Pension POEZIE

Kořenov 1253/17, 468 49 Kořenov, tel./fax: +420 483 399 382, mobil: 774 399 382 – Pavlína Holanová, 775 399 382 – Jiří Matoušek, e-mail: matousek@pension-poezie.cz

e-mail: matousek@pension-poezie.cz | +420 774 399 382

VÍTE, ŽE KOŘENOV JE JEN 110 km OD PRAHY A LEŽÍ NA POMEZÍ JIZEREK A KRKONOŠ?   CELOROČNÍ UBYTOVÁNÍ V JIZERSKÝCH HORÁCH (levné ubytování v mezisezonách).    Ubytování /Jizerské hory - Kořenov - Penzion Poezie.

 

SLEDUJTE AKČNÍ NABÍDKY UBYTOVÁNÍ V JIZERSKÝCH HORÁCH - KOŘENOVĚ!


Penzion Poezie je držitelem cenného "zlatého"
certifikátu kvality
služeb a ubytování.

Ocenění za celkový dojem pro POEZII


V roce 2012 obdržel penzion POEZIE na základě hlasování našich hostů i tato dvě velmi prestižní ocenění. Děkujeme našim spokojeným návštěvníkům!

Logo Facebook
POEZIE

Bookmark and Share
Úvod -> Aktuality 2018 -> Archiv-Aktuality 2012

Archiv - Aktuality 2012

6.12.2012, 21:30 hod. Tak z Kořenova jedna naprosto horká zimní aktualita: v 21,30 hod. sv Petr sype a sype! Přestože to naši rosničkáři až tak dramaticky nepředpovídali, tak už je možná i 40 cm prašanu a sype a sype dál.

3.12.2012, 16:00 hod. Sláva, zima dorazila! Sobotní den byl jako malovaný, všude bílo, modrá obloha, rozzářené slunce. Toho někteří naši hosté využili k výletu na běžkách. Pravda, bez projeté stopy to nebylo v některých místech úplně snadné, ale i tak se vrátili nadšení. V neděli už nebylo bohužel po sluníčku ani památky...
Večer i dnes ráno ještě trochu sněžilo, tak to vypadá, že nám to opravdu už začalo!

Ubytování penzion Kořenov Ubytování penzion Kořenov Ubytování penzion Kořenov

28.11.2012, 22:30 hod. Tak už dva dny do nás všechna dostupná média "hustí", že v noci z dneška na zítřek to sv. Petr opravdu spustí naplno. A co že vlastně spustí? No přeci opravdovou zimu. Prý napadne až 40 cm sněhu a noční teploty klesnou i pod -10°C. No náš mladší syn Matouš se jako "aktivní závodník na běžkách" už na sníh prý moc těší. To víte - fasované běžky z oddílu Seby Tanvald (3 páry lyží!) jsou již dávno naparafínované, ale zatím stály nečinně a tak trochu smutně v koutě. Tak teď se snad náš Matouš, jeho běžky, celé Jizerky a nakonec i Vy snad toho sněhu dočkáte. Za pár dní Vás budeme informovat, jestli se "rosničkáři" nespletli. Zatím jen volám - zimě ZDAR!

29.10.2012, 22:40 hod. Tak tu máme první sníh. Kdyby v sobotu nebyla taková fujavice, určitě by tu byla minimálně deseticentimetrová vrstva. Takhle je sice bílo, ale tráva stále vykukuje... Popravdě, já bych přivítala souvislou sněhovou pokrývku až tak na začátku prosince, ale uvidíme. Prvního sněhu (a hlavně toho nafoukaného) jsme ovšem využili k odzkoušení nové frézy, kterou nám zrovna v neděli přivezli. Takže se sníh vlastně hodil...

Dovolená v Jizerských horách Dovolená v Kořenově Dovolená - Kořenov
Dovolená na horách Dovolená Jizerky Dovolená v Jizerkách

15.10.2012, 23:30 hod. Chápete to? Poslední zprávu jsem psala před měsícem, ale já mám pocit, že to bylo včera... Podzim zbarvil přírodu do neuvěřitelných odstínů. Pořád jsem si říkala, že až bude to správné sluníčko, udělám pár fotek. S mojí rychlostí to budou už asi fotky se sněhem. Ale snad to nebude tak hrozné, podle předpovědi by koncem týdne mělo být krásně (tedy podzimně krásně :-)).
Zimní termíny se postupně naplňují, takže pokud o pobytu u nás přemýšlíte, raději se ozvěte hned. Stálým klientům v těchto dnech rozesílám rezervační listy a doufám, že blížící se zimní sezona bude stejně úspěšná jako ta minulá.

15.9.2012, 16:20 hod. Nějak to letí... Prázdniny jsou za námi (děkujeme všem, kteří nás navštivili), užíváme si babího léta (i když po pravdě - dnes to má do letních teplot daleko, ale příští týden by nás ještě sluníčko mělo zahřát) a než se vzpamatujeme, budou tu Vánoce! Zahájením školního roku se "rozjely" už i rezervace na jarní prázdniny. Takže pokud uvažujete o pobytu u nás, neváhejte, ať si v klidu můžete zabukovat právě váš termín!

V tomto týdnu jsme obdrželi výsledky ankety Penzion roku 2012. Rádi bychom poděkovali všem, kteří nás svými hlasy nominovali. Díky vašim hodnocením jsme se dostali do skupiny TOP 50, což je pro nás opravdu krásné umístění!

Ještě velká omluva každému, kdo nesnáší pravopisné chyby. Měla jsem neskutečnou hrubku v minulé aktualitě. Nejednalo se o neznalost, ale o přepis. Což mě samozřejmě neomlouvá - jak s oblibou říkám našim dětem - měla jsem si to po sobě přečíst!

