Pension POEZIE

Kořenov 1253/17, 468 49 Kořenov, tel./fax: +420 483 399 382, mobil: 774 399 382 – Pavlína Holanová, 775 399 382 – Jiří Matoušek, e-mail: matousek@pension-poezie.cz

e-mail: matousek@pension-poezie.cz | +420 774 399 382

VÍTE, ŽE KOŘENOV JE JEN 110 km OD PRAHY A LEŽÍ NA POMEZÍ JIZEREK A KRKONOŠ?   CELOROČNÍ UBYTOVÁNÍ V JIZERSKÝCH HORÁCH (levné ubytování v mezisezonách).    Ubytování /Jizerské hory - Kořenov - Penzion Poezie.

 

SLEDUJTE AKČNÍ NABÍDKY UBYTOVÁNÍ V JIZERSKÝCH HORÁCH - KOŘENOVĚ!


Penzion Poezie je držitelem cenného "zlatého"
certifikátu kvality
služeb a ubytování.

Ocenění za celkový dojem pro POEZII


V roce 2012 obdržel penzion POEZIE na základě hlasování našich hostů i tato dvě velmi prestižní ocenění. Děkujeme našim spokojeným návštěvníkům!

Logo Facebook
POEZIE

Bookmark and Share
Úvod -> Aktuality 2018 -> Archiv-Aktuality 2013

3.12.2013, 15:30 hod. Asi jste zvědaví, jak to u nás vypadá se sněhem: první sníh napadl ještě před sv.Martinem 6.11., do večera ale postupně roztál. Momentálně je tu bílo, a to od 26.11.. V sobotu ráno bylo cca 15 cm, ale od té doby sníh trochu slehnul. Teplota se přes den vyšvihne maximálně na nulu, dneska ráno bylo na teploměru -6°C. Na víkend hlásí meteorologové vydatnější snežení, tak uvidíme...

25.10.2013, 22:00 hod. V jedné z předchozích aktualit jsem avizoval dvě připravované změny v provozu našeho penzionu - omezení polopenzí na podzimní sezonu 2013 a zrušení pevné tel. linky (znění těchto opatření jsem z Aktualit zpětně odstranil). Takže, vše je nyní již jinak. Polopenze od listopadu již opět standardně nabízíme a především NEDOCHÁZÍ KE ZRUŠENÍ PEVNÉ TELEFONNÍ LINKY na náš penzion +420 483 399 382. Tato linka bude tedy vedle i dalších druhů kontaktů (mobilní tel. 774 399 382, 775 399 382, e-mail - matousek@pension-poezie.cz) nadále plně funkční!

23.9.2013, 18:30 hod. Dovolím si zde jednu čerstvou soukromou aktualitu. Moje nejmilejší žena - manželka Pavlína je cca 3 hod. po plánované "totálce" pravého kyčelního kloubu (jak by jistě odborně pravil primář Sova st.) a vše se v těchto hodinách po operaci jeví jako normální průběh. Jen ji to asi "drobet" bolí. Tak Pavlínce držte palce - Vy co ji osobně znáte a máte ji rádi.

19.9.2013, 1:00 hod. Vážení hosté (Vy, kteří již máte rezervace na zimu 2014 a je Vás k dnešnímu dni již celá řada) i Vy, kteří se ještě rozhodujete kam v zimě pojedete, dovolte nám .jednu zásadní informaci k cenám pobytu na zimu 2014. Přestože ceny téměř všech komodit a služeb nutných k provozování penzionu stouply a stále ještě stoupají poměrně výrazně vzhůru, rozhodli jsme se NAŠE CENY pro toto období NEZVYŠOVAT a ponechat je na stejné úrovni roků 2012 i 2013. Tedy budeme držet stejné ceny již třetím rokem! Berte toto naše rozhodnutí jako projev toho, že si dobře uvědomujeme, že současná ekonomická situace není jednoduchá nejenom pro nás jako majitele a provozovatele penzionu Poezie, ale stejnou měrou i pro Vás - naše hosty. Přejeme Vám hezký den a budeme se těšit na případná osobní setkání u nás na penzionu.

1.9.2013, 0:30 hod. Prázdniny končí a nám nezbývá, než poděkovat Vám - všem hostům, kteří jste penzion Poezie v toto vydařené léto navštívili - takže DĚKUJEME! Podzim (tedy hlavně září) má být dle předpovědi pěkný a tudíž je chybou zůstavat doma. Proto neváhejte a kontaktujte nás ohledně možnosti pobytů právě v září.

29.7.2013, 21:00 hod. Ve chvíli, kdy se na nás po mnoha tropických dnech ženou bouřková mračna je vhodná příležitost uveřejnit foto od Ríši (6 roků!) syna našeho kamaráda Borise, které z pohledu od našeho penzionu Poezie víc, než slova dokumentuje, jak letně jsme se u nás měli v minulých týdnech. Tak se "kochejte" s námi. My si tuto fotku bedeme připomínat hlavně v mrazivých dnech následné zimní sezony, ktará zase není tak časově vzdálená, jak by se nyní mohlo zdát.

Parné léto nahorách 2013

24.7.2013, 23:30 hod. Já to říkal, že po nepěkném studeném jaru bude pěkné léto. Ale, že bude až tak "horůcé", to jsem nečekal. Zde u nás na horách se to ještě dá stále vydržet, ale byl jsem i v nížinách a tam to bylo pekelné. Tak Vám tam "dole" v městech držíme palce, ať to ve zdraví nějak přežijete.

