - Kořenov - Penzion Poezie.

 

SLEDUJTE AKČNÍ NABÍDKY UBYTOVÁNÍ V JIZERSKÝCH HORÁCH - KOŘENOVĚ!


Penzion Poezie je držitelem cenného "zlatého"
certifikátu kvality
služeb a ubytování.

Ocenění za celkový dojem pro POEZII


V roce 2012 obdržel penzion POEZIE na základě hlasování našich hostů i tato dvě velmi prestižní ocenění. Děkujeme našim spokojeným návštěvníkům!

Logo Facebook
POEZIE

Bookmark and Share
Úvod -> Aktuality 2018 -> Archiv-Aktuality 2014

Aktuality

 9.12.2014, 11:00 hod. Řekněte, není to nádhera?!? Slunce je prostě slunce...

8.12.2014, 16:15 hod. Tak jsme se dočkali! Od rána je bílo a v týdnu hlásí další sněžení. Samozřejmě hned po ránu byly problémy na silnici s kamiony...
Jo, minulou neděli (30.11.) jsme se zúčastnili už pravidelného rozsvěcování vánoční túje v Příchovicích. 
Z kostelní věže létali andělé, pokochali jsme se živým betlémem a ochutnali něco málo svařáku.

27.11.2014, 19:30 hod. Martin na bílém koni nepřijel a zatím to nevypadá ani na žádného náhradníka. Ale já si říkám, že toho aspoň bude víc na zimu :-) ! Nepropadejme tedy panice a očekávejme sněhové závěje, na jaké jsme byli zvyklí.
Některé termíny jarních prázdnin ještě nejsou úplně obsazené, takže se budeme těšit na Vaše zavolání nebo mailový dotaz. Toto se bohužel už nedá říci o silvestrovském termínu.... Takže na koho se nedostalo, zkuste jarňáky!!!

30.9.2014, 8:50 hod. Všem našim hostům, kteří navštívili penzion POEZIE v Kořenově o letošních letních prázdninách musíme ještě jednou poděkovat. Letní sezona byla i díky ním pro náš penzion velmi úspěšná. Věříme, že i našim hostům se pobyt u nás vydařil a byli s našimi službami spokojeni. Tak tedy - DĚKUJEME a již nyní se těšíme na Vaši další případnou návštěvu na našem penzionu - Pavlína, Jirka, Hugo a Matouš Matouškovi.

26.9.2014, 12:00 hod. Dnes je tomu přesně 15 let, kdy se nám narodil náš prvorozený syn Hugo. Naši kamarádi a někteří naši hosté jej určitě znají a proto se s nimi chceme i touto formou podělit o tu naši 15-ti letou radost. Hugo - gratulujeme! Táta s mámou. Omlouváme se, ale "bohužel" nemáme novější fotografii oslavence. Na této je tedy ještě značně nevychován (= je to čuně), ale pomalu se to do dnešních dní zlepšuje.

Dárek od Huga k 1. Vánocům v r. 1999, 5. min. před štědrovečerním hodováním

25.9.2014, 21:50 hod. Dopoledne bylo ve znamení zatažena, ale deštík se naštěstí nekonal. Takže se mohla uskutečnit velká stopovaná, na jejímž konci byl poklad. Po obědě (řízeček s brambůrkem) a poledním klidu se vyráželo na prohlídku vojenského opevnění s podrobným výkladem místního nadšence pana Duška. Večer děti dopsaly deníčky a už začaly pomalu myslet na zítřejší odjezd...