6.8.2012, 16:20 hod.Než jsme se rozkoukali, prázdniny se přehouply do druhé poloviny... Co se mezitím událo? Především jsme oslavili 7 let na Poezii. Je to až neskutečné, jak ten čas letí. Takže tímto jsme chtěli poděkovat všem dosavadním hostům za jejich návštěvu, protože vy jste pro náš život tady to nejpodstatnější. Bez VÁS, MILÍ HOSTÉ, by to totiž nefungovalo! Věříme, že dál budete s našimi službami spokojení a pokud nepřijedete příště vy, doporučíte náš ponzion dalším příbuzným, přátelům, známým či kolegům.
Významným poděkováním pro nás bude i Váš hlas v anketě PENZION ROKU 2012, který nám můžete dát po prokliknutí ikonky umístěné v levém sloupku.
Jinak si užíváme (tedy spíše hosté) stále krásného letního počasí. Dnes by se to prý večer mělo trochu pokazit, uvidíme. Třeba díky tomu konečně začnou pořádně růst houby, zatím je tu spíše ten borůvkový ráj.
A na co se spolu s námi můžete těšit? V sobotu 18.8.2012 proběhnou na Štěpánce oslavy 120 výročí jejího otevření. Už teď se všechno chystá a opravuje, aby to v ten slavný den bylo všechno upravené a načinčané...

11.7.2012, 16:15 hod. Po delší odmlce se opět hlásíme z Poezie. Co se mezitím událo? Nastalo období prázdnin, tudíž hlavní sezona. Momentálně máme plno, ale pokud byste nás rádi navštívili v následujících týdnech, určitě nějaký volný termín ještě najdeme. Obzvlášť houbaři by měli popřemýšlet, zda nevyrazit do Jizerek. Výrazně teplé dny a vydatné deště (většinou v noci - což bylo ideální střídání) zajisté přispějí k úžasné houbařské sezoně, na kterou se už také těšíme.
A něco nového pro Vás také máme: instalovali jsme na louce pod penzionem zvoničku, na kterou si můžete chodit zvonit. Je to vydařený kousek z letošního desenského dřevosochání, který můj muž přivedl k dokonalosti. Podle fotografií můžete posoudit sami.

desenské dřevosochání desenské dřevosochání desenské dřevosochání desenské dřevosochání
desenské dřevosochání

desenské dřevosochání

 Další fotky (ze slavnostního křtění zvoničky) dodám později, teď musím už jít vařit :-)).

21.6.2012, 23:30 hod. Noční buřina byla pěkné tóčo. Pak zase ještě pršelo dopoledne i odpoledne, kdy se děti chystaly do Příchovic. Měly tam domluvenou exkurzi v kravíně a pak ještě návštěvu u výrobce skla. Nakonec vylezlo sluníčko a udělalo se pěkně. Největším zážitkem bylo, když děti viděly čerstvě narozené telátko, které se zrovna postavilo na nohy. Po večeři si ještě mohly děti za naším penzionem zkusit chůzi po laně. Sousedovic Terezka (velká naděje našeho sjezdového lyžování) si takto trénuje stabilitu, tak dětem ukazovala, jak je to snadné - samozřejmě tedy pro ni. Pak ještě předvedla jízdu na monokole, a to taky bylo na co koukat! No, a když se tak pěkně vyčasilo, udělaly si děti ještě venku táborák. Prostě den plný zážitků! (K obědu byly vepřové nudličky s bazalkou a rýže a k večeři špagety.)

20.6.2012, 23:55 hod. Slejvák kolem 6 hodiny ráno nebyl zrovna potěšující. Tím spíš, že se děti chystaly do Harrachova. Nakonec to přes den nebylo nijak dramatické (ještě jednou sprchlo) a odpoledne svítilo i sluníčko. Po návratu děti podaly na hřišti ještě fůru sportovních výkonů, za něž jsou ve skupinkách odměňovány "stavebním materiálem" na stavbu pyramid. Některé už začínají mít svůj charakteristický tvar (samozřejmě myslím ty pyramidy :-)).

19.6.2012, 23:59 hod.  Ráno bylo opět krásně, děti vyběhly ještě před snídaní ven a daly si na louce rozcvičku. Dopoledne se ale sluníčko schovalo a začal pofukovat vítr. Odpoledne měly děti na programu plnění úkolů ze starého Egypta, ale deštík trochu plány změnil. Kromě návštěvy kořenovského infocentra se ještě děti nakonec vydaly do muzea na kořenovském nádraží. Zítra je čeká výlet do Harrachova. (Jo, a k obědu byla rajská, na večeři buřtguláš.)

18.6.2012, 23:20 hod. Od rána slunce, teplota ve stínu až 26°C - to byl dnešní den. Dopoledne se děti věnovaly učení a před obědem (vepřové plátky na rozmarýnu a brambory) se šly proskotačit na hřiště. Ještě jsem nezmínila, že téma pobytu je věnováno starému Egyptu. Takže i odpolední program se nesl v tomto duchu. Asi nejzajímavější akce (alespoň pro mě jako částečného pozorovatele) byla "tvorba" mumií. Energii načerpanou při večeři (oblíbené palačinky) pak děti použily na výrobu "pravých egyptských oděvů".
Na teploměru v patře za oknem je v tuto hodinu 20°C...

