Pension POEZIE

Kořenov 1253/17, 468 49 Kořenov, tel./fax: +420 483 399 382, mobil: 774 399 382 – Pavlína Holanová, 775 399 382 – Jiří Matoušek, e-mail: matousek@pension-poezie.cz

e-mail: matousek@pension-poezie.cz | +420 774 399 382

VÍTE, ŽE KOŘENOV JE JEN 110 km OD PRAHY A LEŽÍ NA POMEZÍ JIZEREK A KRKONOŠ?   CELOROČNÍ UBYTOVÁNÍ V JIZERSKÝCH HORÁCH (levné ubytování v mezisezonách).    Ubytování /Jizerské hory - Kořenov - Penzion Poezie.

 

SLEDUJTE AKČNÍ NABÍDKY UBYTOVÁNÍ V JIZERSKÝCH HORÁCH - KOŘENOVĚ!


Penzion Poezie je držitelem cenného "zlatého"
certifikátu kvality
služeb a ubytování.

Ocenění za celkový dojem pro POEZII


V roce 2012 obdržel penzion POEZIE na základě hlasování našich hostů i tato dvě velmi prestižní ocenění. Děkujeme našim spokojeným návštěvníkům!

Logo Facebook
POEZIE

Bookmark and Share
Úvod -> Aktuality 2018 -> Archiv-Aktuality 2008-2009

Archiv - Aktuality 2008 - 2009

29.12.2009, 22:50 hod. Jak jsem minule psala, že sněží, sněžilo celou noc a ještě přes den. Takže to tady zase vypadá jako v zimě. Ke spuštění Bavoráku sice ještě trochu chybí, ale zítra a ve čtvrtek by opět něco mělo připadnout. Jinak okolní vleky odolávají náporu hostů silvestrovského týdne. Dneska jsem byla odpoledne něco vyřídit v Harrachově a musela jsem si opakovat: zlatý klídek v Kořenově! Navíc ještě dneska svítilo i sluníčko (teplota nad nulu nevylezla), tak si to naši hosté docela pochvalovali. Akorát mi nedošlo, že jsem měla vzít foťák a vyběhnout ven... Je o trochu víc sněhu než na těch posledních fotkách ze 2.12.

27.12.2009, 23:20 hod. Nebudete mi věřit: už několikrát jsem se chystala napsat, ale vždycky se to nějak zvrtlo... Dokonce jsem měla dvakrát připravené fotky, ale než jsem zasedla k počítači, bylo všechno jinak. Takže aspoň slovně - do středy bylo krásně bílo, večer začala rolba upravovat Bavorák a naši chlapci se těšili na lyže. Na Štědrý den vylezla teplota na 5 stupňů a neklesala ani po setmění. Když jsme šli v 10 večer na půlnoční do kostelíku, bylo stále stejně teplo a k tomu foukal silný vítr, který působil na sníh jako fén. V noci začalo ještě pršet a dílo zkázy bylo dokonáno. Ráno jsme smutně koukali na zbytky sněhu okolo. A to jsme u stromečku slibovali našemu Matoušovi, že si druhý den může jít vyzkoušet boby s volantem, co přinesl Ježíšek... Včera už bylo zase na nule a méně, ale žádné mraky, ze kterých by zasněžilo, na obzoru nebyly.
No a před chvílí jsem doklidila v kuchyni a jdu konečně něco napsat a co nevidím: VENKU SNĚŽÍ !!! Tak uvidíme ráno.
Jinak sjezdoví lyžaři se nemusí bát vyrazit na hory, na všech uměle zasněžených sjezdovkách se normálně lyžuje a pokud si někdo přivstane, po ránu to prý nemá chybu. 

14.12.2009, 23:00 hod. Už ve čtvrtek odpoledne začalo lehce sněžit. Příbývá po troškách, ale přibývá. Takže doufáme, že ještě nedávné výkřiky meteorologů o Vánocích na blátě jsou definitivně mylné. Na Čerťáku se svítí celou noc, neboť díky mrazu (u nás za oknem je momentálně -5°C) jedou sněhová děla na plný výkon.

2.12.2009, 23:45 hod. Tak tu máme prosinec. Ještě včera při předpovědi počasí meteorologové tvrdili, že sněžit nebude. A ráno jsme se probudili do bílého! Je samozřejmě pravda, že do loňské sněhové záplavy touto dobou to má daleko, ale lepší něco než nic.
A co je nového? Lyžaři se mohou těšit na nájezdovou rampu na vrcholu Bavoráku, která těm zdatnějším přidá na rychlosti.

                                              Harrachov Kořenov Krkonoše Krkonoše Harrachov ubytování 
                                                                              takhle to vypadalo u nás dnes dopoledne
         

                                             Jizerky ubytování Jizerky ubytování
                                                  nová nájezdová rampa (22.11.)               podzimní pohled na Čerťák (26.11.)

19.11.2009, 23:10 hod. Už jsem zase dostala kartáč, že jsem dlouho nic nenapsala. Jak všichni vidíte, je to pravda. Takže ve stručnosti: listopad se nese ve znamení sychravého podzimu. Netvrdím, že každý den prší, ale dost mi chybí sluníčko. O víkendu jsme měli hosty, tak se alespoň v sobotu předvedlo, další dny se ukázalo spíše sporadicky. Loňské sněžení 17.11. se nezopakovalo, bylo "teplo", takže lilo jako z konve. Nám by se líbilo, kdyby sníh napadl před mikulášským víkendem a pak by se to postupně pomalu "přiživovalo".

P.S. Pokud přemýšlíte o zimním pobytu v Jizerkách (Kořenově), a nejlépe u nás na Poezii, neváhejte s rezervací. Nějaká volná místa ještě jsou, ale výběr termínů už začíná být omezený!!!

2.11.2009, 23:50 hod. Podzimní prázdniny pro nás samozřejmě znamenaly hosty a péči o ně, takže týdenní výročí svatby probíhalo v pracovním duchu. Dny byly poněkud chladné, ale třeba v pátek a v neděli svítilo sluníčko a opravdu dalo vyniknout všem krásným barvám přírody kombinovanými námrazou. A bylo i příjemné překvapení, ze kterého měli radost zprostředkovaně i hosté. Při toulkách po okolí se jedna naše klientka zaměřila na sběr hub a rozhodně nepřišla s prázdnou! Takže v sobotu večer byla bramboračka s čerstvými houbami....

                         ubytování Krkonoše Jizerské horyzima na horách                          zimní dovolená v Čecháchzimní dovolená hory

26.10.2009, 9:00 hod. Já Vám tedy to tajemství účelu odhazování sněhu na místním hřbitově u kostelíka vyjevím. Nejednalo se o chystání se vlastního hrobního místečka pro sebe, jak se mne dotazoval jeden ze sousedů a čtenář našich aktualit (čímž mne velmi pobavil), ale o věc daleko "obyčejnější". V sobotu 24.10.2009, v den nedožitých 78. narozenin mé mámy, se v 11,00 hodin rozezněl z věže kořenovského kostelíka cinkot zvonku, který měl "celému světu, ČR, Jizerkám, Kořenovu a jeho obyvatelům" zvěstovat, že po 22 letech, v kterých jsem se s Pavlínkou " náhodně a občas" vídali a jen tak mimochodem jsme spolu přivedli na svět naše dva syny - Huga (10 let) a Matouše (zítra! 7 let), jsme uzavřeli právoplatný sňatek. Takže od tohoto dne jsme již všichni Matoušci a jméno Pavlína Holanová patří již pouze do historie. No jo a proč jsem tedy vlastně ve čtvrtek na tom hřitově házel ten sníh? No proto, že ho tam na cestě ke kostelíku leželo ještě dobrých 25 cm a já bych tam na svých bedrech svou milou k oltáři ve svých 48 letech asi "nedotáhnul" (já vím,že si říkáte - kecá - vždyť na té fotce žádný sníh skoro není, ale věřte, že ve čvrtek ho tam bylo opravdu požehnaně). Celá ta "událost" byla opravdu hodně veselá a já bych rád za podíl na této neformální atmosféře poděkoval i  oddávajícímu panu ing. Pavlu Michkovi a jeho kolegyním z matriky z Desné - byli velmi civilní a bezvadní. Tak ještě jedno foto a dost bylo rodinných ság! Váš 48. letý vyplašený "novomanžílek" J.M. 

22.10.2009, 23.00 hod. Tak jsem si byl dnes zaházet lopatou na našem místním hřbitově, který obklopuje náš kořenovský kostelík. Sněhu pořád hodně. Byl sice mokrý a těžký, ale celkem mi to šlo. Vás asi ale zájímá, proč v Jizerkách v obci Kořenov "nějaký blázen" (= tedy JÁ) háže nesmyslně sníh u kostelíku na hřbitově .... Tak to se dozvíte až příště! Váš J.M.

19.10.2009, 13:50 hod. Uf - máme za sebou opravdu mimořádný víkend! V pátek jsme očekávali příjezd "našich zpěváčků" (mužský vokální soubor Gentlemen Singers z Hradce Králové - kdo si chce "šmáknout", tomu vřele doporučujeme navštívit jejich koncert, nebo alespoň jejich web!) a pár dalších hostů. Nic mimořádného až na to, že průběžně nešel proud, venku hustě sněžilo a na parkovišti jsme měli téměř 40 cm sněhu. Takže jsme museli objednat odklizení parkoviště, neboť ručně to nepřicházelo v úvahu. Páteční večeři jsem tedy začala vařit už v poledne na kempingovém vařiči. I přes všechny komplikace to dobře dopadlo a nikdo o hladu nebyl. Večer byla do devíti romantika při svíčkách. Pak to pustili, tak mohli zpěváčci zahájit soustředění. V sobotu dopoledne to ještě několikrát probliklo, ale oběd už to neohrozilo. Ale samozřejmě jsme byli stále bez internetu.
No a v sobotu se také konala první (pod)zimní lyžovačka. Velká výhoda byla, že naši chlapci nemuseli do blízkých Rejdic ani do podstatně vzdálenějších Janských lázní na Černou horu, ale nazuli přezkáče, popadli lyže a vyrazili na Bavorák. Řekněte, není to 17.října úžasné? Někdo cestuje do Itálie nabo Francie na ledovec a my to máme za barákem! V neděli vyrazili na naši hosté i na běžky na okruh do polských Jakušic a byli také nadšení.
Tak takhle my si tady žijeme!

lyžování Jizerské hory Kořenov ubytováníKořenov - penzion u vlekuvlek u penzionuGentlemen Singers

Štěpánka v KořenověHarrachov ubytovánílyžování u penzionu

15.10.2009, 14.00 hod.  Jizerky - Kořenov - okolí penzionu Poezie  - bez komentáře!  

