Pension POEZIE

Kořenov 1253/17, 468 49 Kořenov, tel./fax: +420 483 399 382, mobil: 774 399 382 – Pavlína Holanová, 775 399 382 – Jiří Matoušek, e-mail: matousek@pension-poezie.cz

e-mail: matousek@pension-poezie.cz | +420 774 399 382

VÍTE, ŽE KOŘENOV JE JEN 110 km OD PRAHY A LEŽÍ NA POMEZÍ JIZEREK A KRKONOŠ?   CELOROČNÍ UBYTOVÁNÍ V JIZERSKÝCH HORÁCH (levné ubytování v mezisezonách).    Ubytování /Jizerské hory - Kořenov - Penzion Poezie.

 

SLEDUJTE AKČNÍ NABÍDKY UBYTOVÁNÍ V JIZERSKÝCH HORÁCH - KOŘENOVĚ!


Penzion Poezie je držitelem cenného "zlatého"
certifikátu kvality
služeb a ubytování.

Ocenění za celkový dojem pro POEZII


V roce 2012 obdržel penzion POEZIE na základě hlasování našich hostů i tato dvě velmi prestižní ocenění. Děkujeme našim spokojeným návštěvníkům!

Logo Facebook
POEZIE

Bookmark and Share
Úvod -> Aktuality 2018 -> Archiv-Aktuality 2010

Archiv - Aktuality 2010

18.12.2010, 17:00 hod. Včerejším příjezdem našich hostů na Poezii nám oficiálně začala zimní sezona 2010-11. Obsazenost našeho penzionu na tuto nadcházející zimu je opravdu velmi slušná a čeká nás více než 100 dnů nepřetržitého provozu, což bude "zápřah". Nemusíte nám to věřit, ale my sa na Vás - naše hosty - těšíme. "Kvalitu" počasí ovlivnit neumíme, ale co se týká našich služeb a Vaší spokojenosti s pobytem na penzionu Poezie v Kořenově v Jizerských horách, tak věříme, že budete spokojeni. Přejeme Vám, abyste z Jizerek po Vaší dovolené odjížděli odpočinutí a s pocitem, že i v budoucnu se k nám na penzion budete rádi vracet. Tak tedy pro zimu 2010-11 SKOL!

Štěpánka v zajetí předvánoční zimy Zimní měsíc nad horami Pohled z Jizerek na Krkonoše v plné kráse

15.12.2010, 17:25 hod. Žhavá aktualita: rekord potvrzen - právě hlásili, že sněhová nadílka na liberecku z dnešní noci byla největší za posledních 32 let!   

15.12.2010, 11:00 hod. POMÓÓC, POMÓÓC, PO...., 16 let žiju na horách a už jsem pár "kalamitních počasových překvápek" zažil, ale to, co nám sv. Petr nadělil dnes do rána, tak to je (jak by řekli naši kluci Matouš a Hugo) HUSTÝ. Předpověď byla, že do rána připadne cca 30 cm, ale dostali jsme tady v Kořenově 100% nášup, takže 60 cm čerstvýho super prašanu! A důsledky: obchod zavřenej = pan vedoucí se ve sněhu někde ztratil, pekař s pečivem taktéž nezvěstný, naši hoši ve sněhu jen stěží "doplavali" do školy, my dospělí ještě i s jednou rodinou našich hostů si dáme svařák a připravíme pro Vás fotodokumentaci "nadílky". Loučí se zasypaný Jirka M.

První stopy v 60 cm noční Perníková chaloupka v sousedství mizí pod závějí Už jsme se probojovali z pensionu
Po jedné hodině a dvou Hory krásné, hory mé kalamitní!  Hádejte, kdo měl z této nadílky největší radost?

14.12.2010 23:59 hod. Tak máme za sebou generálku na silvestra! Parta, která ho u nás takto oslavila již počtvrté, si užila i "krásného" zimního počasí při sobotním výletě na běžkách (cituji: "Nebýt toho, že jsme s jistotou věděli, že cca 200 m před námi v té bílé tmě je hospoda, nikdo by nás na tu planinu nedostal!") na Jizerku. A já jsem to zvládla i s rozbitou myčkou nádobí! Nám bylo opravdu velkým potěšením a podle ohlasů při odjezdu jsme snad ani my naše hosty nezklamali....

9.12.2010, 23:20 hod. Včerejší obleva a déšť nás vůbec nepotěšil. Do rána ale zase přituhlo a dopoledne začalo opět sněžit. Soused dnes při večerním návratu z hokeje zapadl na příjezdové cestě, tak doufáme, že zítra už bude vše v pohodě a naše hosty žádná komplikace při cestě k nám nepotká.

2.12.2010, 21:00 hod. Dnes dopoledne ještě sněžilo, ale před třetí hodinou začalo nesměle vykukovat i sluníčko. Předpověď na sobotu i neděli je příznivá, i když trochu mrazivá, ale sněhové podmínky jsou skvělé. A když k tomu přidáme urolbovaný Bavorák (díky, pane Čermáku!), čeká naše hosty zcela jistě naprosto úžasný víkend! 

krkonoše penziony ubytování Krkonoše ubytování Jizerské hory

24.11.2010, 9,30 hod. V Jizerkách, v Kořenově, na Poezii sněží, sněží a ..... sněží! Je tu tak 15 "čísel" a naši synové se z této nadílky mohli ráno zbláznit radostí. A jen tak na okraj pro naše hosty na tento víkend - máte na autě zimáky? Jestli ne, tak budete mít "velmi zábavný" příjezd i odjezd! Ale rumu je na baru více než dost, tak se o Vás i po této stránce postaráme. 

Příchod zimy do Jizerských hor Kořenovský start zimy 2010-11

23.11.2010, 22:20 hod. Od včerejší noci s občasnými přestávkami pěkně chumelí. Pokud bude zítra něco vidět, zkusím udělat nějakou fotečku...