17.6.2012, 23:25 hod. Léto vydrželo i dneska. Dopoledne strávily děti školní přípravou, ale velmi atraktivní formou, takže to jako škola ani nevypadalo. Pak se chvíli proběhly venku a byl tu oběd (dušené hovězí s těstovinami). Polední klid byl jen krátký, protože byla domluvená stejně jako jako u první party prohlídka vybaveného bunkru. K večeři si děti pochutnaly na kuřecím rizotu se zeleninou. Večer bylo ještě zpívání s kytarou a teď už je absolutní klid...

16.6.2012, 21:20 hod. Sláva, léto je opravdu i u nás! Doufáme, že si ho druhá parta dětí ze Zelenče dostatečně užije. Dopoledne i odpoledne byly děti venku, samozřejmě že si mezitím vybalily a naobědvaly se (krůtí maso na tymiánu, rýže). K večeři byla klasika - bramborová kaše se sekačkou. Teď momentálně většina dětí fandí u televize našim fotbalistům.
Kolem sedmé se festově zatáhlo a vypadalo to na pořádnou buřinu. Naštěstí nás to jen tak "štrejchlo", spadlo pár kapek a nakonec zase vylezlo sluníčko. Ale podle meteo záznamů na kameře na Jizerce byl pěkný rachot tam. Teď se to zase kolem mračí, uvidíme, co z toho bude...

15.6.2012, 22:00 hod. Tak léto snad už dorazilo, takže děti byly většinu dne venku. Dopolední školní přípravu vystřídal program u penzionu. Po obědě (meruňkové knedlíky) se děti vydaly na Štěpánku a pak měly domluvenou prohlídku vybaveného bunkru. K večeři byly francouzské brambory. A nakonec přišlo vyhodnocení všech her a soutěží. Ráno zbývá dobalit a hurá domů!

14.6.2012, 22:55 hod. Rozcvička se nekonala, ještě chvíli před sedmou lilo jako z konve, pak naštěstí přestalo. Po snídani se děti věnovaly hlavně škole. Odpoledne je čekaly olympijské souboje v netradičních disciplínách. To už se i oteplilo a vykukovalo sluníčko. Den zakončily děti (některé) sledováním fotbalového zápasu. Na zítra slibují meteorologové začátek "léta", tak uvidíme (momentálně je 9°C a téměř jasno).... Abych nezapomněla - k obědu bylo kuřecí maso s bazalkou a rýže, večer špagety.

13.6.2012, 21:20 hod. Děti byly plné energie opět už od rána, což znovu dokazovala předsnídaňová rozcvička. Před půl desátou se vyráželo na autobus směr Harrachov, kde děti navštívily sklárnu, Mumlavské vodopády, projely se vláčkem až pod můstky a prohlédly si stálou expozici v infocentru - prostě to byl den plný zážitků. Dokonce se ukázalo sluníčko a výlet se obešel i bez deště. Po večeři (šunkofleky) se ještě vyhodnocovaly soutěže a hrály hry.

12.6.2012, 23:55 hod. Dnes ráno jsem byla překvapená, když jsem šla do kuchyně. Penzion byl zvláštně ztichlý. Že by děti ještě spaly? Děti nespaly, ale byly venku a předpokládám, že cvičily. Také mě překvapilo teplo. Teploměr ukazoval 18°C a bylo velmi příjemně. Takže po dopolední školní přípravě vyrazily děti do lesa stavět domečky pro skřítky (pokud čtete naše stránky pravidelně, vidíte, že toto je velmi oblíbená zábava školáků i předškoláků). Po obědě (rajská s knedlíkem - a s přídavky:-)) a kratičkém poledním klidu byla na programu stopovaná. Vše se stihlo ještě před deštěm, který přišel výrazně později, než hlásily původní předpovědi. Večeři (palačinky) trochu zkomplikoval fotbal, protože někteří fanoušci ani nechtěli odejít od televize. V závěru dne ještě děti pokračovaly ve výrobě triček.

11.6.2012, 23:00 hod. Opět se hlásíme z Kořenova. Tentokrát máme zprávičky především pro rodiče dětí ze ZŠ v Zelenči. Děti v pořádku dorazily, zabydlely se a už byl čas na oběd (krůtí maso s tymiánem, těstoviny - došlo i na pár přídavků). Po krátkém odpočinku se děti vydaly na procházku, aby řádně využily toho, že neprší. Bohužel na déšť došlo, takže vycházka byla zakončena dobrodružným pochodem v pláštěnkách. Ale nikdo naštěstí nebyl z cukru! Do suchého převlečené dětičky už za chvíli švitořily v jídelně, která se proměnila v učebnu. Po večeři (sekaná s kaší) s námi ještě trochu zalaškovalo sluníčko, takže kromě výroby triček se také děti před spaním venku trochu provětraly.

24.5.2012, 23:45 hod. Ráno nebylo po dešti ani památky (když nepočítáme dvě velké louže cestou k Bavoráku), modrá obloha a sluníčko a opět i vítr. Ten trochu ochladil vzduch (na teploměru ve stínu bylo 18°C), ale pořád to bylo super počasí. Původní předpovědi na tento týden byly totiž výrazně horší.

Ani dnes neměly děti čas se nudit. Plnění úkolů od dalšího krále (tentokrát to byl možná král Slunce), oběd (rajská s knedlíkem jsem opět skoro nestačila přidávat), chvilka klidu a pak zase na vzduch. K večeři bylo zeleninové rizoto s kuřecím masem, následovalo rozdání dárečků za úspěšné plnění úkolů, pohádka a teď už je všude klid...

