Pension POEZIE

Kořenov 1253/17, 468 49 Kořenov, tel./fax: +420 483 399 382, mobil: 774 399 382 – Pavlína Holanová, 775 399 382 – Jiří Matoušek, e-mail: matousek@pension-poezie.cz

e-mail: matousek@pension-poezie.cz | +420 774 399 382

VÍTE, ŽE KOŘENOV JE JEN 110 km OD PRAHY A LEŽÍ NA POMEZÍ JIZEREK A KRKONOŠ?   CELOROČNÍ UBYTOVÁNÍ V JIZERSKÝCH HORÁCH (levné ubytování v mezisezonách).    Ubytování /Jizerské hory - Kořenov - Penzion Poezie.

 

SLEDUJTE AKČNÍ NABÍDKY UBYTOVÁNÍ V JIZERSKÝCH HORÁCH - KOŘENOVĚ!


Penzion Poezie je držitelem cenného "zlatého"
certifikátu kvality
služeb a ubytování.

Ocenění za celkový dojem pro POEZII


V roce 2012 obdržel penzion POEZIE na základě hlasování našich hostů i tato dvě velmi prestižní ocenění. Děkujeme našim spokojeným návštěvníkům!

Logo Facebook
POEZIE

Bookmark and Share
Úvod -> Aktuality 2018 -> Archiv-Aktuality 2011

Archiv - Aktuality 2011

20.12.2011, 13:00 hod. Tak dnes to budou takové "jiné Aktuality". Nejprve standardní: jak jsem před časem slíbil: .... na příště už slibuju fotky se sněhem ...., tak dnes plním. Sněhu (kvalitního prašanu) je poctivých 40 cm. A jako důkaz přikládám následující fotodokumentaci. Naši hosté v budoucích dnech se tedy mají na co těšit!

Krkonoše Harrachov Čertova hora Už se lyžuje i na sousední sjezdovce Bavoráku

A teď ještě druhá, více osobní část aktualit. Se zármutkem jsme v těchto dnech přijali zpravu o úmrtí člověka - našeho pana prezidenta Václava Havla. Jako vzpomínku jsme do okna našeho penzionu umístili jeho fotku a stáhli českou vlajku na půl žerdi. Měli jsme ho rádi i s jeho lidskými chybami. Čest jeho památce - my nezapomeneme!

Vzpomínka na Václava Havla - našeho pane prezidenta

11.12.2011, 22:50 hod. Krátká zpráva pro všechny, které zajímá, jak to u nás aktuálně vypadá: je cca 15 cm sněhu (od pondělka sněžilo, bohužel v pátek dorazilo mírné oteplení, což mělo za následek deštík) a dneska pan Čermák spustil vlek na Bavoráku! Bylo nádherné slunečné počasí, -3°C. Fotky budou zítra (doufám :-)).

27.11.2011, 23:55 hod. Sníh ještě pořádně nepadal (no dobrá - 2x už "napadlo asi po cenťáku"), ale stejně si Vás dovolíme poškádlit alespoň žánrovými kýčovitými obrazky z pozdně podzimních Jizerských hor z okolí naší Poezie. Na příště už slibuju fotky se sněhem, tak se těšte s námi!

To dokáže jen Podzimní jizerská P/poezie

16.11.2011, 20:20 hod. V uplynulých dnech navštívil naše stránky již 50.000 čtenář! Škoda, že neumíme zjistit, kdo to byl, určitě by si zasloužil malou pozornost... Máme z toho radost a těšíme se, jak to bude dál "naskakovat".
Zima nám pomalu klepe na dveře, pokoje na sezonu se stále zaplňují. Kdo zatím váhal s rezervací, má však dosud šanci, nějaká místečka se ještě najdou!

1.11.2011, 21:15 hod. Vážení čtenáři našich stránek, dnes v hodně časných ranních hodinách jsme dostali zprávu od "našich zpěváčků" (rozuměj Gentlemen Singers), že na se soutěži ve Španělsku (na kterou se připravovali na našem penzionu Poezie v Kořenově) umístili v obou kategoriích (duchovní i světská hudba) na naprosto úžasném prvním místě! Ovšem všichni, kdo jsme slyšeli jejich generálku v kořenovském kostelíku, potvrdíme, že porota ani jinou možnost neměla - nikdo nemohl být lepší! GRATULUJEME!!!

13.10.2011, 23:00 hod. Tak ještě pár slov a snímků ze dnů a týdnů minulých, kdy ještě Jizerkám vládlo opravdu kouzelné "babí léto", čehož mnozí z Vás využili (a jistě už kvůli počasí nelitovali) k odpočinku na penzionu Poezie. Bylo Vás milých hostů i slunka požehnaně. Zdolávali jste turistické trasy jak ve zdejších Jizerských horách, tak i v "sousedních" Krkonoších. A to jak pěšmo, tak i na kolech. Bylo opravdu tak pěkně, že jsme i v tomto termínu uspořádali pro naše hosty také jednu venkovní večeři ("opékačka a grilovačka), jak to máme v našem programu hlavně přes letní sezonu.Také nás k naší velké radosti již tradičně navštívili i členové mužského vokálního souboru z Hradce Králové Gentlemen Singers (... hoši děkujem...), kteří od ranních a opravdu do pozdně večerních hodin pilně zkoušeli na nadcházející pěveckou soutěž ve Španělsku ( ... no jasně, že to vyhrají!). Na závěr opět uspořádali veřejný generálkový koncert v naší kořenovské kapli. Posluchači, kteří jej navštívili jistě ocenili profesionální výkon celého souboru a snad se dobře pobavili i při mluvených pasážích představení. P.S: jedna nedobrá zpráva pro rodáky z Kořenova, kteří i prostřednictvím našich stránek-aktualit sledují dění v obci - včera "lehla popelem" kořenovská pila u nádraží.

Krása podzimního ubytování v Jizerkách a Krkonoších Venkovní ohniště u penzionu Venkovní večeře pro hosty "Gentlemeni" pilně na soustředění zkoušejí

12.9.2011, 23:55 hod. Ano, už je opravdu po prázdninách... Houbové orgie se u nás letos bohužel nekonaly... Momentálně je počasí velmi pěkné (včera bylo vyloženě letní), dneska vystoupala teplota z dopoledních 13°C na 19°C, ale na sluníčko bylo samozřejmě ještě tepleji. Takže současní hosté si to opravdu užívají a do konce pobytu by je žádný nečas překvapit neměl....
Letošní letní sezona byla na rozdíl od té loňské velmi slušná (tím máme na mysli obsazenost nikoli počasí :-)). Tímto také děkujeme všem našim hostům, neboť na tomto konstatování mají zásluhu především oni. A jak ten čas letí, už jsou v plném běhu rezervace zimní, proto pokud máte v plánu navštívit náš penzion, ozvěte se včas! Některé termíny jsou téměř vyprodané!!!

4.8.2011, 14:00 hod. Tak jsme včera byli na houbách a nebudu Vám lhát: nebyla to žádná sláva - rozhodně to nebylo na sběr hub "kosou". Zlítali jsme (já, Pavlína a naše kamarádka) pěkný kus lesa a mých oblíbených nalezišť a vraceli se třemi poloplnými (nebo chcete-li poloprázdnými) košíky. No a při domácím čištění jsme dobrou polovinu vyhodili, neboť houby byly dost červivé. Lesy jsou po předchozích deštích pěkně "promáčené", ale asi zde ve vyšších horských polohách ještě nenastal pro "hromadnou sklizeň" ten správný čas. Ale co není dnes, může se u hub změnit opravdu v průběhu několika dní na pravé "houbové šílenství". Tak i proto nadále sledujte naše kořenovské "zpravodajství", neboť kdo ví, jaké to s houbami bude za pár dní, hodin ...? Touto aktualitou odpovídám i na soukromý dotaz ohledně "stavu hub" kořenovskému rodáku Herberu Fischerovi, toho času žijícímu již cca 40 let v SRN - a taky zdravíme.