1.11.2010, 22:20 hod. Slunečné a relativně teplé počasí v uplynulých dnech velmi příjemně naladilo nejenom nás, ale především naše hosty, kteří dorazili na prodloužený víkend. Jejich denní program nebyl tedy ničím omezován a mohli tak vychutnávat krásy Jizerských hor i Krkonoš plnými doušky (foto z výstupu na vrchol Jizery). Jeden večer došlo i na intelektuální soutěž, kterou občas zpestřujeme učastníkům pobyt. Tentokrát se vítězi stali manželé Kučerovi, kterým tímto ještě jednou gratulujeme (na fotografii přebírají zaslouženou cenu).
Podle předpovědí počasí nás i nadále čeká pěkné počasí, tak pokud usoudíte, že je škoda pobývat ve městě, rádi vás u ná v Kořenově na Poezii přivítáme!

Jizerské hory výlety Jizera Poezie v Kořenově

 

21.10.2010, 22:45 hod. Tak už je to tady! První sněhové vločky poletovaly už včera a podle informace pošťáka bylo lehce bílo už na Příchovicích), ale vrstvička sněhu byla u nás až dneska ráno. Pravda je, že vloni naši chlapci touto dobou měli za sebou už několikeré lyžování na Bavoráku. Letos si asi ještě trošku počkáme, ale není kam spěchat. Dneska sněžilo průběžně..

 První sníh v Kořenově  Ubytování Krkonoše

12.10.2010, 12:00 hod. Závěr minulého týdne se opravdu vydařil - "babí léto", jak na objednávku. Proto jsme se starším synem Hugem (11 r.) "domlaskli" nátěr střechy penzionu (nebojte - účast mého syna na výškových pracích byla jen symbolická a i přesto byl dobře jištěn) a pak hurá na nedělní rodinný výlet malebnou krajinou Jizerských hor. Naši kluci s sebou vzali i kamarádku ze sousedství a potulovali jsme se společně kolem Pasek nad Jizerou. No řekněte - není to nádhera. A ač nejsme doktoři ( ... pane doktore, Vy jste se zase kochal ...), tak jsme se všichni kochali. A to můžete i Vy, alespoň prostřednictvím fotek ... nebo možná i osobně při návštěvě našeho penzionu Poezie v Kořenově. Zdraví Jirka M. 

 8.9.2010, 22:00 hod. Tak už to vypadá, že to "opravdové prázdninové léto" opustilo nejen samotný Kořenov, ale i celé Jizerky. Při vyjasnění dosahují ranní mrazíky na nedaleké Jizerce i -4°C, ale pak přes den jsou zase Jizerské hory a náš penzion v objetí "babího sluníčka". Prozatím skončily i minule zmíněné houbařské žně. Ale až se celkově oteplí (a ono se oteplí - to se klidně vsadím), tak podhříbky ještě zaplní nejeden košík. O nadcházejícím víkendu na Poezii dorazí mužský vokální "poetický" soubor GENTLEMEN SINGERS z Hradce Králové. Pánové k nám do Kořenova opět zavítají na "pěvecké víkendové soustředění" (po kolikáté již?). A mohu Vás ujistit, že kromě profesionálních pěveckých výkonů je s nimi radost i jen tak posedět (při pivku, vínku, slivovičce - každému dle jeho chuti) a povídat si s nimi (no tak dobře přiznávám - "kecám" hlavně já). Takže, už se na ně těším - Jirka M.      

8.8.2010, 15:45 hod. Vydatné deště nás neminuly, ale (na rozdíl od mnoha jiných na Liberecku) žádné škody v nejbližším okolí nenapáchaly. Dneska po většinu dne svítilo sluníčko, což mnoho návštěvníků i místních nalákalo do lesů na houby. Ani Jirka neodolal (navnaděný pátečním úlovkem našeho kamaráda) a výsledek vidíte sami.

houby v Jizerkách houbaření v Jizerkách houbaření v Jizerkách
tohle nám roste u penzionu páteční úlovek našeho kamaráda Jirkův dnešní úlovek

27.7.2010, 23:15 hod. Tropické pařáky minulých dní odezněly (a byly i na horské podmínky - 800 m.n.m. - "hustý"). Pak se přehnalo pár buřin, borůvky zesládly, ale po houbách zatím ani vidu ani slechu. Je ale možné, že v srpnu a vůbec v období babího léta nastanou "smotlachovy houbařské žně". Budeme Vás o stavu hub na českých horách informovat - a nebo se přijeďte do Jizerek přesvědčit na vlastní voka ....zdraví Jirka M. 

14.7.2010, 15:00 hod. Včera po několika horkých dnech zapršelo, ale dneska už zase sluníčko pěkně hřeje. Občas se tedy naštěstí schová za nějaký ten mráček... Na teploměru je 28°C, což je sice na hory dost, ale s rozpálenými městy se to určitě nedá srovnávat. A když k tomu přidáme možnost osvěžit se pod sprchou na terase, co víc si přát.

29.6.2010, 23:59 hod. Vypadá to, že právě vrcholí léto! Je úžasné slunečné a teplé počasí a hosté si tudíž pobyt u nás velmi pochvalují. A zítra začínají dětem vytoužené prázdniny...

18.6.2010, 14:45 hod.  Tak včera jsem se už k počítači nedostala, za což se omlouvám všem, kteří čekali na zprávičky o dětech z Průhonic. Den se perfektně vydařil, přestože původní předpovědi hovořily o postupném zhoršování počasí. I z toho důvodu se trošku přeorganizoval program a místo večerního ohně bylo opékání buřtů raději v poledne. Žádné deště ani vichry naštěstí nepřišly a děti byly prakticky celý den venku. Večer ještě stihly zabalit a krátkou diskotéku a teď už jsou asi všechny doma. A nás čeká deštivý víkend, pršet začalo hned ráno...