Pro úplnost ještě obrazový průřez pobytem:
 

ubytování Harrachov Jizerské hory ubytování Jizerské hory ubytování
Jizerské hory ubytování Jizerské hory ubytování Jizerské hory ubytování
Jizerské hory ubytování Jizerské hory ubytování Jizerské hory ubytování
Jizerské hory ubytování j Jizerské hory ubytování

23.5.2012, 23:25 hod. Dnes bylo nebe opět modré a sluníčko se hlásilo o slovo. Dopoledne šly děti do lesa dostavět skřítkům domečky - včera to ze známých důvodů nestihly. K obědu na ně pak čekaly řízečky a brambory. Ani odpoledne nezůstaly dětičky doma. Po návratu ještě plnily úkoly krále Vodomila, ale to už zvědavě pokukovaly po přípravě ohniště. K večeři si každé dítko vlastnoručně opeklo na ohni buřtíka. Spát se nikomu moc nechtělo, ale co naplat, hodin bylo jako na kostele! Za chvíli se stejně přihnaly mraky a příjemný den opět zakončil hodinový déšť. To se to usínalo!

22.5.2012, 23:05 hod. Dneska čekal děti dopoledne výšlap na Štěpánku, což naprosto v pohodě zvládly a pěkně si to užily. Přálo i počasí, sluníčko svítilo a hřálo (na sluníčku bylo jistě 25°C) a hlavně se podstatně zklidnil vítr, tak to bylo fajn. Po obědě (krůtí plátky na smetaně s bazalkou a rýže) si dopřály trošku delší polední klid, ale po svačince zase vyrážely ven. Jenže najednou se od Krkonoš přihnaly černé mraky a dětičky během chvíle zase byly zpátky, neboť se ze zmíněných mraků spustil vydatný deštík. Dobrodružný den ukončily šunkofleky (přídavky snad ani není třeba komentovat) a pohádka na dobrou noc.

21.5.2012, 23:55 hod. Jak asi tušíte, k fotkám z dřevosochání se už dnes nedostanu, takže se omlouvám. A tedy aspoň ve stručnosti informace o dětech: ráno opět svítilo sluníčko a bylo krásných 18°C. Teplota v průběhu dne ještě vystoupala na 22°C. O trochu méně příjemný byl silný vítr, který to trošku kazil. Ale tohle děti moc neřeší. Pro ně je důležitější, že jsou venku a mají zajímavý program. K obědu si pochutnaly na vepřovém na rozmarýnu s těstovinymi, k večeři byly palačinky. Včerejší chuť k jídlu děti neopustila, sotva jsem stačila přidávat!

20.5.2012, 23:30 hod. Dneska odpoledne přijely do nádherného počasí další dětičky, tentokrát ze školky z Prahy. Po příjezdu hned zůstaly venku na hřišti, protože by opravdu byl hřích tepla a sluníčka nevyužít. Ještě v devět večer bylo na teploměru 18°C, tak snad podobně bude i následující dny... Při večeři (klasika - sekaná s bramborovou kaší) mi děti udělaly velkou radost, takhle "vyluxované" talíře, a to nemluvím o přídavcích, jsem neviděla už dlouho!

Za stejně krásného počasí probíhalo včera v podvečer vyvrcholení desenského dřevořezání, tentokrát už 11.ročníku. Na podrobnější informace, tedy ale hlavně na fotky se můžete těšit zítra.

18.5.2012, 23:45 hod. Když jsem šla v půl jedné v noci spát, měli jsme na teploměru v patře za oknem -1°C. Kolem páté byl na trávě pěkný "šedivák", tak uvidíme jestli kytičky přežily... Jinak přes den teplota ve stínu vystoupala na příjemných 12°C, na sluníčku bylo výrazně tepleji. Na odpolední honbu za pokladem skřítků to bylo dokonalé! Ještě předtím si děti pochutnaly na řízečku s bramborem. Po návratu z venku se děti převlékly do skřítkovských oblečků a doplňků, které tady celý týden pilně vyráběly, a zaskotačily si na diskotéce. K večeři měly dušené hovězí nudličky s rýží a jako odměna za pěkné chování následovala zmrzlinka. Teď už jsou děti dávno v postýlkách a určitě se jim zdá před odjezdem domů něco pěkného....

ubytování Krkonoše ubytování Krkonoše ubytování Krkonoše
ubytování Krkonoše ubytování Krkonoše ubytování Krkonoše
ubytování Krkonoše ubytování Krkonoše ubytování Krkonoše

 

17.5.2012, 22:45 hod. Ani dnes k žádnému oteplení nedošlo, dokonce jsme zaznamenali i poletující vločky. Odpoledne ale vykouklo zase sluníčko a bylo to trošku příjemnější. Však také děti měly v plánu zdolat Štěpánku, což se jim samozřejmě podařilo. Zpestřením bylo, že se na Štěpánce zrovna natáčel nějaký pořad (asi o rozhlednách) a jeho hvězdou byl "rosničkář" pan Jančařík. (K obědu měly děti bramborové knedlíky plněné uzeným a zelí a k večeři špagety. K mé velké radosti opět došlo na přídavky.)

ubytování Krkonoše ubytování Krkonoše ubytování Krkonoše
ubytování Krkonoše ubytování Krkonoše ubytování Krkonoše
ubytování Krkonoše ubytování Krkonoše ubytování Krkonoše

 

16.5.2012, 22:30 hod. Tak ještě doplnění dnešního dne - k obědu děti měly kuřecí na paprice s rýží a k mé velké radosti si chodily i přidávat. Odpoledne opět vyrazily ven, přestože počasí svádělo zůstat spíše doma. 6°C opravdu nebylo nic moc. Ale nepršelo, takže při teplém oblečení byli všichni v pohodě. Po svačince už však raději pokračovaly paní učitelky s dětmi ve výtvarničení. K večeři byly palačinky s kakaem, a to jsem s přídavky skoro nestíhala.