24.7.2011, 23:45 hod. Vypadá to, že "nejošklivější počasí" letošního léta máme za sebou (tedy doufám). Včera odpoledne svítilo sluníčko, dneska jenom na chvilku vyjuklo, ale bylo příjemně. 15°C a bezvětří - ideální počasí na toulání po kopcích pěšmo i na kole. Brzy podáme zprávu o stavu hub na Jizerských horách....

21.7.2011, 23:00 hod. Leje, leje, fouká a opravdu v posledních dnech není moc hezké počasí (popravdě řečeno je "hnusně"). Přesto Vás opakovaně ujišťuji, že katastrofické zprávy velké části médií o povodních a jiných obdobných živelných katastrofách v libereckém kraji, které sice nejsou smyšlené, se ale provozu (= Vaší případné dovolené) na penzionu Poezie NETÝKAJÍ! Tedy shrnuto: v okolí penzionu není žádná řeka ani rozvodněná říčka - nejbližšší "řádící" Jizera je od nás cca 2 km a asi 100 výškových m., nejsou zde žádné stržené silnice, mosty, vyvrácené stromy, sesunuté svahy apod. Takže z těchto pohrom opravdu nemusíte mít při pobytu na našem penzionu žádné obavy. Ujišťuje a ve zlepšení počasí v příštích dnech věří Jirka Matoušek. P.S.: ... teď se asi houby "rozjedou".

14.7.2011, 22:00 hod. V posledních dnech se Českou republikou prohnaly tam i zpět pěkné lijavce, větrné smrště a na blesky bohaté bouře. Chceme Vás (naše prázdninové zákazníky)touto cestou informovat, že na penzionu Poezie v Kořenově, ani v Jizerských horách nezpůsobily tyto "meteorologické orgie" pražádné škody a Vaše dovolená v tomto kraji není tedy z těchto důvodů nijak omezena, natož ohrožena. Věřím, že to mé konststování bude "v platnosti" po celou dobu prázdnin.

29.6.2011, 23:00 hod. Tak pozítří děti "dotlačí" domů vysvědčení, já zítra posekám a začínají Velké Letní Prázdniny. Už se na Vás, kteří strávíte část své dovolené - prázdnin u nás na pensionu POEZIE, těšíme. Zatím Vás jen "internetově" zdraví z pomezí Krkonoš a Jizerských hor Jirka M.

10.6.2011, 23:59 hod. I dneska odpovídalo počasí předpovědi - dopolední mraky a mráčky postupně ustupovaly a navečer už nás oblažovalo sluníčko. Po snídani byla škola, potom se šlo ven. Odpoledne (k obědu byl rajská a mnoho přídavků :-)) procházka, příprava na balení, vyhodnocení soutěží a závodů, oheň a buřty, oslava narozenin, večer diskotéka, konečné balení (tedy zavazadel), zkrátka všeho dost! A zítra (tedy v sobotu) už budete mít svoje děťátka doma. Hlavně přijeďte ke škole včas, ať na Vás nemusejí děti čekat a nejsou slzavá údolí. Od nás by děti měly odjíždět kolem deváté....

dovolená s dětmi dovolená na kolech léto na kolech
dovolená s dětmi letní dovolená na kolech školy a školky v přírodě

9.6.2011, 23:30 hod. Dnes pršet nemělo a taky nepršelo. Teplota se oproti včerejšku poněkud snížila (taky podle předpovědi), když jsem ráno jela pro pečivo, bylo 9°C, přes den necelých 15°C. Na programu byl výlet do hornického muzea v Harrachově. Takže i kdyby pršelo, nevadilo by to :-). Odpoledne se na louce za penzionem odehrával netradiční pětiboj. Po večeři (bramborové knedlíky plněné uzeným masem a zelí) ještě děti napsaly pár řádek do deníku a zahrály si nějaké hry. Dneska dětičkám usínání trvalo trochu déle, ale teď samozřejmě už všechny spinkají.

léto na horách léto v Jizerkách léto v Kořenově

8.6.2011, 23:55 hod. Podle místní předpovědi mělo dnes pršet. Dopoledne však chvílemi i svítilo sluníčko a teplota se pohybovala kolem 20°C (což je u nás běžná letní teplota). Děti se věnovaly studiu a po sváče se šly vyřádit na louku. Asi aby jim lépe vyhládlo, k obědu byly borůvkové knedlíky. Což se také stalo (myslím to vyhládnutí), přídavků bylo víc než dost. Na odpoledne byla domluvená prohlídka bunkru s výkladem a pak ještě měly paní učitelky připravené pro děti hry v lese. Před půl pátou se najednou zatáhlo a spustil se deštík. Děti spěchaly rychle domů, ale z mírného děštíku byla najednou pěkná sprška, tak ani pláštěnky moc nepomohly. Ihned po příchodu však paní učitelky zahnaly děti pod teplou sprchu a po převlečení do suchého už jenom všichni koukali na proudy vody, co se valily z oblohy. Zajímavé bylo, že ještě minimálně hodinu se teplota držela na 22°C. Takže milí rodičové, až budete v deníkách číst, jak děti promokly a promrzly, berte to s rezervou :-). To první sice ano, ale takhle příjemný teplý vzduch při (a po) dešti jsem já osobně už necítila hodně dlouho. Po večeři (špagety) se ještě psaly deníky a pro zájemce se pouštěla v televizi kreslená pohádka. A pak už šli všichni do hajánek...

léto na kolech léto na kolech léto v Kořenově
letní dovolená na horách dovolená na kolech dovolená s dětmi

 7.6.2011, 23:15 hod. Na dnešní den byl naplánovaný výlet do Harrachova. Ranní počasí nedávalo moc odhadnout, jak se bude vyvíjet: nad kapličkou téměř modrá obloha, na opačnou stranu (tedy na Krkonoše) nebylo vůbec vidět (ono tedy nebylo tím směrem vidět ani na 300 m). Naštěstí se Krakonoš smiloval, mraky s mlhou v průběhu dopoledne rozehnal a děti si výlet dokonale užily! Cesta k Mumlavským vodopádům po Liščí stezce prověřila jejich zdatnost, v Harrachově pak ještě navštívily lesnické muzeum a v cukrárně oslavily nadcházející narozeniny jednoho spolužáka. Po návratu byla na dětech vidět docela únava, takže dostaly osobní volno a po lehce posunuté večeři (zeleninové rizoto s kuřecím masem - opět došlo k mé velké radosti i na přídavky) děti zalezly do postýlek a až na výjimky téměř ihned usnuly...

dovolená na kolech penziony v Kořenově Mumalvské vodopády
Mumlava nejhezčí penzion v Kořenově léto na kolech