24.9.2014, 21:00 hod.Tak dneska ráno to už bylo o něčem jiném. Slunce, z údolí vykukovala podzimní mlha a na louce byl šedivák. Ani jsem se nedívala, kolik bylo stupňů, ale měli jsme pěkně zamrzlé přední sklo na autě. Na Jizerce bylo podle grafu chmi po páté hodině ranní -6°C! Dopoledne si děti hrály se stavebnicemi a před obědem, když se oteplilo, vyrazily na vzduch. Odpoledne se uskutečnila výprava do kořenovského muzea ozubnicové dráhy a večer byla ještě noční bojovka (nebojte, nic nebezpečného, děti došly ke kostelíku a zpět, ale tma už byla řádná). Takže si dnešek děti opravdu užily!
Ani já jsem nebyla zklamaná, děti stále úžasně jedí. K obědu byla rajská s knedlíkem, k večeři zapečené těstoviny a přidávat jsem skoro nestačila!

MŠ - skupinové foto před Poezií Návštěva muzea kořenovské ozubnicové železnice Vlak k odjezdu připraven - výpravčí dává zelenou!

23.9.2014, 22:30 hod. Probuzení do dnešního ráno nic moc... Pršelo, občas mlha, že bylo vidět sotva na pár metrů. Takže z původně plánované dopolední vycházky byl náhradní program uvnitř. Ovšem děti to evidentně netrápilo. A když pak ještě byly k obědu borůvkové knedlíky ...  Odpoledne se už počasí umoudřilo a tak dětičky po svačince šupajdily ven. Jen jsem se zapomněla zeptat, kam až došly, takže to bude překvapení, které se rodiče dozví z deníčku :-). K večeři bylo rizoto s krůtím masem a zeleninou, v hrnci skoro nic nezbylo!

22.9.2014, 22:55 hod. Jak už je patrné z předchozího textu, dneska k nám dorazily další dětičky, tentokrát z MŠ z Hradce Králové. Bohužel počasí, které je přivítalo, nebylo úplně optimální. Ovšem po obědě a poledním klidu už nepršelo, takže průzkum okolí proběhl bez problémů. Jestli se nemýlím, občas i sluníčko vykouklo :-). 
Jinak mi dětičky udělaly obrovskou radost - naprosto úžasně jedly, a to jak při obědě (hovězí dušené ve vlastní šťávě a těstoviny), tak při večeři (bramborová kaše a kuřecí plátek na rozmarýnu). I paní učitelky byly překvapené! Po večeři napsaly děti první kapitolku svého deníčku a teď už je dávno na pokojích klid...


22.9.2014, 12:35 hod. Blesková zpráva pro rodiče dětí z Hradce Králové: děti v pořádku dorazily a momentálně baští :-).

19.9.2014, 13:30 hod. To snad není možné, od naší poslední zprávy už zase uběhl měsíc....
Máme za sebou opravdu krásný pozdně letní týden. Ten u nás prožili klienti Arkadie o.p.s. z Teplic a jejich partnerské organizace Lebenshilfe "ALTMARK-WEST" GmbH Gardelegen. Naše počáteční obavy z komunikační bariéry (němčina rozhodně nepatří k našim silným stránkám) se brzy rozplynuly. A hosté si díky počasí naplno užili naplánovaný program včetně oblíbené večeře venku a včerejší večerní diskotéky. Dnes dopoledne došlo při loučení i na slzičky, ale všechno jednou končí...

19.8.2014, 23:59 hod. No ano ROSTOU, ROSTOu, ROSTou, ROStou, ROstou, Rostou, rostou ...!

Kořenovská houbová "žatva" 2014

17.8.2014, 17:55 hod. Tak jsme e-mailem od našeho kamaráda z Německa dostali "kartáč", že poslední aktuality jsou už měsíc staré a musíme pokorně uznat, že má pravdu. Činíme pokání a obrazově informujeme o události, která se stává tradicí Kořenova. Na "úpatí" Štěpánky se uskutečnila velmi milá a vydařená letní slavnost - jarmark. K poslední fotografii dodáváme, že se u nás na penzionu Poezie letos o prázdninách rojí nejen naši vzácní hosté, ale i překrásní motýli na květeně naší skalky. 

