Pension POEZIE

Kořenov 1253/17, 468 49 Kořenov, tel./fax: +420 483 399 382, mobil: 774 399 382 – Pavlína Holanová, 775 399 382 – Jiří Matoušek, e-mail: matousek@pension-poezie.cz

e-mail: matousek@pension-poezie.cz | +420 774 399 382

VÍTE, ŽE KOŘENOV JE JEN 110 km OD PRAHY A LEŽÍ NA POMEZÍ JIZEREK A KRKONOŠ?   CELOROČNÍ UBYTOVÁNÍ V JIZERSKÝCH HORÁCH (levné ubytování v mezisezonách).    Ubytování /Jizerské hory - Kořenov - Penzion Poezie.

 

SLEDUJTE AKČNÍ NABÍDKY UBYTOVÁNÍ V JIZERSKÝCH HORÁCH - KOŘENOVĚ!


Penzion Poezie je držitelem cenného "zlatého"
certifikátu kvality
služeb a ubytování.

Ocenění za celkový dojem pro POEZII


V roce 2012 obdržel penzion POEZIE na základě hlasování našich hostů i tato dvě velmi prestižní ocenění. Děkujeme našim spokojeným návštěvníkům!

Logo Facebook
POEZIE

Bookmark and Share
Úvod -> Tipy a zábava -> Památky, hrady, muzea

Památky Jizerských hor a okolí

Bedřichov

Kostel sv. Antonína byl před nedávnem opraven a v roce 2005 byly zavěšeny nové zvony. Jsou zde také zbytky bývalé sklářské hutě, založené pravděpodobně po roce 1598 a fungující do začátku 19.století. V lokalitě Nové Louky se nachází lovecký zámeček na místě bývalé sklářské huti založené v 18.století sklářským mistrem Johannem Josefem Kittelem. Křížová cesta (od r. 1878) na Vysokém Hřebeni je poutní místo v romantickém zákoutí skryté v lesích nad Bedřichovem. V roce 1996 byla obnovena a slouží jako místo odpočinku a zajímavý turistický cíl. Jizerky jsou rovněž místem, pro něž je charakteristické mnoho pomníčků vztahujících se k různým událostem života, které se zde staly. Jedním z nejmladších je i pomník připomínající členy a osud tragické horolezecké expedice Peru 1970.

Frýdlantský zámek

Velmi zajímavý středověký hrad a zámek Frýdlant s kostelem Nalezení sv. Kříže i s cennou pohřební kaplí Redernů z r. 1560.

Hejnice

Magické poutní místo s duchovním a kulturním centrem v chrámu Navštívení Panny Marie, kam směřují tradiční poutě a probíhají tu i koncerty vážné hudby.

Hodkovice nad Mohelkou

K vidění barokní kostel sv. Prokopa, renesanční radnice, barokní mariánský sloup i socha prvního prezidenta ČSR T. G. Masaryka.

Hrádek nad Nisou

Především kostel

Jablonec nad Nisou

Jablonecké muzeum hraček je zaměřené především na hračky, které si pamatují naši rodiče a prarodiče. Ti se tak při návštěvě této expozice mohou vrátit do dětských let a děti naopak poznají s čím si hráli jejich tátové, mámy, dědové a babičky.

Jenišovice

Zde je dominantou barokní kostel sv. Jiří.

Kristiánov

Najdete zde památník sklářství s modelem huti a romanticky tajuplný lesní hřbitůvek původních osadníků.

Kryštofovo údolí

S muzeem betlémů i raně barokním kostelem sv. Kryštofa, kde uvidíte nástěnné malby a dřevěnou barokní zvonici.

Lázně Kundratice

Jsou jedny z nejstarších lázní Čechách, pomocí sirno-železité slatiny se tu léčí nemoci pohybového ústrojí.

Lázně Libverda

„Kapesní“ lázně s minerálními prameny, kde se léčí se srdeční a cévní choroby, nemoci pohybového ústrojí a duševní poruchy.