6.6.2011, 22:25 hod. Podle návštěvnosti našich stránek je patrné, že už si rodiče informaci o možnosti přečíst si o svých dětičkách na našem webu předali. Tak to jsem ráda. Jen se omlouvám, že se k tomu dostávám až takhle pozdě :-). Dopoledne se děti věnovaly matematice a českému jazyku a po svačince vyběhly na hřiště, kde kromě pohybových her (za mohutného povzbuzování všech účastníků) ještě došlo i na prvouku. Po obědě (hovězí guláš a těstoviny - přídavky byly) se děti vydaly na procházku ke kořenovskému nádraží. Při zpáteční cestě už začalo hřmít a v dálce se objevovaly blesky, tak děti zrychlovaly a zrychlovaly až to na Poezii nakonec stihly čtvrt hodinky před slejvákem. Teď přemýšlím, jestli je nehnala spíše představa sladké večeře. Byly palačinky a sotva jsem stíhala přidávat. Ale dostalo se na všechny....
Teď se opět parádně rozpršelo a bouřka je nad námi. Tak doufám, že zvládnu stáhnout ještě nějaké fotky, než vypadne proud, resp.internet!

letní dovolená na horách léto na kolech léto na kolech
letní dovolená na kolech dovolená s dětmi letní dovolená na horách5.6.2011, 23:15 hod. Dneska dopoledne odjely Růženky (a Růžeňáci samozřejmě) a odpoledne dorazila poslední dětská skupina jarní sezony. Tentokrát dětičky ze školy v Zelenči. Doufáme, že i jim bude přát počasí. Na čtvrtek sice místní předpověď hlásá déšť a prudké ochlazení, ale to je ještě daleko, tak uvidíme. Po večeři (prvovečeřová klasika - sekaná s kaší) si děti začaly psát pobytový deník, který bude určitě podrobnější než moje krátké zprávičky. Takže: pokud Vás milí čtenářové z řad rodičů zapomenu o něčem informovat, děti to doma napraví!

dětské pobyty dětské pobyty na horách dovolená s dětmi

 4.6.2011, 22:40 hod. Když jsem ráno jela pro pečivo, teploměr ukazoval 22°C ve stínu... Dopolední klasiku - hraní na hřišti a výtvarničení - vystřídala odpoledne velká výprava na Štěpánku. Cestou domů se indiáni zastavili ještě u bunkru, kde se jim dostalo podrobného výkladu o funkci každičkého kousku vybavení. Odpolední bouřka, která dorazila, zastihla děti právě tam, takže si v klidu vybalily své pláštěnky a zpět k penzionu odcházely už bez obav z promoknutí. Na večerním pyžamovém mejdanu byly rozdány upomínkové listy a dárečky, děti si zatancovaly, zbaštily zmrzlinku a teď už je klid.... (oběd - rajská, večeře - buřtguláš). Zítra budou referovat o svých zážitcích rodičům a sourozencům a my se na Růženky a Růžeňáky budeme zase těšit příští rok!

školy a školky v přírodě letní pobyty s dětmi nejhezčí penzion v Kořenově
letní dovolená v Kořenově nejhezčí penzion v Kořenově léto v Kořenově
léto na horách léto v Kořenově léto v Kořenově

 3.6.2011, 23:45 hod. Letní počasí je zpět, po desáté hodině jsme měli na venkovním teploměru na sluníčku 30°C! Dopoledne kromě hraní na hřišti stihly děti ještě vyrobit další doplněk indiánského oblečení, kterým byl úžasný náhrdelník. Odpoledne pak vyrazili indiáni po stopách, které je zavedly až k pokladu. To bylo radosti! Z této části dne bohužel fotky nejsou, všechno však rodiče uvidí na videu, které točila paní učitelka. A bohužel nebudou dnes ani dopolední fotky, neboť jsem dvorní dodavatelku fotografií maminku Oksanu zapomněla včas požádat o kartu (a teď už spí...). Tak zítra, omlouvám se. K obědu byly bramborové knedlíky plněné uzeným masem a k večeři palačinky (na všechny přídavkáře se dostalo, neboť jsem se zvýšeným zájmem počítala :-))

2.6.2011, 22:40 hod. Dneska jsme se dočkali sluníčka až v odpoledních hodinách, kdy se začalo i trochu oteplovat. Ale nepředbíhejme: část dopoledne děti trávily hraním, část byla věnována opět výrobě indiánských propriet. Krátká procházka před obědem (vepř.řízeček a brambory) určitě všem prospěla. Odpoledne děti pokračovaly ve stavbě indiánské vesnice a luštily indiánské znaky a vzkazy (pod kůrou spadlých stromů jich bylo víc než dost). Jo, a dostaly za úkol vymyslet jméno pro zbudovanou vesničku. K večeři byla čína s rýží - bohužel mě nenapadá žádný indiánský pokrm (buvola jsem v okolí zatím nepotkala).
Všichni se těší na návrat teplého počasí. Já jsem taky zvědavá, jak pokračuje zakuklování housenky, musím se dětí zeptat...

letní pobyty s dětmi letní dovolená na horách

léto na horách

1.6.2011, 22:00 hod. Prvnímu červnovému dni chybělo sluníčko, po včerejší bouřce se i ochladilo, ale dětem to určitě nevadilo. Dopoledne pokračovaly ve výtvarničení (tentokrát už v jídelně). Uvědomila jsem si, že jsem se nezmínila o tom, že si děti "hrají" na indiány. Ty bílé plachty na včerejších fotkách je indiánský oděv, kterému každé dítko dalo vlastní barevnou podobu, dnes si děti vyráběly pravé indiánské čelenky. Po obědě probíhaly gratulace oslavencům - dnes jedny a zítra hned dvoje narozeniny! Odpoledne čekal děti dlouhý pochod, ale měly tu správnou výdrž i orientaci, tak se dostaly v pořádku zpět na penzion. (K obědu byly dnes meruňkové knedlíky a k večeři špagety.) Teď budu ještě stahovat fotky, tak doufám, že se jich v přiměřeném čase dočkáte :-)

léto na horách léto v Jizerkách letní pobyty s dětmi
letní pobyty s dětmi letní pobyty s dětmi

31.5.2011, 23:55 hod. Dětičky mají za sebou další krásný "letní" den. Dopoledne výtvarničily na terásce, odpoledne vyrazily na procházku do okolních lesů. Při této příležitosti si vyzkoušely své schopnosti při stavbě tee-pee.  Mnohé děti již chápou, že stavební materiál je drahý a většinu si přinesly s sebou z lesa. Musel však zůstat venku, v botárně by asi maličko překážel.... (K obědu byly kuřecí nudličky na bazalce s rýží, k večeři šunkofleky. Ani snad nemusím zdůrazňovat, jakou radost mi dělaly žádosti o přídavky). Večer i k nám dorazila bouřka, ale netrvala dlouho, a hlavně - dětičky tou dobou už pěkně spinkaly, takže se nikdo nestihl bát....
A konečně nějaké fotky

školy a školky v přírodě školy a školky v přírodě

školy a školky v přírodě

30.5.2011, 23:15 hod. Na vycházce některé nejmenované děti "ulovily" housenku, a že z ní do konce pobytu "vychovají" motýla. Já jsem jim udělal speciální inkubátor (z plastové misky od zmrzliny), jen jsem nesouhlasil s umístěním "chovné stanice" uvnitř penzionu (housenka bydlí ve svém budoáru pod venkovním přístřeškem). Sám jsem zvědavý, jak dlouho housenka = motýl přežije péči mladých přírodovědců. Teď je již na penzionu noční klid a všichni blaženě spí (pardon - u housenky si tímto údajem nejsem jistý). 