8.7.2013, 22:20 hod. Tak se nám letní prázdniny již rozběhly a musím konstatovat, že parádně! Po nepříliš vydařeném studeném jaru je nyní u nás na horách naprosto optimální počasí. Teplo, ale ne vedro. A takový ráz počasí jistě vyhovuje nejen mé osobě. Taky slibuji - brzy budou růst i houby!

20.6.2013, 23:00 hod. Ani tropická vedra nezdolala elán "tuchlovických indiánek a indiánů". Dnes se uskutečnil urputný a nakonec i úspěšný lov tatanky (pro neznalce: amerického bizona). Po této akci jistě přišel k obědu vhod vedle polévky i klasický středoevropský řízek. I po celý zbytek dne se stále řešily nějaké indiánské zaležitosti, do kterých nám bílým tvářím nebyl přístup umožněn. No a večer byla jako odměna z naší strany naservírována indiánům zmrzlina a proběhlo vyhlašování všech a ve všem. Pak už jen příprava na zítřejší odjezd a poslední noc v kruhu svého indiánského kmene.

Tatanka byl uloven Kořist=tatanka byl úspěšnými lovci dotažen do osady

19.6.2013, 22:20 hod. Tak po dlouhém "domlouvání" foťáku sl. učitelky s naším redakčním systémem Vás dnes konečně můžeme informovat o Vašich "špuntech" i obrazově. Jinak dnes opět více než letní klima. Ale ani to děti v dopoledních hodinách neodradilo od úspěšného pokusu o zdolání zdejší dominanty - rozhledny Štěpánky. Po posilujícím odpoledním klidu (kdy děti opravdu odpočívaly!) zbyly ještě síly na venkovní večeři u táboráku, kdy si děti pod dozorem, ale v podstatě samostatně opekly špekáčky. A ještě jedna dobrá zpráva v těchto parných dnech - děti pijí "hetolitry" tekutin a i proto zvládají současný ráz počasí asi i lépe, než my dospělí.

Stín se nyní šikne Lesní skřítci Není nad nanuka v hospůdce "ze 7. schodu"
Na upatí opravované rozhledny Štěpánky Po zdolání rozhledny Štěpánky Kořenovský kostelík a tuchlovické děti

18.6.2013, 23:30 hod. Ráno jsem jela v půl osmé pro pečivo a na teploměru ve stínu bylo 26°C... Děti měly na programu "Pohádkový den" a zachraňovaly Smolíčka Pacholíčka. Horko pomáhala překonat nainstalovaná venkovní sprcha. Určitě to bylo žúžo, po příchodu ze školy ji využil i náš Matouš. Čekali jsme, jestli padne "náš" teplotní rekord (31°C ve stínu), ale o jeden stupínek zaostal. Odpoledne se děti skryly v příjemném stínu lesa, takže je horko tolik netrápilo. K obědu byly oblíbené borůvkové knedlíky s tvarohem a k večeři špagety s rajčatovou omáčkou. K mé velké radosti si děti chodily v obou případech pro nášup!

17.6.2013, 22:20 hod. Tak je tu všechny bezpečně a v pořádku máme. Koho? Na přeci děti z MŠ z Tuchlovic. Dorazily do sluncem zalitého Kořenova, zdlábly oběd (k radosti mé ženy Pavlíny bylo i mnoho přídavků) a pak se šly "vyvenčit" na kratší procházku. Ale protože i u nás bylo dnes až moc velké teplíčko, takticky ustoupily do stínu penzionu. V podvečer se pak trochu ochladilo a tak děti řádily na našem venkovním hřišti. Teď jsou již dávno v postýlkách a sní svůj první sen na Poezii. Zítra má být opět teplé počasí, ale věřte, že zde na horách se i extrémní vedřiny snášejí daleko lépe, než v níže položených oblastech.

12.6.2013, 22:00 hod. Tak dneska byl na pořadu dne "celodeňák" do nedalekého Harrachova. Tam děti navštívily jak hornické, tak i lesnické muzeum. Spatřily i "mamuta" (rozuměj mamutí skokanský můstek, který patří mezi 5 největších na světě). Byly i u Mumlavských vodopádů, které se zase řadí mezi 10 nejzajímavějších přírodních lokalit v Krkonoších. Po návratu měla děcka ještě síly i na sportovní dovádění a v podvečer hledala i zlato. A věřte nebo ne, ale každé z nich se vrátilo s pěkným valounem ... jen mi odmíla prozradit, kde se ten bájný zlatý důl nachází!

11.6.2013, 23:20 hod. Rozcvička, snídaně, škola, svačina, škola, oběd (borůvkové knedlíky s tvarohem) - dopoledne uteklo jako voda. Sluníčko svítilo, ale pofukoval chladnější větřík. Odpoledne měly děti domluvenou návštěvu kravína na Příchovicích, po návratu následovaly venkovní hry u penzionu. A po večeři (sekačka s kaší) ještě tajuplná cesta ke kořenovské kapli...

10.6.2013, 22:00 hod. Ranní rozcvička je již jasně pravidelným rituálem, který se koná i při mlžném počasí. Dopledním rituálem byly i dnes školní povinnosti. No a po obědě (čočková, kuřecí maso na bazalce s bramborem) pak hurá na výlet do Harrachova s návštěvou velmi zajímavých skláren, kde je dodnes k vidění hlavně rukodělný fortel místních sklářů. Po návratu ještě děti skotačily venku, pak práce na celotýdenní hře a po večeři (zapékané těstoviny) "myčky a spinkačky".