 Jizerky - Kořenov - ubytování na horách                     Jizerky - Kořenov - ubytování na horách      

15.10.2009, 9:35 hod. Neskutečné, fantaskní, neuvěřitelné, absurdní, nevídané, abnormální ... Podívejte se dobře na datum dnešní aktuality a do Vašich kalendářů - ano je opravdu 15. října a v Jizerkách v Kořenově jsou penziony zasypány 35 cm čerstvého SNĚHU! A sv. Petr sype vydatně dál! Na horách žiju 15 let a když našim hostům občas říkám, že jsem tady zažil už všechny "počasové vrtochy" (15 cm sněhu 21. května, + 33°C ve stínu - a to je na hory opravdu hodně, drobné, ale přeci jen sněžení 9. června i počátkem září, -36,4°C letos na nedaleké Jizerce, 11 dnů nepřetržitého sněžení, horské povodně i nalezeného zdravého podhříbka 10. prosince ...), tak jim vlastně lžu! Protože, to co se venku zde na horách děje v tyto hodiny jsem tedy opravdu ještě nezažil. Silnice vedoucí na Harrachov je pohádkově vánočně bílá a uplně tichá - nejezdí totiž vůbec žádná auta. Ty "parkují" v přilehlých kopcích nehybně již od noci (tedy především kamiony a auta s "letňáky" - no popravdě tentokrát bych je i omluvil - kdo by přezouval v 1/2 října, ja normálně taky ne!). A taky musím konstatovat, že současným vývojem počasí zapadlo = zasněžilo i mé "básnické střevo" - aktualita z 11.10. Dnes ráno, když jsem se svým "bolavým" ramenem před penzionem odhazoval ty nečekané říjnové bílé srač ..., to byste měli slyšet můj současný básnický, zde nepublikovatelný, slovníček. Váš J. M. P.S.: těšte se, Pavlína Vás v nejbližších hodinách určitě zavalí příslušnou fotodokumentací .... jó, abyh nezapomněl, běžky, sáňky, boby a sjezdovky fakt už vyneste z půd i sklepů - je na ně už ten "pravý" čas. 

14.10.2009, 23:20 hod. Aktuální počasí: v Kořenově i v celých Jizerkách od rána téměř bez přestání sněží. Odpoledne bylo před domem téměř 10 cm. Jsme zvědaví na ráno...
Zítra se mi snad podaří udělat nějaké fotky.

13.10.2009, 23:55 hod. Tak netrvalo dlouho a po vylíčení barevných odstínů "perem mého muže" tu máme zcela jasno - tedy bílo. Přiznám se, že nás to dost zaskočilo. Ne, že bychom nesledovali předpověď počasí, ale pořád se nám nechtělo věřit, že zima opravdu udeří takovou silou. Narychlo jsme odpoledne uklidili stoly a židle z terasy. Původně jsme s nimi totiž počítali ještě pro hosty na víkend... Teď budeme spíš vytahovat sáňky! A dotoho všeho jsme dnes naše auto nechali v servisu a půjčili si náhradní vůz, bohužel na 10 a více cm sněhu asi není moc připraven... No, snad do rána tolik nenapadne. I když kdo ví! Připojuji alespoň pár superaktuálních fotek, ať se můžete přesvědčit, že se fakt u nás v Kořenově pořád sype....

                     počasí v Kořenověprvní sníh v Kořenově
                                                               Tohle jsem vyfotila z okna ve 23:50 hod......

11.10.2009, 16:00 hod. Tak to tu musím "čapnout" za moji ženu Pavlínu, když se tady už takovou dobu "nevyjevila. Po moc pěkném září je už skoro polovina října a k nám do hor dorazil podzimní čarokrásný čas. Podezřele dřív se už stmívá a venku je občas ve vzduchu cítit blížící se sněhy (však se už také naši dva synci nemohou sněhu a s tím spojené lyžovačky dočkat!). Na samých vrcholcích kopců se již sníh i nakrátko objevil, ale já bych s tou zimní "pohádkou" přeci ještě jen pár týdnů počkal. Vždyť nyní, když se podívám od penzionu do kraje, vidím nádhernou paletu snad všech odstínů barev, co příroda vykreslila na listech stromů chystajících se k "zimnímu holiči". A ve chvíli, kdy do této krásy zasvítí slábnoucí slunce, tak mě napadají přesně taková to básnicko-poetická "střeva", jejichž obsahu jste nebyli ušetřeni v předchozích řádcích. A tak dost bylo pro tuto chvíli mé poezie - raději za námi přijeďte na skutečnou Poezii - penzion v Kořenově! Váš J.M.

20.9.2009, 23:55 hod. Září vstoupilo do poslední dekády a já se trochu stydím, že vás opět nechávám takovou dobu bez informací o dění u nás na penzionu a v nejbližším okolí. Ale protože se včera udála významná akce, nesmím se zápisem otálet. Tou významnou událostí byla oslava 100 let kořenovského kostelíka. K této příležitosti se podařilo kostelík opravit (kdo jste ho letos v létě viděl, jeho stav už byl opravdu žalostný) v opravdu rekordní době. Práce byly zahájeny 7.září!!! Teď už zase září do kraje, a to jak ve dne tak v noci (resp. cca do 23 hodiny a pak zase přibližně od páté ranní). Takže díky všem, kdo se o to zasloužili.
Ještě informace o počasí: babí léto je opravdu v plném proudu. Ranní mlhy a studená rosa už s létem nic společného nemají, ale to odpolední slunce! Stromy se pomaloučku začínají barvit. Už se těším, jak budu "lovit" takové ty fotky - náladovky. Snad tím i někoho  potěším...  

 Kořenov ubytováníKořenov - kostelíkKořenov -  kaple

Na prvním obrázku vidíte střechu našeho penzionu v pohledu od kostelíka, v pozadí sjezdovka Čerťák v Harrachově, prostřední snímek je samozřejmě "náš" kostelík v novém kabátě a na poslední fotce je "dvojče" našeho kostelíka, které se nachází v Rakousku.

29.8.2009, 16:00 hod. Už je to opravdu dlouho, co jsem se neozvala.... Ne, že by nebylo co psát. Ale díky operaci ramene, kterou můj muž v červenci absolvoval, mi najednou "přibylo" práce a zápisky jsem stále odkládala a odkládala. Až tento týden mě postrčil e-mail od našeho kamaráda, který se dotazoval, zda jsme v pořádku. Tak mi došlo, že i dalším stálým nebo novým čtenářům/hostům mohou průběžné informace ze života našeho penzionu scházet.
Na průběh léta ani na obsazenost si rozhodně nemůžeme stěžovat. Žádný týden se nestalo, že by bylo jenom ošklivé počasí. Tak pěkně se to prostřídalo a snad kromě toho prvního červencového týdne se dařily i naše venkovní večeře.
Podle dlouhodobých předpovědí počasí by mělo být hezky i v září, tak jestli ještě plánujete odpočinek (samozřejmě nejlépe v Jizerkách), ozvěte se, rádi Vás přivítáme.

A POZOR, škola se blíží a s ní i přehled termínů různých prázdnin. Nezapomeňte si včas rezervovat (hlavně jarňáky)!

21.7.2009, 22:20 hod. Minulý týden bylo i u nás počasí jako na houpačce. A do toho přišla "rychlá akce" - pokládání nového asfaltového povrchu na příjezdové cestě. V pondělí se tu zastavil zástupce dodavatele (se kterým jsme si už loni předjednávali, že až se bude akce realizovat, připojíme se s vlastní objednávkou úpravy před naším penzionem) a oznámil nám, že zítra, tj. v úterý na to chlapi "vlítnou". Což ovšem znamenalo "rychlou akci" i z naší strany, aby byl "náš povrch" náležitě připraven. Jako neocenitelný pomocník se projevil pan Václav, který dovolená-nedovolená skočil po krumpáči a významně se podílel na úpravách (dovolená
s Andělem v reálu :-)). Za což mu samozřejmě touto cestou ještě jednou moc děkujeme! V úterý se skutečně začalo a ve středu odpoledne byla cesta včetně našich úprav hotová. Bohužel do toho stihnul přijít vydatný deštík, tak doufáme, že se to nijak významně na kvalitě povrchu časem neprojeví....  V každém případě děkujeme i OÚ Kořenov, že oprava cesty proběhla, protože poznámky od hostů na toto téma jsme už začali slýchat čím dál tím častěji. V pátek bylo neuvěřitelné dusno a teplo (ve stínu 26°C). Déšť přišel až v noci a s ním samozřejmě i slibované ochlazení - ráno bylo nějakých 11 °C  a přes den to o moc výš nevylezlo. Dneska už bylo zase příjemných 20°C a zítra má být opět pařák....

     nekuřácký penzionnekuřácký penzionubytování Jizerky

11.7.2009, 23:00 hod. Máme za sebou zatěžkávací zkoušku na letní sezonu. Parta z Brna (a Opavy, abych byla přesná), byla hrozně fajn, jen jich bylo hodně (rozhodně si nestěžujeme), tak to bylo pro nás náročnější. Ale zase měli s sebou kytary a krásně hráli a zpívali, což se dnes tak často nevidí (a neslyší). Do úterý bylo počasí příjemné, teplo s občasnými přeháňkami, ale pak se docela ochladilo a i toho deště přibylo. Cyklistické výlety se redukovaly nebo měnily na pěší. Ale myslím, že to náladu nikomu nezkazilo a doufám, že si to všichni užili. To ostatně poznáme i podle toho, jestli se k nám zase někdy vrátí nebo nás někomu dalšímu doporučí :-)). Po víkendu se má zase oteplit, tak snad se vrátí léto i k nám ....