30.5.2011, 14:00 hod. Kolem jedenácté dorazili všichni naši "staří" známí z nymburské MŠ Růženka. Do sluncem zalitého Kořenova přibyli všichni v pořádku, poobědvali zeleninovou polévku a těstoviny s vepřovým masíčkem. A teď se chystají ven na 1. velkou poznávací procházku.    

26.5.2011, 22:45 hod. I čtvrtý klíč k pokladu byl zdárně nalezen, a to při dopolední poznávačce "co do lesa nepatří". Odpoledne si děti užily karneval pod širým nebem a po večeři se vydaly hledat truhlu s pokladem. Všechny zlaťáky utratily v improvizovaném obchůdku a teď už klidně spinkají, přestože se venku schyluje k pěkné buřině. (K obědu byla rajská a k večeři bramborové knedlíky plněné uzeným masem se zelím.)
Zítra děti ještě čeká výlet do zoo v Liberci a pak už opravdu rovnou domů...

25.5.2011, 22:10 hod. Třetí den pobytu = hledání třetího klíče k pokladu. Víte, kde byl? Na dně bazénu v hotelu Příchovice. Šikovné děti ho včas našly a hlavně vylovily, takže jsou o další krok k pokladu blíže! Po obědě (řízek s bramborem) a poledním klidu (kdy téměř všechny děti sladce usnuly) se šlo do lesa, kde měly paní učitelky připravené různé hry. Cestou zpět se dětem ještě podařilo vylovit z místního potůčku perlorodku plnou malých perliček...
Palačinky k večeři měly velký úspěch a nebylo snad dítko, které si nepřidalo.
Jinak ráno jsem vyběhla pro pečivo jen v tričku s krátkým rukávem, ale ouha! Přes sluneční paprsky a modrou oblohu teploměr ukazoval jen 10°C (na Jizerce bylo v noci dokonce pod nulou), ale v průběhu dne se zase oteplilo...

24.5.2011, 20:55 hod. Děti mají za sebou další krásný vyloženě letní den. Ten dnešní byl ve znamení cesty k druhému klíči od pokladu, který děti nalezly na úpatí rozhledny Štěpánky. Cestou narazily na zajímavý strom lízátkovník. Asi není potřeba vysvětlovat, co na něm bylo... Výhledy byly určitě úžasné, na nebi nebyl ani jeden mráček. Poledního klidu využily všechny děti k regulérnímu spánku. Odpoledne se na louce za penzionem soutěžilo a hrály se hry. Den byl zakončený ohýnkem, u kterého si každé dítko vlastnoručně upeklo k večeři buřtíka. Jo a k obědu byly meruňkové knedlíky.

23.5.2011, 22:05 hod. Už vím, co bylo v tom včerejším dopise! Byla to mapa k pokladu, který děti budou v průběhu pobytu hledat. K pokladu je potřeba ještě objevit čtyři klíče. Jeden už děti dneska našly.
Jinak počasí bylo nádherné, sluníčko svítilo celý den. Na teploměru ve stínu bylo 18°C, na slunci výrazně víc, takže děti samozřejmě trávily většinu času venku. K obědu bylo dušené vepřové maso se zelenou paprikou a těstoviny, k večeři zeleninové rizoto s krůtím masem.

22.5.2011, 22:55 hod. V tuto pozdní hodinu už je tu klid, jen paní učitelky ve společenské místnosti připravují materiály k programu dalších dětiček, které k nám dnes dorazily. Tentokrát jsou to děti ze školky Salomon Preschool z Prahy. Jak jsme se dozvěděli, tato školka je na podobném pobytu (tj. děti bez rodičů) poprvé. Tak doufáme, že se jim v Kořenově bude líbit!
Po večeři se děti seznamovaly s nejbližším okolím a cestou našly nějaký důležitý dopis. Tak i já jsem zvědavá, co je čeká zítra....

19.5.2011, 22:45 hod. Tak zítra zazvoní zvonec, a kdeže bude mateřské školce v přírodě konec? No přeci v Brandýse! Ale popořádku: dnes opět krásné počasí, děti "konečně" nalezly poklad a večeře byla "trempská" u ohýnku s vlastnoručně opékanými buřty a chlebíkem. Dětem se ani nechtělo do penzionu, ale paní učitelky byly ve věci "ponocování"neoblomné. Zítra tedy už bude mít všechny Vaše "berušky a broučky" zdravé a doufáme, že i nabité prima zážitky opět doma. Tak tedy možná zase někdy v Jizerských horách v Kořenově na penzionu Poezie na shledanou - Pavlína, Jirka, Hugo a Matouš Matouškovi. 

18.5.2011, 23:30 hod. Dneska děti čekal výlet do Harrachova k Mumlavským vodopádům. Byl nádherný den a dobrodrůžo začalo už u autobusové zastávky. Stejný nápad totiž měly asi 4 další školky a hrozilo, že se všechny děti do autobusu nevejdou. Paní ředitelka zareagovala úžasně: nasedla s dětmi do autobusu v opačném směru. V Tanvaldě přeskotačily děti do vláčku a do Harrachova se pohodlně dostaly také. Cestou k vodopádům ještě děti absolvovaly Liščí stezku, jejíž zdolání bylo jedním z dalších úkolů, který bylo potřeba splnit, aby mohly děti najít princeznu Pampelišku. Zpět do Kořenova na Poezii se už všichni vrátili plánovaným spojem. (K obědu byl samozřejmě klasický řízek s chlebem, k večeři čína s rýží a pak ještě sladká odměna za vynikající chování.)

léto na horách letní dovolená v Kořenově dětské pobyty
dovolená s dětmi nejhezčí penzion v Kořenově letní dovolená v Kořenově
letní dovolená v Kořenově nejhezčí penzion v Kořenově Příchovice kostel

17.5.2011, 23:45 hod. Drazí rodiče, máme pro Vás zásadní potěšující zprávu: Vaše děti (z MŠ z Br.n.Lab.) u nás na penzionu vůbec nezlobí! Jsou opravdu všechny moc hodné a doufám, že jim to vydrží až do konce jejich pobytu zde v Jizerských horách. To, že nezlobí, je nejspíše způsobeno tím, že jsou v neustálém "zápřahu" (kromě noci, kdy spokojeně spí a poledního klidu, kdy se penzionem tlumeně nesesou z CD přehrávačů pohádky a děti odpočívají) - neustále se svými učitelkami něco hrají, staví, malují, výtvarničí .... A k tomu ještě 2x denně šup baťůžky na záda a hajdy ven na vydatné procházky do přírody. Myslím tedy, že se nenudí a proto "neprudí"!    
(Dneska dopoledne bylo po dešti, takže procházka byla kratší, ale odpoledne už se vyčasilo. Jedna skupina dětí absolvovala výšlap na Štěpánku, druhá navštívila korálkový obdchod v Desné. Spokojení byli všichni. K obědu byla rajská, ani jsem nestačila přidávat. Večer si děti pochutnávaly na šunkoflekách - přidaly si i paní učitelky.)

léto v Jizerkách rozhledna Štěpánka nejhezčí penzion v Kořenově
nejhezčí penzion v Kořenově léto v Jizerkách


16.5.2011, 22:00 hod. Dnes se děti probudily do krásného slunečného dne. Žádné vedro tedy rozhodně nebylo (stále kolem 10°C), ale důležité je, že nepršelo. Po snídani paní učitelka přečetla dětem další dopis s úkoly, které musí být splněny, aby bylo možné najít princeznu Pampelišku. Díky pěknému počasí mohou děti být většinu času venku, což také činí. O úkolech budou určitě doma vyprávět, tak já doplním hlavně nějaké další fotky. (oběd: vepřová pečeně na kmíně a brambory, večeře: palačinky - byla to pěkná fuška těch 110 kousků)

rodinná atmosféra ubytování rodinná atmosféra ubytování pohoda v Kořenově na Poezii
letní pobyty s dětmi letní pobyty s dětmi letní pobyty s dětmi
letní dovolená na horách letní pobyty s dětmi


  Tak snad jste si, milí rodičové, našli každý toho svého drobečka...