9.6.2013, 23:55 hod. Ráno byly dětičky nabité energií, tak ještě před snídaní vyběhly ven na rozcvičku. Bylo nádherně. Dopoledne se vydaly na kořenovské nádraží do Muzea ozubnicové dráhy. Po obědě (hovězí gulášek s knedlíkem) se už začalo zatahovat a déšť na sebe nenechal dlouho čekat. Ale dětem to nevadilo, protože odpolední program byl jasný - škola. Pak přestalo, ale nakonec dorazila ještě pořádná buřina. Večer hodina zpívání s kytarou a pak se šlo už na kutě. (K večeři byla čína s rýží.)

8.6.2013, 22:45 hod. Tak máme za sebou další "kulový blesk". Tentokrát ještě komplikovaný, protože Jirka musel odjet. Ale nakonec jsme to zvládli: jedna parta dětiček přijela, druhá odjela, penzion jsme uklidili, oběd uvařili a děti se ubytovaly :-). A ještě děti zvládly procházku před obědem (těsně utekly dešti) a odpoledne vyskotačily na Štěpánku, to už bylo zase hezky. Jinak to dneska vypadalo, že i do Kořenova dorazilo skutečné jaro, teplota se vyšplhala na 20°C. Uvidíme, jak to dopadne s hlášeným deštěm na zítřek...

6.6.2013, 23:55 hod. Dopoledne bylo pod mrakem, ale velmi příjemně (kolem 15°C). Děti většinu času věnovaly škole, ale "o velkou přestávku" vyběhly ven. K obědu byla rajská a velmi příjemně mě překvapil zájem o přídavky. Odpoledne měly děti u penzionu "olympiádu" v mnoha disciplínách, k tomu i sluníčko zasvítilo! Po večeři (čína s rýží - opět zvýšený zájem o přídavky) následovaly ještě nějaké školní záležitosti a pak už se šlo do hajan.

5.6.2013, 21:50 hod. V noci bylo opět slyšet bubnování deště, ale ráno už vítala děti modrá obloha a sluníčko, takže ještě před snídaní vyběhly ven. Dnes byl na programu výlet do Harrachova, konkrétně děti navštívily sklárnu, pak se krásně prošly po liščí stezce k Mumlavě a ještě stihly i lesnické muzeum Šindelku. A ani nezmokly, protože v Harrachově na rozdíl od Kořenova odpoledne nepršelo!

4.6.2013, 23:55 hod. Dopoledne škola a proběhnutí se venku před obědem (borůvkové knedlíky), odpoledne exkurze do příchovického kravína. Vidět jednodenní telátko se určitě jen tak nepoštěstí! Před večeří ještě trochu školy a po večeři (zeleninové rizoto s kuřecím masem) výroba triček. To byl v rychlosti dnešní program. Počasí na střídačku - i sluníčko, i trocha deště a mlha. Taková celkem normálka (na duben určitě :-)).

3.6.2013, 21:00 hod. Tak dneska to byl pro nás - majitele "horor". Ne počasí (opakujeme pro rodiče - penzion stojí na kopci a stranou všech vodních toků, takže po této stránce u nás nic nehrozí), ale výměna dvou "turnusů" dětí ze ZŠ Zeleneč. Jedni končí, noví přijíždějí a do toho v trysku uklidit celý penzion. Akce z filmu Kulový blesk byla proti této "směně" pouhá selanka. Ale pochválím nás všechny - zvládli jsme to! "Nové" děti z první třídy snědly svůj první oběd a po poledním klidu už šupajdily ven. Před večeří (špagety s rajčatovým přelivem a sýrem) ještě na DVD jeden "Krteček", trocha učení a kreslení, no a nyní už jsou na "matracích" ve vodorovné poloze.

2.6.2013, 9:35 hod.  Informace pro klid rodičů: v noci lilo jako ... (každý doplní dle svého), ale jinak se u nás nic neděje. Před hodinkou jsem dokonce zahlédla cosi jako náznak slunce. Teď se děti chystají na chvilku na vzduch. A ještě omluva za to, že v tomto týdnu nebyly v Aktualitách žádné fotky Vašich ratolestí. Nebylo to leností ani naší, ani paní učitelek. Jen se náš software neměl "rád" se softrware foťáku paní učitelky. Někdy holt není vzájemná láska naplněna, tak snad někdy příště.

1.6.2013, 8:35 hod. Včera už jsem nějak aktuality nezvládla, tak jen v rychlosti: dopoledne návštěva sklárny a muzea v Harrachově (to proběhlo opět za deště, ale v budově to předpokládám nikomu navadilo). Odpoledne vylezlo sluníčko a udělalo se opravdu krásně. Což nahrávalo programu, byla domluvená prohlídka vojenského bunkru s výkladem. Večer pak děti pokračovaly v každodenním psaní deníčků a výrobě indiánských předmětů. K obědu byl rajská, k večeři šunkofleky (v obou případech došlo i na přídavky).
Dnes od rána leje, tak uvidíme...

23:40 hod. Řekla bych to slovy klasika, ale asi by to vyznělo moc vulgárně. Dopoledne na chviličku déšť polevil, ale pak to zase začalo. Paní učitelky rozumně usoudily, že kvůli 20 minutám venku je zbytečné znovu vymáchat sotva uschlé boty. Takže dnešní program byl škola a hry (nikdo neměl čas se nudit) a večer byl zakončený diskotékou (když byl tedy ten svátek dětí). Na oběd byl řízeček a k večeři špagety.

30.5.2013, 22:40 hod. Hodně pošmourno, tak by se dalo charakterizovat dnešní ráno. Teplota taky nic moc (8°C), takže pro dnešní den byla na programu škola. Před obědem (kuřecí plátek na smetaně a těstoviny) se děti stihly trochu venku vyvětrat, ale pak dorazil avizovaný déšť. Nebyl sice tak intenzivní, jak jsme čekali, ale na podstatě věci to nic neměnilo. Tak jsem aspoň přispěla k lepší náladě večeří, udělala jsem palačinky. Jen se po nich zaprášilo :-).