30.6.2009, 22:55 hod. Tak koukám, že jsem se už dlouho neozvala.... Po dětech tu byla na víkend parta cyklistů (bylo veselo) a pak už začali jezdit "normální" hosté. Počasí je momentálně docela "prádelní". Dneska po půl třetí přišel pěkný přívalák, no ale jak jsem četla ve zprávách, nebylo to nic proti kroupám v Liberci. Na stránkách ČHÚ jsme zjistila, že pár kilometrů od nás (na Souši) byl pořádný lijavec už po poledni. Tady se to jen honilo. Zítra začínají i našim dětem prázdniny, tak snad se to počasí už trochu zklidní.

11.6.2009, 23:10 hod.  Jak už jsem se zmínila včera, čekal děti dnes výlet do Pěnčína. Tam měly v plánu návštěvu kozí farmy a korálkové dílny a také projížďku minivláčkem na Černou studnici. Předpověď  počasí nebyla žádná sláva. A žádná velká sláva to nebyla ani v reálu. Bohužel největší slejvák byl při vyhlídkové jízdě minivláčkem. Děti sice nezmokly, protože byly vágonky chráněny igelitovými "stěnami", ale z vyhlídky moc nebylo.... Ale všechno ostatní si podle řeči paní učitelky opravdu užily. Po návratu měly jít ještě děti hledat poklad. Akce musela být sice na hodinku odložena, protože se opět spustil liják. Ale pak zase vykouklo sluníčko a šlo se.
Myslím, že to dětem opravdu uteklo. A díky programu, který měly, se určitě ani chvilku nenudily. Zítra v deset přijede autobus a kolem 12 hodiny budete mít svoje rošťáčky a rošťandy v Praze. Tak doufáme, že zase někdy....

10.6:2009, 23:30 hod. Chtěla jsem vás potěšit (samozřejmě především rodiče) fotkami z vycházek dětí od paní učitelky. Bohužel má paní učitelka asi nějaký "nadupaný" foťák a její fotky na kartě jsou (co do objemu dat) příliš velké, takže náš systém si s nimi neporadí. Možná to jde nějak upravit, ale s tím si momentálně neporadím zase já.... Takže alespoň dvě fotky z dnešního vyhodnocování lesní olympiády, které jsem fotila:

                      Kořenov penzionškola a školka v přírodě

10.6.2009, 22:55 hod.  Dneska počasí konečně přálo. Většinu dne bylo nad 15°C, a když se k tomu přidávalo sluníčko, nebylo co řešit. Po školních povinnostech dopoledne se šlo ještě do lesa. Při obědě jsem se těšila, že budou mít děti radost z meruňkových knedlíků, ale asi jsem je moc nepotěšila, přídavky se nekonaly. Kolem druhé hodiny, krátce poté, co děti vyrazily na okruh ke kořenovskému nádraží, spadlo pár kapek . Ale opravdu jen pár, tedy alespoň v místě, kde se děti momentálně nacházely. Jinak na Štěpánce výletníci docela zmokli, a to je vzdušnou čarou necelé dva kikometry... A to nemluvím o tom, jak to vypadalo nad Harrachovem!
Kromě různých venkovních her děti pokračovaly také v lesní olympiádě, kterou zahájily již první den pobytu. A protože je zítra na programu celodenní výlet, bylo potřeba olympiádu dokončit a večer vyhodnotit. Nějakou odměnu si nakonec zasloužily všechny děti.
(Už půl hodiny se snažím připojit fotky, ale je nějaký problém, takže budu zkoušet dál. Doufám, že se to podaří alespoň později...)


9.6.2009, 23:15 hod.  Ráno děti nemohly dospat. Svítilo krásně sluníčko a bylo docela teplo, tak ještě před snídaní vyběhly na hřiště. Po snídani se chvíli věnovaly škole, ale pak raději využily pěkného počasí a vyrazily ven. Po obědě (rajská s knedlíkem měla úspěch) byl v plánu výlet na Štěpánku. Cesta tam proběhla v pohodě. Pak se bleskurychle zatáhlo a začalo pršet, a to tak, že velmi... Děti rychle vybalily pláštěnky a s písní na rtech přečkaly to nejhorší. S deštěm přišel i prudký pokles teploty - z 20 na 13°C. Tak jsem raději rychle zapla topení, aby přišly do tepla. Když dorazily domů, už zase svítilo sluníčko. Po večeři (zeleninové rizoto s kuřecím masem) a večerníčku měly děti ještě tolik energie, že vyrazily znovu na hřiště...

                    Dětské hřiště u penzionuHřiště pro děti u penzionu v Jizerských horách

8.6.2009, 23:45 hod.  Necelých deset minut potom, co jsme odeslali na server předchozí zprávu, se spustil déšť, který během chvilky přešel do pěkného slejváčku. Děti byly naštěstí nedaleko, takže se urychleně vrátily pouze lehce provlhlé. Následovala hodina a půl "nuceného pobytu" v penzionu, čehož paní učitelka využila ke slovním hrám. Kolem čtvrté hodiny se ozvaly i hromy. Najednou se nebe nad kapličkou rozjasnilo a vysvitlo slunce, duha nad Krkonošemi byla úžasná. Po další čtvrthodince čekání jsme se všichni ujistlili, že mraky opravdu postupují na východ nad Krkonoše. A tak děti vyrazily. Druhý pokus se už vydařil. Po večerníčku vzala paní učitelka kytaru a děti si ještě zazpívaly. Teď už sladce spinkají.....

   ŠvPŠvPŠvP

8.6.2009, 14:15 hod. Vážení rodičové, babičky, dědečkové, přátelé, kamarádi - dnes po 10 dopolední dorazily v pořádku dětičky z Vaší školy na Praze 9. Paní učitelky děti ubytovaly a hned se šlo dovádět na hřiště u penzionu. K obědu děcka "zblajzla" zeleninovou polévku, krůtí masko s těstovinami a byla i řada přídavků. Po obědě, kdy si šly děti odpočinout, přišla na řadu venkovní svačinka a pak kolektivní úprk - výlet do přírody kolem penzionu. Počasí zatím "drží". Další zprávy o Vaší "drobotině" budou na těchto stránkách pokračovat pravidelně i v dalších dnech.

1.6.2009, 23:55 hod. Děti ze ŠvP z minulého týdne měly opravdu velké štěstí na počasí! Při odjezdu jim pěkně lilo, což samozřejmě už nikomu nevadilo. Odpoledne dokonce zasněžilo a střecha naší sousedky byla úplně bílá. Sobota i neděle byly ve znamení deště, v neděli se začalo aspoň trochu oteplovat. Dneska už bylo velmi příjemně, střídavě svítilo sluníčko a odpoledne bylo kolem 15°C. Večer zase sprchlo (a mně zmoklo prádlo :-(( ).
P.S. Ještě jednou bych ráda touto cestou poděkovala všem rodičům za milé e-maily , které mi minulý týden chodily. Opravdu mě těší, že moje (většinou) noční zpravodajství z pobytu dětí přináší radost. A abych nezapomněla: neuvěřitelně akční paní učitelka s kolegyněmi si zaslouží velikou poklonu! Každodenní výlety nejenom po blízkém okolí a navíc bez luxusu vlastní dopravy, to je opravdu nevídané! Panu řediteli dotyčné školy k takovým učitelkám gratuluji - i když nejvíc to asi ocení děti...

28.5.2009, 23:45 hod.  Je neskutečné, jak ten týden rychle utekl! Dneska se ještě děti stihly dopoledne rozhlédnout ze Štěpánky a cestou měly domluvenou návštěvu "vybavených" bunkrů s odborným výkladem. Těsně po návratu se pěkně rozpršelo, ale to už nikomu navadilo. Odpoledne přišlo na řadu balení, vyhodnocení soutěží, zápisy do deníčků a taky něco málo vzdělávání. Po večeři (špagety) bylo od nás malé překvapení v podobě zmrzlinky za výtečné chování.
Zítra by děti měly odjíždět v 9 hodin, tudíž se rodičové dočkají svých potomků cca v 11.30 hod.
Momentálně pěkně lije, asi před 2 hodinami lítaly blesky a padaly dokonce kroupy. Chudinky kytičky, no snad to přežily. Venku jsou 4°C...

 Pobyt dětí na škole v přírodě - KořenovPobyt dětí na škole v přírodě - KořenovPobyt dětí na škole v přírodě - Kořenov

27.5.2009, 23:40 hod.  Děti se vrátily z výletu po 16 hodině. V Jablonci nad Nisou navštívily muzeum bižuterie a skla a pak si "vyběhly" na Petřín. Ale nenechte se mýlit, neodskočily si do Prahy. Petřín (hotel) s rozhlednou je i v Jablonci. Po večeři (zapečené těstoviny) ještě následovala hodinka her a pak už se osprchovaly a zalezly do postýlek. Zítra je čeká....a to se dozvíte zase zítra!

Několik slíbených fotek ze včerejška a ze dneška:

Jablonec nad NisouJablonec nad Nisou PetřínJablonec nad Nisou muzeum skla a bižuterieHarrachovHarrachovHarrachov

27.5.2009, 13:50 hod. Pro klid rodičů dětí, které jsou u nás na škole v přírodě: noční bouřka dorazila kolem půl jedné, ale nebylo to nic hrozného. Myslím, že to děti ani nebudilo. Ráno ještě chvilkami poprchávalo, ale děti statečně vyrazily na nádraží, aby absolvovaly další výlet. Kam to bylo tentokrát, se dozvíte večer :-)). Po desáté hodině už se střídalo sluníčko s mraky (bez deště), momentálně je 11°C.