16.6.2010, 23:50 hod. Do nového dne děti opět probudilo sluníčko a venkovní rozcvička. Pravda je, že zpoza okna to vypadalo, že je venku tepleji. Foukal docela studený větřík. Dopoledne se ale vzduch trochu prohřál a tady bylo příjemných 15°C. Děti absolvovaly celodenní výlet do Harrachova (tam možná bylo tepleji, neboť Harrachov je níž než my) a teď se odehrává noční bojovka. Hlavní pirát budil děti slovy, že se rozzlobil vládce moří a je třeba ho udobřit. Sama jsem zvědavá na průběh. Ten se ale Vy dozvíte až zítra. Pokusím se také od paní účitelky stáhnout nějaké fotky....

15.6.2010, 23:55 hod.  Včerejší narozeninová oslava se vydařila.  Slavnostně vyzdobená jídelna, na stůl se postupně snášely dobroty, které připravily maminky, a nakonec lovení darů v pirátském kufru - prostě báječný večer!
Dnešní den zahájily děti venkovní rozcvičkou (krásně jim k tomu zpívali ptáci a svítilo sluníčko). Po snídani se děti seznámily s novým členem posádky pirátem/zdravotníkem Ondrou. Každý pirátský oddíl ještě vyplnil palubní deník a pak hurá na Štěpánku. Ani odpoledne nebyla o zábavu nouze a večer si děti kromě mapy pokladů také zhotovily podle pokynů hlavního piráta (čti paní učitelky) vlastní trička.

dovolená na kolech dovolená na kolech
dovolená na kolech dovolená na kolech

 14.6.2010, 17:55 hod. Po kratší pauze aktuální zpráva pro rodiče dětí, které dnes dorazily k nám na Poezii: příjezd a ubytování proběhlo hladce, oběd si děti pochvalovaly (brokolicová polévka a krůtí guláš s těstovinami), došlo i na přídavky. Odpoledne děti vyrazily na poznávací vycházku do okolí a teď se chystá narozeninová oslava...

27.5.2010, 23:59 hod. Dnešní horské túře bohužel vůbec nepřálo počasí. Dobývání krkonošských vrcholků bylo poznamenáno  zataženou oblohou a hlavně pořádnou bouřkou, která zastihla výletníky na zpáteční cestě. Ale když děti dorazily do penzionu, daly horkou sprchu a za chvíli byly zase jako rybičky.  Před večeří došlo ještě na školní přípravu, večerní soutěže nemohly chybět. A vyvrcholením večera byla stezka odvahy!
Tak ještě pár fotek z předchozích dní:

dovolená v Jizerkách dovolená v Jizerkách dovolená v Jizerkách
dovolená v Jizerkách dovolená v Jizerkách dovolená v Jizerkách
dovolená v Jizerkách dovolená v Jizerkách dovolená v Jizerkách

 26.5.2010, 22:30 hod.  Včera už děti vyrazily na opravdový výlet. Navštivily Bozkovské jeskyně a ještě stihly i túru kolem Kamenice. Po večeři si "zařádily" při soutěžích v jídelně. Dneska se jelo vláčkem do Liberce do IQ parku v Babylonu. Tam děti vydržely neuvěřitelné 4 hodiny, a i to bylo ještě pro někoho možná málo! Všichni si chtěli všechno vyzkoušet. Tak třeba jízda v kolečkovém křesle na pohled vypadala jednoduše, děti ale zjistily, že realita je úplně jiná... Po večeři se ještě uskutečnila venku vodní bitva (povinnou výbavou byla pláštěnka), která byla završena opravdovým deštěm. Jinak po oba dny počasí docela přálo - naštěstí. Kéž by tomu tak bylo i zítra.

Dneska jsem chtěla doplnit fotky od paní učitelky. Bohužel jsou moc velké a náš systém je nenačte ( a  já je neumím zmenšit - zatím). Takže aspoň tohle:

ubytování Kořenov ubytování Kořenov

24.5.2010, 23:59 hod.  Dopoledne mělo dost pršet, takže žádný velký výlet na programu děti neměly. Po snídani probraly nějaké učivo a pak vyrazily do blízkého okolí, kde pro ně paní vychovatelka připravila hry. Déšť je sice zastihl, ale všichni měly pláštěnky, takže se nic nedělo. Odpoledne byla v plánu návštěva bazénu v holetu Příchovice. Večer byl pak věnovaný soutěžím ve stylu "Hledáme nové talenty". Užili si to všichni - diváci, soutěžící i porota!
Závěrem tedy ještě fotka ze včerejška, jak se fandilo a dnešní záběry z večerních her.
 

Jizerky na kolech Jizerky na kolech Jizerky na kolech

 23.5.2010, 23:59 hod.  Dneska proběhlo "střídání stráží"- školka Růženka odjela a pražská škola přijela. Paní učitelka s kolegyní ani chvilku nezaváhaly a hned po příjezdu děti "vytáhly" na seznamovací procházku. Bylo totiž krásné slunečné počasí a zítra to asi nebude nic moc... Večer měli zájemci povoleno sledování finálového zápasu mistrovství světa v hokeji, tak fandili jako diví. Je možné, že naši borci vyhráli i tak trochu díky nim :-)). (foto zítra)

22.5.2010, 22:45 hod.  Tak a nastal poslední večer. Děti mají za sebou výlet na Štěpánku (počasí celkem přálo, bylo sluníčko, vítr rozfoukal mraky a vidět prý bylo nádherně). Na zpáteční cestě si děti prohlédly zařízený vojenský bunkr s podrobným výkladem, jak tam všechno fungovalo. I na "trochu" deště došlo, ale děti se vrátily nadšené! Po večeři následoval minikarneval a pak už honem do postýlek.
Ještě závěrem pár fotek, jedna i ze včerejšího hledání pokladu:

Mateřské školky v přírodě Mateřské školky v přírodě Mateřské školky v přírodě
Mateřské školky v přírodě Mateřské školky v přírodě

Mateřské školky v přírodě


21.5.2010, 23:59 hod. Ať dělám, co dělám, dřív se k psaní nějak nedostanu.... Dneska velmi krátce: chvíli potom, co jsem dopsala včerejší zprávu, jsem zaznamenala bušení kapek deště do oken - začalo lít jako z konve. Ráno nebylo po sluníčku ani vidu, ani slechu. Takže po obvyklých činnostech přišla na řadu kratší procházka před obědem. Pak paní učitelky s napětím sledovaly, jak se zase zatahuje a začíná pršet (a to tak, že velmi). Což byla velká čára přes rozpočet, tedy přes program. Odpoledne mělo probíhat hledání pokladu. Nakonec se jen časově odsunulo. Všechno dobře dopadlo, děti na cestu vyrazily, všechny úkoly splnily a poklad našly!