Naše pýcha - rozhledna Štěpánka Dorazili i zástupci "monarchie" ... ale i tradiční vládci Krkonoš  Jizerských hor
Jarmark pod Štěpánkou Jizerky jako na dlani Rojení motýlů v Kořenově na Poezii

14.7.2014, 23:59 hod. Letní prázdninová sezona je někde ve své první 1/4 a na penzionu Poezie v Kořenově probíhá velmi dobře. Počasí není extrémní (je typicky letní =  příjemné teplé dny s občasnou vydatnou, ale krátkodobou bouřkou). A my se radujeme z jednoho pro nás velmi příjemného úkazu - ve značném počtu se k nám vracejí naši "stálí hosté", kterým tímto za jejich důvěru v náš penzion vážně moc děkujeme! 

12.6.2014, 23:55 hod. Tady jsou poslední zprávy z našeho pobytu na čerstvém vzduchu v malebném Kořenově:
Po úmorných vedrech dnes přišlo příjemné ochlazení. Děti plnily poslední úkol skřítka Kořínka a to - vyrobit si vlajku a získat tak mapu k pokladu. Po úspěšném hledání se děti mohly těšit z přívěsků s podobiznou skřítka Kořínka a z velkých čokoládových medailí. Po krátkém poledním odpočinku jsme se vypravili na poslední procházku po okolí, tentokrát za jehňátky. K naší smůle se nám však nechtěla ukázat a odpočívala se starými ovcemi uprostřed pastviny ve stínu stromů.​ Tak jsme alespoň v lese nasbírali trochu dříví na oheň a vrátili se na chatu, abychom si k večeři opekli špekáčky. Po večeři přišlo na řadu koupání a mytí vlasů, aby vám děti zítra pěkně voněly :-).
Tak už se na vás všichni těšíme. Plánovaný odjezd z Kořenova v 10:30 hodin potvrdíme smskou. Terka, Pája, Štěpánka a děti

11.6.2014, 23:59 hod. Opožděné hlášení:
Odpoledne jsme plnili předposlední úkol skřítka Kořínka. Zamkli jsme les, aby už do něj nemohla zlá Salůna. Odpoledne byla dvojitá svatba :-). Tom s Lindou a David s Eliškou se rozhodli, že se vezmou....Proč ne? Vystrojili jsme dětem krásnou veselku. Pak začalo pršet, tak jsme se pustili do výroby triček. No a aby toho dnes nebylo málo, uděleli jsme si po večeři pyžamovou párty.
No zkrátka dnes bylo veselo! Zdravíme všechny rodiče z krásného Kořenova.
Děti se na vás už moc těší! Terka, Pája a Štěpánka

     10.6.2014, 23:00 hod. Ráno hlásil teploměr v půl osmé 22°C ve stínu. Přes den bylo opravdu teplíčko, odpoledne jsme se dočkali i krátké bouřky. Děti se zrovna chystaly ven, takže jenom na chvíli musely odložit plánovaný program. A pokud vás zajímá, co se dělo, zde je pravidelné hlášení od paní učitelky:
Dnes odpoledne jsme byli prozkoumat další krásy Kořenova. Potkali jsme pána, který vozil seno na trakaři, hladili si kozu a ovečku. Přebrodili jsme potůček. Odpoledne jsme hledali dopis od skřítka Kořínka a plnili další úkol, kterým bylo najít stříbrný klíček od víly Leontýnky, se kterým budeme zamykat les, aby už do něj nemohla zlá Salůna, ale to až zítra.

9.6.2014, 22:35 hod. Dnes děti pomáhaly víle Leontýnce vymotat závoj z pavučiny, který jí sebrala zlá Salůna. K večeři byly palačinky a jen se po nich "zaprášilo".