26.5.2009, 23:35 hod. Máme za sebou další krásný letní den. Tady pofukoval trošku větřík, takže horko nebylo nijak úmorné. Děti měly dnes na programu výlet do Harrachova. Maličko adrenalinu si užily paní učitelky na zastávce autobusu, kde se sešly ještě s nějakou školkou. Existovaly totiž obavy, že by je řidič nemusel všechny vzít. Ale nakonec všechno dobře dopadlo, do Harrachova odjeli obě skupiny dětí. Asi nejzajímavější byla v Harrachově návštěva hornického muzea. Podzemní štolou ťapkaly děti asi 1 km. Večer jsem zapomněla včas požádat paní učitelku o nějaké fotky, tak snad něco bude zase zítra. (K večeři byly meruňkové knedlíky s tvarohem. Jen se po nich zaprášilo!)
Aktuální počasí: zatím je 18°C, což je na tuto hodinu dost teplo. Stručně řečeno, je tu klid před bouří....

25.5.2009, 23:55 hod.  Úžasný letní den - tak by se dal stručně dnešek charakterizovat. Děti vyrazily do liberecké ZOO a byly nadšené. Večer jsem byla zase nadšená já, protože krůtí plátky na smetaně s rýží měly také úspěch :-))  Zítra čeká děti výlet do Harrachova, doufám, že se hlášené zhoršení počasí dostaví až ve večerních hodinách. Pokud chcete mít aktuální zprávy o počasí u nás, najděte si stránky www.chmi.cz , kde jsou informace ze stanice na Souši, což je vzdušnou čarou asi 7 km.
Dneska připojuji snímečky z výletu, které mi poskytla paní učitelka.

 liberecká ZOOliberecká ZOOliberecká ZOO

24.5.2009, 23:55 hod. Dneska to vypadalo po ránu na pořádný slejvák. Raději jsem se šla podívat na předpověď počasí, protože deště byly hlášené. Ale ani na radaru, ani na matematickém modelu předpovědi "nepršelo", tak děti vyrazily na další výlet, tentokrát směr Příchovice a dál. Po návratu se žádná únava nekonala, tak ještě venku hrály nějakou hru. Ovšem po večeři byl brzy klid. Asi se přece jenom nějaká únava dostavila. Jo, abych nezapomněla: počasí bylo nádherné!

23.5.2009, 22:35 hod. Ráno nás přivítalo sluníčko. V plánu byl pěší výlet, tak to vypadalo slibně. Ještě před odchodem se začaly trochu po obloze honit mraky, ale děti byly vybavené pláštěnkami a z deště nikdo strach neměl. Trasa vedla přes kořenovské nádraží, kde se děti měly zastavit v muzeu ozubnicové dráhy. Bohužel v mezisezoně je muzeum i o víkendu mimo provoz, což by mě tedy nenapadlo.... Myslím, že je to škoda, v tuhle dobu jezdí do Kořenova hodně škol v přírodě a určitě by to byl pro mnohé z nich zajímavý cíl procházky. Odpoledne měly děti na programu školní výuku.  A při večeři jsem měla co dělat, abych uspokojila poptávku po přídavcích - byla rajská s knedlíčkem a byl to fofr!!!
P.S. Nakonec nepršelo a celé odpoledne svítilo už sluníčko.

          škola v přírodě          dětská zábava

22.5.2009, 22:40 hod. Dnes krátce po poledni dorazila další partička dětiček. Tentokrát na vystupování z autobusu nepršelo. "Deštík" začal řádit až po obědě, kdy si šly děti odpočinout. Dokonce se párkrát i zablesklo... Ale za dvě hodinky už to bylo v pohodě. Objevilo se sluníčko a děti mohly vyrazit na krátké seznámení se s okolím.
Večerní těstoviny s vepřovým gulášem si přidávaly nejenom děti, ale i paní učitelka :-))
O zítřejším programu si zase můžete přečíst v pozdních večerních hodinách (dřív to bohužel nestíhám).

P.S. Teď jsem si přečetla ve zprávách, že po celé republice řádily bouřky s krupobitím a vanuly vichry. U nás se nic dramatického (kromě výše zmíněného deště a několika zablýsknutí) opravdu nekonalo. Takže milí rodičové, buďte klidní, děti jsou v pořádku. Žádné přírodní pohromy v okolí jsme nezaznamenali, děti mohou v klidu zítra vyrazit na výlet.....

16.5.2009, 23:55 hod.  Tak nás dnes skřítkové opustili... Na cestu jim sice zase pršelo, ale myslím, že to dětem nevadilo. Zážitků bylo určitě plno a kluci a holky se těšili, jak budou rodičům líčit, co všechno prožili. Včera ještě stihli totiž najít velký trpasličí poklad a objevit našeho místního skřítka.
Děti byly moc fajn. Pokud byli mezi nimi nějací velcí raubíři, tady se tak rozhodně neprojevovali. Dětičky i pěkně jedly: žádné velké fronty na přídavky se nekonaly (pardon - včerejší špagety šly na dračku), ale nevracely se ani žádné velké zbytky. Co se týče počasí - nemělo chybu. Žádné velké vedro, ale sluníčko každý den a hlavně to proběhlo bez deště! A co bylo nejdůležitější, děti se ani chvilku nenudily. Pečlivě připravený program včetně vzdělávací části byl skvělý. Kdybych měla hodnotit paní učitelku Veroniku a její kolegyni Jitku, byla by to veliká jednička s hvězdičkou!!!
Další dětičky dorazí v pátek...

                          skřítkové a trpaslíčci

14.5.2009, 23:40 hod. Dnešní den byl ve znamení výletu. Hned po snídani přijel autobus, který děti odvezl do Pěnčína. Tam měly dětičky možnost prohlédnout si výrobnu korálků a dokonce i něco vlastního si pak  v dílně vyrobit. Jak jsem se dozvěděla, žívá hospodářská zvířátka jako kozy, oslíci, ovce, aj., se kterými se v areálu setkaly, pro tyhle děti takovou zvláštností nebyli, ale určitě přímý kontakt s nimi byl také velké zpestření výletu. A informace ve formě krátkého filmu o tom, jak se vyrábí sýr sklidila dokonce potlesk. Konečně výlet vláčkem na Černou studnici byla už jen třešnička na dortu... Před večeří došlo ještě na barvení skřítků, takže zítra budou už v plné parádě!

                 výletní areál Pěnčínvýletní areál Pěnčínvýletní areál Pěnčín

14.5.2009, 0:55 hod. Dneska - tedy vlastně už včera - opět svítilo sluníčko. Dopoledne si děti vyslechly další vzkaz od skřítka, ze kterého se dozvěděly, co je ten den čeká. Dopolední vzdělávání bylo zakončeno "vyběhnutím" na louku a sběrem kytiček, ze kterých děti vyráběly herbář. Po obědě (ovocné knedlíky s tvarohem) vyrazily děti na Štěpánku. A večer proběhl velký karneval s programem. Některé dívenky byly smutné, že nedošlo na tanec, ale zábava byla i bez toho. Zítra (pardon - dneska)je na programu velký výlet. Večer se dozvíte více...

              štěpánka     dětská zábava

12.5.2009, 23:10 hod. Sláva, dnes jsme se probudili do krásného dne plného slunce! Žádné vedro sice nebylo, ale během dne se postupně začalo trochu oteplovat. Dopoledne se naši malí skřítkové věnovali vzdělávání. Při obědě (rajská s knedlíkem) mi udělala velkou radost paní učitelka Jitka. Její talíř byl téměř čistý a ještě došlo na přídavek! Dětičky celkově baští pěkně, ale zatím se žádné velké fronty na přídavky nekonají....
Na odpoledne byla naplánovaná procházka k polubenskému tunelu. Po večeři (rizoto s kuřecím masem a zeleninou) dostaly dětičky za úkol vymodelovat nějakého skřítka. Momentálně schnou na parapetech v jídelně. Zítra by měly postavičky dostat barvu (děti je budou malovat vodovkami) a pak je pro vás vyfotím.

11.5.2009, 23:40 hod.  Takže slíbené pokračování: po příjezdu se děti ubytovaly. Následoval oběd a pak chvilka "poledního klidu". Poté se jídelna změnila ve výtvarnou dílnu a děti vyráběly plakáty se skřítkovskými jmény (pobyt je v duchu "putování za skřítky"). Odpoledne přestalo pršet, chvilkami zasvitlo i sluníčko, tak děti vyrazily na obhlídku terénu. Před večeří si děti povídaly o šifrách a kódech, asi budou něco luštit. Tak jim přejeme hodně štěstí a hlavně, aby se počasí umoudřilo a mohly si užívat krásné přírody Jizerských hor.

                    škola v přírodě   škola v přírodě

11.5.2009, 20:10 hod. Rychlá zpráva pro rodiče dětí, které jsou u nás na ŠvP: děti dorazily sice za děště, ale v pořádku! Podrobnější informace budou následovat později (snad ještě dnes večer).

10.5.2009, 23:25 hod.  Koukám, že od mého posledního zápisu uplynulo už 14 dní.... 
Máme za sebou dva úžasné prodloužené víkendy. Slunce a teplo hostům přálo, jen ten začátek května byl trochu větrnější. Pracovní dny před druhým prodlouženým víkendem byly v porovnání se dny předtím a potom neuvěřitelně studené (v úterý dopoledne bylo 5°C) a deštivé. K velké smůle hostů....
(Malý postřeh k uplynulému víkendu: kolem penzionu - a nejenom tudy - chodilo takové množství turistů, že to bylo srovnatelné s vrcholem letní sezony! Což je samozřejmě velmi dobře, neboť Jizerky si pozornost návštěvníků jistě zaslouží. A naším zbožným přáním je samozřejmě i to, aby to byla známka polevující krize....)
Zítra čekáme příjezd třídy prvňáčků z Prahy, tak doufáme, že se jim vyloženě ošklivé počasí vyhne. Bohužel hned zítra odpoledne má pršet.