15.5.2011, 23:05 hod. Penzionem už vládne ticho (hokej se už také dohrál) a já zdravím všechny čtenáře našich aktualit - především rodiče dětí z MŠ z Brandýsa. Takže ještě ke včerejšku: po svačince děti podnikly průzkumnou výpravu po okolí a večer si pochutnaly na bramborové kaši se sekanou. Žádosti o přídavky vždycky potěší a nejinak tomu bylo i tentokrát. Dnešek trávily děti především venku, i když počasí nebylo nic moc (zataženo, teplota kolem 10°C). Asi nejzajímavější byla odpolední cesta Po stopách princezny Pampelišky. Děti plní úkoly, které jim prostřednictvím dopisů princezna dává. Tak se budeme těšit, jestli ji děti do konce pobytu v Kořenově na Poezii objeví. Po večeři stihly děti shlédnout ještě předávání medailí našim hokejistům a pak hajdy do sprch a na kutě. (pro úplnost: oběd kuřecí vývar, hovězí guláš s těstovinami, večeře rizoto se zeleninou a krůtím masem).
Teď jdu stahovat fotky, tak snad za chvilku něco bude...
zítra budou i fotky od paní učitelky

nejhezčí penzion v Kořenově nejhezčí penzion v Kořenově14.5.2011, 13:15 hod. První rychlý raport pro rodiče dětí z MŠ Pražská z Brandýsa nad Labem: všichni dorazili v pohodě, jsou napapaní, mají polední klid (poslouchají pohádku) a zátím ani nikdo s pláčem neteskní po svých blízkých. Tak neteskněte ani Vy a očekávejte dálší zprávy o Vašich "mrňatech". 

12.5.2011, 23:55 hod. Byl tu předposlední den pobytu. Dopoledne opět probíhalo vzdělávání hlavně venku - počasí bylo ještě stále přes deštivou předpověď dokonalé. Řízek s bramborem chutnal všem a odpolední výlet do Tanvaldu (tam autobusem a zpět vlakem) taky neměl chybu. Večer se konalo mj. celkové vyhodnocení pobytu a pobytové hry a hlavně závěrečná diskotéka. I když se nikomu spát nechtělo, čas byl neúprosný. Zítra ještě čeká děti výlet do Šťastné země v Radvánovicích a pak hurá domů. A my se budeme těšit na další dětičky...

11.5.2011, 23:55 hod. Ani dnes jsme se nemohli zlobit na počasí, opět bylo nádherně! Školní povinnosti dopoledne vystřídal odchod na autobus a cesta do harrachovské sklárny. Tam se dostalo kromě prohlídky i na nákupy skleněných dárečků. Po obědě (zeleninová polévka a jahodové knedlíky s tvarohem) a troše odpočinku děti opět vyrážely ven. Tentokrát měly domluvenou prohlídku bunkrů. V okolí jsou jich desítky, tyhle ovšem byly zařízené - stará se o ně velký nadšenec p.Dušek, který o nich dokáže poutavě vyprávět. Večer se konal velkoturnaj v pexesu. (Jo a k večeři byly špagety, opět se všechno pěkně snědlo.)

rozhledna Štěpánka Příchovice kostel školy a školky v přírodě
sklárna Harrachov školy a školky v přírodě sklárna Harrachov

 10.5.2011, 23:55 hod. I dnešní den byl ve znamení slunce, tepla a modré oblohy. Dopolední výuka uvnitř netrvala dlouho, děti se zábavnými formami vzdělávaly spíše venku. Oběd zmizel z talířů rychlostí blesku (čočková polévka, vepřové maso s bazalkou a těstoviny). Po krátkém poledním klidu děti vyrazily na Štěpánku. Skoro jsem jim záviděla, musel být úžasný výhled. Večeře probíhala venku: děti si opekly buřty na ohni, já jsem připravila kuřecí plátky a zeleninový salát. Volný program pak vystřídalo vyhodnocení dne a posezení u ohně s kytarou, zpěvy a dokonce i tanci. Prostě naprosto úžasný den...

9.5.2011, 23:35 hod. Je pozdě večer a děti už klidně spinkají (aspoň to tak vypadá...). Dneska prožily krásný letní den (téměř se nedá věřit tomu, že tady bylo před pěti dny 10 cm sněhu). Dopoledne se kromě školy věnovaly hrám a soutěžím na louce za penzionem. Po obědě (hovězí polévka s nudlemi, rajská omáčka s knedlíky - řekla bych, že dětem chutnalo) vyrazily autobusem do Harrachova a dál už pěšky k Mumlavským vodopádům. Stihly si ještě prohlédnout i skokanské můstky a zaskotačit na obrtrampolíně. Po návratu následovala ihned večeře (na výletě vyhládlo - zeleninové rizoto s krůtím masem se k mé velké radosti snědlo všechno) a pak přišlo na řadu vyhodnocení celého dne.
Ještě pro ilustraci pár fotek z dneška i včerejška:

léto v Kořenově letní dovolená na horách dovolená s dětmi
dovolená s dětmi dětské pobyty na horách školy a školky v přírodě

 8.5.2011, 23:45 hod. Tak a jsou tu první zprávy pro rodiče, sourozence, babičky, dědečky ...., zkrátka pro všechny "příznivce" dětí ze školy v Kouřimi. Děti se svým pedagogickým doprovodem dorazily v pořádku do Jizerek na penzion Poezie něco málo po 16. hodině. A jak jsme se dozvěděli od paní učitelky, měly již za sebou "řádný výlet" po části Českého ráje. Kdo by si však myslel, že je to znaví tak, že se ubytují a více se z penzionu nehnou, ten by se mýlil. Po večeři (bramborová kaše, sekaná, okurka) se ještě vydaly na průzkum okolí a cestou "dobyly" dva staré vojenské bukry. Po návratu se společně ještě zpívalo s kytarou a teprve poté hajdy do peřin vstříc snům první noci na škole v přírodě. 

3.5.2011, 21:30 hod. Ještě v neděli 1. května jsme se líbali pod rozkvetlou třešní a dneska si děti chtěly stavět sněhuláka! Počasí nám dává celkem zabrat. Podle předpovědi se má zase uklidnit, ale určitě rodiče nic nezkazí , pokud dětičkám na jejich ozdravný pobyt (od nadcházející neděle) přibalí něco teplého...

Právě jsem zjistila, že jsme ani nepoděkovali hostům, kteří se zasloužili o to, že i letošní uplynulou zimní sezónu 2010/2011 můžeme nazvat úspěšnou. Takže velké díky všem a moc se budeme těšit na Vaše další pobyty!