20.5.2010, 23:55 hod.  Dneska se konečně děti (i paní učitelky) dočkaly. Už dopoledne bylo znát, že teplota výrazně stoupá a sluníčko se na nás konečně chystá vykouknout. Veselé písničky (samozřejmě za hudebního doprovodu paní učitelky), pokračování ve výrobě dárků (jen těžko odolávám, abych je nevyfotila - jsou fakt super, ale to by pak nebylo pro rodiče žádné překvapení) a zkoumání bunkrů v blízkém okolí, to vše děti zvládly před obědem. Kuřecí řízeček většině přišel k chuti a hned po krátkém odpočinku děti vyrazily - tentokrát už doopravdy na sluníčko. Během okamžiku se z nich staly luční víly s pampeliškovými věnečky na hlavách.
Večerní pohádka byla na chvíli přerušena sledováním závěrečného střílení na branky v zápase našich hokejistů s Finy. Děti tu chvilku fandily opravdu srdnatě a z vítězství měly velkou radost. Evidentně nejenom ony....
(pro zajímavost: v tuto noční hodinu je na teploměru za oknem 12°C)

škola v přírodě škola v přírodě škola v přírodě
škola v přírodě škola v přírodě

škola v přírodě

19.5.2010, 23:05 hod.  Ráno to tedy lepší nebylo. Pršelo a na teploměru za oknem jsme měli 3°C. Dopoledne se děti zabavily výtvarničením, po sladkém obědě a krátkém odpočinku na pokojích si děti vybraly ke sledování kreslenou pohádku. Konečně déšť ustával, tak padlo rozhodnutí: po svačince se jde ven! Děti počasí vůbec neřešily - oblékly pláštěnky a hurá. Počáteční mrholení je vůbec nerozhodilo. Nakonec z toho byla procházka na hodinu a půl. Zítra snad bude "lépěji".
Ještě fotopozdravy od dětí:

rodiny s dětmi rodiny s dětmi rodinná rekreace

18.5.2010, 23:30 hod.  V noci pršelo, ale ráno byla naštěstí obloha už jenom zatažená. Děti nemohly dospat. Po snídani se věnovaly výtvarné činnosti, pak si společně při hudbě zazpívaly a protáhly těla. A hurá na procházku. Venkovních 5°C moc neodpovídalo druhé polovině května, ale to víte - hory... Pro děti i paní učitelky je důležité, že neprší! Takže po obědě a odpoledním klidu opět přišla na řadu pořádná procházka. A pak to zase uběhlo jako voda a byl večer, pohádka a postýlky.
Jinak musím děti pochválit, pěkně baští. Zbytků na talířích moc nezůstává a občas dojde i na přídavky!
(P.S. Teď momentálně prší, snad to bude do rána lepší.)

rodinná dovolená v Jizerkách rodinná dovolená v Jizerkách rodinná dovolená v Jizerkách
dovolená s polopenzí dovolená s polopenzí dovolená s polopenzí

 17.5.2010, 23:55 hod. Slíbené informace pro rodiče přicházejí už v dost pozdní hodině - ale přece: děti stihly před večeří ještě jednu procházku a den zakončily pohádkou. Teď už všechny samozřejmě spinkají...

 MŠ školka v příroděMŠ školka v přírodě MŠ školka v příroděMŠ školka v přírodě MŠ školka v přírodě
MŠ školka v přírodě
     

17.5.2010, 22:00 hod. Rychlé aktuality z našeho penzionu Vám tentokrát přináší Jirka M. Minulý týden jsme převzali pro náš penzion Zlatý certifikát kvality (viz. sloupec na stránce vlevo). Velmi si tohoto ocenění vážíme a věříme, že ho obhájíme i v budoucnu tím, že Vám, jako našim zákazníkům, budeme poskytovat i nadále kvalitní služby v atmosféře příjemného rodinného penzionu. Teď z jiného soudku. V sobotu 15.5. v podvečer zakončila dražba soch celotýdenní "Desenské dřevořezání". No a my jsme po letech opět neodolali a prostřednictvím našeho syna Matouše "vlítli" do dražby překrásných děl (výnos z dražby šel ve prospěch Červeného kříže). A teď máme u penzionu (po naší první nádherné soše Kapce naděje - Desenské noviny str. 12.-15.) další přírůstek. Báječného, 400 kg vážícího dřevěného - javorového praještěra Tyrosaura (pracovně mu říkáme prasosaurus). Náš Matouš i ostatní děti, které jej zatím viděly jsou z něj nadšené. Obrazová reportáž bude brzy následovat - máte se na co těšit! A Tobě Matouši k úspěšnému vydražení gratulujeme - táta, máma a brácha Hugo.

17.5.2010, 16:55 hod. Blesková zpráva pro rodiče, kteří mají u nás děti na školce v přírodě: děti dojely v pořádku. Mají za sebou už dvě procházky, oběd, svačinku a výtvarné práce. Více informací se můžete dočíst večer.