     

8.6.2014, 18:30 hod. Tak zde je "hlášení" přímo od zdroje - tedy pedagogického doprovodu. Děti hrají tématickou hru o skřitku "Kořínkovi" a zlé víle "Salůně". Každý den je čeká dopis od Kořínka s úkolem a za jeho splnění sbírají korálky. Dnes děti hledaly, co do lesa nepatří a byly na výletě na rozhledně Štěpánce. Včera pomáhaly mravencům posbírat ztracená vajíčka (ne opravdová), co jim rozházela víla Salůna.

     

7.6.2014, 20:35 hod. Meteorologický příslib se naplnil a letní dny jsou i v Kořenově. Děti ráno nemohly dospat. Hned po snídani vyrazily na naše hřišťátko, venku i posvačily a pak ještě šly procházkou "zkontrolovat" místa "za rohem". Oběd (bramborová kaše a přírodní rybí filé), polední klid, svačinka a pak hned zase ven, to byl odpolední program. Asi se děti pořádně vyběhaly, protože k mému velkému překvapení došlo u večeře na přídavky, a to byla prosím čočka :-)! Horský vzduch zřejmě dětičkám svědčí...

6.6.2014, 21:50 hod. Tak dneska odpoledne dorazily další dětičky, tentokrát opět z Prahy. Od rána svítilo sluníčko, teplota šplhala sympaticky vzhůru. Předpověď počasí na celý týden je velmi příznivá, tak doufejme, že to vyjde. Po večeři (špagety) se šly děti ještě provětrat po nejbližším okolí, teď už všechny spinkají ve svých postýlkách.

29.5.2014, 22:30 hod. Po včerejším a nočním dešti se poněkud ochladilo, ráno bylo na teploměru pouhých 6°C.... Ale jak víme, není špatné počasí, jenom špatné oblečení - dopoledne i odpoledne děti brouzdaly po okolí. Škoda, že bylo mokro, nedalo se ani hrát si v lese. Ale nemyslím si, že by to děti nějak trápilo, ostatně pak si pohrály na penzionu, hraček a různých stavebnic měly k dispozici dostatečně. Při obědě se jen zaprášilo po borůvkových knedlíkách, večer byly zapečené brambory. 

28.5.2014, 21:50 hod. Dneska jsme s napětím očekávali, jaké bude ráno počasí. V plánu byl totiž výlet do Harrachova na Mumlavské vodopády. Když jsem šla ráno pro pečivo, spadlo pár kapek, ale jinak bylo fajn. Cesta na místo proběhla bez deště, ale zpáteční cesta už byla ve znamení pláštěnek. V Harrachově děti stihly ještě návštěvu lesnického muzea. Na penzionu je už čekal řízeček a teplý čajíček. Odpoledne se vyčasilo, dokonce sluníčko se nám ukázalo, tak děti vyrazily na procházku. Po večeři (zeleninové rizoto s kuřecím masem) nemohlo chybět kreslení a ještě následovala pohádka v televizi. Toť z dnešního dne vše....

27.5.2014, 21:30 hod. Ráno se sluníčko nekonalo, ale venku bylo příjemně. Děti se nemohly dočkat a z postýlek některé vyskákaly už v půl sedmé. Hned po snídani vyrážely na Štěpánku. Výpravu bravurně zvládly, rajská k obědu přišla vhod (přídavky byly :-)). Odpoledne se děti vypravily hledat poklad. Drobný deštík na počátku cesty nikoho neodradil, takže poklad byl záhy nalezen. A to bylo dobře, neboť za necelou hodinu se spustil slejvák jako hrom. Ale to už byli všichni v pořádku u Poezie. Palačinky k večeři, kreslení a pak hurá do postýlek!

26.5.2014, 21:50 hod. Tak pražské dětičky už jsou doma a  dnes dorazila další "várka", tentokrát od Hradce Králové. I tyhle předškoláčky přivítalo sluníčko, ale teplota už nebyla tak příjemná jako minulý týden. Hned po svačince se děti vydaly na průzkum okolí a asi toho bylo dost zajímavého. Vrátily se bezmála po třech hodinách :-). Po večeři ještě probíhalo velké kreslení - předpokládám, že šlo o obrázky pro rodiče. Teď už je na chodbě naprostý klid. (Ještě pro úplnost: k obědu byly těstoviny a dušené vepřové s provensálským kořením a k večeři bramborová kaše a sekaná.)