Abyste si i Vy udělali obrázek o počasí v Kořenově v průběhu posledního měsíce:

letní dovolená v Kořenově letní dovolená na horách léto v Kořenově léto na horách
3.dubna 2011 13.dubna 2011 21.dubna 2011 3.května 2011


18.4.2011, 23:00 hod. Tak dokonáno jest = domálováno. Po dvoutýdením malování a následném úklidu jsme již přivítali i první skupinky našich hostů a vracíme se k normálnímu, tedy nepřetržitelnému provozu. Musím zde jmenovitě složit hold i oboum mistrům malířským: panu Etrichovi a Fučíkovi - převedli velmi zdařilý řemeslnický výkon (již druhý na našem penzionu) - děkujeme a i doporučujeme všem, kteří uvažují o malování zde v našem okolí Jizerských hor a Krkonoš! 

23.3.2011, 12:30 hod.  Vážení hosté, od 28. března až do 16. dubna 2011 bude náš penzion z důvodu malování uzavřen! Avšak i v tomto období nás můžete kdykoli kontaktovat s dotazem nebo i konkrétní objednávkou, neboť letní prázdniny se blíží a Vy si nyní můžete ještě vybírat termíny dovolené na penzionu POEZIE dle Vaší potřeby! V čerstvě vymalovaném penzionu se Vás již nyní těší "staří známí" Pavlina. Jirka, Hugo a Matouš Matouškovi. 

10.3.2011, 23:55 hod. Tak dnes opravdu něco málo nasněžilo, flek na Bavoráku už není.  Naši kluci ráno vykřikovali, že konečně padá ten krásný mokrý sníh, ze kterého se dají dělat super koule! 

.9.3.2011, 21:30 hod.  Neskutečně krásné slunečné počasí stále trvá. Zítra by mohlo podle předpovědi něco málo nasněžit - kéž by! Na Bavoráku se sice v pohodě lyžuje, ale na okraji horní části už vylézá hlína. Naprosto úžasné podmínky ovšem jsou na všech sjezdovkách s umělým zasněžováním, samozřejmě včetně Čápa (2,5 km od nás). Takže pokud ještě uvažujete o pobytu na horách, využijte posledních volných míst na příští týden!

2.3.2011, 16:15 hod. To nám to letí! Je březen a já se omlouvám všem, kteří 3 týdny nenacházeli na našich stránkách žádné aktuality. Už jedenáctý den za sebou je nádherné slunečné počasí. Minulý týden to bylo ještě v kombinaci s hodně nízkými teplotami, teď je venku přes den kolem 5°C, na sluníčku samozřejmě ještě víc. Momentálně jsou našimi hosty turisté z Valašska. Celodenní výlety na běžkách si opravdu užívají. Předpověď počasí je do konce týdne pokud se slunce týče stále optimistická. Trochu sněhu bychom sice přivítali, ale Bavorák stále jezdí a všechna okolní střediska s umělým sněhem hlásí skvělé podmínky. Takže pokud přemýšlíte ještě o případné dovolené na horách v příštím i následujícím týdnu, ještě nějaké místečka jsou. Kořenov a Poezie je Vám k dispozici!

 Kořenovská sněžná  Bavorák u Poezie

12.2.2011, 23:55 hod.  Už před 14 dny jsem chtěla popsat úžasný běžkařský výlet, který jsem s rodinou a několika dalšími hosty absolvovala (na běžkách jsem stála po 25 letech), bohužel jsem to dotáhla na zánět průdušek a antibiotika. Takže musel zafungovat pud sebezáchovy a dělala jsem opravdu jen to nejnutnější. Teď průběžně doháním zameškané...
Po předchozí oblevě a dešti bylo dnes opět krásné slunečné počasí. Chtělo by to ale trochu nového sněhu. Škoda, že místo deště nesněžilo, to by byla paráda.
Snad se v nejbližších dnech dostanu ke stažení fotek z toho výletu, abych i Vás běžkařsky naladila!

28.1.2011, 0:50 hod.  Minulou neděli jsme "najeli" na pravidelné týdenní turnusy. Stále doháním nějakou administrativu, ale pracovní tempo už může být trochu volnější. Je to opravdu pořádný rozdíl připravovat hostům "jen" snídaně a večeře, nebo skotačit v kuchyni celý den....Ale musím říct, že si toho, že máme hosty i v méně obsazované části zimy, velmi vážíme. Takže školy i školky - díky za návštěvu a budeme se zase těšit!
Tento týden bylo počasí spíše proměnlivé, občas se ukázala i modrá obloha, ale také průběžně sněžilo a došlo i na mlhu. Ale zítra - vlastně dneska - by si to hosté měli vynahradit: na pátek a sobotu je předpověď velmi příznivá. Přes den by mělo být sluníčko a teplota kolem -5°C, v noci až -12°C. Tak jsem zvědavá...

20.1.2011, 22:00 hod.  Poslední den se musí pořádně užít a přesně to děti činily. Dopoledne i po obědě byly lyžovat. Chvilkami padaly sněhové vločky, občas vykouklo i sluníčko. Po odpolední svačině vyrazily na velkou výpravu. Už jsem psala v pondělí, že děti objevily podivné velké stopy. Dnes je našly opět. A byly tak dokonalé, že se podařilo udělat sádrový odlitek. Sněžný muž byl dost neopatrný, takže se dětem podařilo jít po jeho stopách tak dlouho, dokud ho nechytily. Přivedly ho až do penzionu, fakt byl úžasný. Jen nevím, co s ním pak udělaly. Možná, že jim zase utekl, protože před večeří (bramborové knedlíky s uzeným masem a se zelím) se všechny děti začaly připravovat na večerní karneval a diskotéku. Masky byly skvělé, taneční umění dokonalé. Proběhlo i vyhlášení všech závodů a soutěží. Prostě den i večer nabitý zážitky. A zítra balení a odjezd odjezd....(fotky opět později, děkuji za pochopení)

školy a školky v přírodě školy a školky v přírodě školy a školky v přírodě

19.1.2011, 23:25 hod. Takže dneska stručně: jak už jsem zmínila včera, konal se výlet do Harrachova. Děti navštívily sklárnu, hornické muzeum a ještě zbyl čas na nákupy. Pravda, počasí nebylo zrovna výstavní, chvilkama "posněhávalo", ale to ani ve sklárně ani v podzemí nevadilo. Před večeří (špagety s rajčatovou omáčkou a sýrem) se už všichni chystali na večerní program, kterým byla Volba Miss a Missáka zájezdu. Dneska jsem si nestihla stáhnout od pana ředitele žádné fotky, zítra to napravím.

18.1.2011, 23:25 hod. Moc se omlouvám všem, kdo čekají na dnešní aktuality, ale dřív to opravdu nešlo. Ještě jsem musela připravit na zítra řízečky, protože se děti chystají na výlet do Harrachova. Ale abychom nepředbíhali: dneska ráno nikdo při pohledu z okna nejásal. Mlha, drobný deštík, no hrůza - obzvlášť ve srovnání se včerejškem. Děti to však neřešily, dopoledne vyrazily na lyžařský, snowboardový a bobový trénink. S obědem jsem se zrovna moc nezavděčila (uzený vývar s drobením, čína s kuřecím masem a rýží), ale znám to od našich chlapců. Některá jídla jim taky moc nejedou... Odpoledne přišla konečně na řadu sjezdovka (předchozí výcvik probíhal na mírnějších loučkách v okolí penzionu) a s ní samozřejmě slast v podobě vleku. Večer byl ve znamení Talentmánie. Já jsem bohužel žádná vystoupení neviděla, ale předpokládám, že byl průběh důkladně zaznamenán přítomnými fotoreportéry a pokud ne na našich stránkách, tak na školních bude něco k vidění určitě! (Jo a k večeři byla sekaná s bramborovou kaší a to jsem nestačila přidávat...)
za chvilku budou ještě fotky z lyží

ubytování na horách Ubytování Kořenov pobyty na horách
ubytování u vleku dětské pobyty na horách ubytování u vleku