10.5.2010, 22:30 hod. No, to tomu dávám - od posledního zápisu uplynul prakticky měsíc!!! Žádné aktuality si nepřečetli koncem dubna o pobytu dětí rodiče školáčků z Liberce. Ani jsem neupřesnila termín avizované generálky zpěváčků (čili Gentlemen Singers). Ta proběhla 2.5.2010 tradičně v kořenovské kapli. 
Musím si na sebe vymyslet nějaké sankce, to už se totiž nedá mluvit o aktualitách.
Dneska ale jednu čerstvou aktualitu mám: s jarem, které se občas i u nás projeví, jsme si u penzinu zbudovali Boží muka. S nostalgií jsme totiž dlouho vzpomínali na křížek (a mihotavé světýlko, když někdo zapálil svíčku) nedaleko chalupy v Malé Úpě, kde jsme předtím bydleli. Jirka dlouho přemýšlel, jak to udělat, aby bylo něco podobného i u Poezie. Kámen jsme měli vyhlédnutý u sousedů, ale chybělo to hlavní - kříž. Až při jedné debatě s bývalým sousedem Karlem S. jsme zjistili, že ani to není tak velký problém! A teď už je po problému, neboť Boží muka stojí a svíčka svítí! Nechť každému, kdo o to stojí, přinášejí pocit, že člověk nikdy není sám....

Jak vznikala naše Boží muka...

Kořenov ubytování se stravováním Kořenov ubytování se stravováními Kořenov ubytování se stravováním
  Náš kamarád Karel předává na
Malé Úpě nádherně zrenovovaný  kříž  Kořenov ubytování se stravováním
 
Kořenov ubytování se stravováním Kořenov ubytování se stravováním Kořenov ubytování se stravováním


13.4.2010, 23:30 hod.  S tím jarem zatím nic moc! O víkendu sněžilo, a to tak, že bylo opravdu bílo. Většina venkovních prací proto musí počkat. Dneska konečně vylezlo sluníčko, ale žádné závratné vedro se nekonalo. U nás na kopci fičel docela studený větřík. Příští týden má na prodloužený víkend přijet škola, tak se modlím, aby se počasí do té doby vybláznilo a děti měly pěkně.

Zpráva pro příznivce "zpěváčků z Hradce Králové" (v překladu mužského vokálního souboru Gentlemen Singers): pánové se u nás budou opět začátkem května soustředit a chystá se veřejná generálka - ještě upřesníme.

Dovolte mi ještě na tomto místě poděkovat všem, kteří nás v zimních měsících navštívili a díky nimž můžeme uplynulou sezonu považovat za úspěšnou!

24.3.2010, 22:30 hod. Opravdu to i u nás vypadá na jaro! Sněhová nadílka minulý týden byla nejvydatnější za celou zimu. A teď je přes den cca 10°C a svítí sluníčko! Možná, kdyby o víkendu tolik nepršelo, Bavorák by ještě jezdil. Ještě v pondělí se lyžovalo.... No nic, buďme rádi, že je venku krásně. Skalní lyžaři si ale stále přijdou na své. Všechna velká střediska jsou v provozu (minimálně o víkendu), takže není co řešit!

15.3.2010, 23:55 hod. Tak nám zase "trošku" sněží! Dneska sice občas vykouklo i sluníčko, ale během chvilky byla zase slušná vánice. Zítra uvidíme kolik toho bude.

4.3.2010, 22:46 hod.  Práce hodně - času málo! Ale přeci jen mi to nedá, abych Vám nesdělil, co vidím při pohledu z okna penzionu do noční krajiny - sněží a to FEST! Takže do rána čerstvý prašánek a příchod jara se - alespoň zde na horách - odkládá. V kurzu budou ještě pár neděl sjezdovky, běžky, snowboardy, sáňky, boby, pekáče ... a snad později i opalovačka na jarním sluníčku, uprostřed ještě sněhem pokrytých strání Jizerek i Krkonoš. Tentokrát Vás zdraví Jirka M.

24.2.2010, 23:20 hod.  Bohužel, obleva k velmi malé radosti hostů pokračuje... Sněhu je ale naštěstí zatím stále dost!

23.2.2010, 23:40 hod.  No, vidím, že jsem se se zprávami z Kořenova už hodně dlouho neozvala! Nic převratného se, myslím, za tu dobu nestalo. Sezona je v plném proudu, hosté si užívají zimní radovánky plnými doušky. V neděli připadlo trochu sněhu a zakryly se černé šmouhy od aut kolem příjezdové cesty. Dneska dorazila obleva, odpoledne bylo na teploměru za oknem 7°C, chvilku sněžilo, chvíli pršelo. Teď jsou 3°C, k ránu by možná mělo ještě trochu nasněžit...

5.2.2010, 23:55 hod. Včera už jsem nestíhala napsat, ale vzhledem k počasí a množství sněhu byl program víc než jasný. Dneska dopoledne to venku moc vábně nevypadalo, tak se děti věnovaly společenským hrám. Odpoledne ale už zase vyrazily na sjezdovku. A po večeři ještě jednou, protože kdo by si nechal ujít večerní lyžování! Byla jsem se tam podívat za naším Hugem a Matoušem a musím říct, že reflexní vesty, ve kterých děti lyžují, jsou naprosto úžasné. Kde zářil pruh, bylo zřejmé, že se tam nachází člen skupiny!

Tak ještě pár fotek:

Jizerské hory penziony Jizerské hory penziony
Jizerské hory penziony

Jizerské hory penziony


3.2.2010, 23:55 hod. I dneska děti lyžovaly, ale jen dopoledne. Odpoledne bylo na programu dobytí Štěpánky (severní pól by byl lepší, ale Štěpánka je přece jenom blíž).
Jo, a pokud Vás zajímá, kolik napadlo sněhu, tak HODNĚ! Jak jsme byli smutní, že je ho málo, tak teď by už stačilo....