16.5.2012, 10:55 hod. Bleskovka: dnes v médiích zazněla zpráva, že na jednom dětském pobytu se vyskytly zdravotní potíže u větší části dětí, zatím bez blíže specifikované příčiny. Ráda bych uklidnila rodiče, že děti z Růženky jsou v naprostém pořádku, právě dokončují výtvarné činnosti a chystají se před obědem na vzduch :-).

15.5.2012, 23: 25 hod. Dnes oslavili svoje "zrození" skřítci, které děti dokončily. A aby tajemných věcí nebylo málo, vyráběly se také i kouzelné hůlky. No a pak hurá na delší procházku, na které se na Vaše turisty občas usmívalo i sluníčko. Paní učitelky po návrátu dokonce konstatovaly, že "....že chvílemi bylo i teplo ..." . "Hitem" dnešního obědu byla především prý výborná hrachová polévka a pak brambůrek s přírodní vepřovou pečení. A k večeři klasika - šunkofleky.

14.5.2012, 21:45 hod. Tak jsem chtěla být dneska se zprávičkami rychlejší. Byla bych, kdyby se mi napsaný text uložil... Takže ještě jednou: počasí bylo dnes už příjemnější, odpoledne 11°C a občas i sluníčko. Po snídani vyráběly děti čepičky pro skřítky, pak vyrazily ještě na vzduch. Po obědě (provensálský guláš, těstoviny - byly i přídavky) následoval polední klid. A pak zase do přírody, cestou děti objevily i zbytky sněhu. K večeři bylo zeleninové rizoto s kuřecím masem, rovněž s přídavky :-) Následovala pohádka, telefonáty od rodičů a do hajan...

ubytování Krkonoše ubytování Krkonoše ubytování Krkonoše
ubytování Krkonoše ubytování Krkonoše ubytování Krkonoše
ubytování Krkonoše ubytování Krkonoše

ubytování Krkonoše

 

13.5.2012, 23:25 hod. Počasí o víkendu přesně odpovídalo předpovědi - v pátek odpoledne 25°C, v sobotu 9°C a dnes 4°C! No nic, snad se to vylepší. To si samozřejmě ještě víc než my přejí určitě děti z MŠ z Nymburku, které dnes odpoledne dorazily. Hned po příjezdu se vydaly na průzkumnou procházku, protože ne všechny u nás už byly. Před večeří si vybalily a zabydlely se, po jídle (br.kaše a sekaná) si ještě užily pohádku a pak hurá na kutě! Zítra je čeká určitě něco pěkného a já se pokusím informovat o tom o něco dříve...

8.5.2012, 12:30 hod. Prodloužený víkend je téměř za námi. Počasí nakonec nebylo tak tragické, ovšem v porovnání s "létem" v minulém týdnu, bylo poněkud chladněji. Ale je pravda, že na kola nebo na túry bylo téměř ideální. Uvidíme, jak se projeví zmrzlí muži o víkendu. Řekla bych, že hosté, kteří se k nám chystají, by byli raději, kdyby současná předpověď nevyšla...

Závěrem ještě obrazové připomenutí pobytu dětí ze ZŠ z Lovosic:

ubytování Krkonoše ubytování Krkonoše ubytování Krkonoše
ubytování Krkonoše

ubytování Krkonoše

 

3.5.2012, 16:30 hod. Moc se omlouvám všem, kteří včera marně čekali na aktuality, fakt jsem nestíhala... Jak už jsem avízovala, děti včera absolvovaly výlet do Harrachova, konkrétně na Mumlavské vodopády. Počasí bylo více než krásné, možná až moc teplo. (Odpoledne bylo ve stínu u penzionu 26°C.) Večer děti usnuly jako když je do vody hodí! Dnes je poslední den pobytu, takže je program doopravdy našlapaný: dopolední vzdělávání, výroba indiánských předmětů a před obědem tolik očekávaný karneval. Po obědě (borůvkové knedlíky s tvarohem) a poledním klidu se děti opět chystaly ven, ale zakrátko byly zpět. Černé mraky s deštěm dorazily až k nám. Teď je už zase vidět i sluníčko, tak to snad ještě aspoň na chvilku jít ven půjde. Pokud se zdaří přesun fotek z foťáku paní učitelky ke mně do počítače, večer připojím ještě nějaké fotečky.
Bohužel přenos neproběhl, tak aspoň něco z našeho foťáku z karnevalu:

ubytování Krkonoše ubytování Krkonoše ubytování Krkonoše

 

1.5.2012, 23:30 hod. Vzhledem k pozdní hodině a mé fyzické únavě dnes jen stručně: počasí bylo jedna báseň. Ještěže aspoň trošku pofukoval větřík. Dopoledne děti odpochodovaly na místní školní hřiště. Předpokládám, že se zocelovaly v indiánských disciplínách. Po obědě (řízeček s bramborem) vyrazily hledat poklad a k večeři byly šunkofleky. Zítra se děti chystají na malý výlet...