17.1.2011, 22:40 hod.  Tak už jsem tady! Sluníčko a modrá obloha, vzduch téměř jarní, to byl dnešní den. Dopoledne děti vyrazily na průzkum okolí. Kromě sjezdovky, kterou už většina viděla z oken penzionu, učinily děti závažný objev. V okolí se zřejmě pohybuje Yetti, neboť spatřily jeho stopy. Před obědem (vývar s nudlemi od mojí maminky a rajská s knedlíkem) ještě všichni napsali pohledy svým blízkým, nachystali sportovní vybavení a po krátkém poledním klidu vyrazili za sportem. Po večeři (palačinky) se pan ředitel dětem představil jako eskymák. Předpokládám, že vyhlásil výběrové řízení na stavbu luxusního iglú, neboť touto činností se děti následující hodinu zabývaly. Stavebními prvky byl netradičně kostkový cukr! Pak ještě za kytarového doprovodu pana ředitele a zpěvu jeho i ostatních členek pedagogického doprovodu každý nakreslil, jak si představuje sněžného muže. Některé výtvory byly opravdu originální. Teď už je na pokojích (téměř) klid a na děti čeká určitě další den plný zážitků...(ještě dodám během půl hodinky nějaké fotky)

zimní pobyty pro děti zima na horách dětské pobyty na horách

17.1.2011, 21:40 hod.  Zpráva pro čekající příznivce ZŠ Senomaty (a bylo Vás dnes na našem webu hodně přes 100!): každý den se Vám pokusíme na těchto stránkách podat rámcový raport o Vaší drobotině. Bohužel se k psaní dostáváme až v pozdních nočních hodinách, takže i dnes to bude později - omlouváme se.  

16.1.2011, 21:00 hod.  Tak a je tu první rychlá zpráva pro rodiče, sourozence, babičky, dědečky a ostatní přívržence dětí ze základní školy v Senomatech. V pozdním odpoledni si to k penzionu Poezie přifrčela nacpaná dodávka (zavazadla, lyžovadla, bobovadla, hry .... a asi 500 dalších věcí) a za pár chvil dorazila i obrovská tlupa dětí. Nastalo horečné ubytovávání, večeře (zeleninové rizoto se sýrem) a hrací program (pan ředitel se prezentoval roztodivným převlekem - prý to byl cestovatel a děti se řehtaly, až se penzion otřásal). No a v 9 večer šup na pokoje, sprcha, zuby a hajdy chrnět!

15.1.2011, 23:00 hod.  Ano i k nám do Kořenova na pomezí našich nejvyšších hor Krkonoš a Jizerek dorazila a pěkně "řádila" obleva. Ale sněhu je na svazích a v běžeckých stopách stále ještě "hafo" = určitě kolem 40-50 cm. Takže Vy, kteří se k nám v příštích dnech přiřítíte, se zatím holých strání kolem penzionu Poezie obávat nemusíte. A příští týden má podle předpovědi snad něco připadnout. Proto se budeme těšit jak na Vás, tak na ten avizovaný nový sníh! 

13.1.2011, 23:50 hod.  Mlha se vrátila, ale to děti dnes od lyžování neodradilo. Rajská s knedlíčkem k obědu měla velký ohlas, dokonce i známý nejedlík spořádal vše, a to nemluvím o přídavkářích! Pobytem venku  děti využily také odpoledne. Po večeři (šunkofleky) čekala děti malá odměna za perfektní chování - zmrzlinka. Snad si naši malí hosté užijí ještě dopoledne zítřejší (předpověď počasí nic moc) a pak už frčí domů. My se přes víkend postaráme o několik "klasických" hostů (snad je od příjezdu neodradí počasí) a v neděli dorazí další dětičky....

12.1.2011, 23:00 hod.  Ani dnes ráno počasí nic moc, takže děti šly na lyže až po desáté hodině. V průběhu oběda (uzená polévka, kuřecí plátek na smetaně, rýže) se najednou začalo rozjasňovat a bylo to tu - slunce! Modrá obloha chvíli vydržela, tak si jí děti užily i při odpoledním programu. Stavěly venku domečky pro vílu a ještě stihly provětrat ježdíky. Večerní palačinky pak zmizely z talířů jako mávnutím kouzelného proutku. Na večerníček ještě navázalo povídání o tom, jak lesní zvířátka žijí v zimě a co pro ně můžeme my lidé dělat. Nakonec děti ještě vybarvily zvířátka na pracovních listech a teď už se jim určitě něco pěkného zdá!

11.1.2011, 20:30 hod.  Moc jsem dětem přála, aby se dneska probudily do slunečného dne. Bohužel se tak nestalo. Teplota se pohybovala lehce nad nulou, což samo o sobě problém nebyl, ale byla mlha. Pak ještě začalo drobně mžít, takže paní učitelky zvolily domácí program. Před obědem se ale přece jen šly dětičky provětrat a vzaly s sebou ježdíky. Myslím, že na ten kopeček od nás směrem k vleku by ježdíky s radostí bývali využili i dospělí. Zatímco děti sedly a jely, dospělí měli místy co dělat, aby si nesedli též.... Zeleninová polévka i borůvkové knedlíky přišly k chuti. Po odpoledním klidu a svačince se šlo lyže. Den byl klasicky zakončen večerníčkem a pak už hurá do postýlek  (P.S. k večeři byly špagety - snědlo se všechno.)

10.1.2011, 23:55 hod.  Dokončení zpráv z odpoledne: Po svačince dětičky vyrazily prozkoumat okolí. Některé už tady byly, takže zcela jistě podávaly zasvěcené informace nováčkům. K večeři bylo rizoto s kuřecím masem a zeleninou (samozřejmě mě potěšilo pár přídavků, ostatně ty byly už při obědě, to jsem zapomněla napsat). Pak stihly děti ještě večerníčka a vyprávění o skřítkovi Kořenovi. Nakonec dostaly za úkol skřítka nakreslit, protože paní učitelka dětem prozradila, že se o něm jen mluví, ale ještě ho nikdo neviděl....

10.1.2011, 13:30 hod.  Blesková zpráva pro rodiče, jejichž potomkové jsou u nás se školkou: dětičky dorazily v pořádku. Jsou po obědě (hrachovka, vepřové s bazalkou a těstoviny) a momentálně odpočívají. Dopoledne svítilo sluníčko, teplota se pohybovala kolem nuly. Teď se zatáhlo, ale je tam celkem příjemně.