Krkonoše pobyty s dětmi Krkonoše pobyty s dětmi Krkonoše pobyty s dětmi
Krkonoše pobyty s dětmi Krkonoše pobyty s dětmi Krkonoše pobyty s dětmi

 2.2.2010, 23:15 hod. Lyžování, lyžování a lyžování přes den, večer běsnění - pardon, básnění! To byl dnešní program. (V tuhle chvíli venku sněží a to tak, že velmi...)

Toto je vítězná báseň:

 HORY

Když napadne hodně sněhu,

sbalím batoh,

na hory jedu.

Už vím, kde se ubytuji,

v Poezii – tu miluji.

Poezie, to je ráj,

jídlo, pití, dobré maj.

Potkali jsme Krakonoše,

nesl zrovna plné koše,

koše plné lyžařů,

co popadali na svahu.

Náš instruktor, ten je príma,

v lyžování on je třída.

Lyžovat my umíme,

smáli jsme se, jémine.

 

Krkonoše dovolená Krkonoše dovolená Krkonoše dovolená

 1.2.2010, 22:00 hod.  Dnešní den proběhl ve znamení soutěží: na lyžích, na bobech a ve stavbě sněhuláků. Vedení výpravy hned večer udělovalo diplomy a ceny, což děti s radostí přivítaly. 
Ještě pár fotek:

ubytování Jizerky ubytování Jizerky ubytování Jizerky

 

ubytování Krkonoše ubytování Krkonoše ubytování Krkonoše

1.2.2010, 11:00 hod. Včera už jsem nestíhala, takže jenom bleskovka pro rodiče dětí z Mělnicka, které včera přijely: Děti dorazily v pořádku a momentálně si užívají na sjezdovce.

31.1.2010, 00:40 hod. Sněhové záplavy nás tentokrát opravdu neminuly. Venku je minimálně půl metru sněhu a konečně to začíná připomínat pořádnou zimu. Neděle by měla být slunečná a mrazivá. Teď je na teploměru za oknem -8°C, hvězdy zatím nevidím. Snad zítra stihnu udělat nějaké fotky.

27.1.2010, 22:45 hod. Tak KONEČNĚ i u nás SNĚŽÍ!!!! Od večera napadlo cca 5cm, uvidíme ráno ...

24.1.2010, 23:45 hod. Máme za sebou naprosto úžasný zimní víkend. Pravda, teploty byly dost pod bodem mrazu, ale sluníčko už začalo pomalu ukazovat svoji sílu. Ještě by to chtělo takových 10 čísel přidat na Bavorák. Podle předpovědi by mělo něco málo spadnout....

kostelík v Tesařově Krkonoše penziony


Ještě bych se chtěla vrátit ke škole, která v pátek odjela, resp. k paní učitelce, co pobyt vyjednávala. Můj muž měl trošku obavy, zda paní učitelka při svém mládí a věku dětí bude mít vše pod kontrolou. No, nemělo to chybu! Děti šlapaly jako hodinky. Jedinkrát jsme ji neslyšeli na děti zakřičet. Přestože hrůzu rozhodně nebudila, měla naprostý respekt. Takže i za rodiče říkáme DÍKY!!!

21.1.2010, 23:55 hod. Dneska se opět ráno přetlačovala inverzní mlha se sluníčkem. Bohužel vyhrála mlha a modrá obloha zmizela. A taky byla pěkně lezavá zima, děti přišly z dopoledního lyžování o půl hodiny dřív. Odpoledne vyrazily na lyže už naposled. Ale zase byly závody, takže se smutek nekonal. Večer bavily děti svým vlastním programem nejen sebe, ale i pedagogický doprovod. Dospěláci si to opravdu zasloužili. Ne, že by byli z dětí tak zničení, ale opravdu se jim věnovali po celou dobu pobytu tak, že nikdo z dětí neměl čas na případné lumpárničky. Večer byly také vyhlášeny výsledky všech soutěží a závodů a snad nikdo neodešel s prázdnou. Vrcholem byla samozřejmě diskotéka. A největší hit? Michal David - Já chci žít nonstop!...

Ještě pár fotek z dnešního dne:

ubytování u vleku ubytování u vleku
ubytování u vleku ubytování u vleku
ubytování u vleku ubytování u vleku

20.1.2010, 23:45 hod. Dopoledne bylo jako malované! Modrá obloha, sluníčko, -8°C. To se to lyžovalo! Odpoledne už to bylo bez sluníčka a se změnou programu - šlo se na boby. Dětí také navštívily infocentrum, kde si nakoupily pohledy a upomínkové předměty. Před večeří si ještě stihly vyzkoušet svoje vědomosti a postřeh na jedné interaktivní hře (zahrála jsem si přes den jednou také a bylo to super). No a po jídle následoval zlatý hřeb dnešního dne - večerní lyžování. Myslím, že to nemělo chybu.

 Připojuji opět pár fotek (tentokrát nikoli z našeho aparátu)

škola v přírodě škola v přírodě
škola v přírodě škola v přírodě
škola v přírodě škola v přírodě

19.1.2010, 23:55 hod. Dnešní počasí za moc nestálo. Teplota vylezla nad nulu a odpoledne se "zamlžilo". Občas trochu poletoval sníh (naštěstí - v Tanvaldě prý chvílemi pršelo). Nevlídné počasí ale dětem vůbec nevadilo! Dopoledne i odpoledne si užívaly na sjezdovce, večerní hry tentokrát vystřídalo sledování vybraného filmu.