 Liberec


Technické muzeum v Libereci se snaží mapovat především technickou historii regionu. Liberecko patří od pradávna mezi místa, které technika výrazně ovlivňovala. Sklářský a textilní průmysl s sebou nesly vždy nároky na nejmodernější technologie. Vznikaly zde první dílny na výrobu jízdních kol, později motocyklů, a pak konečně i celých automobilů. V regionu byl vydán první řidičský průkaz v Rakousko-Uhersku a byl uveden do provozu první automobil v českých zemích. V regionu najdete hned tři druhy železničních kolejí - úzkorozchodné, ozubené, i regulérní. Město Liberec patřilo i k pionýrům tramvajové dopravy. V regionu se narodila řada významných osobností, jež svůj život spojily s technikou. Ať už jde o barona Thodora Liebiga, či spoluzakladatele naší největší automobilky Václava Klementa, anebo konstruktéra Ferdinanda Porsche. Muzeum připomene i minulost poměrně nedávnou a často opomínanou – nákladní automobily LIAZ a Robur, které v regionu vznikaly, byť každý na jiné straně hranice. A nahlédnout můžete v Technickém muzeu Liberec i do současnosti, protože technika utváří region i nadále.

Liberec - Vratislavice

Automuzeum ve Vratislavicích prezentuje v hlavní hale téměř dvacet automobilů různých světových značek s motory výhradně umístěnými vzadu. Právě toto konstrukční řešení navrhl vratislavský rodák Porsche pro svůj legendární automobil Volkswagen Brouk. Na základě jeho prodejních úspěchů se konstrukcemi automobilů s motory vzadu začaly zabývat i další automobilky, jako třeba Fiat, NSU, Renault, Simca, ale také Škoda.Malá skála

K vidění je zřícenina hradu Vranov i Boučkův statek, který je typickou stavbou lidové architektury Pojizeří.

Paseky nad Jizerou

Muzeum - Památník zapadlých vlastenců v Pasekách nad Jizerou seznamuje s bohatými kulturními, společenskými tradicemi, historií průmyslové výroby, životem i dílem písmáka, houslaře a muzikanta Věnceslava Metelky, včetně stálé expozice „Dějiny krkonošské houslařské školy“ - především slavným houslařským rodem Špidlenů.

Rychnov u Jablonce nad Nisou

Nachází se zde barokní kostel sv. Václava, pozoruhodný je i železniční viadukt.

Smržovka

Barokní kostel sv. Michaela archanděla je zdejší památkou.

Světlá pod Ještědem

Je spjatá se jménem spisovatelky Karolína Světlá a jejím pomníkem (od J. Bílka) před barokním kostelem sv. Mikuláše, který má středověkou věž, dále jsou zde k nalezení i roubené domy z 18. a 19. stol.

Vysoké nad Jizerou

Zde je mimo jiné k vidění velmi pěkné vlastivědné muzeum místního specifického kraje.

Zámek Grabštejn

Je původně gotický hrad ze 13. stol., renesančně přestavěn v 16. stol., který získal dnešní vzhled po požáru v r. 1843.

Zámek Sychrov

Je národní kulturní památka - novogotický zámek s kolekcí francouzského portrétního umění a zámeckým parkem v anglickém stylu.

Zřícenina Frýdštejn

Zřícenina hradu Frýdštejn, za pozornost také stojí lidová roubená chalupa čp. 37.

Železný Brod

Na předměstí narazíte na soubor vesnických památkových lidových staveb Trávníky, ve městě pak na kostel sv. Jakuba Většího s přilehlým areálem kostnice, dřevěnou zvonici a městské muzeum.

Provozováno CMS / E-shop (c)2018 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies
Doporucujeme: Motorest Olomouc -  Hromosvody -  Zakázkové stolařství -  Autodoprava -  Elektrospotřebiče -  Vytlačování plastů -  ,Kojenecké zboží,,