29.5.2013, 22:35 hod. No, dneska ráno to bylo jiné kafe - slunce, azúro, teplota 13°C (odpoledne pak 16°C)! Takže dopoledne děti vyrazily do Harrachova "dokončit" včerejší výlet, návštěvu hornického muzea. Po sladkém obědě (borůvkové knedlíky s tvarohem - i na přídavky došlo) a malém odpočinku byl stanoven další cíl, rozhledna Štěpánka. Bohužel se přihnaly mraky, tak to chvíli vypadalo, že z výhledů nic nebude. Nakonec cestou i zapršelo, ale o to jasněji bylo pak ze Štěpánky vidět. A to už zase svítilo sluníčko... Po večeři se všechno zapsalo do deníčků, tak si to určitě doma rodiče rádi přečtou.

28.5.2013, 22:10 hod. Trochu se bojím, aby se rodiče dětí ze Zelenče nevyděsili, ale napsat to musím. Zkrátka od rána bylo opět velmi nevlídno. To však naštěstí neodradilo paní učitelky od naplánovaného programu. Jelo se do Harrachova na Mumlavské vodopády. Dobrodružství na Liščí stezce bylo násobeno deštěm, ale bohužel ne všechny boty nápor vlhka zvládaly (jinak pod pláštěnkami a v teplém oblečení bylo dětem dobře). Takže paní učitelka program zkrátila a hornické muzeum čeká děti zítra. Už by mělo být "lépěji", dopoledne možná uvidíme i sluníčko!
(Bohužel na fotky si budete muset počkat do zítřka, systém hlásí chybu, se kterou si nevím momentálně rady...)

27.5.2013, 17:10 hod. Oproti včerejším 4°C a celodennímu dešti se dneska počasí "umoudřilo". Bylo 10°C a pršelo jenom občas. Naštěstí při dopoledním příjezdu dětiček ze Zelenče se to bez deště obešlo. Odpoledne už děti vyrazily ven s pláštěnkami - a byly potřeba! Celotýdenní předpověď pro Kořenov zatím nic moc, ale uvidíme. Třeba to zase nevyjde a bude líp...

23.5.2013, 22:30 hod. Dopoledne 5°C, ale sluníčko, takže akce stopovaná a hledání pokladu proběhly podle plánu! V poledne si děti daly řízeček, odpočinuly si a pak ještě hurá na čerstvý vzduch. Večer paní učitelky rozdaly diplomy a odměny za různé soutěže. A pak se šlo balit, protože zítra přijede autobus a děti odjedou i s novými zážitky....

22.5.2013, 20:00 hod. Dopoledne si při vycházce děti užívaly ještě sluníčka, ale po obědě (borůvkové knedlíky s tvarohem) už přišel ten meteorology slibovaný déšť. A byl pěkně vydatný. Pak opět na chvíli vylezlo sluníčko, ale než si děti po obědě odpočinuly a spořádaly svačinku, už zase lilo. Ale nejsme z cukru - pláštěnky a gumáky to jistí! Odpolední procházka byla kratší, ale aspoň byl čas na pěknou pohádku. Teď už jsou dětičky umyté a chystají se na společné čtení před spaním.

Dnes došlo i na nějaké obrázky, tak se maminky, taťkové, sourozenci, babičky i dědové "kochejte"!

Děti a vládce hor Vlastnoručně opečený buřtík chutná nejlépe Tak to jsme my-děti v přírodě z MB A za pár dnů z lesů zase domů


21.5.2013, 22:05 hod. Sluníčko a krásně modrá obloha - to bylo dnešní ráno. Dopoledne děti vyrazily na procházku směrem k nádraží (cestou stihly postavit v lese domečky pro skřítky) a odpoledne byl v plánu výlet na Štěpánku. Kolem oběda (rajská s knedlíčkem - došlo i na přídavky) to vypadalo, že dorazí pěkný deštík, ale vítr nakonec všechno rozfoukal, cesta proběhla ke spokojenosti všech a večer jsme ukončili táboráčkem, u kterého si děti vlastnoručně opekly buřtíky. Teď už je všude klid a dětem se určitě něco pěkného zdá...

20.5.2013, 20:20 hod. Dopoledne do podmračeného Kořenova dorazila výprava děcek mladoboleslavské MŠ. Ubytování proběhlo bez potíží a paní učitelky s dětmi neprodleně vyrazily před obědem (zeleninová polévka, vepřové masko na zelené paprice s těstovinami) na klasické "poznávací" kolečko kolem penzionu. Odpoledne děti skotačily na hřišti u penzionu a dokonce se na ně začalo usmívat i sluníčko, byť je oproti včerejšímu dni chladněji. Po večeři byly koupačky a omývačky, nyní se na jednom pokoji společně čte pohádka. Takže pro dnešek dobrou noc.

16.5.2013, 23:59 hod. Slunce od rána svítilo, ale taky fučel pořádný vítr. Před dětmi byly poslední velké akce - odpolední bojovka a hokej. Bojovka na rozdíl od hokeje dopadla výborně. Večer se rozdávaly diplomy a odměny a probíhalo velké balení. Zítra už čeká děti cesta domů. Snad nebudou mít vlaky zpoždění a děti dorazí podle plánu!