18.1.2010, 23:30 hod. Konečně opět připadlo něco málo sněhu (cca 10 cm). Školáčci celé dopoledne lyžovali a po obědě po krátké pauze znovu vyrazili na svah, aby ještě využili čas do konce provozu vleku. Po odpolední svačince se věnovali školnímu programu. Nuda nebyla na pořadu dne - po večeři se hrály hry. Vytíženost byla dokonalá, dneska už všechny děti spí.....

pobyty dětí pobyty dětí pobyty dětí

17.1.2010, 23:55 hod. Po odjezdu dětí z MŠ nás čekal pobyt dalších velice milých hostů. Na víkendové soustředění k nám dorazili opět "zpěváčci" (kdo netuší, o koho jede: vokální soubor Gentlemen Singers z Hradce Králové). Tentokrát si někteří pánové stihli i zalyžovat, i když co se sněhu týče, při jejich poslední návštěvě (říjen 2009) ho bylo o něco víc... Ode dneška jsou našimi hosty děti ze ZŠ z České Lípy. Sněžení, které je hlášené, by mělo zasáhnout více i Jizerky, tak snad dostatečně připadne. Bavorák už nějakou nadílku potřebuje...
A ještě jedna zpráva. Společně s mnohými dalšími jsme zaznamenali v televizním zpravodajství, že si U Čápa v Příchovicích opět nasněžili na stavbu ledového baru a o víkendu otevřeli. Letos je to fakt asi bomba. Ne, že by loni nebyla, ale tentokrát jde o téměř umělecké dílo. Jakmile to bude možné, i my přineseme obrazové zpravodajství!

14.1.2010, 23:10 hod. Čtyři dny utekly jako voda a zítra jednou děti domů. Dneska si ještě užily dopoledne lyžování a odpoledne závody na ježdíkách. A dokonce objevily poklad, který tu zapomněli Tři králové. Báječné paní učitelky naopak nezapomněly rozdat dětem diplomy za jejich vynikající sportovní výkony. Zítra dopoledne je autobus odveze k maminkám a tatínkům a my se budeme moc těšit, že se zase někdy k nám přijedou nadýchat čersvého vzduchu.

13.1.2010, 23:10 hod.  Tak už vím, proč děti vyráběly ty královské koruny. Minulý týden se ve školce "seznámily" s Třemi krály a jejich pracovní program tady na to navazuje. Jinak dnešní den byl opět mrazivý, ale slunečný. Dopolední lyžování a odpolední bobování si děti pěkně užily a teď už samozřejmě dávno spinkají ve svých postýlkách...

12.1.2010, 23:25 hod. Dopoledne počasí přálo (vylezlo i sluníčko), děti vyrazily na lyže. Vrátily se spokojené. A hlavně jim  dostatečně vytrávilo, takže při obědě (kuřecí plátky na paprice s rýží) byla fronta na přídavky. Odpoledne byly děti na vycházce směrem ke Štěpánce. Ve zbytku dne před večeří (oblíbené palačinky - zase jsem přidělávala) děti za pomoci dospělých vyráběly nějaké královské koruny. Musím se zeptat k čemu budou, jsem moc zvědavá...

11.1.2010, 23:30 hod. Děti z další pražské školky, které přijely za čerstvým vzduchem, dorazily v pořádku. Odpoledne se vydaly na průzkum okolí. Některé z nich tu už byly, ale na jaře, a to všechno vypadá úplně jinak... Co se sněhové kalamity týče, u nás se opravdu žádná nekonala. Za celou dobu, kde byli jinde sněhem zaplavováni, u nás napadlo do 20 cm. Což je nám samozřejmě líto, ale z pohledu případných následků je to asi tak lepší. Nedokážu si představit, co by nastalo, kdyby nešel proud. Byť třeba jenom několik hodin. (To bych asi děti krmila dost obtížně...) Aspoň tak můžou být rodiče naprosto v klidu.

10.1.2010, 12:00 hod. Nikdo z rodičů nezapadl, takže všechny děti, paní učitelky i páni instruktoři v pořádku odfrčeli domů. A my se urychleně chystáme na nové "kousky"! Před chvilkou jsem domluvila s paní ředitelkou další školky z Prahy, která k nám má dorazit. Sněhová kalamita u nich pokračuje. My jseme rádi, že u nás napadlo dalších cca 5 cm čerstvého sněhu...

9.1.2010, 21:45 hod. POZOR ZMĚNA - SNĚŽÍ!

9.1.2010, 21:00 hod. Tak ani dnes jsme se sněhové záplavy nedočkali. Můj skromný odhad je, že napadlo maximálně 5 cm. Jirka ale tvrdí, že je ten odhad hodně nadnesený... Přesto bude asi potřeba si zítra dávat velký pozor: venku jsou sice -2°C, ale momentálně naprosto regulerně prší.
Dopoledne ještě děti vyrazily na lyže, ale odpoledne už raději absolvovaly jen sjezdy na bobech a ježdíkách. Únava po týdnu na čerstvém vzduchu byla znát. K mé velké radosti i poslední den dětem chutnalo (rajská omáčka s knedlíkem, večer buřtguláš) a skoro jsme nestíhali dávat přídavky. Jako odměna za dobré chování ještě byla večer zmrzlinka.

8.1.2010, 23:25 hod.  Jak už jsem psala odpoledne, tady "sněhová kalamita" obnáší cca 2 cm nového sněhu. Což nás dost mrzí, protože se všichni těšili na opravdu pořádnou lyžovačku. Tak snad zítra....  Po odpoledních závodech se ti starší věnovali školní přípravě (mladší se dívali na pohádku), protože po večeři bylo na programu vyhlášení výsledků závodů a předávání diplomů v mnoha dalších "disciplínách". Cen a diplomů bylo tolik, že nikdo nepřišel zkrátka. Pak se konečně děti dočkaly slibované diskotéky.
Abych nezapomněla: v poledne byly kuřecí plátky na smetaně s rýží a k večeři palačinky (ještě jsem musela přidělávat :-) ).