22.5.2014, 23:55 hod. Slunce, modrá obloha, jenom trochu silnější větřík - to byl dnešní den. Po dopoledním provětrání v lese přišly vhod borůvkové knedlíky s tvarohem, odpoledne děti hledaly poklad. Vzhledem k tomu, že se vrátily spokojené a ještě další minimálně dvě hodiny řádily na hřišti, asi byl poklad nalezen. Po večeři (francouzské brambory) se děti dočkaly i sladké odměny v podobě zmrzlinky za vzorné chování. Následovaly večerní zpěvy a pak už balení na zítřejší odjezd....

21.5.2014, 22:30 hod. Kdyby letošní léto vypadalo jako dnešní den, vůbec bych se nezlobila, naopak. Ideální počasí si děti užily dopoledne při prohlídce bunkru pod Štěpánkou spojenou s výkladem. Lehce uondané dorazily na oběd, ale řízek s bramborem jim zase zvedl náladu. I odpolední program byl ve znamení čerstvého vzduchu. Po večeři (zeleninové rizoto s kuřecím masem) si dětičky ještě chvíli pohrály v improvizované herně, zazpívaly pěkné písničky a šupajdily spinkat.

21.5.2014, 8:30 hod. Omlouvám se všem, kdo včera čekali na zprávičky z pobytu dětí u nás na Poezii, nějak mi to večer nevyšlo... Děti si užily krásný slunečný den. 22°C v půl osmé ráno je po těch zimách v minulém týdnu opravdu bomba. Dopoledne se konal průzkum okolí a odpoledne čekal děti výstup na Štěpánku. Zvládly to naprosto bravurně. Asi to bylo obědem (rajská s knedlíkem - děti si přidávaly a přidávaly) nebo se naopak těšily na večeři (palačinky) :-). Večer si ještě společně zazpívaly a pak už mazaly do postýlek...

19.5.2014, 17:50 hod. Počasí se změnilo jako mávnutím kouzelného proutku. Ještě včera touto dobou pršelo, foukal vítr a teploměr ukazoval 6°C. A dneska? Modrá obloha a 17°C ve stínu! Což je samozřejmě skvělé, už jenom z pohledu pražských školkových dědiček, které dnes před polednem dorazily :-). Ubytování na pokojích, oběd (dušené vepřové masíčko se zelenou paprikou a těstoviny - přídavky byly), odpolední klid a hned po svačince hurá ven! K večeři je čeká bramborová kaše a vepřová pečeně. V postýlkách se určitě podělí s kamarády o první dojmy a pak možná budou přemýšlet, co je čeká zítra... Nebojte, dám vám vědět!

15.5.2014, 19:45 hod.  Tak už máme za sebou prodloužené květnové víkendy, kterých si hosté (i přes drobné nedostatky počasí) užívali na kolech i po svých. Ledoví muži tenhle týden přinesli déšť a ochlazení, ale od pondělka by mělo dle předpovědí nastat očekávané jarně letní počasí. A to je nanejvýš dobře, neboť mají dorazit školkové dětičky. Pravda, zvládá se to i s horším počasím, ale sluníčko a teplo je přece jenom pro všechny příjemnější :-)!
Jinak se pomalu zaplňují letní termíny, tak pokud se k nám chystáte a potřebujete konkrétní termín, s rezervací dlouho neváhejte...