15.5.2013, 23:25 hod. Včera večer jsem už psaní aktualit nezvládla a hned mi přišel dotaz, zda budou pokračovat :-). Přiznám se, že mě to potěšilo! Takže za včerejšek se omlouvám a doplňuji informace:
Dopoledne nás překvapila zatažená obloha a následně i mlha. Na odpoledne byla v plánu Štěpánka, a pokud by trvalo tohle počasí, asi by cesta nesplnila svůj cíl. Ale nakonec vítr vše rozfoukal, vylezlo i sluníčko a tak byly výhledy ze Štěpánky parádní. Návrat byl uspíšen díky hokeji, děti fandily jako na stadionu! Skvělý výsledek určitě za ten rychlejší návrat stál. Dneska se už na nás sluníčko smálo od rána. Po dřívějším obědě děti čekal výlet k vodopádům na Černé Desné. Do městečka se děti svezly autobusem a pak už pokračovaly pěkně po svých. Zvládly to naprosto bravurně, připadlo mi, že nejsou vůbec unavené (tedy na rozdíl od dospělých...). Jinak k obědu byly borůvkové knedlíky s tvarohem a večer špagety s rajčatovou omáčkou.

13.5.2013, 23:15 hod. A máme tu další dětičky - tentokrát z Litoměřic. Ty dorazily poněkud netradičně vlakem, ale počasí přálo, takže ani nevadilo zpoždění, ke kterému v průběhu cesty došlo. Spíš to bylo pro některé možná dobrodrůžo. Předpověď je i nadále slušná, tak snad jim všechno podle plánů vyjde!

9.5.2013, 23:20 hod. Dnešní den byl přímo předurčený k tomu, aby byly děti hlavně venku. Odpoledne si vyrazily na cestu vlakem do Desné. Tam si mj. prohlédly v zahradě Riegrovy vily dřevěné sochy, které vznikají v rámci XII.ročníku Sympozia Desná. A pozor - cestu zpátky šly pěšky! A nebylo to všechno, večer ještě čekala děti "bojovka". No, týden utekl jako voda a zítra už budou děti spinkat ve svých postýlkách...

8.5.2013, 22:40 hod. Dopoledne bylo pod mrakem a kdyby se spustil déšť, nebylo by divu. Nakonec ale vykouklo odpoledne sluníčko a teploměr vyšplhal na 20°C. Což pro odpolední program bylo to pravé ořechové! Děti měly domluvenou návštěvu bunkru pod Štěpánkou i s podrobným výkladem znalce vojenských opevnění a hlavně nadšence pana Duška. Po návratu čekal na děti oheň, kde si děti vlastnoručně opekly buřty. Opravdu pěkné počasí dovolilo dětem skotačit venku až do sedmi hodin. Ale teď už samozřejmě v klidu všechny spinkají.

7.5.2013, 23:45 hod. Ještě jeden dodatek k Aktualitám ze dne 3.5.2013 vztahující se k pobytu pana Josefa Zimovčáka v Jizerských horách na penzionu Poezie. Velmi pěkně popsala atmosféru celého pobytu p. Zimovčáka v Kořenově naše sousedka K. Hausová v článku periodika Naše Jablonecko, kam připojila i velkou dávku fotografií, které jsou více než zdařilé a stojí za shlédnutí, ale i přítelkyně J. Zimovčáka na na facebookové stránce Na kole dětem.

7.5.2013, 22:50 hod. Omlouvám se všem, kdo jste včera čekali na aktuality z pobytu libereckých dětí, večer už jsem to nějak nezvládla... Včera ráno se počasí tvářilo docela vlídně, bylo sice pod mrakem, ale jinak příjemně - děti dokonce ještě před snídaní vyrazily na krátkou rozcvičku ven. Ovšem pak se fest zatáhlo a už to jelo. Nejdřív to nevadilo, děti si připravovaly "pračlověčí" oděv (pravěk je totiž téma jejich pobytu). Jenže ani pak nenastala žádná změna. Přesto paní učitelka vydala pokyn k oblékání (samozřejmě se vytáhly pláštěnky a holinky) a už se mašírovalo ven. A dětem se to evidentně líbilo. Odpoledne už to bylo lepší (chvilkami problesklo i sluníčko), tak všichni pračlovíčkové vyrazili ke Štěpánce. Ač pondělí - bylo otevřeno! Děti se pokochaly pohledem z rozhledny a ještě si "zařádily" na tamním dětském hřišti. Večer proběhly zápisy do deníčků a zakrátko už byl klid (k obědu byl krůtí guláš s těstovinami, večer sekaná s kaší).
Dneska byl také trochu přeháňkový den, ale výrazně tepleji. Odpoledne si děti užily na výletu do Harrachova (to už zasvítilo i sluníčko) - Liščí stezka k Mumlavským vodopádům prý neměla chybu!
(k obědu si děti pochutnaly na rajské s knedlíkem - i na přídavky došlo, večer byly šunkofleky)

5.5.2013, 23:10 hod. Tak dneska jsme zahájili sezonu dětských pobytů. Odpoledne dorazila MŠ z Liberce. Po vybalení děti stihly krátkou procházku po nejbližším okolí, pak následovala večeře (zeleninové rizoto s kuřecím masem).  Ještě dnes dostaly děti sešity, do kterých budou obrázky zaznamenávat, co viděly a zažily. Rodičové se mají na co těšit, první zprávy jsou již "zapsané"!