27.4.2009, 17:55 hod. Sobota i neděle byla stále slunečná a teplá, takže si dětičky užily čerstvého vzduchu opravdu dosytosti. Při nedělní procházce dokonce ještě došlo na koulovačku - cestou děti totiž narazily na "zásoby" sněhu! Odpoledne se kromě jiného programu uskutečnil i sportovní trojboj, tak se večer rozdávaly nejenom řidičská oprávnění na košťata (děti absolvovaly rychlokurs), ale i diplomy a sladkosti za vydařené sportovní výkony.  
Pobyt téhle party dětiček se opravdu vydařil: nádherné počasí (to jednodenní ochlazení snad ani nemůžeme počítat jako nedostatek), skvělé děti (krásně baštily, perfektní chování) a úžasný pedagogický doprovod! Rodiče dětí mají opravdu štěstí, že školku řídí báječná paní ředitelka, která svou prací skutečně žije a má vedle sebe neméně obětavé kolegyně!!!
Takže: doufáme, že zase nejpozději za rok nashledanou....

25.4.2009, 23:55 hod. Páteční den byl opět plný slunce a teplota znovu začala stoupat. Děti měly slíbený ohýnek a buřtíky, tudíž jsme raději využili hned příležitosti a večeře byla venku. Sice foukalo trochu víc než bychom si přáli, ale dětem to evidentně nevadilo. Dneska děti při svých toulkách po okolí narazily na čarodějnici! Byla docela strašidelná, ale vcelku hodná. Když děti splnily několik úkolů, podělila se s nimi o svoje sladkosti....

23.4.2009, 23:10 hod. Pokud se ochlazení týče, předpověď vyšla. Dopoledne byly na teploměru 4°C, odpoledne teplota "vylezla" na 10°C a momentálně je 8°C. Déšť se naštěstí nedostavil. Takže děti mohly bez obav vyrazit ven, což dopoledne i odpoledne učinily. Bylo to sice na kratší dobu, protože ten teplotní propad oproti předchozím dnům byl přece jenom znát a paní učitelky nechtěly riskovat prochladnutí dětí, ale aspoň se konečně dostalo na hry s hračkami...

22.4.2009, 22:50 hod. Dnes dopoledne se konal výlet na Štěpánku. Děti šly zkontrolovat, jestli tam náhodou nebydlí nějaká čarodějnice. Dveře byly sice zavřené, ale okno ve věži bylo dokořán, takže kdoví..... Obrázek jedné kandidátky na ubytování naleznete na hlavní stránce. Po obědě (byly meruňkové knedlíky) a odpoledním odpočinku opět děti vyrazily ven trochu "provětrat" míče, švihadla a další sportovní náčiní. Odpoledne už se objevily mraky, ale spravedlivě se střídaly se sluníčkem. Pořádně zatáhnout se má až v noci. Docela mě pobavilo, když mi paní ředitelka povídala, jak se děti těší na zítřejší déšť - prý si aspoň budou konečně hrát s těmi domácími hračkami, které si přivezly....

21.4.2009, 23:20 hod.  Sluníčko svítilo od rána, z čehož jsme měli radost nejenom my, ale hlavně "naše školka". Po snídani děti chvilku výtvarničily (večer bylo nějaké povídání o čarodějnicích a na toto téma byly i obrázky - teď mě napadlo, že bych mohla nějaký obzvlášť vydařený naskenovat a ukázat vám ho, ale to až zítra), dopoledne i odpoledne strávily dětičky - jak jinak - venku. Musím se ještě zmínit o tom, že děti baští naprosto ukázkově (k obědu byla rajská s knedlíkem a večer šunkofleky) a já jim s velkou radostí přidávám....

20.4.2009, 23:55 hod.  Sláva, jarní počasí se po víkendovém ochlazení vrátilo, takže školka dnes přijela do krásného slunečného dne. Po obědě (vepř.guláš s těstovinami - přídavky k mojí velké radosti byly) a odpočinku vyrazily děti na průzkum terénu. Sluníčko svítilo až do večera, tak si to děti užívaly! Večer "rada starších" doladila program, myslím, že se mají dětičky na co těšit!

13.4.2009, 22:40 hod.  Tak jsme si dneska říkali, jestli tohle nejsou poslední letní dny v tomto roce. Neskutečně nádherné počasí vydrželo přes celé Velikonoce a ještě pár dní prý potrvá. A pak snad nastoupí jaro.... Za týden má přijet školka, doufáme, že jim bude počasí také přát.
Sousedka mi odpoledne líčila, jak si vyrazili s rodinou na kola na Jizerku. Oni šlapali po silnici a vedle ve stopě si uháněly na běžkách skupinky lidí v tričkách s krátkými rukávy. Teď jsem si vybavila ještě jeden zajímavý úkaz: seděli jsme (ve středu?) u nás na terásce, na poli byl ještě sníh a nad ním se tetelil horký vzduch... To se také nevidí každý den!
Na fotkách z dnešního pozdního odpoledne je vidět, jak slunko a teplý vzduch porazily sněhovou pokrývku. Od minulé fotky z Bavoráku uplynulo pouhých 9 dní!

 Bavorák Kořenovdětské hřištěletní dovolená

7.4.2009, 23:30 hod. Před necelými 14 dny vesele sněžilo a my jsme měli co dělat, abychom udrželi parkoviště "v provozu". V pátek 27.3. sníh musel odhrnout traktor... Ještě o víkendu se na Bavoráku lyžovalo. Pan Čermák určitě počítal s tím, že vlek pustí i na Velikonoce, pokud to jenom trochu půjde. Dnes je jasné, že to prostě nepůjde. Venkovní teploty jsou ryze letní. V podstatě můžeme říkat, že zima přešla rovnou do léta, protože to není jednodenní výkyv, ale trvá to už od minulého týdne. Ale pokud jste měli v úmyslu si ještě zalyžovat, nebojte se, v Harrachově na Čerťáku se vesele lyžuje dál, zabalí to až po Velikonocích.

volné VelikonoceLedový bar v Příchovicíchlast minute Velikonoce
              sobotní Bavorák                          toto jsou sobotní zbytky Ledového baru na sjezdovce U Čápa v Příchovicích

25.3.2009, 13:30 hod.  Takhle vypadá "konec sezóny"! Připadlo dalších 20 cm nového sněhu, svítí sluníčko (v noci bylo -7°C, teď je na teploměru za oknem na nule), na perfektně urolbovaném Bavoráku jsou momentálně tři lyžaři..

   ubytování školkyubytování na horáchsjezdovky Harrachov

23.3.2009, 23:20 hod.  Máme za sebou snad nejkrásnější týden uplynulé zimní sezóny! V sobotu se většina hostů vrátila s opálenými tvářemi. I já jsem setrvala hodinku venku, když jsem se vyrazila podívat za našimi chlapci na Bavorák, protože by byl hřích chvíli na sluníčku nezůstat. Prostě paráda!!!!
Od neděle sněží, občas sníh přechází v déšť, protože je nad nulou.

16.3.2009, 23:40 hod.  Minulý týden si hosté užili z počasí od všeho trochu: sněžení, mlha, sluníčko, mokro a vypadá to, že všichni odjeli spokojeni. Sezona se pomalu blíží ke konci, přesto je sněhu stále dost. A pokud dorazí i avizované ochlazení a sněžení, ještě nás možná paní Zima v závěru překvapí a Jaro jen tak k veslu nepustí...

8.3.2009, 23:40 hod.  Kdybych měla hodnotit počasí uplynulého týdne, celkem by se to dalo shrnout: takové mokré... Ve čtvrtek si hosté užili dopoledne i sluníčka, což s sebou ovšem přineslo 13°C, takže sníh mizel před očima. Nicméně v sobotu dorazilo avizované ochlazení a teploty se opět pohybovaly kolem nuly. Dneska odpoledne chvilku i sněžilo, tak se snad dočkáme "krycí sněhové vrstvy", aby to venku zase chvilku vypadalo pohádkově.
Počasí ovšem bylo to poslední, co zajímalo děti (sešlo se jich tu tento týden dost). Toho využil náš Hugo a společně se svým dospělým asistentem Adamem uspořádal pro děti "vnitřní" olympiádu. Soutěžilo se ve všem možném (hbitost, šikovnost, znalosti, aj.)  a všichni se moc snažili. Adrianka, která byla na olympiádu ještě malá, trénovala aspoň pobyt na baru....

vhodné pro dětipobyty rodiče s dětmiděti vítány

3.3.2009, 23:55 hod.  Od neděle nesněží a dost se oteplilo. Dnes byly odpoledne na teploměru za oknem 4°C. Sněhu je stále dost, jen je poněkud mokrý. Dnes ráno měli hosté, kteří šli na snídani krátce po osmé, "zážitek" v podobě asi tak 5 minut slunce. Já vím, že nic moc, ale aspoň nemohou říct, že ho ani neviděli.....

27.2.2009, 23:55 hod. Snad ani nemá smysl psát, jak to venku vypadalo včera a dnes ráno. Sněhu stále přibývá. Dneska odpoledne zasvítilo nad Krkonošemi sluníčko, ale k nám bohužel nedorazilo. A podle předpovědi asi ani nedorazí, sněžení má pokračovat...

25.2.2009, 23:50 hod.  Sluníčko se nekonalo ani včera, ani dneska, ale ani konečně nesněžilo!!!!!!   Včera dopoledne jsme už zase museli nechat odklidit sníh z parkoviště a před penzionem traktorem, ručně nebyla šance! Hosté si užili dva dny lyžování bez poletování sněhových vloček (zní to docela romanticky, že?), zítra to má začít nanovo....

23.2.2009, 23:25 hod. Do dnešního rána přibylo cca 25 cm nového sněhu. Už to nebyl ten lehoučký prašánek, ale krásně lepivý sněhulákový sníh. To by snad nikomu moc nevadilo, ale problém byl v tom, že nebyla protažená cesta kolem penzionu. Naše auto s tím při ranní jízdě pro pečivo zásadní problém nemělo, horší už to bylo pro "běžná" auta. Přesto se po snídani podařilo jedné rodině zvítězit na tou sněhovou záplavou, probojovali se po chvíli snažení po neprotažené cestě k hlavní silnici a vyrazili na sjezdovku k Čápovi. Porucha těžké techniky byla naštěstí ještě dnešního dne odstraněna a v podvečerních hodinách dorazil pan Havlík a cestu zprůjezdnil. Zítra by snad mělo dopoledne vysvitnout i slunko, tak aspoň budeme mít na odklízení sněhu pěkné počasí - stále totiž sněží!!!!