8.1.2010, 14:20 hod. Super aktuálně: žádné velké sněžení se zatím u nás nekoná, jen tak trochu sníh poletuje. Děti právě vyrazily na svah, čekají je závody. Více večer....

vlek u penzionu vlek u penzionu
 ubytování vhodné pro děti  připraveni? - tak hurá na disko!ubytování ŠvP  ŠvP
ubytování ŠvP ubytování vhodné pro děti ubytování ŠvP

 7.1.2010,23:10 hod. Ani dneska to s počasím nebyla žádná sláva, ale děti byly maximálně spokojené. Na programu bylo totiž opět lyžování. Pro úplnost ještě jídelníček: v poledne si děti pochutnaly na vepřovém řízku, večer byly bramborové knedlíky plněné uzeným masem se zelím.

ubytování u vleku ubytování u vleku ubytování u vleku

6.1.2010, 23:40 hod. Po pravdě řečeno, dnešní počasí nic moc. Zatažená obloha, -5°C, občas něco drobného poletovalo. Proto asi ani moc nevadilo, že si děti odpočinuly od lyží a "potulovaly" se po okolí. Dopoledne se vydaly směrem ke Štěpánce, odpoledne pak opačným směrem. Stále se pátravě rozhlížely, jestli na ně někde nevyskočí Barbucha. Ale protože se dozvěděly, že chytrým dětem Barbucha nic neudělá, probíhaly cestou kromě klasických sněhových hrátek vědomostní soutěže.
S jídlem (ovocné knedlíky s tvarohem, špagety) jsem asi taky nezklamala, fronta na přídavky byla dostatečná :-)
P.S. Fotky budou zítra, vyskytla se komplikace s přenosem.

5.1.2010, 23:15 hod. Lyžování, lyžování a lyžování. To byl dnešní program. Zlatý pan Čermák přes méně příznivé podmínky na Bavoráku pustil vlek a děti jezdily jako draci. Přes den vylezlo i sluníčko a vypadalo to fakt moc pěkně. Při obědě (hovězí ala ptáček s rýží) i večeři (šunkofleky) jsem měla co dělat, abych uspokojila všechny "hladové krky". Ale trošku jsem počítala s tím, že děti i dospělí budou při chuti, takže s přídavky vyšlo na všechny zájemce.

Bavorák Kořenov pobyty vhodné pro děti
   

4.1.2010, 23:00 hod. Dnes dopoledne děti vyrazily obhlédnout terén a sněhové podmínky na sjezdovce. Ježdíka měl s sebou každý, tak se i závodilo. Při zkoumání okolí narazily děti na stopy Barbuchy. A protože nikdo Barbuchu pořádně nedovedl posat, pokusily se ho každý po svém vymodelovat ze sněhu. Po obědě (vepřové se zelenou paprikou a těstoviny), poledním klidu a svačince bylo na programu rozřazování lyžařů do družstev. Asi to bylo náročné a všem docela vyhládlo, protože po bramborové kaši a sekané se jenom zaprášilo!
Přes den průběžně poletoval sníh, ale ještě by to chtělo. Snad se dočkáme většího přídělu.

školka v přírodě školka v přírodě školka v přírodě
školka v přírodě školka v přírodě školka v přírodě

3.1.2010, 23:35 hod. Ráno nás přivítalo modrou oblohou a sluníčkem. A co je hlavní, napadlo cca 15 cm nádherného prašanu. Pochopitelně než jsem se rozhoupala k focení, zatáhlo se. Dětičky z Prahy dorazily, paní učitelka Radka s kolegyní zdravotnicí a třemi lyžařskými instruktory je ubytovala a já jsem připravila první večeři (zeleninové rizoto s kuřecím masem). Doufáme, že vše proběhne k všestranné spokojenosti, stejně jako loni. Momentálně je venku -7°C a děti v klidu spí...

ŠvP ŠvP
Děti sledují večerní pohádku

2.1.2010, 14:30 hod. Hodně lidí si na začátku roku dává předsevzetí. I já si každý rok slibuji, že aktuality budou aktuální a nebudu psát třeba o silvestru 2.1.. Ale nějak se opět nezadařilo... Silvestrovský den prožila většina našich hostů v libereckém Babylonu (konkrétně v bazénu), ti pokašlávající se šli podívat na zvířátka do liberecké ZOO. Spokojeni byli všichni. Večerní volná zábava byla "přerušena" vědomostní soutěží párů. Za průběžné konzumace mňamek jsme se posunuli k půlnočnímu přípitku a k odpalování pekelných ohňů. Prožitek bohužel kazil déšť, ale o to snadněji se daly uhlídat všetečné dětičky. Na některé hosty brzy padla únava, někteří vydrželi podstatně déle :-).
Co asi mnohé zajímá více, než průběh oslav konce roku je počasí: od posledního zápisu se bohužel sněžení nekonalo. Teploty zůstaly nad nulou a místo sněhu padal déšť. Ale je pravda, že tak dramatická obleva, jako byla po Štědrém dnu, nenastala. Uměle zasněžené sjezdovky jsou normálně v provozu. Hosté, kteří byli včera U Čápa na večerním lyžování, si pochvalovali, že to byla nejlepší lyžovačka za celý týden. Dnes jsme se konečně dočkali. Od rána sněží, teploměr ukazuje -6°C. Předpověď je v tomto smyslu příznivá, tak doufáme, že i dětičky z pražské MŠ, které zítra dorazí, si přijdou na své (slibuji, že budu pravidelně informovat)!!!

Takže závěrem: všem našim hostům děkujeme za přízeň, kterou nám věnovali v minulém roce a těšíme se na všechny, kteří se chystají nás navštívit. Přát si do nového roku hodně zdraví může působit jako fráze, ale když se člověk dostane do věku, kdy ho občas něco zabolí, píchne nebo tělo neposlouchá a nejsou to jen "zaražené větry", zjistí, že je to opravdu kromě potřebné dávky štěstí, v životě to nejdůležitější. Takže VŠEM HODNĚ ZDRAVÍ, štěstí a spokojenosti přejí do nového roku všichni Matouškovi z Poezie.

                                        ubytování Kořenov ubytování Jizerky

Provozováno CMS / E-shop (c)2018 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies
Doporucujeme: Motorest Olomouc -  Hromosvody -  Zakázkové stolařství -  Autodoprava -  Elektrospotřebiče -  Vytlačování plastů -  ,Kojenecké zboží,,