3.5.2013, 15:55 hod. Nebudete tomu věřit, i do Kořenova už dorazilo jaro. I když tedy momentálně to tak při pohledu z okna vůbec tak nevypadá. Přesto nás hřeje na duši... Co to způsobilo? Dva úžasní lidé. Ale od začátku. Sousedovic Kryštof je přes své zdravotní problémy nadšený cyklista a jeho velkým vzorem je Josef Zimovčák. Před časem mezi Kryštofovými rodiči a panem Zimovčákem došlo ke kontaktu a následně k pozvání do Kořenova. A pan Zimovčák s partnerkou paní Martinou nakonec opravdu dorazili, a jak se dalo tušit, bydleli na Poezii. Bylo to úžasné setkání. Vyprávění o cestách na historickém vysokém kole, světoznámých závodech a lidech kolem nebralo konce. Kromě cyklotréninků s Kryštofem (který byl na vrcholu blaha) došlo i na improvizovanou besedu s promítáním a odvážlivci (mezi kterými samozřejmě nechyběli naši kluci a Kryštofova sestra Terezka) si mohli vyzkoušet "posezení" na tom neobvyklém dopravním prostředku. Snad se dá ve velké zkratce konstatovat, že láska ke sportu dovedla pana Zimovčáka až k založení nadačního fondu NA KOLE DĚTEM, který pomáhá onkologicky nemocným dětem. Jsou setkání, která ovlivní člověka na celý život. Vypovědět to všechno nejde, ale uvnitř to zůstává...

Na Poezii na kole "Přerostlé" kolo pana Zimovčáka Pan Zimovčák, jeho kola a náš Matouš Pan Zimovčák a jeho nejzapálenější fanda - sousedovic Kryštof  Na penzionu v Kořenově to zase "jelo"

16.4.2013, 12:15 hod. Tak především velká omluva za dlouhou časovou prodlevu od posledních aktualit. Mezitím se na našem penzionu Poezie v Kořenově odehrála spousta událostí. Takže to probereme od začátku. 1. Skončila velmi úspěšná zimní sezona 2012-13, za což patří VELKÉ PODĚKOVÁNÍ každému, kdo po nějaký čas v tomto období pobyl u nás na Poezii. Tedy Vám - vážení hosté, přátelé, kamarádi i děti z MŠ a škol! Samotná zima byla tak trochu divná: sněhu napadlo celkem normální množství a přesto, že bylo celkem asi 4-5 velkých oblev, tak sníh drží v Kořenově až do dnešních dnů a klidně by se mohlo ještě i běžkovat. 2. V minulých dnech na Poezii pobýval na soustředění hudební "spolek" Dalibor z Hořic pod vedením charismatického "kapelmajstra" pana Bílka. Poprvé na penzionu zněly v takovém rozsahu následující nástroje: bící, el. klávesy, el. kytara, šestery housle, dva saxofony, dvě flétny, klárinet, dva horny a v neposlední řadě zpěv pana Jedličky (pozor-neplést se strýčkem Jedličkou, který je již roky na pravdě Boží, na rozdíl od výše zmiňovaného pana Jedličky, který je až "nebezpečně živý"!). Pilně se trénovalo, jemně popíjelo a především se se členy tohoto souboru nádherně bavilo, hrálo a zpívalo až do pozdní nočních, či nevím přesně, ale možná až ranních hodin. Nad rámec velmi náročných zkoušek (a zde je třeba vyseknou poklonu "nestorům" tohoto souboru za to, že vše zvládli hudebně i tělesně na 1!) se večer přidaly k muzicírování i klasické kytary, "zednické piáno" alias harmonika a basa, která jako vždy "tvrdila muziku". Proto ještě jednou Vám všem z hořického Dalibora děkujeme - my všichni Matoušci - za neskutečně pěkný víkend, z něhož budeme čerpat duševní síly po dlouhou dobu.

"Dalibor" v akci "Kapelmajstr" p. Bílek a pěvecký "frontman" p. Jedlička V Kořenově na Poezii to zase "žilo"

3. O tomto víkendu se na penzionu natáčely filmové scény pro chystaný, zatím "tajný" film z lyžařského prostředí (nelekejte se-nejedná se o III. díl Sněženek a machrů) s dětmi z "lyžnického" jabloneckého oddílu TJ Bižuterie. Musím zmínit hlavní hrdiny připravovaného snímku - všechny dětské herce - byli výborní a doufám, že jim "bodnul"i náš téměř celodenní catering. "Producenty, tvůrci, kameramany, fotografkami, techniky, asistentkami a ...." jsou naši sousedé Katka a Karel Hausovi. Premiéra má být někdy v květnu a budeme Vás o ní samozřejmě informovat. Takže nyní jen pár ilustračních obrázků jen jako "návnada".

Děti pozorně naslouchají "rejžovi" Filmová tatérka a maskérka Katka v akci Děti poznaly, že "dělat film" je fuška


19.3.2013, 23:15 hod. Potvrzujeme tímto, že i k nám dorazilo sněžení a vůbec počasí jako na vrcholu vlády paní Zimy, přestože zítra začíná astronomické jaro. Sněhová nadílka (15-20cm) velmi prospěla sjezdovce Bavoráku, neboť začínala být sjízdná s jistými komplikacemi. Teď si to samozřejmě ještě víc než my pochvalují dětičky z České Lípy, které k nám dorazily v neděli na pětidenní lyžovačku!

8.3.2013, 13:15 hod. Máme to ale nyní významné dny! "Starej" prezident to zabalil včera, "mladej" prezident to rozbalil dneska a k tomu ještě (pro pamětníky) to slavný MDŽ. Po pravdě jsou mám všechny ty výše uvedený "slavný události" putna, protože my jsme ti provaření "havlisti". No, ale jednu radost dnes přeci jen máme - našemu penzionu Poezie byl i na roky 2013 až 2015 opětovně udělen Krajským libereckým úřadem "Zlatý certifikát kvality" (viz. levý sloupec našich stránek). Jsme na to hrdí!