21.2.2009, 23:10 hod. Včera jsme se dočkali - my i hosté! Po deseti dnech konečně přestal padat sníh! Naši hosté měli možnost vidět Krkonoše, ráno dokonce i modrou oblohu a slunce a nás na chvilku přestala mučit myšlenka, že zase budeme muset odhrnovat sníh. Já jsem se těšila, že zase udělám nějaké pěkné fotky, protože bez sluníčka ta sněhová nadílka tolik nevynikne. Bohužel, než jsem sklidila po snídani, sluníčko se zase schovalo... Dneska už to byla klasika, nejdřív jen drobné vločky, ale pak se to zase začalo sypat. Takže odpolední skotačení s hrablem mého muže neminulo!

          Kořenov     penzion Kořenov
         v sobotu byla i vyfrézovaná cesta        sněhová nadílka za penzionem

18.2.2009, 23:55 hod.  Než jsem ráno vyrazila pro pečivo, musela jsem lopatou odházet sněhový val, který se vytvořil před naším autem při vyhrnování cesty. Problém je totiž v tom, že bariéra podél cesty je tak vysoká, že radlice traktoru většinu sněhu hrne před sebou a jakmile přijede k nám, sníh má najednou prostor, kam se vyvalit....  Na dalších pracně odklízených plochách byla krásná 30 cm peřina, a co víc: od rána opět vydatně chumelilo. Odpoledne musela přijít na řadu těžká technika v podobě traktoru a šikovného pana Havlíka. Sněhu to však nevadilo a vesele padal dál. Jsem zvědavá, co bude venku zítra....
Na MS v Liberci to musí být se sněhem pěkná pakárna, fakt jim to nezávidíme!

17.2.2009, 23:25 hod. Ty sněhové přívaly už občas komentujeme nepublikovatelnými výrazy... Samozřejmě, že jsme rádi, že je sníh, ale čeho je moc, toho je příliš. Každodenní ruční odklízení takového množství sněhu je dost fyzicky náročné. Ale nejhorší na tom je ta psychická stránka. Představte si, že napnete všechny svoje síly na provedení nějakého úkolu. Pak ho vykonáte a říkáte si - to jsem pašák, zvládnul(a) jsem to. A než se vzpamatujete, začínáte znova....
No, takže teď něco příjemnějšího: pokud se chystáte přímo k nám nebo alespoň do blízkého okolí, nezapomeňte navštívit Ledový bar v Příchovicích na sjezdovce U Čápa. Můj muž se tam byl se známými o víkendu podívat a jejich nadšení neznalo mezí! Jedni naši současní hosté však malou chybičku našli - bar bohužel nemá nekuřácké prostory, takže záleží na momentálním složení hostů...

Ledový bar U ČápaLedový bar U ČápaLedový bar U Čápa

volný víkend na horáchubytování Kořenovkapka naděje

15.2.2009, 23:55 hod.  Stále sněží a sněží. Dnes jsme nechali vyčistit parkoviště technikou (ručně už se to nedalo) a vypadá to, že zítra tam bude zase minimálně 20 cm nového sněhu.....

12.2.2009, 23:25 hod.  Včera sněžilo celý den, pak celou noc a ještě trochu dnes ráno. Odměnou hostům za tuto "nepřízeň" počasí byla užasná sněhová peřina. Dopoledne vykouklo i sluníčko, čehož jsem okamžitě využila k nafocení aktuálních snímečků. Odhaduji, že připadlo tak 25 cm sněhu.  Podmínky k lyžování jsou fakt skvělé...

   last minute Jizerky               ubytování Kořenov
  
sněhem zasypaná chaloupka naší sousedky       sníh s sebou přináší i nutnost úklidu parkoviště

10.2.2009, 23:50 hod. Tak jsme se konečně i my dočkali toho hlášeného sněžení. Všude kalamity a tady se až do dnešního večera nedělo v podstatě nic... Teď je venku -1°C a cca 5 cm nového sněhu. Pokud si říkáte, že víkend na horách by nemusel být od věci, ale čekáte, jak se to vyvrbí s počasím, sledujte naše aktuality, nebo klidně zavolejte! Pokud to bude k focení, určitě přidám zase nějaké fotky. 

8.2.2009, 23:55 hod. Včerejší sluníčko potěšilo nejen nás, ale hlavně naše hosty, kteří se konečně mohli kochat výhledy, jež jim umístění našeho penzionu (za přiměřené viditelnosti) poskytuje. Se sluníčkem přišlo i teplo: 6°C ve stínu bylo znát na kvalitě sněhu. Ale myslím, že si nikdo nestěžoval, natolik bylo sluníčko příjemné. Dnes už byla teplota zpět pod bodem mrazu, dopoledne drobně sněžilo. Tak uvidíme, co přinese počasí tento týden....

4.2.2009, 23:55 hod. Tento týden probíhá zatím ve znamení mlh, takže nám (nebo tedy spíše našim hostům) chybí sluníčko. Ale podle předpovědi počasí na idnes by se zítra mohlo ukázat. Vítr přišel a odešel, aniž za sebou zanechal nějaké stopy. Na rozdíl ale od jiných částí naší země, k nám sníh nepřinesl. Ne, že by ho bylo málo, ale chtělo by to zase romantické pláně beze stop...

26.1.2009, 23:55 hod.  Vítr z minulého týdne se nijak významně neprojevil - naštěstí. Přišel někdy před polednem (dost rychle, fučet začalo během deseti minut), ale asi tak po dvou hodinách se zase zklidnil. Dneska bylo krásně, jak ostatně můžete vidět na fotkách z dopoledne. Předpovědi jsou příznivé, tak pokud se chystáte na hory, přijeďte k nám (teď mi v uších zazněla reklama z regionálního vysílání na Primě, která láká k návštěvě Rokytnice)...

ubytování s parkovištěmubytování s parkovištěm
   pohled z penzionu na Bavorák                      pohled z penzionu Na Krkonoše                    

22.1.2009, 23:00 hod. Přes týden napadlo cca 25 cm nového sněhu. Mrazy konečně polevily, přes den se teplota dostává nad nulu. Dnes dopoledne bylo po několika dnech opět slunečné počasí, bohužel po jedné hodině padla mlha a ze sluníčka už pak moc nebylo. Na zítřek hlásí meteorologové silný vítr, tak doufám, že nás to mine...

18.1.2009, 22:50 hod.  Víkendové počasí nebylo sice slunečné, ale všichni, co přijeli na lyže, si to určitě užili. Na dnešek připadlo asi 5 cm a teď  venku taky ještě něco poletuje. Tak uvidíme zítra.... 

13.1.2009, 17:10 hod.  Bez těch dětiček je tady nějak smutno, no tak zase na jaře. Ještěže je venku stále tak zimně nádherně.... Jo, a pokud máte zájem, mimořádně nabízíme volná místa na tento víkend!

10.1.2009, 23:20 hod. Dnes ráno jsem měla pocit, že jsem to s tím počasím opravdu zakřikla. Bavorák byl zahalený do mlžného oparu a na Krkonoše nebylo vidět vůbec. Ale pán Jizerských hor Muhu se slitoval a zřejmě pokynul mlze, aby ustoupila sluníčku. Bylo to opravdu třeba, neboť na Bavoráku se chystal velký závod malých sjezdařů. Já jsem tam bohužel nebyla, tak musím počkat, až se mi fotky od paní učitelky objeví v poště. Po obědě (to už sluníčko nesvítilo) byl vyhlášen další lov na Yettiho. Potuloval se totiž podezřele blízko a tak si o to dost koledoval. Zřejmě se nějak stačil v poslední chvíli zachránit, protože děti se nakonec vrátily bez něj. Ale máme aspoň fotku (tedy jestli je to on). Po večeři bylo velké vyhlašování vítězů všech možných kategoŕií, takže nějaký diplom a ceny měli nakonec všichni. (Já osobně jsem nejvíc tleskala Kristýnce, která dostala ocenění největší jedlík.) Zítra děti jedou domů, ale já doufám, že si jim u nás líbilo a hlavně - že se nevidíme naposled!

   nekuřácké prostředínekuřácké prostředínekuřácké prostředí

   nekuřácké prostředínekuřácké prostředínekuřácké prostředí

Abych nezapomněla: děkuji touto cestou ještě jednou všem rodičům i prarodičům za milé
e-maily, kterými reagovali na zveřejňování zpráviček z pobytu dětí.

9.1.2009, 23:20 hod.  Tak nevím, jestli mám popisovat počasí, už mi to připadá trošku jako rouhání! Prostě úžas!  Přes den byla teplota na sluníčku lehce pod bodem mrazu a opět naprosté bezvětří.
Dneska se odehrálo několik událostí: jedna dívenka si vyvrkla kotník (ne na lyžích, jak by se možná dalo čekat, ale špatně došlápla na schodech), tak vyfasovala na chirurgii slušivou sádru, po obědě se přijela na své ovečky podívat paní ředitelka a v pozdním odpoledni dorazil nový lyžařský instruktor. Jako každý den se konala chvilka ztrát a nálezů. Každý hříšník, aby dostal zpět své věci, musel udělat pár dřepů či kliků. Tentokrát dřepovala i paní učitelka Iva. Pro děti byl asi nejzajímavější večerní program - diskotéka. Zadováděli si všichni, malí i velcí.  A já jsem měla dnes radost hned dvakrát: děti opět krásně baštily (aby ne - řízeček s brambůrkem k obědu a večer palačinky potěšily každého) a ještě se mi podařilo "ulovit" další kýčovité fotografie.

      ubytovanivjizerkachubytovánívjizerkáchubytovánívjizerkách

      ubytování školkyubytovanivjizerkachubytování školky

8.1.2009, 22:20 hod.  Ráno to vypadalo nevalně. Nad Krkonošemi bylo úplně černo, nad námi šedivo. Ale během hodinky se situace vyvrbila přesně podle předpovědi počasí a nastalo opět neskutečné azúro. Takže o programu nebylo pochyb - lyžování. Po obědě se děti rozloučily (téměř se slzami v očích) s instruktorem Frostem, jehož čekaly v Praze jiné povinnosti. Odpoledne, když zapadalo sluníčko, jsem zjistila, že se udělala duha. Takže mám pro vás další kýčovitý obrázek. A doklad o výši nové sněhové nadílky za včerejška přikládám rovněž.