30.4.2012, 22:00 hod. I dnešek byl ve znamení indiánských her a krásného počasí. Ale největší "tahák dne" byl plánovaný oheň spojený s večeří (buřty). Po třetí hodině se přihnal černý mrak, ze kterého krátce zapršelo, ale za čtvrt hodiny se na nás už zase smálo sluníčko. Pak začal sice foukat větřík, ale jinak šlo vše podle plánu: děti si opekly buřty, upálily čarodejnici a pak si poseděly a zazpívaly u kytary. Najednou se ozvalo zahřmění, druhé i třetí. Nad Krkonošemi bylo úplně černo. Netrvalo dlouho a začaly padat první kapky. Slejvák to byl vydatný! A do toho od západu stále svítilo sluníčko, takže došlo i na duhu...
(k obědu byla rajská)

letní pobyty na horách letní pobyty na horách letní pobyty na horách
letní pobyty na horách letní pobyty na horách letní pobyty na horách

29.4.2012, 23:00 hod. Takže pokračuji: jelikož děti mají jako ústřední téma indiány, zahrály si dopoledne stopovanou. Odpoledne vyrazily na krásnou kořenovskou rozhlednu Štěpánku. Cestou samozřejmě plnily další různé indiánské úkoly a hrály hry. Sladké palačinky k večeři byly jistě vítanou odměnou (mimo jiné) za náročný den. A to ještě nebyl konec! Po večeři dostaly děti pokyn, aby se šly převléknout do pyžam. Údiv některých přehlušil ovšem radostný řev, neboť paní učitelka vzápětí dodala, že bude následovat pyžamová party!
(Abych nezapomněla: včera byly k obědu těstoviny s vepřovým masem na rozmarýnu, večer bramborová kaše se sekanou. Dneska měly děti v poledne krůtí plátky na smetaně s rýží a k večeři již zmiňované palačinky. Jídla i pití je opravdu dostatek a děti mají možnost si kdykoli přidat. To píšu hlavně pro klid rodičů - jeden chlapec měl totiž pocit, že "trpí" hladem a žízní. Na to můj muž, který komentář paní vychovatelky zaslechl, reagoval slovy - "Jo, hochu, taky bych měl žízeň, kdybych se nenapil a hlad, kdybych si vyžádal k obědu pouze suchou rýži s masem a pak to stejně téměř netknuté vrátil." S večeří jsem se mu už asi do chuti trefila :-)) )

ubytování Harrachov Krkonoše ubytování ubytování Krkonoše

 

29.4.2012, 10:30 hod. Sláva - výměna oken i s náledným úklidem je za námi! Včera měli po jedenácté dorazit hosté a já jsem ještě za pět minut jedenáct skotačila v předsíni s vodním luxem... Ale všechno se zvládlo a my jsme zanedlouho poté přivítali děti ze ZŠ z Lovosic. O tom, že jsme úklidových prací měli plné kecky svědčí mimo jiné i fakt, že jsem si vůbec nevzpomněla na to, abych napsala do aktualit zprávu! Takže se tímto omlouvám a pokusím se "hodit do figury".
Už včera odpoledne děti vyrazily na průzkum okolí. Dnes po snídani se věnovaly pobytovým deníčkům a myslím, že i něco školního se probralo. Teď už jsou venku. Je pěkné slunečné počasí, jen poněkud více pofukuje vítr. Ale při 20°C ve stínu to asi nijak zvlášť nevadí.
Tak teď běžím připravovat oběd, večer ještě doplním nějaké fotky...

15.4.2012, 15:00 hod. Tak nám výměna oken běží podle plánu (celkem 51 ks!) a příští týden by mělo být kompletně hotovo. Pavlína již dokončené pokoje "pígluje" nově pořízeným profi tepovačen koberců (česky=vodním profi vysavačem). Pak bude následovat úklid penzionu jako celku a na konci dubna přivítáme první návštěvníky "po oknech". Letní prázdniny se pomalu, ale jistě blíží, seznam hostů se rozšiřuje, a proto ani Vy neváhejte dlouho se svou objednávkou na léto do našeho "zkrášleného" penzionu.

29.3.2012, 22:30 hod. Než jsme se nadáli, je tu konec zimní sezony. Zima to byla náročná, sněhu bylo nejvíc za celou dobu, co my jsme v Kořenově. Teď už sníh pomalu ale jistě odtává, přesto je u nás stále bílo (nebo spíše šedivo). V minulých dnech jsme si i my užili sluníčka, i když na trička s krátkým rukávem to ještě nebylo. Bavorák se naposled rozjel v neděli, další lyžování si na něm hosté užijí až zase v posledních měsících roku. Takže tímto děkujeme za "servis" panu Čermákovi a spol.
A samozřejmě velké poděkování patří našim hostům, jak stálým tak i novým (ze kterých - doufáme - se ti stálí také stanou). Protože (co si budeme povídat) když nebudou hosté, o úspěšných sezonách by nemohlo být ani řeči!
Příští týden začínáme na penzionu s výměnou oken, takže další hosty přivítáme až koncem dubna. Věříme, že tato (pro nás ne zrovna atraktivní) akce přispěje ke zlepšení komfortu a pohodlí ubytování u nás na Poezii.

8.3.2012, 18:00 hod. Po několika prosluněných dnech se zatáhlo a sněží (přesně podle předpovědi počasí). Všechna ošklivá černota mizí a zase budou chvíli bělostné pláně. A zítra by se už znovu mělo objevit sluníčko a hostům připravit krásný víkend.
Od minulé zprávy sněhu ubylo, ale na super lyžování je ho stále dostatek i na Bavoráku.