14.4.2014, 16:00 hod. Jak minule slíbila Pavlína, tak se ještě pár fotkami vracím k úžasné návštěvě iQLANDIE v Liberci. Také jsem dnes jednal s obchodní zástupkyní iQLANDIE o možnostech získávání vstupenek do tohtoto fantastického science centra. Tyto bychom zakoupili a v budoucnu jimi dle nastaveného systému zdarma či s velkou slevou obdarovávali věrné nebo jinak specifikované zákazníky našeho penzionu Poezie. O této zajímavé možnosti Vás jistě budeme informovat i v některých z příštích Aktualit.

iQLANDIA je i plná vodních hrátek Kosmicko-letecký trenažér v iQLANDII v Liberci Zvukový "had" na střeše iQLANDIE a naši kluci

4.4.2014, 11:45 hod. Potvrzuji, co už všichni stejně víte. Na horách je definitivní jaro, včera jsme absolvovali dokonce první jarní bouřku. Obvyklá návštěvnost v tomto období bývá nízká, ale pokud bude počasí přát a vy budete mít chuť vyrazit na vzduch, ozvěte se. Rádi vás na Poezii přivítáme.
Pomalu se začínají naplňovat letní termíny, proto případní zájemci, neváhejte! Když nedopadla zima, věříme, že aspoň léto bude létem! A když to nebude tak žhavé, máme pro vás tip na další atrakci v našem kraji: od 29.3.2014 je v Liberci v provozu supermoderní science centrum iQLANDIA. Z osobní zkušenosti můžeme potvrdit, že návštěva opravdu stojí zato! Naši kluci i Jirka byli nadšení. Podrobnější informace připravujeme do sekce Tipy a zábava.
A nakonec ještě informace pro zájemce o pobyty dětiček - nějaké volné termíny by se ještě našly. Některé původní rezervace byly zrušené, neboť zájem dětí (resp.rodičů) někdy převyšoval původní předpoklady a ve výsledku naše kapacita nedostačovala.

4.3.2014, 13:00 hod. Tuším, co byste zde v minulých týdnech i dnes všichni rádi četli: ... začal padat sníh a zima se konečně umoudřila. No, každý kdo má v pořádku zrak vidí všude po celé republice, že tentokrát se zima někde "zapoměla" (asi v Americe, neboť tam měli letos sněhu docela nadbytek). Přesto bych chtěl poděkovat všem našim letošním "zimním" hostům, neboť i přes tuto meteorologickou anomálii ke dnešnímu dni dorazili na naši Poezii ÚPLNĚ VŠICHNI, kdo si pobyt předem objednali. Ještě jednou děkujeme za Vaši věrnost a i za fakt, že nikdo z Vás nezkoušel poněkud trapné výmluvy (pro obě strany), proč nedorazí na svou dovolenou. Slibuji na svou "meteorologickou čest", že taková to zima se nebude v budoucích letech dlouho opakovat.  

3.2.2014, 17:00 hod. Tedy, když už je to s přírodním sněhem "bídné" (pozor! - všechny větší a velké lyžařské areály v blízkosti penzionu Poezie normálně fungují, neboť díky mrazům úspěšně "uměle zasněžily), pak si naši hosté mohou také po delší době alespoň užívat slunečních paprsků.

 Kořenovský kostelík v únorovém slunci  V normálních zimách má Ježíš sněhu "až nad hlavu"  Čerťák je v plném provozu

27.1.2014, 23:59 hod. Před hosty, kteří včera dorazili, jsme se konečně nemuseli cítit trapně. Přijeli si zalyžovat a dneska už brázdili svahy harrachovských sjezdovek. Celý den sněžilo a v noci se samozřejmě pokračuje v umělém zasněžování. Na cestě před penzionem skotačily děti na bobech a na sáňkách. K dokonalosti chybí už jen spustit vlek na Bavoráku (místní sjezdovka k naší velké lítosti bohužel zasněžování nemá), ale snad to taky přijde...