7.3.2013, 16:55 hod.  Hosté tohoto týdne si užívají snad nejkrásnější počasí letošní sezony - od pondělka azuro se sluníčkem, jen jako malá piha na kráse v úterý trochu víc foukalo. Dneska už měl podle předpovědi přijít déšť, ale naštěstí nic takového se (alespoň zatím) nekoná. Slunečné počasí a teploty nad nulou sice poznamenaly sněhové podmínky na Bavoráku, nicméně pan Čermák vždy nějak "zasáhne" a sjezdařům nic v jejich aktivitách nebrání. O víkendu se má ochladit a něco sněhu napadnout, tak snad vydrží slušné podmínky i pro hosty příštího týdne....

16.2.2013, 22:15 hod. Máme za sebou půlku zimní sezony 2013 a můžeme konstatovat, že zima už běží, jak má. Sněhu je asi 80 cm, hostů také není málo, zimní sněhové bouře "nezuří", jen sluníčka by mohlo být více. Ale snad s se i s pomalu přicházejícím jarem dočkáme. I vedlejší vlek Bavorák běží naplno, sněhový bar U Čápa je také útulný, prezidentskou volbu již máme za sebou (byť nám osobně se výsledek nelíbí, ale taková je vůle českého národa), tak co nám schází ...?!

2.2.2013, 12:40 hod.  Po oblevě v předchozích dnech je tu opět sněžení a teploty mírně pod nulou. Od včerejška napadlo cca 15 cm, což velmi prospělo sjezdovce Bavorák. Předpověď pro následující dny je pro lyžaře i nadále příznivá, jen to sluníčko asi moc neuvidíme...

17.1.2013, 22:15 hod. Tak tu máme konec pobytu dětí ze Senomat a okolí na našem penzionu Poezie. Snad již teď můžu konstatovat, že se zítra všechny vrátí zdravé a "vyvenčené" domů (dlouho se nepodařilo, aby alespoň jedno dítě neonemocnělo!). Venku dnes fičel celý den opravdo ostrý fukejř a děti si tedy užily ukázku opravdu "drsné severské zimy". Naopak uvnitř penzionu bylo pořádné dusno: vyhlašování všemožných i "nemožných" soutěží, odměna od nás pro každého v podobě pár kopečků zmrzliny a na závěr rej masek a dost "hustá" diskoška. Tak zase za rok se na Vás děti i pedagogy ze Senomat budeme těšit!  

16.1.2013, 23:45 hod. Středa byla programem přímo napěchovaná. Více než půldenní výlet do nedaleké Poniklé, kde děti navštívily "manufakturu" Rautis, která se věnuje i ruční originální výrobě vánočních ozdob. To si děti také mohly za poplatek vyzkoušet. A musíme se pochlubit: dva ze starších klučinů nám (mně a Pavlíně) spontánně sami od sebe koupili a předali jednu, ze zde získaných ozdob - prý za to, jak o ně pečujeme. Byli jsme oba opravdu překvapení a i trošku dojatí - takže ještě jednou děkujeme! Po návrátu ještě ti sportumilovní rychle "vlítli" na vlek. Po večeři proběhla kořenovská Talentmánie a ukázka části vánočního vystoupení dětí, kterou opět věnovaly nám - personálu. No uznejte - mají děti čas se nudit?

15.1.2013, 21:15 hod. Dnes "zběsilé" tempo všeho pokračovalo (soutěže, lyžování, bodování, honba za diamanty, ...). Navíc pěvecko - recitační vystoupení jednotlivých družstev. Také krátka přednáška o možnosti sestrojit si vlastní robotické autíčko. Jídlo dnes v dětech mizelo, jak v popelnicích. Zkrátka, vše zatím funguje jak má a děti jsou pobytem na horách nadšené!

14.1.2013, 20:10 hod. Jistě již všichni napjatě čekáte, co se dnes událo na penzionu Poezie v Kořenově v režii "dospěláků" a za nadšené účasti dětí ze ZŠ Senomaty. Je toho hodně, tak pojďme na to! Budíček v 7,00 hod., pak umývačky, pokojů uklízečky, pořádku bodovačky a bohatou snídaní zakončena první etapa dne. Rychlá vycházka k vleku a koulování při té příležitosti bylo jen předehrou k bystrému nástupu již s "výstrojí" na vlek. K obědu zeleninová polévka a rajská omáčka s hov. masem a knedlíčky. V poledním klidu nečekaná bojovka: přepadovka od hygieniků (to má každý z provozovatelů penzionů moc rád, protože "zbožňuje" moudré státní  úředníky). Pro Váš klid - vše z prováděné kontroly bez závad. Po poledním klidu opět "úprk" ven na boby, lyže, ježdíky, snowboardy apod. V podvečer kolektivní hra v jídelně, když tu najednou - poplach. Všichni rychle obléknout a hledat venku diamanty. Děti totiž hrají dlouhodobou zábavnou hru, kterou vedou permoníci (říďa, úča i vychouška) a děti zběsile "těží" diamanty. Možná již dosti slov a přeci jen pár fotodokumentů, ať vidíte, že nekecám.


13.1.2013, 22:15 hod. Omlouvám se za takto pozdní zprávu, ale raději pozdě, nežli vůbec. Takže děti i dospělci ze školy Senomaty dorazili do Kořenova přesně v dohodnutý čas a v pořádku. Přivezli si neuvěřitelné množství "herních rekvizit", takže to asi bude stát za to. A taky, že jo - hned po večeři a "povinných" vstupních formalitách se pan řídící převlékl asi za horníka a paní učitelky za permoníky. Zkrátka ihned začaly hry a soutěže. Děti se tak rozjely, že po pravdě ještě teď některé nespí, byť už jsou notnou dobu v postelích. Zítra tu budou i nějaké fotografie.  