   školka v příroděpoezie na Poeziipoezie na Poezii

7.1.2009, 22:50 hod.  Právě jsem obdržela zásilku fotografií od paní učitelky - dle sluníčka soudím, že ze včerejšího dne - takže jsou zde:

 pobyty dětípobyty dětípobyty dětí

7.1.2009, 22:00 hod. Dnešní ráno nás překvapilo zataženou oblohou a sněžením.  Ale protože třetí den na horách stejně bývá kritický a večer děti nedokončily soutěž, pokračovalo se s dopoledním programem na penzionu. Kromě zmíněné soutěže (variace na téma "pevnost Boyard" - snímek úžasného Paklíče viz níže) byla ještě diskotéka prokládaná hrami. Děti se rozhodně nenudily! Odpoledne se vyráželo do terénu po stopách Yettiho. Ačkoliv byli ve výpravě samí zkušení polárníci, nalezli kromě stop pouze krabici sladkostí. Yetti byl pravděpodobně na nákupu, aby doplnil energii, a v obavě před prozrazením odhodil zátěž a pelášil se ukrýt. Jemu se to podařilo a výprava byla s nálezem také spokojená...
Momentálně je na teploměru za oknem jen -8°C, ale podle předpovědi na idnes nás čeká zítra opět slunečný a mrazivý den.

   Paklíčděti se bavíděti se baví

7.1.2009, 0:40 hod.  Sluníčko a mráz, to byl dnešní den (oprava - včerejší). Dopoledne dětičky absolvovaly procházku po blízkém okolí, samozřejmě s pečlivě namazanými tvářičkami, protože bylo -13°C. Po obědě (rajská s knedlíkem chutnala) se šlo opět na lyže. Na vlastní oči jsem se přesvědčila, že děti jsou s reflexními vestičkami na sjezdovce nepřehlédnutelné, což je samozřejmě velmi dobře.
Teď je venku na teploměru za oknem -18°C...

   děti na lyžíchděti na lyžíchděti na lyžích

6.1.2009, 0:45, hod.  Jak vidíte, už zase nestíhám psát před půlnocí...
Dopoledne ještě sněžilo, což je super. Děti podnikly průzkumnou cestu k vleku a zajezdily si na ježdíkách. Po obědě (přídavkáři se hlásili, tak mám samozřejmě velkou radost, že dětem - i instruktorům - chutná!) a krátkém odpočinku už vyrazily na lyže. Podle dostupných ohlasů bylo vše v pohodě. Náš Matouš taky byl lyžovat a žádné problémy nehlásil....  Zítra by mělo být sluníčko, tak snad si to nějak zorganizuji a vyskotačím ven udělat nějakou fotečku našich malých hostů.

4.1.2009, 23:55 hod.  První letošní střídání hostů máme za sebou. Od rána téměř nepřetržitě sněží, odhaduji to na takových 20 čísel. Což určitě nevadí, řekla bych na rozdíl od řidičů, školkovým dětičkám, které dnes dorazily. Předpověď je příznivá, snad jen ten mrazík by nemusel být tak velký. Ale na Bavoráku budou mít pohybu dost, tak se určitě zimou klapat nebudou.

4.1.2009, 0:40 hod.  Dneska - vlastně včera - jsem se po týdnu dostala ven (když nepočítám pondělní nákup v Tanvaldě). Od rána bylo opět nádherně, sluníčko svítilo a mrzlo až praštělo. Ráno jsme měli za oknem na teploměru -13°C. Něco málo z kořenovské poezie okolo Poezie vidíte na fotkách.

   ubytování dětské kolektivypoezie jizerkyškola v přírodě
         západ slunce od kapličky                           kaplička, v pozadí Krkonoše                      západ slunce od Bavoráku

1.1.2009, 23:59 hod. Tak je to za námi. Konec roku byl mírně hektický, hlavně tedy proto, že jsme se snažili zvládat vše vlastními silami, nikoliv za pomoci bližních, jako v předchozích letech.
Počasí až do silvestrovského večera bylo naprosto úžasné - azúro a mráz. Sněhu mohlo tedy být o trochu víc, ale to už by bylo moc dokonalé!
Den před silvestrem jsme měli ještě jednu oslavu - roční narozeniny našeho nejmladšího hosta. Na dortu bylo samozřejmě nejlepší to, že se dal krásně patlat. Hořící svíčku jsem se z bezpečnostních důvodů (po předchozích zkušenostech s našimi dětmi při stejné příležitosti) snažila držet co nejdál od ručičky oslavence.
Na silvestra odpoledne jsme zaznamenali malý úraz - přivřený prstík do dveří auta. I když vše vypadalo dost hrozivě, nakonec šlo "jen" o pohmožděninu.
                                    rodinná dovolenárodinná dovolená
Půlnoci se dočkali všichni, pravda, že někteří s menšími obtížemi. Ohňostrojový rachot se líbil především dětem. Ale faktem je, že i my dospělí jsme koukali, z které strany zazáří ta nejhezčí světelná smršť. Bohužel můj foťák není schopen kvalitní "ohňostrojové" fotky, takže bude zítra od jiného autora. (Použít nějakou loňskou jsem odmítla - toto jsou přece aktuality!)

                                      rodinná dovolenárodinná dovolená
 

28.12.2008, 23:55 hod.  Někdy mi to ani nepřijde, ale dneska mě to opravdu mrzelo. Měla jsem dost práce s přípravou penzionu na příjezd hostů, tak jsem se ven nedostala. Ale všichni, kdo tam byli, rozhodně nelitovali! Já jsem si užívala tedy alespoň pohledy z okna - a také to stálo za to!!!
Ranní teplota byla -11°C, přes den se přiblížila k nule, ale jakmile odpoledne zalezlo sluníčko, opět šla dolů. Na Bavoráku se dokonce chvilkami dělaly (mini)fronty.

                                         Poezie v JizerkáchPoezie v Jizerkách

25.12.2008, 14:00 hod.  Nad Kořenovem je sluníčko, nad Krkonošemi černé zlověstné mraky. Pokud ale přinesou sníh, tak jenom dobře! Ještě dopoledne něco u nás nasněžilo, venku jsou  -4°C a pofukuje vítr. Což ale určitě nikomu, kdy sviští po Bavoráku, nevadí.
                                                                 vlek u penzionu
                                                       pohled od penzionu k Bavoráku dnes v 12.55 hod

24.12.2008, 23:55 hod.  K lítosti dětí už je to za námi! To napětí, které provází každý Štědrý den, je pryč. Ještě chvilku budeme dýchat vánoční atmosféru a pak se zase všechno vrátí do starých kolejí.
Tentokrát to bylo s počasím napínavé: v pondělí téměř celý den pršelo (ale vlek jezdil), v úterý už sněžilo. Dneska bylo nad nulou, ale sníh se sypal taky. (Jen chvilkami se mi zdálo, že v tom sněhu vidím deštík, ale to jsem se raději hodně rychle přestala dívat z okna.) Pokud bude zítra vhodná chvilka, ráda zase udělám fotečku, aby byl vidět skutečný stav sněhové pokrývky.
Takže přejeme příjemné prožití následujících svátků a budeme se těšit, že s někým z vás se uvidíme.

21.12.2008, 23:25 hod.  Tak dnešní lyžování už bylo o něčem trošku jiném. V noci přituhlo a sjezdovka byla o poznání rychlejší než včera. Naši kluci vyrazili na lyže v 11 hodin a jezdili až do konce! Aktuální pohled na sjezdovku Bavorák, jak ji vidíme z našeho parkoviště, naleznete na titulní straně v levém sloupku.

20.12.2008, 14:00 hod. Tak opravdu nasněžilo a vlek na Bavoráku jezdí! Pokud se chcete vyhnout předvánočnímu běsnění ve městech, neváhejte a přijeďte!!!

19.12.2008, 1:10 hod.  Žádné sněhové záplavy se zatím nekonaly. Pokud vás lákají běžky, určitě si přijdete v Kořenově a okolí na své. Se sjezdem je to asi horší. Ale pokud vím, U Čápa měli něco nasněžíno, tak to nemusí být tak hrozné. A asi to půjde i v Harrachově, Rokytnici a na Pasekách, prostě všude tam, kde mají sněhová děla.... Pro aktuální informace o počasí si k nám klidně zavolejte. Nebo přijeďte rovnou a prožijte klidný předvánoční víkend daleko od obchodního a úklidového běsnění - ideální pobyt pro muže s dětmi!!!!

17.12.2008, 23:20 hod.  Dnešní počasí mělo do ukázkové zimy docela daleko. Ale je pravda, že teplota opět večer začala klesat k nule a má se dál ochlazovat. Takže deštík, který se snášel k zemi, jistě brzy vystřídá sníh! Pokud byste rádi přijeli na předvánoční víkend, sledujte aktuality, zítra se zase ozvu, jak to s tím sněžením u nás vypadá.
Jo, abych nezapomněla: hosté si o minulém víkendu velmi pochvalovali vyfrézované běžkařské stopy pod Štěpánkou a směrem na Paseky. Nově založená obecně prospěšná společnost Jizerky pro vás (zakladatelem je obec Kořenov) se opravdu činí a hodlá v tom i nadále pokračovat!