Mimořádná NABÍDKA - na termín jarních prázdnin 2.2.2014 - 9.2.2014 (Ne-Ne) se z důvodu mimořádné rodinné situace ve větší skupině hostů uvolnila kapacita 3 pokojů (3 lůžka + 4 + 3). Nabízíme tuto kapacitu (i jednotlivé pokoje) se slevou 15%!

23.1.2014, 23:30 hod. Venku to konečně vypadá jako v zimě! Zatím je jen "pocukrováno", ale rosničkáři slibují další sněžení. Ale hlavně začalo konečně mrznout, takže sněhová děla na všech sjezdovkách jedou na plné pecky!!!

18.1.2014, 23:40 hod. Tak dětičky včera odjely. Předtím stihly ještě jednu lyžovačku v Harrachově, osvobodit strašidla, najít poklad a taky se vyřádit na diskotéce. A nám nezbývá, než se tešit zase na setkání za rok...
Hosté, kteří dorazili na víkend, si dnes užili krásný slunečný den. Myslím, že nikomu ani nevadilo, že se sněhem to není žádná sláva. Příští týden snad něco konečně nasněží....

15.1.2014, 23:30 hod. Už v těch strašidlech začínám mít "guláš". Jen dneska po návratu z Harrachova (hornické muzeum) se na penzionu objevila tři. Z některých si děti dělají srandu. Ale když se před 6. večer objevila i klekánice s tím, že si s úderem 18. hodiny někoho odnese, tak jsem měl dojem, že některá děcka (dosud z horského vzduchu růžolící) nápadně pobledla. Ale nemějte strach. Nakonec klekánici zahnaly paní učitelky z penzionu pryč a tím byly všechny děti zachráněny. Jedna dobrá zpráva (jen ji nezakřiknout!) - všichni jsou zdrávi a nikdo nechoří.

14.1.2014, 23:59 hod. Tak se dnes dočkali i "skalní" příznivci lyžování. Lyžovalo se v malém areálu V Zákoutí, který je severně orientován a tak je tam i v této "nešťastné zimě" potřebná celistvá plocha sněhu. Odpoledne opět penzion navštívilo další strašidlo (teda strašidlo, byl to Šrek v podání pana ředitele) a já to nevydržel a pěkně jsem ho vytahal za ty jeho legendární zelená ušiska. A v zápětí dorazilo další podivné stvoření, jehož identita mi zůstala utajena. V podvečer se hrálo na kytaru a děti k tomu moc pěkně zpívaly. Věřte, že na fakt, že jim na kytaru hrál jejich ředitel, který si navíc umí udělat srandu sám ze sebe budou v dospělosti s dojetím vzpomínat. Zítra děti směřují do hornického muzea, takže se těšte na další zprávy.    

13.1.2014, 22:30 hod. Mrazivé ráno, ale se šmolkově modrou oblohou ukázaly Jizerky dětem ze Senomat. A po snídani se šlo hned na věc: poznávání a stopování zvěře dle stop ve sněhu (hádejte kdo v tomto oboru "perlil"? - ano hádáte správně = p. ředitel a jeho Betinka). Pak došlo i na bobování a různé, byť skromné "sněhohrádky". Po obědě (který jedna z malých slečen komentovala: ... tady fakt vařej dost dobře) a poledním klidu, bylo na pořadu další strašidlo, včetně jeho výtvarného ztvárnění samotnými dětmi. A v podvečer dokonce došlo i na jeho stopování spojené s individuálními zkouškami odvahy. Děti to statečně zvládly a nyní je již na penzionu klid, jako v kostele.   

12.1.2014, 23:20 hod. A už jsou tu noví kousci - děti ze Senomat dorazily v pořádku a dokonce je přivítal sníh! Pravda, je to jenom poprašek, ale aspoň je tu bílo... Hned po večeři zahájily děti hry a program, tentokrát na téma Strašidla. Ještěže mě pan ředitel varoval! To cosi, co na mě juklo do kuchyně, opravdu budilo hrůzu. Teď už je všude klid a já jsem zvědavá, co přijde zítra...