11.1.2013, 18:00 hod. Sněží, sněží a sněží ... to je dnešní hlavní zpráva. Kdo měl v minulých dnech obavy, že letos už sníh asi nenapadne (no ano přiznávám i já jsem letos mezi sněhoskeptiky patřil), tak se hrubě mýlil. Děti byly opět lyžovat na vleku u Poezie. K obědu pak snědly úplně všechnu polévku (hovězí vývar s nudličkami) a ani rajské omáčky s knedlíčkem se "neštítily".

10.1.2013, 20:30 hod. Já to věděl, že nemám psát (8.1.13), že jsou všechny děti zdravé. Už to bohužel neplatí a některé již musely odjet s virozou domů. Tak jen doufám, že je další již nebudou následovat. Dnešní jídelníček: pečivo se smetanovým sýrem, hořické rubičky, brokolicová polévka, dušené hovězí s rýží, loupák, bram. kaše rybí prsty. Denní program: dopolední procházka s bobováním a koulováním, odpoledne konečně lyžování na vleku u penzionu (on totiž začal konečně padat sníh!), večer pohádka z CD, myčky a spinkačky. Foto doplní dnešní referát.

9.1.2013, 23:00 hod. Středa je na horách od nepaměti sanitárním odpočinkovým dnem. A nejinak tomu bylo i v Kořenově na Poezii. Dopoledne děti "drobně skotačily" venku. Po obědě (ovocné knedlíčky s meruňkami) a poledním klidu na ně již čekal Paklíč se svými úkoly a soutěžemi. V podvečer se ti starší věnovali "školním povinnostem" a zbytek shlédl pohádku s Čerty nejsou žerty. Pak večeře (špagety s rajčatovým přelivem a sýrem) a dál už to znáte ... mytí, česání zoubky a do postele do chaloupky. 

8.1.2013, 22:30 hod. A je to tady! Dnes došlo na to nejdůležitější, proč tu děti jsou. Dopoledne přijely dva objednané mikrobusy a odvezly děcka na sjezdovku k Čápovi. A tam se lyžovalo, lyžovalo a zase jen lyžovalo. Probíhala i výuka pod dohledem zkušených instruktorů. Kolem 3. hodiny odpoledne se děti vrátily domů (oběd měly tentokrát studený a s sebou) a chvíli to i vypadalo, že jsou unavené - ale byla to mýlka. Sluply pozdně odpolední teplou polévku a zase již velmi "oživlé" se pustily do psaní pohledů a kreslení obrázků. K večeři "spapaly" úplně všechny bramborové plněné knedlíky a to tak, že nezbyly ani na naši rodinu (no nebojte, hlady jsme neumřeli). Pak sprškování a nyní už všechny spí. A jestli jsou mé informace s právné, tak žadné z děcek nemá vážnější zdravotní problémy - jen to nezakřiknout! No a taky už jsou překonány technické problémy a už Vám můžeme poskytnou alespoň pár fotek.

7.1.2013, 18:00 hod. Dnes v noci napadly tak 3 cm sněhu, ochladilo se a konečně to zase vypadalo jak to v zimě na horách vypadat má. Po snídani a svačince se děcka vydala na "průzkumnou" vycházku na vlek u Čápa. Vlek tam je v provozu a zítra se tam děti vydají. Pro menší a méně zkušené lyžaře je objednána lyžařská školička s profesionálními instruktory a ti zdatnější budou pod dohledem svých vedoucích "hoblovat velkou sjezdovku". K obědu byla zeleninová polívčička a těstoviny s dušeným vepřovým na zelené paprice (klienti papají velmi slušně). Po odpoledním "neklidu" bylo na programu bobování na všem co bylo po ruce. K večeři je buřtguláš s bílým pečivem a tak uvidíme, jak bude chutnat. Chtěli jsme dodat i nějaké fotky, ale máme nějaké technické problémy s jejich nahráním, tak snad zítra.


6.1.2013, 17:30 hod. První zpráva pro "fan klub" pražské školky Korálek - děti dorazily v pořádku, vybalování věcí je již také za nimi, chystají se na večeři (zeleninové rizoto) a to nejdůležitější - nikdo zatím steskem "nebréčí".

3.1.2013, 13:00 hod. Tak jsme přežili avizovaný konec světa, Vánoce, ba i Silvestra a máme tu další rok - 2013. Silvestr byl pěkný i z toho důvodu, že velkou část večera nenaplnilo "bezuzdé veselé sebenalévání", ale velká znalostní a sportovně dovednostní soutěž pro děti (12 účastníků=všechny přítomné děti a mládežníci). Děti se snad dobře bavily a s nimi i jejich největší fandové - rodiče. Takže ještě jednou děkujeme celé této partě, za pěkný, klidný a přitom i zábavný poslední večer roku. Ještě nyní dodatečně přejeme všem našim minulým a budoucím hostům, ale i čtenářům našich aktualit hlavně ZDRAVÍ do roku 2013. A za sebe bychom si neskromně přáli, aby byli spokojeni s pobytem a službami na našem penzionu Poezie také i v budoucnu.

 

Provozováno CMS / E-shop (c)2018 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies
Doporucujeme: Motorest Olomouc -  Hromosvody -  Zakázkové stolařství -  Autodoprava -  Elektrospotřebiče -  Vytlačování plastů -  ,Kojenecké zboží,,