21.2.2012, 17:00 hod. Téměř tři týdny jsme nenapsali ani řádku - to je tedy ostuda! Nějak letos nestíháme... Zprávy z médií hovoří jasně: letos je zima jako vyšitá. Nejprve jsme "řešili" tuhé mrazy, minulý týden další záplavy sněhu, časem potečou potoky vody z tajícího sněhu (i když to tání bude u nás asi ještě chvilku trvat). Abych nezapomněla, v Příchovicích U Čápa otevřeli začátkem měsíce tradiční Ledový bar. Nemá cenu se nějak rozepisovat, fotky jsou názornější:

Ledový bar v Příchovicích Ledový bar v Příchovicích Ledový bar v Příchovicích
Krkonoše ubytování Krkonoše ubytování ubytování Harrachov
ubytování Harrachov Krkonoše ubytování Krkonoše ubytování

2.2.2012, 21:30 hod. Po rozpačitém začátku letošní zimy (sníh-déšt-sníh a tak stále dokola), je nyní již pár týdnů ta pravá horská zima "jako řemen" a to doslova a do písmene. Haldy sněhu (kde není nafoukáno tak cca 150 - 160 cm, kde je nafoukáno klidně i přes 2m), mrzne až praští (dnes ráno -19°C) a přes celý den jasná obloha. Vleky v provozu a kupodivu poloprázdné, náš penzion nacpaný hosty po střechu, svařák a kořaličky tečou proudem - zkrátka vše tak, jak má ve správné zimě být. Máme za sebou třetinu zimní sezony a věříme, že i zbytek bude hlavně pro Vás - naše hosty - tak vydařený jako její první část (zbystřete! - na březen jsou ještě nějaké volné pokoje). Tak dost řečí a dáme nějakou "fotoPoezii".

Poezie na vleku 150m od penzionu Hory krásné, hory mé ... Krystalická krása
Naježený sníh Na dně kaňonu Jizvy po fréze

24.1.2012, 22:50 hod. O čempak asi budou dnešní aktuality? Správně, naši milí čtenářové, přece o sněhu! I když už sněžit moc nemělo, dopoledne ještě poletoval. Ze zpráv jsme se dozvěděli, že na Souši naměřili 172 cm. Jak vidíte na fotkách, u nás ho není o moc méně. Zítra bychom se už konečně měli dočkat sluníčka...

Sousedčina zasněžená chaloupka Srovnej s fotkou z neděle.... Dětské hřiště? Úklid parkoviště ve spolupráci s hosty

22.1.2012, 01:00 hod. Kila? metráky? tuny? ... mm? cm? m?. Nevím, jakou adekvátní váhovou, či měrnou jednotku přesně použít, abych co nejpřesněji popsal ta kvanta sněhu, která nepřetržitě zasypávají náš penzion Pozie v Kořenově - Jizerských Horách. Včera ráno 30 cm, večer dalších 25 a co napadne do rána (stále brutálně padá) si ani netroufám odhadout. Jak by "trendy" řekli moji synci: ... je to fakt HUSTÝ! Tak raději jen další nekomentované "foto-zpravodajství".

Závěj u penzionu přes 3m Ježíši Kriste, to je ale sněhu! Sníh je všude!

19.1.2012, 21:30 hod. Ráno jsme bohužel už modrou oblohu neviděli, bylo zataženo a mlha. Ani děti na svah moc nepospíchaly. Ale nakonec vyrazily, musely přece trénovat na velké odpolední závody! K obědu si lyžaříci pochutnali na kuřecích prsíčkách na paprice s rýží - s velkou radostí jsem přidávala. Odpoledne po závodech čekalo děti ještě balení věcí, večer vyhodnocení závodů i celého pobytu, sladká odměna a vybraná pohádka. (K večeři byly bramborové knedlíky plněné uzeným masem se zelím a na přídavky také došlo.) A zítra touto dobou už budou dětičky doma ve svých postýlkách....
Venku pro změnu sněží.
18.1.2012, 23:30 hod. Dneska to byla venku vysloveně pohádka: sluníčko, jiskřivý sníh, romantika jako blázen. Také si to naši malí hosté náležitě užívali, já v kuchyni už méně. Program byl prakticky shodný se včerejším, k obědu byly ovocné knedlíky a večer špagety.
Konečně dneska také nějaké fotky:

Jizerské hory ubytování Jizerské hory ubytování Jizerské hory ubytování
Jizerské hory ubytování Jizerské hory ubytování

17.1.2012, 23:10 hod. Pro změnu přes noc nasněžilo, cca 15 cm. Dopoledne i odpoledne se děti proháněly na svahu, řekla bych, že lyžovačka musí být super. V podvečer také s paní učitelkou probraly něco málo z matematiky a češtiny. Po večeři byl na programu kreslený film. (Jo, k obědu si děti pochutnaly na rajské s knedlíkem a večer bylo zeleninové rizoto s kuřecím masem - v obou případech se k mojí velké radosti hlásili i přídavkáři.) Nějaké fotky ze svahu mám slíbené zítra.

16.1.2012, 21:00 hod. Tak dětičky z České Lípy dorazily brzy dopoledne. Vybalily se věci, zdlábly oběd, chvilka poledního klidu - a šup na lyžařský vlek u penzionu. První seznámení se svahem proběhlo bez problémů. Stále drobně sněží, ale ne na děcka. Ty už jsou v pelíškách, a přestože se na některých pokojích stále ozývá tiché švitoření, tak za chvíli už všechny "prosní" svou prvou noc na lyžáku v Kořenově na Poezii.

15.1.2012, 20:20 hod. Od posledního zápisu něco zase nasněžilo, lyžařské podmínky jsou skvělé. Teplota se drží pod nulou, svah je urolbovaný, elektřina funguje, co víc si přát... Takže zítra se těšíme na dětičky z České Lípy!