11.1.2014, 22:50 hod. Ceny za dlouhodobé soutěže rozdány, zmrzlinka od našeho penzionu dojedena, diskotéka ukončena, většina věcí již zabalena, takže zítra je máte zase zpět doma - a zdravé. Paradoxem počasí minulých dnů je to, že ani jedno dítko neonemocnělo a nemuselo předčasně domů. Takže možná, že se s touto školkou opět za rok setkáme a věřím, že to bude zase "na sněhu" tak, jak to má v normální zimě být!

9.1.2014, 23:15 hod. Sláva, dneska to vyšlo! Sluncem zalitý den sice nebyl, ale ani žádná slota, takže o půl desáté dětičky vyrazily na lyže do Harrachova. Soudě podle spokojených výrazů odpoledne si to pěkně užily! A večer je čekalo další překvapení - velice žádaná diskotéka. Kdyby bylo na dětech, ještě dlouho by se nešlo spinkat. Ale zítra je taky den, takže i ti nejstarší šupkali v půl desáté do postýlek...

8.1.2014, 22:50 hod. Takže dnes smůla - ráno jsem jela pro pečivo a fest se rozpršelo. Tudíž z lyžařského výletu do Harrachova logicky sešlo... Ale děti se určitě nenudily. Dopoledne se konala soutěž družstev (ala pevnost Boyard) a odpoledne (to už dávno nepršelo, ale po sluníčku nebylo ani památky) vyrazily dětičky na Soptíkovu vycházku. Pošmourný den byl též zpestřen borůvkovými knedlíky k obědu, večer si děti pochutnaly na špagetách. Tak držte palce, aby to s tím počasím bylo zítra lepší a konečně došlo na ty lyže....

7.1.2014, 23:10 hod. Úžasné počasí - to mě napadalo ráno při pohledu z okna. Nebýt tedy drobné chybičky, k dokonalému lednovému dni venku něco málo chybělo. Ano, chápete správně, pořád není sníh. Ale modrá obloha, sluníčko a trošku strašidelná mlha povalující se nad Harrachovem - opravdu to vypadalo nádherně! Teď mi teda dochází, že s tím sněhem to není tak úplně pravda. Na sněhovém placu za penzionem se dnes děti vyřádily dostatečně. A zítra se chystají na lyže. Na bližší informace si budete muset počkat ....

6.1.2014, 23:30 hod. Děťátka jsou v pohodě. Dvě poměrně dlouhé vycházky (a bylo i sluníčko) je poslaly do peřin dost spolehlivě. A taky jedna velká chvála - moc pěkně papaj = vrácených zbytků jídla je minimum.

5.1.2014, 16:30 hod. Žhavá blesková zpráva: děti z pražské MŠ dorazily v pořádku před 1/2 hod. na penzion a už se i ubytovaly. Nikdo (zatím) žalem nepláče, takže rodiče mohou být klidní.


4.1.2014, 18:30 hod. Tak tedy máme za sebou vstup do roku 2014! Všem hostům našeho penzionu Poezie i návštěvníkům těchto webových stránek přejeme hlavně zdraví v tomto roce. Nyní nás čekaji 2 týdny pobytů školek a škol. Sněhu, jak všichni tušíte, není v tomto období nadbytek. Kdybych měl tu odvahu říci to natvrdo, řekl bych, že ho je spíše nedostatek. Slibuji na svou "horskou meteorologickou čest", že ho ještě v této zimě bude, až se nám sněžná fréza přehřívati bude. Jenom nevím přesné datum, kdy začne padat. Tak se necháme sv. Petrem překvapit

Provozováno CMS / E-shop (c)2018 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies
Doporucujeme: Motorest Olomouc -  Hromosvody -  Zakázkové stolařství -  Autodoprava -  Elektrospotřebiče -  Vytlačování plastů -  ,Kojenecké zboží,,