14.12.2008, 23:55 hod. Už jste řešili problém, s kým strávit silvestra? Teď nemyslím zrovna případ, že není s kým, ale naopak. Adeptů na oslavu je hodně, ale termín je jenom jeden. No a to je právě ten omyl! Termínů je víc než dost, protože kde je psáno, že to musí být nutně 31.12. Tak například 12.12. 12 minut před dvanáctou zní také dobře. A pokud je to Trasa 12, tak to opravu nemá chybu - to můžeme potvrdit, byli jsme u toho (tedy oni u nás)! 
V sobotu počasí také přálo, takže vlek na Bavoráku měl o sjezdaře postaráno. Náš Hugo se ujal role fotografa, protože já raději z bezpečnostních důvodů lyže nenazouvám (kdo by našim hostům vařil, kdybych se zranila, že?) a udělal snímeček z Bavoráku směrem k našemu penzionu. Dnes byla mírná obleva, ale snad to do rána zase trochu přituhne...

                       silvestr na Poezii     vlek u penzionu

6.12.2008, 23:45 hod.  Ne, že by počasí na mikulášský víkend extra přálo, ale vlek jezdil a to bylo hlavní!
V podvečer navštívil děti našich hostů Mikuláš se svojí družinou. Přestože čerti nijak významně nehrozili, některé dětičky potřebovaly rodičovskou oporu (co kdyby si přece jenom někoho chtěli odnést, že?). Mikuláš četl ze své knihy hříchy a děti pro jistotu přikyvovaly, že se polepší. Nakonec všechny zvládly říkanku nebo písničku a odměnou jim byl balíček sladkostí. Tak ahoj zase za rok....

     pobyty s dětmipobyty s dětmipobyt s dětmi

2.12.2008, 23:30 hod.  Včera kolem půlnoci se ochladilo a začalo trochu sněžit. Do rána z toho byly asi 4 cenťáčky, no - aspoň něco! Celý den bylo na nule, sníh drží.

1.12.2008, 23:05 hod.  Od včerejška je nad nulou a teď prší. Podle předpovědi se ale v naší nadmořské výšce má ochladit, tak snad bude zítra sněžit. Momentálně taky docela fouká....

29.11.2008, 15:10 hod. Právě jsem se vrátila z Hradu... pardon, chtěla jsem říct ze sjezdovky. Počásí lyžařům příliš nepřeje, je mlha. Přesto je to pro někoho den, který možná ovlivní celý jeho život. V necelých dvou letech se náš host - malý Martínek - poprvé postavil na lyže (dlužno podotknout, že to bylo na vlastní žádost poté, co viděl lyžovat Huga a Matouše)!
pobyty rodiny s dětmi

26.11.2008, 23:30 hod. Dnes došlo konečně na lyžování!!!  Pan Čermák pustil vlek na necelé dvě hodinky, ale na začátek sezony to určitě stačilo. Tedy mně určitě, nepočítala jsem s tím, že tam celou dobu s našimi chlapci setrvám a ve finále mi byla dost zima. Sluníčko se schovalo ještě před naším příchodem, takže fotka je tmavá, ale je to prostě dokument.... (ty dvě postavičky na kopci jsou Hugo a Matouš).
sjezdovka Bavorák

25.11.2008, 23:55 hod. Sníh se stále sype, ranní fotku vidíte v levém sloupku... Zítra má začít jezdit Bavorák - pochopitelně k obrovské radosti našich dětí. Na víkend máme ještě volné pokoje!!!

22.11.2008, 23:00 hod. Do rána napadlo dalších minimálně 5 cm, přes den občas ještě sněžilo. Takže pokud se nic nezmění, čeká vás - když přijedete - brzy úžasná lyžovačka!!!

KořenovKořenov

21.11.2008, 22:40 hod. Ve středu dost pršelo, ale včera začalo konečně sněžit. Dneska chumelilo celý den a večer jsem odklízela před vchodem 15 cm sněhu. Uvidíme zítra... Pokud bude možné fotit, bude zítra i fotka!

17.11.2008, 23:15 hod.  Zákon schválnosti má mnoho podob. Pro hosty je to samozřejmě situace, kdy přestane být hezké počasí v den jejich příjezdu a v den odjezdu se opět vyčasí. Asi tušíte, že popisuji právě uplynulý prodloužený víkend. Ale zase hosté zažili letošní druhý podzimní sněhový poprašek... Teplota se přes den pohybovala okolo bodu mrazu, teď momentálně je -6°C.

 

1.11.2008, 23:10 hod. Tak jsem chtěla udělat radost všem, kteří čekají na první sníh: ráno 23.10. bylo bílo (radostný řev našich chlapců ráno při pohledu z okna nebral konce). Bohužel klekla baterka ve foťáku a než jsem ji trochu nabila, sluníčko vykonalo své. Víkend, který se stal součástí podzimních prázdnin se skutečně vyvedl a naši hosté se tetelili blahem. Od pondělka jsme na sluníčko už jen vzpomínali. Ochladilo se a lilo a lilo. Znovu se vyčasilo na víkend a dnes jsme se sousedkou popíjely na poledním slunku kávičku a bylo nám krásně...

20.10.2008, 23:55 hod. Při pohledu na kalendář mi nezbývá než konstatovat, že jsem opět ve skluzu se zprávičkami od nás.  Dětičky v pohodě odcestovali a nám začal "normální provoz". Žádné davy hostů se nehrnuly, což chápu, ale je fakt, že podzimní barvení vrcholilo a je to opravdu zážitek! Před námi jsou teď podzimní prázdniny, tak snad příroda ještě ukáže svoji vlídnější tvář...

 3.10.2008, 1:00 hod.  Ve středu bylo dost nevlídno téměř celý den. Děti ale vyrazily odpoledne do bazénu, tak jim to asi ani nevadilo. Dneska (vlastně už včera) to bylo trochu lepší, alespoň co se deště týče. Odpolední výprava do Desné a návštěva sklárny se určitě líbila. Já jsem večer zabodovala se špagetami a naši chlapci Hugo a Matouš si připravili pro děti do jejich večerního programu kouzelnické vystoupení. Dlužno podotknout, že se drobné chybičky vyskytly, ale diváci se bavili velmi dobře...

ubytování Kořenov
vděční diváci při kouzelnickém vystoupení

 30.9.2008, 22:50 hod. Tak dnes dorazil nefalšovaný podzimní den. Ráno byla mlha, 5°C a mokro. Dopoledne, když mají děti školu, to samozřejmě nevadilo. Ale po obědě byl v plánu výlet do Harrachova! Nakonec děti vyrazily, přestože se zatažená obloha tvářila spíš na déšť (ve finále nejenom tvářila). Všichni ale výlet zvládli, žádný "odpadlík" se nekonal.

29.9.2008, 23:55 hod. Dnes mě tedy pobavila jedna dívenka, když někdy kolem poledne prohlásila, jak je dneska hnusně. Takto označila mírně zamžené slunce. Tak jsem jí odpověděla, že doufám, že to "správné hnusně" nezažijí. Večer se objevil deštík, tak uvidíme, co bude zítra...
Po dopolední škole se byly dětičky odpoledne větrat a vrátily se natěšené na palačinky. Řeknu vám, je to pěkná fuška jich vyšvihnout 120 kousků!

28.9.2008, 23:25 hod. Ráno byl nádherný "šedivák" - v první chvíli to vypadalo, že je sníh! Dopoledne se dětičky věnovaly výuce a po obědě vyrazily ven. Bylo překrásně. Barvy stromů se mění doslova před očima. Odpolední sluníčko jakoby křičelo: ještě jsem tady a umím vás zahřát! Snad to vydrží...
Ani jsem se včera nezmínila, že se děti byly podívat na Štěpánce. Přiznám se, že podzimní výhled neznám, ale muselo to být úžasné.
Děti jsou skvělé. S jídlem žádné zásadní problémy nedělají (chápu, že ne všichni všechno jedí) a dopřávají mi i to potěšení, že si chodí přidávat!

27.9.2008, 22:50 hod. Dnešek a včerejšek byl po více než týdnu opět ve znamení slunce. I teploměr se vyšplhal dnes přes den na příjemných 13°C (dlužno poznamenat, že na sluníčku bylo dobrých 18°C). Což vyhovuje nejen nám, protože už nám taky to ošklivé počasí lezlo na nervy, ale hlavně - včera dorazila škola v přírodě! To ještě fučel dost studený vítr, takže jsem musela trochu víc před odpolední vycházkou s pani učitelkou děti přesvědčovat, že je potřeba se teple obléknout.
Děti i paní učitelky jsou v pohodě a vypadá to, že se jim u nás líbí... :-))

15.9.2008, 14:15 hod. I včerejší dopoledne bylo ve znamení slunce, ale chladného větru. Odpoledne se zatáhlo a už to tak pěkně nevypadalo. A dneska - opravdu nic moc... Momentálně je na teploměru 6°C, zataženo a vítr. Ale nezoufáme, předpovědi jsou příznivé, babí léto je na cestě!!!

13.9.2008, 23:40 hod. Až do včerejšího odpoledne nemělo počasí chybu. Dokonce jsem měla chvilku dojem, že se rosničkáři museli splést, protože skoro nic nenasvědčovalo tomu, že má přijít nějaká významná teplotní změna. Jen nad Polskem byla ráno taková zlověstná černá hradba. V podvečer to přišlo, začal foukat vítr, zatáhlo se a zahalil nás mrak. A hlavně: teplota šla docela šupem dolů. Opravdu to nevypadalo moc dobře. Ráno nás však čekalo překvapení - na obloze zářilo slunce a po mracích jak se říká ani vidu ani slechu. Tak to bylo celý den, jen trochu "zlobil" poněkud studenější vítr.

7.9.2008, 23:55 hod. Máme za sebou naprosto úžasný zářijový týden! Naši hosté si to opravdu užívali. Dnešek byl už sice trochu zamračený a v podvečer maličko sprchlo, ale bylo 15°C a celkem příjemně. Ještě by se nám hodil stejně krásný i ten nadcházející týden. Je totiž tolik venkovních prací, co bychom potřebovali stihnout...., no uvidíme.
Dobrá zpráva pro houbaře: ROSTOU!!! Tak přijeďte, ať z toho taky něco máte.

  

Provozováno CMS / E-shop (c)2018 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies
Doporucujeme: Motorest Olomouc -  Hromosvody -  Zakázkové stolařství -  Autodoprava -  Elektrospotřebiče -  Vytlačování plastů -  ,Kojenecké zboží,,