12.1.2012, 23:55 hod. Bohužel se výrazně projevila obleva. Ne že by nebyl sníh (toho je pořád víc než dost), ale je neuvěřitelně mokrý. Ani to však neodradilo dětičky od sportovních výkonů na svahu. Odpoledne se jim k velké radosti dokonce podařilo najít nedaleko penzionu poklad. Před večeří už děti dostaly pokyn, že si mají zabalit nepotřebné věci a chystat se na závěrečný karneval. Tímto také opravuji mylnou informaci ze včerejška (a samozřejmě se omlouvám za mystifikaci): včera se nejednalo o karneval (byť některá dítka byla v maskách), ale šlo o volbu Miss a Missáka. Takže diskotéka, vyhodnocení všech soutěží a odměna za moc pěkné masky a KONEC.... Snad nás přes noc nic nepřekvapí (mají být nějaké zimní bouřky - už se tam dost zvedá vítr) a ráno děti v klidu vyrazí k domovu.

Jizerské hory ubytování Jizerské hory ubytování Jizerské hory ubytování

11.1.2012, 23:45 hod. Dnešní den proběhl už bez výpadků proudu. Děti dopoledne absolvovaly prohlídku továrny na dřevěné hračky v Albrechticích (Detoa). Brzy po časově posunutém obědě vyrazily zase na svah. Večer ještě proběhl karnevalový večírek s minidiskotékou. Teď už je na pokojích klid a dětem se určitě něco pěkného zdá.... (k obědu byly ovocné knedlíky a večer špagety)
tak takhle jsme na to se sněhem:

Jizerské hory ubytování Jizerské hory ubytování Jizerské hory ubytování

10.1.2012, 21:00 hod. Tak i dnes pokračovaly některé, pomalu již "tradiční horské seriály": 1. opět do rána připadlo asi 10 cm nového sněhu. 2. zase se pod vahou hromad sněhu hroutily v noci stromy (je zajímavé, že padají hlavně ty podél el. vedení!) a tak jsme opět probouzeli do "pravěku". Ale moje žínka-kuchařka byla již po předchozí zkušenosti připravena a vlahý kotel čaje z večera jsme ráno jen "dosmažili" na plyňáku. No, ale když elektrika nešla ještě v půl jedenáctý, tak už jsme po sobě nervózně pokukovali. Pak se však stal zázrak - bylo světlo! 3. výuka a dovádění jak na lyžích, snowboardech i bobech probíhala již tradičně ku spokojenosti všech a hlavně bez úrazů. 4. dítka velmi pěkně posnídala houstičky s máslíčkem džemem, k svačince ovocnou tyčinku, na obídek byl vývar a rajská s knedlíčkem, odpoledne koblížek a k večeři sekačka, br. kaše, okurka - papací morálka je na velmi slušné úrovni. 5. Večer zábava v uměleckém stylu - Talentmánie. No a kdo vyhrál? To je tajné, to Vám Vaše dítka prozradí až doma.

9.1.2012, 22:20 hod. Dnešní den byl ráno pro děti takový trochu jiný. Když se vzbudily, nešel proud. Jim to samozřejmě moc nevadilo, ranní hygiena se dá provádět i v šeru. Složitější to bylo pro přípravu snídaně, resp. čaje. Ale na kempingový vařič je spolehnutí, takže děti o teplý nápoj nepřišli. Dopoledne vyrazily na průzkum okolí a odpoledne už hurá na lyže a na boby. Jo, proud zapnuli po desáté hodině, takže oběd byl v pohodě (vepřové ve vl.šťávě a těstoviny), večeře taktéž (buřtguláš). Po večerním vyhodnocení dne měla následovat výtvarná činnost, ale na tu nějak nedošlo. Penzion se opět ponořil do tmy. Pan ředitel si tedy došel pro kytaru a program pokračoval ve stylu černé hodinky při svíčkách. Nebýt toho, že jsem neměla domyté nádobí a Jirka se právě vrátil s plným autem z nákupu, taky bych si to užívala...
(Tak nějaké fotky ještě dneska, ale není z nich vidět to množství sněhu. Venku už zase sněží...)

zimní pobyty dětí pobyty dětí Kořenov dětské pobyty

8.1.2012, 17:15 hod. Blesková zpráva pro rodiče, jejichž dětičky si u nás teď budou užívat sněhu: děti dorazily v pořádku, už jsou ubytované a vybalují. Pobavil mě jeden chlapec, který volal domů. Na dotaz, kolik je tu sněhu, odpověděl: "Je ho tu tak vysoko jako jsem já!" Měl pravdu, je ho skutečně hodně, pokud bude zítra aspoň trochu vidět, přidám fotky.

5.1.2012, 23:00 hod. Aktuální zpráva o počasí v Jizerkách, respektive z okolí penzionu Poezie: sněhu dnes přibylo cca 30 cm, přes den ani tak nefučelo, ale teď k večeru za to vítr "čapnul" a fičí slušně. Katastrofický scénáře se však zatím nekonají. Jen pořád odhazuju sníh, jak "blbej, blbej, blb....", že už ho není pomalu ani kam přes závěje házet.

3.1.2012, 18:45 hod. Tak nevím, za jak dlouho si zvyknu, že už zase píšeme jiný rok...
Poslední týden v tom minulém proběhl ve znamení sněhu i oblevy, takže celkem klasika.
Přidávám několik záběrů ze silvestrovské oslavy a hlavně: Chceme touto cestou poděkovat všem našim loňským hostům, že nás navštívili a především "způsobili", že můžeme uplynulý rok hodnotit přes všechna omezení jako úspěšný. Kéž bude možné za 365 dní psát to samé...

silvestr v Kořenově ubytování Harrachov rok 2012

 

Provozováno CMS / E-shop (c)2018 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies
Doporucujeme: Motorest Olomouc -  Hromosvody -  Zakázkové stolařství -  Autodoprava -  Elektrospotřebiče -  Vytlačování plastů -  ,Kojenecké zboží,,