8.1.2011, 23:10 hod. A bylo to tady, poslední den pobytu. Počasí ale opravdu nepřálo, venku byl led a mokro, takže z bezpečnostních i praktických důvodů byl opět zvolen program uvnitř penzionu. Střídaly se hry a soutěže a dopoledne rychle uběhlo. Ještě před obědem (písmenková polévka a rajská s knedlíkem) však děti přece jenom ven na chvilku vyrazily. Nejen proto, aby se provětraly, ale obdržely zprávu od ducha Jizeráka, že je někde v okolí penzionu ukrytý poklad. To bylo radosti, když ho po chvíli hledání objevily!
Prosby, aby se počasí umoudřilo a mohly odpoledne proběhnout lyžařské závody, bohužel zůstaly nevyslyšeny. Bylo čím dál hůř. Takže i po svačince děti zůstaly na penzionu a pokračovaly ve hrách a soutěžích, které pro ně paní učitelka Radka s pány instruktory připravili. Po večeři (šunkofleky), kdy jsme se i my s dětmi rozloučili malou sladkou odměnou, následovalo vyhodnocení všech soutěží. Nebyl nikdo, kdo by si neodnesl diplom a nějakou pěknou pozornost. Nakonec si ještě děti zaskotačily při minidiskotéce a hurá do hajan. Porotože zítra po snídani dorazí rodiče, aby si své ratolesti odvezli domů. A co si budeme povídat - i když se tady dětem evidentně líbilo, na rodiče už se všechny po tom týdnu moc těší.... (a na závěr ještě pár fotek)

dětské pobyty dětské pobyty dětské pobyty na horách
dětské pobyty na horách dětské pobyty dětské pobyty na horách

7.1.2011, 22:40 hod. Obleva nakonec bohužel dorazila i k nám. Nebylo to sice nic dramatického, teplota byla maximálně 2°C, ale dopoledne byla venku mlha, vítr a trochu poprchávalo. Proto byl nakonec zvolenen "vnitřní" program - nejlepší bylo, když děti pantomimicky představovaly nějaké činnosti, případně konkrétní osoby a všichni ostatní (včetně dospělých) měli pak hádat.  Vepřový řízek s bramborem k obědu k chuti přišel, brokolicová polévka už dětem tolik nejela. Na lyže se vyráželo hned po poledním klidu, kdy se zdálo, že se vítr uklidnil a mlha ustoupila. Byl to vlastně trénink na zítřejší závody. Snad bude slušnejší počasí. Jo, a k večeři byly palačinky s marmeládou, nikdo žádnou nevrátil... (Dneska bohužel žádné fotky nemám, ale na zítřek jsem se domlouvala s pány instruktory a paní učitelkou Radkou, že mi nějaké poskytnou z vlastních zdrojů.)

6.1.2011, 23:15 hod.  Dopoledne to venku na žádný příchod teplé fronty nevypadalo - naopak. Venkovní teplota byla -7°C a občas zafoukal docela nepříjemný větřík. To ale dětem nebránilo v tom, aby vyrazily na svah. Po obědě (bramborová polévka, kuřecí plátky na smetaně s rýží - opět beze zbytků) a poledním klidu byl program venku bez lyží: nejdřív různé soutěže a pak přišly na řadu boby a ježdíky. Bramborové knedlíky plněné uzeným masem se zelím přišly opět vhod. Večerní pohádkové "kino" děti příjemně zklidnilo a na patře brzy zavládlo ticho.... Venku se přece jenom oteplilo, je tam těsně pod nulou, tak uvidíme, co bude zítra.

zimní školka v přírodě zimní školka v přírodě školka v přírodě

 5.1.2011, 22:30 hod. Ani dneska nás sluníčko nenavštívilo. Přestože v předpovědi pro Štěpánku bylo na odpoledne polojasno, po slunečních paprscích nebylo ani vidu, ani slechu. Dětem to ale nevadilo. Dnes měly odpočinkový den - tedy odpočinkový od lyží, jinak se ani chvilku nenudily. Dopoledne probíhala soutěž "Pevnost Boyard", kde tajemný Paklíč soutěžní skupinky dětí vodil po pevnosti a v jednotlivých místnostech se děti snažily získat pro družstvo co nejvíce bodů. Odpoledne se pak venku odehrávala velká balónková bitva. A aby toho nebylo málo, čekal ještě na děti večer Videostop. Ještě se musím zmínit o jídle: dneska jsem se dvakrát zmýlila. K obědu byly borůvkové knedlíky. Pánům instruktorům jsem se do chuti netrefila, tak odešli "na lepší". Myslela jsem, že v tom případě hodně jídla zbyde a bylo mi to dopředu líto. Chyba - než jsem vydala všem jídlo, už jsem slyšela, jak se děti chystají na přídavky. A brzy bylo i po knedlíkách původně připravených pro dospělé. Večer byly špagety a situace se v jisté podobě opakovala. Na jídlo přišli všichni a já si říkala, že jsem to s tím množstvím asi trochu přehnala. Snědlo se úplně všechno.... (samozřejmě tedy k mojí velké radosti).

školka v přírodě školky v přírodě školka v přírodě

4.1.2011, 21:30 hod. Tak jsem se těšila, že se ráno přece jenom sluníčko ukáže a my se podíváme aspoň chvilku na zatmění slunce, ale bohužel nám nebylo přáno. Ukázalo se až po obědě (byl uzený vývar a čína s rýží, vše se snědlo beze zbytku)... Celkově ale počasí přálo, takže lyže byly na programu dopoledne i odpoledne. Večer se konala diskotéka, nejaktivnějšími tanečníky byli ti nejmenší. Udělala jsem pár fotek, tak je půjdu prohlédnout a zkusím něco vybrat.

ubytování Kořenov Kořenov ubytování Kořenov penziony
ubytování na horách ubytování na horách ubytování na horách

3.1.2011, 22:30 hod. Právě se mi podařilo vymazat zprávu, kterou sem napsal pro rodiče dětí z Prahy, co jsou u nás na Poezii s paní učitelkou Radkou, odpoledne Jirka. Takže ve zkratce: dopoledne děti prozkoumaly okolní terén (někteří si jen oživili paměť, neboť k naší velké radosti jsme mezi dětmi viděli známé tváře). Po obědě (čočková polévka, vepřové maso se zelenou paprikou a těstoviny - přídavkáři vytvořili frontu a téměř nic nezbylo) a poledním klidu už vyrazily děti na lyže a proběhlo rozřazování do družstev. Jak jsme se dozvěděli od paní učitelky Radky, zrovna v tu dobu začalo docela dost sněžit, tak hodnocení výkonů bylo docela obtížné... Pro objektivitu zpravodajství je potřeba ještě napsat, že nejenom popadával sníh, ale v průběhu dne několikrát vykouklo i sluníčko. Po večeři (buřtguláš - po tom se taky zaprášilo) a večerníčku ještě měly děti za úkol vymyslet názvy pro svá družstva. Teď už všechny spinkají a určitě se jim něco pěkného zdá.....

Kořenov školka Kořenov školky v přírodě

3.1.2011, 22:10 hod. Ještě bych se chtěla vrátit krátkou zprávou k závěru roku: poslední dny roku 2010 jsme prožili s našimi stálými hosty pro toto období. Jako vždy to bylo v klidu a pohodě, bez stresů, prostě báječná rodinná atmosféra - doufáme, že i oni to cítili stejně. Pro tentokrát si navíc užili bohaté sněhové nadílky a dokonce dva úžasné slunečné dny. Silvestrovský večer byl zpestřen soutěžním kláním pro děti, které naprosto bravurně připravil náš Hugo (měl toho tentokrát hodně - s Matoušem potom obsluhovali i na baru) a pro dospělé se uskutečnila vědomostní soutěž, jejíž vítěz si kromě tekuté ceny odnesl poukaz na 100% slevu pro jednu osobu na týdenní pobyt v roce 2011 (ještě jednou gratulujeme, Petře!). No a na půlnoc jsme všichni absolvovali se skleničkami sektu před Poezií a sledovali barevné obrazce na obloze...

Provozováno CMS / E-shop (c)2018 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies
Doporucujeme: Motorest Olomouc -  Hromosvody -  Zakázkové stolařství -  Autodoprava -  Elektrospotřebiče -  Vytlačování plastů -  ,Kojenecké zboží,,